A na nebi čekají hvězdy

Erika, úspěšná realitní makléřka z New Yorku, má všechno – skvělou kariéru a dvě krásné dospívající dcery. Jenže jedna z nich, Kristen, zemře při vlakové nehodě. Kromě smutku nad ztrátou dcery se trápí také výčitkami. Ten den měla obě dcery vézt do školy ona, jenže dala přednost kariéře. Annie, druhá Eričina dcera, má svoje vlastní výčitky. Neměla nechat Krissie ten den odjet. Objeví se však jiskřička naděje. Co když došlo při identifikaci k záměně a Kristen je stále naživu? Její nezvyklé chování v den, kdy zemřela, i tajemné vzkazy, které Erika začne dostávat, tomu nasvědčují. Propast mezi Erikou a Annie se rozšiřuje, a tak zatímco Erika začíná pátrat na odlehlém ostrově Mackinac, kde sama vyrostla, odjíždí Annie do Paříže, protože věří, že Kristen se skrývá právě tam. Ale je Krissie opravdu to jediné, co je dokáže znovu sblížit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407032/a-na-nebi-cekaji-hvezdy-Gn6-407032.jpg 4.2116
Vydáno, Cosmopolis

Quote Me, 2016

Kniha A na nebi čekají hvězdy

MarVo86
11.11.2020

Jediná knížka, u které jsem kdy brečela, byla Zlodějka knih.... a teď tohle. Přitom mě první čtvrtina zrovna nechytla, lezlo mi na nervy to obviňování sama sebe. Nakonec jsem se začetla, vcítila a bulela :)

Aneleh
03.11.2020

Krásná a pravdivá kniha o smíření se se smrtí a tragédií, hluboce lidská a napsaná s velkým citem. Navíc ten konec - i když to k němu nenápadně směřovalo a doufali jsme v něj - zázrak se přesto stal, a to v tom, že celá rodina se opět semkla a sblížila, i přesto, že život jednoho z nich navždy uhasl. Vše navíc proloženo nádhernými citáty a vše dohromady nutí k hlubokému zamyšlení.

harena
03.11.2020

"Začít znovu můžeš třistapětašedesátkrát v roce. Říká se tomu půlnoc."
Zajímavé oddechové počtení pro ženy. V rodině se stala tragédie a všichni se s ní snaží vyrovnat. I když se vzájemně mají rádi a chtěli by si pomoct, největší chyba je bohužel ve vzájemné komunikaci. Je to příběh o vině a odpuštění a o smíření se se smrtí někoho milovaného. Lehké, ale poutavé čtení pro ženy.

Monačte
24.09.2020

Myslím, že neexistuje rodina, která má všechny vztahy v pořádku. A každý jistě zná situaci, kdy došlo k dramatickému nedorozumění jen proto, že někdo něco řekla a druhý si to vyložil úplně naopak. A tahle kniha je v podstatě hlavně o tomhle. Na pozadí dramatických událostí a zajímavých reálií se odehrává tenhle obyčejný příběh ze života.

Restang
01.09.2020

Co k tomu říct? Krásný příběh, dobře napsaný, možná ten kdo zažil nějakou rodinnou tragédií či předčasná úmrtí, tomu bude kniha bližší a pochopí. Malinko uberu za ty pochyby, které v reálu by byly nezpochybnitelné? Takže 4,5* a to málokdy dávám.

tess.de.veles
01.09.2020

Kniha se mi líbila, ale úplně se lišila od dvou předchozích, které autorka napsala... Zda se mi, že se lišila tak moc, jako by ji napsal někdo úplně jiný... Její první kniha Seznam tajných přání se mi asi líbila nejvíc.... Jsem zvědavá, jaká bude - bude-li její 4.kniha...Jo, kdosi tu psal o krásné obálce.... Já ji shledavam spíše ošklivou, ne povedenou....

amanek
06.06.2020

Příjemná oddechová četba.

Bubo19
31.05.2020

Kniha se četla dobře, ale čekala jsem od ní trošku víc. Po tragické události v rodině k sobě hledají její členové cestu a řeší i kostlivce ve skříni z minulosti. Kdyby se postavy navzájem vyslechly hned, byla by z románu povídka, ale během dlouhé cesty k pochopení, dovedla i mě kniha několikrát k zamyšlení. Hvězdička navíc za úžasné citáty.

"Znovu začínáš 365x v roce. Říká se tomu půlnoc."
"Když ti život podtrhne koberec pod nohama, vytvoří taneční parket."