Sladké odpuštění

kniha od:

Sladké odpuštění https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276277/mid_sladke-odpusteni-CPq-276277.jpg 3.8 128
Koupit Koupit eknihu Bazar

Moderátorka Hannah žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Je populární, má vlastní pořad a jejím přítelem je neméně oblíbený starosta New Orleans. Málokdo však ví, že za širokým úsměvem se skrývá hluboký vnitřní smutek – otec Hannah zemřel, matku neviděla dvacet let a jejího druhého manžela navíc jako třináctiletá obvinila ze sexuálního obtěžování. Když Hannah dostane lákavou pracovní nabídku na nový vlastní pořad, netuší, jak divoký koloběh událostí se právě spouští. V pilotním díle pořadu by totiž měla se svou matkou mluvit o odpuštění....... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Sweet Forgiveness , 2015


více info...

Komentáře (40)

Komentáře 40 Recenze 0

Áža707
Áža707
25.11.2021 2 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych měla z nějaké knihy tak rozporuplné pocity jako z této. Začala jsem číst a příběh mi přišel takový nijaký - nemastný, neslaný, prostě nic.

Příběh se mi nečetl dobře, děj byl ze začátku vážně skoro o ničem a bylo tam množství postav ve kterých jsem se ztrácela. Do toho se střídala období současnosti a vzpomínek, takže jsem byla velmi zmatená. Ale na druhou stranu mě zajímalo, jak to dopadne s Hannah.

Hannah je taková nevýrazná šedá myš, která má velký problém s tím, že je až moc naivní a žije v bublině svého snu. Není ochotná přijmout pravdu a když už se objeví první prasklinky, nedokáže jednat s hrdostí, ale udělá ze sebe histerku. Pak postupně začne sbírat střípky sama sebe a v druhé polovině knihy jsem ji začínala mít ráda více. Někdy je pravda, že musíme padnout na úplně dno, abychom se dostali později na vrchol. Michael mi byl od začátku nesympatický a nechápala jsem jak mohla být Hannah, tak slepá vůči jeho chování k ní.

Konec byl zajímavý, nečekaný a vylepšil dojem z celé knihy. Musím říct, že mě R.J. doopravdy překvapil a tahle zápletka se autorce vydařila. Boba mi bylo líto a musím říct, že ukápla i slzička. V následující situaci se Hannah zachovala naprosto skvěle a já jsem ji přidala plusové body.

Celkově to bylo zajímavé čtení, ale není to žádný trhák. Líbila se mi myšlenka s kameny odpuštění a kniha obsahovala více věcí, které měly silnější hloubku.

⭐ 3,5/5

marina4088
marina4088
21.11.2021 3 z 5

Já od té knížky nic neočekávala, takže mě nijak nezklamala. Byla to v zásadě taková pohodová naivní slaďárna, která neurazí ani nenadchne.

A to z prostého důvodu - kvůli hlavní hrdince Hannah. Polovinu času mi totiž připadala fakt hloupoučká, naivní a snadno zmanipovatelná.
Ze začátku Hannah žije svůj vysněný život (nebo si to aspoň myslí). Má super chlapa, který je starostou města a skvělou práci v televizi, kde má svůj vlastní pořad. Později se ale vše začne hroutit, když Hannah dojde, že věci doopravdy nejsou tak, jak je ona vidí.

Nápad s kamínky byl.. asi fajn. Ale nejsem si jistá, jak by to fungovalo v reálném životě. Furt mi totiž přijde lepší stará klasika, a to omluvit se do očí. Napsat papír a přiložit k němu kamínek je sice hezký nápad, ale řekla bych, že jen pro jeho odesílatele. I tak v knize bylo krásně popsáno právě ono uvědomění a odpuštení a následné bojování s nově zjištenými věcmi.

