Seznam tajných přání

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180165/seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4.3448
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Life List (2013)

Kniha Seznam tajných přání

verca0794

Kniha byla skvělá, bomba!! Smála jsem se a místy i plakala. Příjemná oddychovka :-). Autorka píše výborně, chystám se od ní přečíst všechno. Úžasný příběh. :-)

Mirisek88

Dobrý večer. Nevíte, prosím někdo, kde by se dala sehnat? Kdyby někdo věděl, prosím o zprávu. Děkuji.????

Evka27

Další kniha, kterou jsem přečetla v jednom dni a mám z ní moc dobrý pocit. Milý a dojemný příběh.

broskev28

Je to červená knihovna nebo není? Připadá vám tenhle příběh neuvěřitelně nereálný? A hlavní hrdinka - zpovykaná a nedospělá ženská, nebo se jen bez odporu, možná z pohodlnosti, zařadila do kategorie "žena, zadaná, více než třicet, kariéra má přednost před rodinou"?
To vše si musí každý čtenář - pravděpodobně spíš každá čtenářka - rozhodnout sám. Já jsem toho názoru, že jsem právě přečetla čtivý a ne úplně hloupý příběh; někdy opravdu stačí člověka upozornit, aby otevřel oči a přestal okolní, velmi různorodý a rozhodně ne spravedlivý svět ignorovat. Velmi trefně to shrnula nevrlá ředitelka Joshua House, útulku pro ženy bez domova:
"Když vy si myslíte, že všichni hrajou podle pravidel, co? Věříte, že když se mile usmějete a povíte soudci pravdu, uvidí věci z vašeho zorného úhlu. Ne. Obávám se, že pravda vám teď nepomůže."
Za sebe můžu napsat, že jsem se při čtení téhle knihy rozhodně nenudila a že její četba nebyla ztráta času.

blebuska

Kniha se mi líbila moc. Byla zábavná, dojemná, překvapivá. Smála jsem se i plakala. Příjemná oddychovka, ke které se určitě vrátím...

Liduka
02.12.2018

Ze začátku jsem se do knihy nemohla nějak začíst, ale od poloviny jsem se zase nemohla odtrhnout. Několikrát jsem dokonce i uronila slzu. Když to celkově shrnu tak to byl velmi povedený příběh, který musí každého chytit za srdce.

Joyce24
25.11.2018

Nádherná knížka, absolutně jsem se od ní nemohla odtrhnout, musela jsem číst každou volnou chvilku. Mohu jen doporučit a už se těším na další knihu od této autorky.

MiliKry
25.10.2018

Pěkná oddychovka s příjemným příběhem, bavila mě.