okeey okeey komentáře u knih

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Detektivka, která vám dá víc než mnoho možností zjistit, kdo je pachatelem. Já jsem tedy neměla ani ponětí a konec mě naprosto překvapil. Sice se to vleklo a neoznačila bych tuto knihu jako svižné čtení, ale zase mi dala možnost přemýšlet nad souvislostmi. Nalezneme zde dvojí problematiku: vedle detektiva Cat Kinsellové a případu, na kterém pracuje, se tu řeší i problematika rodinných vztahů, která je dost reálně vykreslena. Každopádně rozhodně mi kniha dost dala.

11.06.2019 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Říkala jsem si, že po knize Mengeleho děvče už mě nemůže překvapit vůbec nic. Těch osobních příběhů z doby druhé světové války je tolik, že jsem pochopila, že zdaleka nemám načteno. Tohle mě prostě dostalo. Příběh ,,čistokrevné" němky, která si vzala roma a nechtěla opustit svou rodinu, tak se s nimi nechala odvést do koncentračního tábora, kde se nakonec stala ředitelkou školy a školky, kniha nevynechala ani neblaze známého Mengeleho. Můžu vám říct, že mě toto období nepřestane udivovat. Neskutečný, jediné co bych k tomu dodala je, že jsem opravdu ráda za to, v jaké době žiji.

09.06.2019 5 z 5

Druhý díl trilogie, byl o něco slabší než první díl. Už mi to přišlo trochu moc, romanťárny jsou obvykle sladké a úsměvné, ale tady toho cukru bylo až moc teda. Kniha špatná nebyla, ale jak píšu. Příběh graduje, jsem zvědavá na třetí díl.

04.06.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Mé seznámení s Chrisem Carterem. Slyšela jsem na něj jen samou chválu, tak jsem si ho nemohla nechat ujít a musím říct, že jsem dobře udělala. Začátek série s detektivem Robertem Hunterem si řadím mezi top detektivky. Konec naprosto nečekaný, napínavé od začátku do konce a skvěle promyšlený příběh. Jediné co bych vytkla je příliš detailní popis obětí a značnou nechutnost činů. Ale zase je to něco, čím autor vybočuje z řady. Každopádně byla to sice první, ale určitě ne poslední kniha od tohoto autora. Rozhodně doporučuji!

30.05.2019 5 z 5

Jak k nám tělo promlouvá Jak k nám tělo promlouvá Šárka Vávrová

,,Pokud správně pochopíme nemoc, přinese to našemu tělu úlevu a duši klid."
Toto je kniha od autorky, která se zabývá psychosomatickými problémy, spíše odborného rázu. Její výklad nemocí spočívá v přesvědčení, že původ každé nemoci je hlavně v hlavě, kde máme spoustu nedořešených věcí. Co se mi líbí je, že hlavní myšlenkou je mít rád sám sebe, dopřávat si dostatek odpočinku a poslouchat své tělo, protože na tom přeci něco je že?
Zcela souhlasím s panem Ondřejem Novákem, který v předmluvě knihy píše, že ,,kniha je určena všem, kdo věří, že tělo a duše nejsou dvě oddělené nádoby".
Kniha je přehledně členěna, nachází se v ní spoustu běžných potíží. U každého problému je nastíněno, proč se nám tak děje z psychologického hlediska, jak ho vyřešit a nakonec je nám k dispozici afirmace, která by nám s léčbou mohla pomoci. Najdete zde důvod a řešení např. bolestí hlavy, potíží s plícemi či potíží s hubnutím nebo naopak tloustnutím apod. Rozhodně je to užitečná kniha, kterou by měl mít každý doma po ruce.

28.05.2019 5 z 5

Tak toto byl opravdu podivuhodný život. Dokonce tak podivný, že jsem ho teda moc nepochopila. Tohle opravdu není nic pro mě. Nejspíš by se v tom našel nějaký filosof či člověk, který dokáže interpretovat takovéto příběhy a najít v nich skrytý význam, mně se to bohužel nepovedlo. Hodnotím 2/5 a to jen proto, že místy jsem tomu trochu rozuměla a kniha má hezkou obálku.

27.05.2019 2 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tohle bylo dobrý psycho. Když se řekne, ztratila se dcera, nejspíš ji někdo unesl - tak to ani tak zajímavě nezní (s nadsázkou samozřejmě, v rámci thrillerů), ale tady záleží na tom jakým stylem, nebo utekla z domova, ale proč by to dělala? Zdánlivá shoda okolností, která ke konci zapadne a tak nějak si říkáte, že tohle by vás vlastně vůbec nenapadlo. Skvěle napsaný psychologický thriller, který vás nenechá spát. Rozhodně doporučuji, nejen milovníkům napětí.

