Rozervané království

od:


KoupitKoupit eknihu

Jindřich z Lipé sedí ve věži pevného hradu Týřov, ale pokud si král Jan Lucemburský myslel, že když přidusí a později možná i odsekne hlavu hydry odbojných českých pánů, mýlil se. Ronovci, jedni z nejpřednějších českých panských rodů, povstali a s nimi další. Jedná se však jen o uraženou ješitnost a touhu po moci? Jistě. Ale především jde o stříbro z Hor Kutných a směr, kam má jeho tok plynout. Postavení královo je otřeseno a jeho pokladnice opět prázdná. Ještě že je v království také druhá skupina šlechticů pod vedením Viléma Zajíce z Valdeka, která se staví na královu stranu a dokáže tak Lipého stranu oslabit. Ale i oni touží po moci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380575/rozervane-kralovstvi-KHP-380575.jpg 4.832
Série:

Rytíři z Vřesova (5.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Přidat komentář
rimar
včera

Kniha je opet velmi ctiva a rychle utika akorat bych vytknul jednu slabinu kterou autor ma. V predchozim dile na Cakovi ziskali klisnu se kterou Benes hrde prijede na Vresov a v tomto dile je z ni najednou hrebec. Vim ze je to prkotina ale obcas to zatluce do oci stejne jako tetovani u Tase z Boru je zminovane jine tam a jine v Platnerske serii. A druhe co bych vytknul je ze ty knihy v serii by mel vydavat autor na jednou kdo ma porad cekat na dalsi dily takovou dobu:-)). No lze jen smeknout ze autor zachovava vysokou uroven pribehu a hezky nam zraje jako vino, hold budu netrpelive vyhlizet dalsi jeho knihu.

smile1
10. ledna

Knihy pana Niedla mám ráda.. Píše úplně jinak, píše svým stylem, píše čtivé. Hlavní hrdinové my jsou sympatičtí a to dodá knize víc. Je vidět, že knihy, které jsou od autora napsané, jsou promyšlené a čtou se samy. A moc se těším na další díl a doufám že nebude poslední. Knihy mohu jen doporučit..☺️

Vlk.kh
09. ledna

Stále dobré čtení. Ale ač fanoušek knih pana Niedla, tady budu malinko kritický. Přišlo mi totiž, jako bych v téhle knížce malinko ucítil nastavovanou kaši, s trojicí prvních dílů se to nedá srovnávat, čtvrtý ještě tak nějak šel na stejně vysoké úrovni, ale tady už mi ty přes kopírák psané šarvátky malých oddílů vedených hrdiny knihy připadají jako mlácení prázdné slámy. A jakožto hnidopich se zkusím zaměřit ještě na jeden problém, co mi nedá spát, ale trklo mě to až nyní. Lze střílet ze středověkého jasanového luku koňmo? Jsou totiž dost velké, jeden máme doma a neumím si představit, že by ho někdo dokázal napnout do plné síly v koňském sedle a přitom je to motiv, který pan František hojně využívá ve všech svých knižních sériích - samozřejmě mohou před střelbou sesednout, ale výslovně se několikrát uvádělo, že střílejí z koní. Taky transport luku s nasazenou tětivou není moc reálný, tětiva se nasazovala většinou až před bitvou, ale na koni to neuděláte. Četl jsem o jízdních kušovnících a samozřejmě i o lučištnících, ovšem jednalo se o střelce z reflexních nomádských luků ke střelbě ze sedla ideálních.
Ale co, teď už pro změnu mlátím prázdnou slámu zase já :-D Je to oddychová, dobrodružná, nenáročná literatura na příjemný relax a panu Niedlovi to jde stále od ruky. Další díl je evidentně na cestě, tak doufám, že Honzovi z Hohenbachu už někdo řádně nakope řiť a vykopne ho až do horoucích pekel, kam patří.

Schamila
06. ledna

Tak i tento díl mě dostal a číst dílo pana Niedla ve vánočním čase - zkrátka nádhera. Vše bylo super vykresleno - jak by asi procházely všechny kejkle mocných v dnešní době, jak ochotně či neochotně by se plnily příkazy panovníka, to by byla sranda. Nicméně Wolfram a Beneš - perly příběhu, a to napětí v závěru. Neskutečně povedené, proto se už těším na další díl Pach krve. A pane Niedle, pracujte už na dalším díle....

janmikyska
06. ledna

Nelze jinak než dát opět 5*. Kniha ke konci působí, jako by bylo nutné dodržet vazbu cca 280 stran a autor rovnou psal další děj, který však vyjde až v květnovém pokračování... Na druhou stranu je skvělá zpráva, že na další pokračování nebudeme muset čekat rok, ale už jen pár měsíců a do Vánoc se doufám dočkáme dílu dalšího! :)

hankapimi
05. ledna

Zase mne zastihlo při četbě svítání...V duchu jsem si vynadala a slíbila si, že ještě jednu kapitolku a už tu čtečku fakt odložím. Jenže další kapitola nechtěla naskočit, až jsem si všimla, že jsem na konci ! A takhle já to mám s každou knihou od Fr. Niedla, schlamstnu na posezení a pak zase rok čekám na to čtenářské "pošušňáníčko" !!! Panu Niedlovi bych popřála hodně zdraví, vytrvalosti, nápadů a síly, aby jeho knihy mohly být pro nás natěšené čtenáře čím dál tím tlustší... Jednoznačně všem doporučuji, za mne opět plný počet !

