Pach krve

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393012/big_pach-krve-DQ2-393012.jpg 4.7247

Kniha Pach krve

Marika Vanova

Pomalejší rozjezd, ale potom paráda. Po čase se vrhnu na další díl, ještě mi nějaký zbývá.

tlllk

(+ SPOILER) Ako keby autorovi dochádzala kreativita a trochu sa nechal inšpirovať B-čkovými akčnými filmami z deväťdesiatich... podlá zrada a potom hektolitre krvi až dôjde k spravodlivému trestu, ako nie že by som si to neužíval , ale prišlo mi to nepatričné k tej neo-romantickej predstave rytiera.

radimch

(+ SPOILER) Wolfram i s ženou Eleonor a dcerou osidluje hrad Ojvín na severní hranici Čech vprostřed nepřátelského území podporovatelů Jindřicha z Lipé. Zrazen původním purkrabím Tobiášem z Větrova, který unese dceru Wolfram se mstí a mstí a mstí. Tobiáš pod Klinštejnem skoční opravdu nepěkně.

katallinka

Zase super díl, moc mě bavil vývoj Wolframa. Konečně nebyl pouze dokonalý. Hned jdu do dalšího dílu. Tato série je skvělá!

jaroiva
13.12.2021

Už mě to asi přestalo dočista bavit. Tentokrát se nějaký děj zase objevil až ke konci s únosem. Ale jinak bojůvky, boje, ale nějak bez děje. Končím s touto sérií.

maryska09
26.11.2021

Další skvěle napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Baví všechny, i ty, kteří nejsou příznivci temné historie. Doporučuji

hapac
07.09.2021

Báječný historický román, který mne baví již od samého začátku.

konicekbily
09.08.2021

Teď už to autor rozjel ve velkém stylu, oba dva Supermani v rytířském hávu řádí ve jménu krále, císaře i ve svém od Bavorska až po Lužici a kromě majetku, o který prý moc nestojí, nabývají moc, uznání a větší vliv. Autor se také činí: kromě mocenských pletich, rozvíjejících se příbuzenských vztahů v okolí hlavních hrdinů, jsem se nadál v ději i loupeže koní jako na Divokém Západě o mnoho století později či únosů dítěte!