Muž, který sázel stromy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka a s ilustracemi Pavla Čecha. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36762/big_muz-ktery-sazel-stromy-9RL-36762.jpg 4.63501
Žánr:
Literatura světová, Novely, Duchovní literatura

Vydáno: , Literární čajovna Suzanne Renaud
Originální název:

L’homme qui plantait des arbres, 1953


více info...
Nahrávám...

Komentáře (628)

Kniha Muž, který sázel stromy

ŠárkaK.17
15. června

Celkem pěkné, krátké, škoda jen, že je to fikce. Dalo se to napsat o lidech, kteří skutečně vlastnoručně změnili krajinu kolem sebe k lepšímu...

Epiky
13. června

Tuto knihu nám přečetl učitel při hodině.pri dálkovém studiu.Ani jsme nedutali a je to jedna z mála věcí,které si že studií i po 10ti letech pamatuji :)


Davidin
04. června

12 let mi ležela v knihovně netknutá tato inspirativní pohádka. Někdy i četba vyžaduje čas... v delším horizontu. Smyšlenost příběhu nijak nedegraduje myšlenky autora a jeho zamyšlení se nad bezelstným přesvědčením člověka. Ilustrace Pavla Čecha každé dvojstraně dodávají nádherný vizuál a hodnota díla v kombinaci s nimi je harmonická. To bude nejspíše správný popis...

PS: Doporučuji jako četbu před spaním. Nemyslím tím, ať si ji čtete vy sami, ale abyste předčítali nebo ji předčítal někdo vám.

Ivule9
02. června

Krásná miniknížka s velkým poselstvím. Za pár minut přečtená, ale dojem zanechá nadlouho. Co dokáže velké odhodlání prostého člověka. Ukázky na dalších fotkách. Zdroje na internetu se rozcházejí, jestli se jedná o skutečný nebo smyšlený příběh.

brunette362
01. června

Útlá knížka, která v sobě nese silné poslání o vytrvalosti, lásce k přírodě a změně (ale za srdce nachytne). Příběh je psán velmi stroze, bez příkras nebo vedlejších dějových linek.

lenkaabooks
26. května

Velmi útlá knížečka o tom, když má člověk cíl. Cíl který nevede k sebeuspokojení, ale přinese dobro všem. Muž na nehostinném, vybydleném francouzském venkově sází stromy. Každý den, mnoho let. A funguje to, vrací se tam život. Knížečka je k zamyšlení, prostý muž si zasloužil obdiv a úctu, i když on sám by to tak necítil.

misa.novakova
09. května

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, hodně útlá knížečka, ale musím říct, že nad ní musím hodně přemýšlet a byla krásně ilustrovaná.

Lenndy
27. dubna

Nadčasová kniha.I jeden člověk může mnohé změnit zdánlivě malými činy.

1 ...

Doporučujeme

Malý princ
Malý princ