Pach krve

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393012/pach-krve-DQ2-393012.jpg 4.7126

Rytíři z Vřesova 6.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Pach krve

Argony

Mám závislost a další díl vyjde až v květnu. Doprčic.

Hm, zas blbost - v pátém díle si Beneš přivezl nádhernou Čákovu klisnu a v tomto díle se nám přeměnila na hřebce.

rlupinek

Šestý díl série je zejména ve znamení různých vojenských tažení a trestných výprav. Skvělé čtení, napínavé čtení, občas vtipné repliky, nezkažená krajina, zkažení šlechtici... Bude dlouhé čekání na sedmý díl, ale čekání se určitě vyplatí.

LKA5930

Příjemně se čte. Zajímavý příběh co pohltí.

Standa24

Napínavé a dobrodružné čtení jako vždy. Jsem rád, že se část knihy odehrává i v severních Čechách, na místech která dobře znám. Jen poslední část knihy mi přišla trochu nereálná.

Garik
26.12.2019

Wolfram, Beneš, ich najbližší a ich osudy. A ich starí kumpáni. A ich kráľ, kráľovná a ostatné panstvo. Všetko vlastne starí známi (nechýba ani starý „pfítel pan Oldfich, vždy pfipraven prolít svou krev“). A, samozrejme, poriadny húf zákerných nepriateľov – často postavičky nové, pretože ich zoznam musí byť každým ďalším dielom dopĺňaný, keďže tí sa nám pričinením hlavných hrdinov dosť míňajú.
Dej ako vždy skvelý – nedalo sa odtrhnúť. Pravda, je to taká rozprávka pre dospelých – ale úžasná!

Alizon
13.12.2019

Dalsi dil docten hned po tom predchozim - a opet spokojenost. Z cele serie me bavil nejmene myslim druhy dil, ktery mi prisel jen jako takove jezdeni sem a tam, ale nasledne uz kvalita/spokojenost jen stoupala. Jen jsem v kazdem dile porad cekala, ze do deje nejak vice zasahnou lide z mocalu a nevlastni sestra Katerina (dcera znasilnene Orky) , ani nevim proc. Ale dej se z Vresova staci stale vic a vic do sveta, coz mi vlastne vubec nevadi. A i tento dil mel ten spravny spad. A konec s Giselou byl pekne dramaticky. Uz se tesim na dalsi dil, ktery ma vyjit pristi rok.

likaf
03.12.2019

V tomto díle se bojuje, bojuje a bojuje… Ale to už nějak k těm dvěma rytířům, Wolframovi a Beneši, patří. Beneš se zamiluje a ožení s krásnou Gabrielou, která přijela na Krumlov jako doprovod Violy Těšínské. Opět pronásleduje lapky, kteří nenechají hrad Vřesov na pokoji. Wolfram se ujímá purkrabství na hradě Ojvín, což rozpoutá lité boje mezi odpůrci krále Jana a Wolframem. Vše se vyhrotí únosem Wlframovy dcery Giselle. Ten tvrdě zaútočí a na pomoc mu přijde i Beneš a bratři Johanité. Vítězně se vrátí i se zdravou dcerou ke své ženě Eleonoře na hrad Ojvín. Báječně čtivé, napínavé. Jenom doufám, že další díl vyjde hodně brzy...

harena
17.11.2019

Zatím poslední díl dobrodružného historického románu zobrazující život u nás za vlády Jana Lucemburského. Vyprávění má spád, hlavně je tu akce, boj a věřím, Beneš s Wolframem to vše zvládnou i v dalším díle, který teprve vyjde. Pro relaxaci a odpočinkové čtení ideální.