Seznam tajných přání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/big_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4.3514
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Life List, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (147)

Kniha Seznam tajných přání

Jifia
01.11.2020

Velmi příjemné čtení i příběh. Oddechové a pozitivní.

tess.de.veles
13.07.2020

Líbila se mi :-) Milá knížka, která se dobře čte.... a člověk přemýšlí, jak to teda nakonec dopadne..... Nápadité.... Hezké.... Milé....


Kudík
17.05.2020

Brett Bohlingerová mě překvapila, jako i celá kniha. Dle anotace a seznamu přání (který se mi líbil :) ), jsem čekala opravdu rozmazlenou princeznu jedoucí na šťastné vlně po smutném odchodu své matky. A nedočkala jsem se, což je jen dobře. Začátek mi přišel docela drsný, protože těch ztrát nebylo vůbec málo. Líbilo se mi jak postupně Brett "sílila" a zjišťovala pravdu o svém okolí, o tom, jací jsou přátelé, sourozenci... i rodiče.
Nejdřív jsem si říkala, že Brad Midar bude jasný a ejhle, pak tu jsou ještě 2x pánové "Burberry". U toho prvního jsem v jeho totožnost doufala. A vše co se týče Austin Elizabeth, to bylo taky něco. Celá kniha je docela emotivním překvapením. Přečteno za jedno odpoledne s tím, že jsem byla docela zvědavá, co se skrývá v obálce "splněno".

iiiccc
11.05.2020

Brett si jen tak proplouvá životem. Vše co potřebuje, dostane naservírované a se zbytkem si hlavu příliš neláme. To se změní, když náhle zemře její matka a Brett nezíská takové dědictví, s jakým počítala. Postupně ale získá něco jiného, něco mnohem důležitějšího. Víru v sama sebe a smysl života. Kniha začíná jako příběh o tom, jak ukřivděná ženská kňouráním ke štěstí přišla, ale vyvine se v příběh vyrovnané ženy, která si své štěstí zasloužila a je si toho vědoma.

Aaloha
28.04.2020

Moc hezký příběh, sice romanťárna, ale nic přeslazeného. O tom, že život není jednoduchý, je plný zvratů a je na nás jak s ním naložíme. Doporučuji přečíst.

pip11
25.02.2020

Úžasný příběh o hledání vlastní cesty a místa v životě skrze seznam přání. Je to kouzelně dojemné a emotivní, nechtěla jsem aby to skončilo, ale nedokázala jsem přestat číst. Žánrově je toto pro mě snad nejpovedenější příběh, ráda se k této knize jednou vrátím.

Mandlevest
04.01.2020

Námět z červené knihovny jako vyšitý, ale paní autorka nedopustila, aby se z knihy stala kýčovitá romance. Moc hezky, lidsky napsaná knížka o snech a touhách, které se zdánlivě během života mění, moc sympatická hrdinka a vůbec, jak jsem četla v komentáři níže a nevymyslela bych to lépe, knížka je pohlazení po duši a těch není nikdy dost. Doporučuji.

Monika164
31.12.2019

Fajn kniha na dovolenou.....oddechovka

1 ...