Je ale fajn, že kniha byla fakt oddechová, nebylo to žádné težké čtivo a věřím, že to mělo i hezké poselství a krásný happy end. A celkově jsem v knize měla momenty, kdy jsem se fakt žulila, protože mi přišla prostě a jednoduše roztomilá.
3,5


sgjoli
sgjoli
21.04.2021 3 z 5

Přiznám se, že jsem od této knihy očekávala o mnoho víc, než se mi nakonec dostalo. S autorkou mám již zkušenosti díky jejím jiným 2 knihám, které mi neuvěřitelně sedly a nějak mne zasáhly.
Byť autorčinu tvorbu neberu jako něco přelomového či zásadního, byla pro mne dosud zárukou především příjemného odpočinkového čtení, které mne bude bavit a já si odnesu pocit, že jsem si příběh neuvěřitelně užila. Jenže to se mi v této knize bohužel nestalo.
Největší problém jsem měla s hlavní hrdinkou Hannah, která mi připadala v některých ohledech poněkud naivní a trošku hloupá, nechává sebou manipulovat a občas se chová trochu slabošsky.
Problém s hlavní hrdinkou bude bohužel asi zároveň trochu chybou autorky. Měla jsem dojem, jako by sama Spielmanová nevěděla, jak přesně chce Hannah vlastně uchopit. Z počátku knihy Hannah působila dojmem zralé a zkušené 60leté ženy, která už má něco odžito a ví, jak to ve světě chodí. Později pak na mne ale hrdinka dělala dojem nezkušené 20leté holky, která neví co se sebou. Ve skutečnosti se mělo jednat o 34letou ženu s řadou špatných vzpomínek z dětství, ač to takhle místy vůbec nepůsobilo. A já byla zmatená a nevěděla jsem, co si o hlavní hrdince vlastně mám myslet.
Nicméně autorce nemohu upřít, že kniha se stále coby oddechovka čte lehce a snadno - na čtenáře neklade příliš nároků. A přináší zajímavé téma odpuštění. Nicméně jako celek mi to dějově přišlo občas trochu naivní a poněkud ploché, takže jsem si příliš z knihy neodnesla a brzy asi na knihu zapomenu.
Nakonec musím hodnotit pouze průměrně.

tess.de.veles
tess.de.veles
24.08.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha moc nebavila... Nebo ne nebavila, ale nějak jsem z ní odvázana nebyla... Velmi mě překvapil zvrat ke konci.... Kniha určitě není ztrátou času, ale autorcina prvotina Seznam přání se mi líbila víc. Tak uvidíme, jaká je její třetí kniha... :-)

popeluška
popeluška
06.07.2020 5 z 5

Krásná kniha, mám z ní pěkný pocit.Četla se lehce, oddechově :-). Co víc si přát ? snad jen další knihu od paní autorky :-)

Barbara182
Barbara182
23.04.2020 1 z 5

Nemohla jsem si pomoct, ale hlavní hrdinka mě rozčilovala svojí zabedněností a zaslepeností, ať už vůči kolegyni/ konkurentce v práci nebo příteli, který se k ní choval jako k onuci :-( Spousta věcí a situací mi přišla těžko uvěřitelných, prostě hodně nereálný příběh, byť napsaný je celkem čtivě. Za mě už druhá kniha od téhle autorky a podle všeho poslední, přišla mi horší než její prvotina Seznam tajných přání :-(

Ewwe
Ewwe
27.12.2019 4 z 5

Kniha se mi ze začátku četla celkem špatně, ale tak od půlky knihy už to bylo fajn. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale musela jsem občas kroutit nad její naivitou. Každopádně v knize najdeme krásná moudra a při zamyšlení dodávají ten správný impuls.

Joyce24
Joyce24
30.11.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, v knížce zaznělo plno moudrých myšlenek, ale přece jen se mi Seznam tajných přání líbil víc. Hlavní hrdinka byla sympatická, ale na svůj věk dost naivní.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
28.10.2019 5 z 5

I další kniha od této autorky vás donutí se zamyslet, zda jste v životě odpustila. Ať už sobě nebo lidem kolem sebe. Jen by hlavní hrdinka nemusela být tak šíleně naivní!

Juicyk
Juicyk
11.10.2019 3 z 5

Trošku rozvleklé, místy nudné a naivní, ale přesto hezké čtení.
Taková romantická oddechovka o tom, jak omluvit se občas není vůbec lehké, odpustit je někdy ještě těžší, ale zapomenout je snad nemožné.

lidunka1
lidunka1
01.10.2019 4 z 5

Na první pohled americký slaďák. Ale je to knížka, ve kterých je velmi mnoho moudrých podnětů. Nikdy bych nechtěla setrvávat v dlouhodobém neodpuštění. A to utrpení matek, jejichž dcery nechtějí slyšet pravdu, musí být obrovské.

