Pach krve

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393012/pach-krve-DQ2-393012.jpg 4.731

Rytíři z Vřesova (6.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Pach krve

cérka

Mé srdce pláče, jsem na konci knihy, potažmo celé série. Byla to krásná, odpočinková, mnohdy velmi krutá a drsná vzpomínka na naši historii. Zároveň jsem, ale měla možnost dýchat svěží vzduch lesních hvozdů, nasávat vůni čerstvě otesaného dřeva, zacpat si nos při tolika nemytých tělech a kochat se krásou urozených dam.... (a dlouho ponocovat, hold nešlo jinak než dočíst).
Beneš s Wolframem by jistě vydali na další pokračování, vždyť na jejich blízké a tolik rozvětvené příbuzenstvo v tomto díle téměř nedošlo. Tolik by mě zajímal život na Olšové a taky Čeňkova služba u Jana Lucemburského!
Tleskám a doporučuji všem milovníkům historických románů!

orson

Klasika, co nezklame. Přečteno opět jedním dechem a už se těším na pokračování. A mimochodem, dozvěděl jsem se, že autor pracuje na pokračování Inspektora Prevíta!

Lolila

Táto časť je viac zameraná na Wolframa a Beneša a ich súkromné záležitosti ako na historické dianie, ale stále je to výborné čítanie. Baví ma ich rytierskosť, nepremožiteľnosť, inteligencia, zmysel pre česť a spravodlivosť..... Dej plynul veľmi rýchlo, mal spád, napätie a veľa prekvapení....hlavne, keď zisťujem, žeby to mala byť posledná časť?

Ramiel

Přečteno jedním dechem, až jsem se podivil, že už je konec (a nejen kvůli tomu, že kniha má relativně málo stran). Děj si od začátku do konce drží slušné tempo. Hlavní hrdinové, jak je u pana Niedla zvykem, jsou nepřemožitelní supermani, ale to prostě tak nějak k jeho historicko-trubadúrským knihám patří a není na škodu. Kdo by nechtěl být neohroženým Wolframem, že? Líbí se mi také, jak se prolíná královská linka, řešící královskou a říšskou politiku, s linkou zemanskou, která ukazuje na život nižších šlechticů a poddaných.

Boby17

Tak dlouho jsem se na pokračování těšil a po dvou dnech jsem opět ve stavu očekávání. Pane Niedle, jen houšť a větší kapky! Dramatická doba vlády krále Jana a nejisté poměry v českých zemích, ale i válečná tažení a velká evropská politika jsou předpokladem, že si určitě další díl vychutnám tak, jako tohle šesté pokračování. Bez rozmýšlení dávám všechny hvězdy.

Josef1994

Výborná kniha

Schamila

Proč jsou vaše knihy tak rychle přečtené, pane Niedle, je to strhujícím příběhem nebo malým počtem stran? V tomto příběhu jsem v krásném dávnověkém prostředí naší vlasti, krásně vybarvená krajina, krásné postavy, nádherný děj, který měl spád, byl plný překvapení a napětí!!! Bože, jak já miluji tyto řádky!!! Chci tohle jako nekonečný příběh Beneše a Wolframa!!! Prosím, pane Niedle, pokračujte dál...……….

nero 13

Tento díl mě přišel takovej temnější a brutálnější než předchozí díly. Myslím že autorova oblíbená historická postava je Vlad Tepes, neboli Vlad Napichovač, a nebo také Vlad Dracula, neboť stejně jako Hynek Tas z Boru i Wolfram použil proti svým nepřátelům oblíbenou Vladovu zábavu, popravu naražením na kůl.
Jinak mi nepříjde že by to měl být poslední díl jak naznačují předchozí komentáře.