Jose49
03. ledna

Opět vynikajicí četba. Autor nezklamal moje očekávání, knihu jsem přečetl za dva dny. Již se těším na další příběhy Beneše z Vřesova a Wolframa Katzingera v dalším pokračování serie. Všem doporučuji. Dávám 5 hvězdiček .

Boby17
01. ledna

Co napsat k pátému setkání s mými oblíbenými hrdiny tak, abych se neopakoval? To je těžký úkol, protože autor opět nezklamal a předložil mi další porci dobrodružství z historie zemí Koruny české. Příjemné chvíle nad knihou skončily nebývale rychle a to je moje jediná výtka - příběh by mohl být minimálně o sto stran delší. Ale další díl je na obzoru, tak statečně vytrvám :-)

klokan.1905
31.12.2018

Rozervané království...
V pořadí již páté pokračování z mé oblíbené série Rytíře z Vřesova...
Jindřich z Lipé sedí ve věži pevného hradu Týřov, ale pokud si král Jan Lucemburský myslel, že tím vyřeší problémy s jinými odbojnými českými pány, tak se mýlil... Z tohoto důvodu bude velice potřebovat pomoc našich dvou hlavních hrdinů Beneše z Vřesova a Wolframa Katzingera z Olšové... ;-)
Nechci nijak více prozrazovat k ději... Jestliže by někdo o čtení této knihy uvažoval, tak doporučuji číst od prvního dílu... Tuhle sérii si prostě musíte zamilovat... Již teď se těším na šesté pokračování, které by mělo vyjít na konci května příštího roku a ponese název Pach krve...
U mě není nad čím váhat - jasných a zcela zasloužených 5 hvězd... ;-)

Ramiel
30.12.2018

Pro mě nejlepší díl série (zčásti i proto, že konečně autor nevykrádá zápletky ze svých předešlých knih). Příjemné, nenáročné čtivo na pár zimních večerů s jasným, přímým dějem a černobílým rozdělením světa i postav na "dobré a špatné".

Madelisi
16.12.2018

Pro tuto chvíli poslední rytíři z Vřesova a já nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček.
Zde oceňuji, že Beneš a Wolfram se častěji vyskytují spolu, větší roli mají i skutečné postavy.
Jeden z našich rytířů už je usazený a vypadá to, že něco podobného čeká i na druhého.
Jinak na této sérii se zmiňuje Wolframův zápach, což mě hodně baví. Mnohokrát jsem při románech přemýšlela, jak ti rytíři, velcí milovníci, voněli :-)

Pavel.Kozina
11.12.2018

Opět a zas parádní čtení. Kniha nemá, a to si u autora cením nejvíc, zbytečně stránky. Dej ubíhá, o zvraty není nouze, závěr parádní. Už aby byl květen a člověk měl v ruce další díl

nero 13
09.12.2018

Tahle série mně opravdu baví. Jenom mně mrzí že knihy této řady nemají víc stran, protože je to tak čtivý že jen co se zaberu do příběhu tak jsem na konci knihy, a na další díl budu muset čekat zase dalšího půl roku.

francouz
01.12.2018

Já prostě Rytíže z Vřesova ať je to Beneš, který jasně ukazuje jak se má chovat jakýkoli nadřízený, jde prostě rovnou na věc a slíbí svým podřízeným slušné chování, zvyšování kvalifikace a za to odpovídající náhrady. A v tomto případě je opravdu jedno jestli je to ve 14 století, nebo v 21 století, zásady platí vždy stejně.
A nemohu samozřejmě opoměnout Wolframa, rytíře bez bázně a hany, který vždy příjde s řešením, které jde přímo k jádru věci.
za tím vším mocenský boj se vším co k tomu patří, vlivní žádají o pomoc jiné vlivné, ale Ti mají starostí sami až na hlavu. Mladý Jan, je ovšem rozhodný a nebojí se ukázat. Ano je to taková trošku pohádka, ale taková milá, že mě bylo na konci líto, že nemohu dál sledovat cesty obou hrdých válečníků. Takže , i když zde byly občas náznaky, něčeho co by zde nemuselo být, nemohu si pomoc, už čekám na další pokračování...

Ladiva
22.11.2018

Opäť výborné! Ak sledujete túto sériu, 5.diel vás nesklame. Osudy hlavných hrdinov sa ďalej rozvíjajú na pozadí udalostí v Českom kráľovstve za vlády Jána Luxemburského a sú rovnako rušné ako doba, v ktorej sa odohrávajú.