Danago
Danago
28.08.2019 4 z 5

Romantický příběh krásný příběh. V němž najdeme i hodně moudrých slov.
Prostředí televizního studia se mi líbilo.
Kameny odpuštění tu byly takovým prostředníkem k omluvě za vše, co člověk udělal a nechtěl a ani nemusel přiznávat.
I když určitě cílová skupina nejsem, knížka se mi líbila.

astra3
astra3
05.08.2019 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Četla se pěkně. Základní motiv stejný. Láska a ten pravý na vás určitě někde čekají.

alenkacermi
alenkacermi
22.07.2019 5 z 5

I mně se četla kniha moc dobře. Ale i mně hrdinka místy až štvala. Příběh s kameny odpuštění asi není špatný, ale jsem cynik, co se týče těhle věcí. Nic není nad normální omluvu. Přesto dám plné hodnocení. Bylo tam i pár myšlenek, které mě zaujaly. Například tohle: "Vždycky jsem si představovala, že život je jeskyně plná svíček," pokračovala. "Když se narodíme, hoří jich polovina. S každým naším dobrým skutkem se zažehne další plamínek a vytvoří tak víc světla.". "To je krása." " Ale některé plamínky během cesty životem uhasí naše sobectví a krutost. Takže některé svíčky zapálíme, jiné zhasneme. Nakonec můžeme jen doufat, že jsme v tomhle světě vytvořili víc světla než temnoty.". - Asi si trochu protiřečím s tím cynismem, ale tohle bylo FAKT NÁDHERNÉ. No ne? A ještě jedna taková životní pravda z této knihy : " ....někdy si prostě musíte dovolit spadnout. Nejvíc si ublížíte, když se pádu bráníte a snažíte se zůstat na nohou.".

Eleanor-ka
Eleanor-ka
02.07.2019 3 z 5

Tak tohle bylo typicky americké. Přišlo mi to, jako bych sledovala jednu z těch klasických komedií, plných mouder, ačkoli od začátku víte, jak to skončí. Kniha byla naivní ukázkou odpuštění, kde mě hlavní hrdinka místy štvala. První polovina byla sice hezky psaná, ale nudná a ta druhá už byla o dost lepší. Líbilo se mi prostředí i samotný nápad, ale jak jsem již zmiňovala - dle mého soudku se jednoho o vskutku naivní záležitost.
Konec knihy byl podle mého to nejlepší. Musím hodnotit spíše neutrálně.

elotriel
elotriel
04.05.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hezky se četla, příběh je napínavý, nechybi ani romantika, láska a odpuštění.

adellk28
adellk28
17.04.2019 4 z 5

Kniha byla velice pěkná i když asi nejsem cílová skupina. Kniha mi ze začátku přišla nudná, ale po chvíli se děj rozjel. Velice se mi líbil způsob psaní, který se četl úplně sám. Po polovině knížky jsem se nemohla odtrhnout a přestat číst. Od autorky jsem ještě nic jiného nečetla, ale přemýšlím o tom. Hned od začátku jsem nesnášela Michaela a jsem ráda, jak to skončilo. Hannah dostala to, co si zasloužila. Doporučuji, ale dávám 4/5 *

broskev28
broskev28
14.04.2019 3 z 5

Další romantický příběh, jehož postavy dokážou občas příjemně překvapit. Dorothy je studnicí moudra a její představa života jako jeskyně plné svíček je skvělá. Claudia i Michael jsou čitelní, zato Abby mě příjemně překvapila. Scény s R.J. (jak já tyhle americké zkratky nenávidím, tak jsem mu říkala Ray) byly milé a vtipné, sympaticky upřímná byla Jade a její káravá napomenutí, príma kamarádka.
Oddechové, ale čtivé a příjemné čtení, z něhož si určitě něco odnesete.

P4vlin4
P4vlin4
09.10.2018 3 z 5

Moc krásný obal knihy, jinak jsem od knihy moc nečekala. Mile jsem byla překvapena krásnými myšlenkami, které se v knize objevují. Jinak milý, sladký, happy end příběh :)

Aneleh
Aneleh
21.07.2018 5 z 5

Laskavá a dojemná kniha o tom, co vlastně znamená odpustit a také o tom, že ač se nám někdo zdá šťastný a spokojený a myslíme si, že nic mu nemůže scházet, přesto se může uvnitř trápit rozhodnutími, která udělal a neměl udělat nebo neudělal, ač měl. Jak moc můžeme ublížit druhému i sami sobě, když prozradíme, co jsme mu kdysi provedli? Je pravda, že někdy odpuštění nestačí nebo nás vždy očistí a vztah s druhým upevní? I když hodně brzy tušíme, jak Hannah asi dopadne, nejde zde ani tak o konec jako o zamyšlení nad nelehkými rozhodnutími a nad tím, jak se vyrovnat s nejistotou a s činy svými i těch ostatních.