26.05.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ach... tak krásný příběh napěchován spoustou emocí - láskou, porozuměním, přátelstvím, ale také ztrátou, nespravedlností a předsudků. Tato kniha má obrovskou hloubku, jedna z mála knih, u které jsem si řekla, že si ji musím pořídit do knihovny. Jinak to dělám opačně - koupím a pak čtu. Je vážně a naprosto úžasná. Tím dopisováním mi připomíná knihu P.S.Líbíš se mi, kluk a holka, kteří se ve skutečném světě nemusí a pak no... jak to může skončit že jo, každopádně tím ta podobnost končí. Vřele doporučuji! Tato kniha se přidala k mým nejoblíbenějším.

26.05.2019 5 z 5

Tohle je přesně tento typ knihy: oddychová, jednoduchá na čtení, nenáročná. Máte tendenci se v průběhu čtení usmívat. Pokud si chcete odpočinout od náročnějších knih, tak tato je přesně pro vás. Je to taková trochu pohádka, ale i ty jsou v životě důležité.

24.05.2019 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Příběh, který sleduje dvě dějové linky, jednu odehrávající se za 2. světové války, a druhou, která se odehrává v současnosti (2010). Historická linka byla skvělá, romantická, napínavá na pozadí dobových událostí a hodnotila bych ji jako 9/10, ale linka současná mi přišla horší, nebylo to vyloženě špatné, ale dokážu si to představit trochu jinak a lépe. Každopádně Mel mi přirostla k srdci svou odvahou a mladistvou naivností. Naopak Giselle je správná ,,ranařka" bijící se za to, co jí přijde správné.

21.05.2019 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

,,Naše volby formují světy ostatních stejnou měrou jako ty naše. Všichni jsme uprostřed vlastního vesmíru a všichni se vyskytujeme na něčí oběžné dráze. Je to paradox, ale právě v paradoxech občas začíná pravda."
,,Nikdy nebudeme mít osud zcela ve vlastních rukou - všichni čelíme nehodám a krutosti a náhodným nešťastným událostem."

Teda, při čtení této knihy mi párkrát srdce vynechalo. Příběh krásně vygradoval a ve třetím díle bylo nejvíc akce a rozhodujících okamžiků. Tento díl mi přišel úplně nejlepší, protože už se mi dlouho nestalo abych se zatajeným dechem musela číst dál, abych zjistila jak to sakra dopadne, protože takhle to bejt přece nemůže že jo?
Rozhodně tuto sérii doporučuji, i když občas už mi pár věcí přišlo trochu moc, ale to je jen můj pocit.

17.05.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Téda, to se čte úplně samo. Ani nevim jak a už mám přečtený druhý díl. Tady se mi dost líbily originální prvky, které tuto detektivku odlišují od ostatních. Akorát ta Erika už by taky mohla dělat něco jinýho než jen práci. Teď už to vypadá na změnu, tak uvidíme, jak to bude vypadat ve třetím díle. Jinak klobouk dolů pane Bryndzo!

15.05.2019 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Tohle je knížečka, která se hodí na dovolenou, k vodě, na zahradu, do postele anebo když si prostě říkáte, že ta vaše rodina přece nemůže být tak nemožná. Zkrátka kniha do pohody i nepohody.
Vtipné historky z rodinného života Pogodových a musím přiznat, že jsem si dost často říkala: ,,Tohle prostě nevymyslíš." Takže ano, věřím, že všechny historky jsou pravdivé. Knihu rozhodně doporučuji, je to nenáročné oddychové čtení.

12.05.2019 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Z této knihy mám takové smíšené pocity. Z počátku jsem se v tom dost ztrácela, jelikož prvních pět kapitol vypráví pokaždé někdo jiný. Když už jsem se v tom trochu zorientovala, přišly postavy další. Nakonec to nebylo špatný. Nějaké to napětí, láska, oddanost, přátelství. Ale je to pro mě taková kniha, která neurazí ani nějak extra nenadchne. Ale další díl si přečtu. Je to pro mě takový lepší průměr.

