Pach krve

Pach krve obálka knihy
Mé hodnocení:

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393012/pach-krve-DQ2-393012.jpg 4.7190

Rytíři z Vřesova 6.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Pach krve

Luigi1
dnes

Pěkně popsaná vláda Jana Lucemburského.Opět jsem se přesvědčl,že mám v historii mezery,které se díky těmto dílům zacelují.Doporučuji

Turlogh
11.12.2020

Vynikající historický román z časů krále Jana Lucemburského o rytířích bez bázně a hany. Vzhledem k tomu, že se jedná již o šestý díl, je pochopitelné, že některé situace se v ději románu opakují, ale pořád se to čte skvěle. Stále všemi deseti doporučuji! Howgh.

mythos91
02.11.2020

Příběhy jednotlivých knih se zdají být podobné, jak by taky ne, jsou to stále ti stejní rytíři Wolfram a Beneš. I když je to už šestý díl, mě to stále baví. Oba hlavní hrdinové jsou stále zásadoví a k podlým protivníkům nemilosrdní. I v tomhle díle se můžeme setkat se surovou brutalitou středověkých válek, které autor pro mě velmi obratně popisuje. Opět jsem si příběhy dvou linií hlavních aktérů náležitě užil.

Barbara182
18.10.2020

Další skvělý historický román, čtení mě moc bavilo, oba hlavní hrdinové Beneš z Vřesova a Wolfram Katzinger nezaháleli :-) Jen na konci mě pan Niedl trochu vyděsil a bála jsem se, že chce Wolframa trápit podobně jako svého předešlého středověkého hrdinu Hynka Tase :-(

malýčtenář
28.09.2020

Zatím poslední díl opět nezklamal. Sledujeme další osudy hrdinů a jejich blízkých. Opět přečteno jedním dechem a těším se na další díly.

Madelisi
26.09.2020

Začátek série byl spíše mužská záležitost, teď, když se nám Wolfram s Beneše oženili, dostáváme i libeznější ženské prvky.
Nevím, co si myslet o tom, že se z Wolframa stal Zorro mstitel. Tolik mrtvých. Hodně jsem uvažovala o tehdejší právní kvalifikaci.

Dandulka
20.09.2020

Tahle série se opravdu povedla. I když malé nesrovnalosti jsem sem tam objevila, ale naštěstí nekazí celkový dojem z příběhu. Za mě jinak super, čtivá, děj má spád.

Jack Bauer
30.08.2020

Dosud nejlepší díl, trocha akce, ale připadá mě to i tak pořád stejné jako předchozí díly. Líbí, ale nenadchne tak jak předchozí autorova díla.