Ivka14
Ivka14
13.07.2018 4 z 5

Kniha zábavná,čtivá a oddechová občas se vám chce skoro brečet. Doporučuji

mirunda
mirunda
07.06.2018 5 z 5

Stejně jako autorky první kniha, byla i tahle pro mne úžasným odpočinkovým čtením. Krásný příběh, který se dobře četl. Každý má v sobě tajné místo, kde schovává staré křivdy a odpuštění je jedno z úžasných nástrojů, jak očistit svůj život od všeho špatného

Hřibče
Hřibče
06.06.2018 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Mám ráda příběhy, ve kterých se hlavní postavě znenadání úplně změní život a ona se s tím musí poprat a většinou to i zvládne. Velmi pozitivně mě to nabíjí a dává sílu věřit, že všechno zlé je zase pro něco dobré.
Zároveň se mi na podobných knihách líbí i to, že nám ukazují, že i obyčejní lidé mohou mít za sebou velmi zajímavý a výjimečný příběh - v této knize je tomu tak například u Dorothy - kamarádky Hannah.
Nedočkavě vyhlížím další autorčinu knihu a moc ráda si ji přečtu. :)

PetraBery
PetraBery
21.11.2017 4 z 5

Oddechovka na pár hodin, kde hlavní myšlenkou je odpuštění a smíření se (nejen se sebou samým). Hlavní hrdinka Hannah se dokázala postavit čelem minulosti, která možná nebyla taková, za jakou jí vydávala. Předchozí kniha se mi líbila asi více, ale na odreagování je tato kniha dostačující.

Heyhey
Heyhey
10.09.2017 3 z 5

Příběh je psán velmi čtivě. I základní myšlenka je zajímavá, ale v poslední pětině se to podivně zvrtne a rozvolní... vyznělo to nějak do ztracena a troch mě to zklamalo. Rozhodně mě mnohem víc oslovila první kniha této autorky.

Šánka
Šánka
15.07.2017 4 z 5

Takové čtení na léto, příjemné a milé. Jde od něj lehce odejít a těšit se, až se k němu opět vrátíte.
Pěkný příběh o odpuštění druhým a také sobě. Vlastně téma knihy je vážné, ale je to zpracováno lehkou formou, kde se nejde do hloubky, což ani nebylo posláním příběhu. Ale možná, že by občas každý potřeboval rozdávat i dostat Kameny odpuštění.
Seznam tajných přání se mi líbil o malinko více, ale i tak je to hezké prázdninové počteníčko.

Clairess
Clairess
14.07.2017 4 z 5

Ze Seznamu tajných přání jsem byla naprosto nadšená....tato kniha se mi už líbila o něco méně, ale i tak to byla moc příjemná oddechovka na dovolenou :)

Lenka40
Lenka40
25.03.2017 5 z 5

Já tu spisovatelku prostě miluju. Už jsem od ní četla Seznam tajných přání a byla jsem unešená a Sladké odpuštění nebylo vyjímkou. Je to úžasný příběh o odpuštění ,lásce , toleranci , ctižádostivosti a podrazech . Kníha se čte prostě sama .Příběh vás vyloženě vcucne a vy jen čtete a čtete , než se zklamáním zjistíte ,že jste na konci. Velice mě mrzí že od této úžasné spisovatelky u nás vyšly zatím jen dvě knihy , protože obě knihy patří mezi moje nejoblíbenější a velice je všem doporučuji.