12.05.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Jako tohle asi nikdy nepochopim a věřím, že je to tak trochu záměr. Všechny ty technologický, biologický, a ještě nevim co, věci. Theo Cray je prostě týpek. Nejdřív si říkáte, ježis tomu nerozumim a nakonec to do sebe všechno tak zaklapne, že se nestačíte divit.
Každopádně nevyhnu se tomu a musim to trošku srovnat s prvním dílem (Šelma), Šelma byla více akčnější, bylo tam víc napětí, strachu a řekla bych, že byla o chlup lepší než Hračkář. Hračkář je naopak o dost víc propracovanější, promyšlenější. Každopádně klobouk dolů ???? Andrew, protože tohle prostě nevymyslíš! Nehledě na to, že ty 3D obálky Naturalisty jsou prostě dokonalý! Doporučuji!

11.05.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mé první setkání s Erikou Fosterovou a jo! Sakra stálo to za to. Jsem ráda, že případy Eriky Fosterové mají více dílů. Je mi stejně tak sympatická jako Kim Stoneová a to je sakra poklona. Napínavý, dost dobře promyšlený, zkrátka skvělý! Tohle můžu.

07.05.2019 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

,,Začít znovu můžeš třistapětašedesetkrát v roce. Říká se tomu půlnoc."
,,Pokud si o tobě lidi myslí, že jsi divná, ze všech sil jim dokazuj, že mají pravdu."
,,Když ti život podtrhne koberec pod nohama, vytvoří taneční parket."
,,Za každý nával lítosti spočítej tři radosti."
Proč mě knihy tak baví? Protože, když přečtete třeba tisíc knih, tak nenajdete dvě stejné. Opět se budu opakovat, ale u této knihy se mi moc líbí originální námět. I když se příběh tváří jako ,,jednoduchý", tak opak je pravdou. Je v něm skrytých dost životních pravd na to, aby vás to ovlivnilo. Děkuju za tuhle knihu. Přečíst a povinně!

06.05.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Do této série jsem se zkrátka zamilovala. Strašně se mi líbí, jak zhruba do půlky knihy to vypadá, že se tam nebude nic dít a pak to najednou přijde: PRÁSK! a musíte číst, číst a číst a dočíst. Už v první třetině je jasné, jak to dopadne, ale stejně mě to neskutečně baví. Je to prostě příjemné, hřejivé, oddychové a hygge - tohle magické slovíčko prostě nejde nevynechat. Vřele, ale vážně vřele doporučuji.

01.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ne vždy se to povede, ale tady název knihy sedí, jak se říká ,,jak prdel na hrnec". Melancholický román, který má ohromnou hloubku. Příběh vás několikrát donutí se nad sebou zamyslet.
Bohdana neměla úplně štěstí a Svatopluk zásadní životní problémy řeší dost neštastně, ale o to víc je kniha reálnější a zajímavější.
Alena Mornštajnová se s tímto tématem bravurně popasovala.
Je to po Haně má druhá kniha od této autorky a rozhodně se těším na Hotýlek a Slepou mapu, které na mě čekají v mé knihovně. Vřele doporučuji.

30.04.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Vůbec jsem nečekala, že vyjde další díl této skvělé série, velmi mile mě to překvapilo.
Tento díl, stejně jako díly předchozí, mě vtáhl do života Podivných a prožívala jsem nejrůznější dobrodružství společně s Jacobem a jeho přáteli. Řekla bych, že předchozí díly měly více napětí, ale to nemění nic na tom, že kniha Mapa dní byla skvělá. Tuto sérii zbožňuju, osobně ji mám na stejné úrovni jako Harryho Pottera a Eragona.
Fantasy, doslova Podivní lidé, které jsou zahalení rouškou tajemství a kouzelných schopností. Jacob se vydá po stopách svého dědy Abeho, nalezne deník v jeho tajné skrýši a jak jinak, než že chce jít v jeho šlépějích (byl to přeci hrdina), ale za zády slečny Peregrinové a to se většinou nevyplácí. Alejak už to tak bývá, není všechno tak, jak se zdá a je dost možné, že Abe nebyl tak skvělý, jak si Jacob myslí. Část, která se mi moc líbila a nijak zásadně neovlivnila děj (tudíž ji mohu prozdradit), byla, když se Jacob rozhodl říct rodičům pravdu, o něm, o jeho přátelích, o světě Podivných. Chtěl jim dát šanci, aby to pochopili, chtěl jim to vysvětlit a to se mi líbilo, že to nevzdal a chtěl, aby ho brali takového jaký je. Nechtěl to hned řešit tím, že jim slečna Peregrinová vymaže paměť. Bohužel ne vždycky vyjde všechno tak, jak my chceme. Rozhodně doporučuji, nejen tento díl, ale samozřejmě i celou sérii, stojí to za to!

30.04.2019 5 z 5