Aurorita
Aurorita
04.01.2017 5 z 5

Tak tato kniha byla úžasná. Autorka to prostě umí, není to jen další slaďárna. Příběh mě naprosto v táhl, nemohla jsem přestat číst, musela jsem vědět, co bude dál. Už se nemohu dočkat další knihy od této autorky

Selfinka
Selfinka
26.12.2016 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Děj nebyl náročný, sice maličko předvídatelný, ale milý. Celou knihu provázela krásná myšlenka, ač moc nevěřím, že by tento systém mohl reálně fungovat. Autorka píše lehkým a přátelským způsobem a její knihy se čtou úplně samy. Mně se to líbilo a určitě doporučuji. :)

janasim
janasim
30.09.2016 4 z 5

Souhlasím s těmi, jimž se kniha libila a jenž ji považují za odpočinkovou. I já z ní mám takový pocit. Bohužel mi to nestačí. První autorčina kniha mě nadchla a všem ji doporučuji. Tento příběh na mě velký dojem neudělal a jsem proto lehce zklamaná.

limetka2008
limetka2008
15.09.2016 3 z 5

Ále jo, dobré to bylo! Pravá odpočinková četba sice s předvídatelným hepíjendem, ale i s celkem pěknými myšlenkami o vině a odpuštění, a také o jejich následcích. Nebylo to plytké, jak jsem se původně trochu obávala.

Peace
Peace
10.09.2016 4 z 5

"Odpustit znamená osvobodit vězně a zjistit, že tím vězněm jsi byl sám."

Fajn odpočinková četba, která navíc není vůbec hloupá.
Autorka psát umí, což potvrdila již ve svém předchozím románu. Určitě si ráda počíhám na její další tvorbu ;o)

Samira
Samira
25.08.2016 3 z 5

Autorka umí psát o tom není pochyb, postavy již její druhé knihy vyvolávají spoustu emocí a nenechají nikoho chladným. Jejich motivy a životní postoje jsou také poměrně specifické. Věřím, že se budou mnohým líbit a stylem učarují. Já však asi mezi ně patřit nebudu. Nějak se s autorkou míjím a nikdy na mě nemají takový účinek, jaký by mít měly. Ale je to jen moje osobní preference, jinak jsou náměty knih zajímavé a dobré, stejně jako zpracování. Třešničkou je, že vše vždy až pohádkově zapadne do sebe.
Určitě stojí za zkoušku!

ninive
ninive
22.08.2016 5 z 5

Tahle kniha se mi dostala pod kůži a nemohla jsem se odtrhnout. Zajímavé téma, i když místy naivní, až neuvěřitelné, ale musím říct, že jsem si čtení užila a určitě si místo v mě knihovně zaslouží. Navíc má krásnou obálku, která mě v knihkupectví zaujala na první pohled a obsah byl ještě lepší. Doporučuji a dávám pět hvězd.

Phewell
Phewell
07.08.2016 5 z 5

Autorčin styl psaní se mi moc líbí, příběh je podle mě přitažený za vlasy, ale najde se v něm i spousta krásných myšlenek. Téma odpuštění (sobě i ostatním) je v současné době velkým hitem a kniha téma zajímavě zpracovává, mimo jiné poukazuje i na tu stinnou stránku odpouštění. Napjaté a stresující situace jsem kupodivu intenzivně prožívala spolu s hrdinkou. Takže za 5 hvězd!

Micheline
Micheline
15.07.2016 4 z 5

Překvapivě příjemné čtení. Dokonce jsem i zaslzela :o))

Dousabel
Dousabel
18.06.2016 4 z 5

Strašně milá a příjemná kniha. Takové typické dovolenkové čtení, myslela jsem si, že děj bude lehce předvídatelný, ale přece jen obsahuje pár zvratů, které mě během čtení opravdu překvapily a vyrazily mi dech. A celý ten nápad s odpouštěním vůbec není špatný, sice bych nevolila zrovna tuto formu, ale po dočtení jsem si sáhla do svědomí a určitě by se našel někdo, koho bych i já poprosila za odpuštění, či bych ráda přijala omluvu. Moc pěkná a svým způsobem velmi uklidňující a smiřující knížka :)

bookcase
bookcase
01.05.2016 5 z 5

Autorčiny knížky se mi líbí čím dál víc!!! Ani s tímto příběhem jsem nesáhla vedle. Super.

Ivuska.09
Ivuska.09
20.04.2016 3 z 5

Tato autorka mě nadchla už svou knihou Seznam tajných přání. A nezklamala ani nyní, moc se těším na další její počiny. Milé a oddechové čtení.

Autorovy další knížky

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  84%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha Sladké odpuštění je v

Právě čtených2x
Přečtených164x
Čtenářské výzvě12x
Doporučených13x
Knihotéce157x
Chystám se číst102x
Chci si koupit11x
dalších seznamech1x