Sladké odpuštění

Moderátorka Hannah žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Je populární, má vlastní pořad a jejím přítelem je neméně oblíbený starosta New Orleans. Málokdo však ví, že za širokým úsměvem se skrývá hluboký vnitřní smutek – otec Hannah zemřel, matku neviděla dvacet let a jejího druhého manžela navíc jako třináctiletá obvinila ze sexuálního obtěžování. Když Hannah dostane lákavou pracovní nabídku na nový vlastní pořad, netuší, jak divoký koloběh událostí se právě spouští. V pilotním díle pořadu by totiž měla se svou matkou mluvit o odpuštění.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276277/big_sladke-odpusteni-CPq-276277.jpg 3.9119

Vydáno: , Ikar (ČR)

Sweet Forgiveness, 2015

Kniha Sladké odpuštění

Áža707
25. listopadu

Dlouho se mi nestalo, abych měla z nějaké knihy tak rozporuplné pocity jako z této. Začala jsem číst a příběh mi přišel takový nijaký - nemastný, neslaný, prostě nic.

Příběh se mi nečetl dobře, děj byl ze začátku vážně skoro o ničem a bylo tam množství postav ve kterých jsem se ztrácela. Do toho se střídala období současnosti a vzpomínek, takže jsem byla velmi zmatená. Ale na druhou stranu mě zajímalo, jak to dopadne s Hannah.

Hannah je taková nevýrazná šedá myš, která má velký problém s tím, že je až moc naivní a žije v bublině svého snu. Není ochotná přijmout pravdu a když už se objeví první prasklinky, nedokáže jednat s hrdostí, ale udělá ze sebe histerku. Pak postupně začne sbírat střípky sama sebe a v druhé polovině knihy jsem ji začínala mít ráda více. Někdy je pravda, že musíme padnout na úplně dno, abychom se dostali později na vrchol. Michael mi byl od začátku nesympatický a nechápala jsem jak mohla být Hannah, tak slepá vůči jeho chování k ní.

Konec byl zajímavý, nečekaný a vylepšil dojem z celé knihy. Musím říct, že mě R.J. doopravdy překvapil a tahle zápletka se autorce vydařila. Boba mi bylo líto a musím říct, že ukápla i slzička. V následující situaci se Hannah zachovala naprosto skvěle a já jsem ji přidala plusové body.

Celkově to bylo zajímavé čtení, ale není to žádný trhák. Líbila se mi myšlenka s kameny odpuštění a kniha obsahovala více věcí, které měly silnější hloubku.

⭐ 3,5/5

marina4088
21. listopadu

Já od té knížky nic neočekávala, takže mě nijak nezklamala. Byla to v zásadě taková pohodová naivní slaďárna, která neurazí ani nenadchne.

A to z prostého důvodu - kvůli hlavní hrdince Hannah. Polovinu času mi totiž připadala fakt hloupoučká, naivní a snadno zmanipovatelná.
Ze začátku Hannah žije svůj vysněný život (nebo si to aspoň myslí). Má super chlapa, který je starostou města a skvělou práci v televizi, kde má svůj vlastní pořad. Později se ale vše začne hroutit, když Hannah dojde, že věci doopravdy nejsou tak, jak je ona vidí.

Nápad s kamínky byl.. asi fajn. Ale nejsem si jistá, jak by to fungovalo v reálném životě. Furt mi totiž přijde lepší stará klasika, a to omluvit se do očí. Napsat papír a přiložit k němu kamínek je sice hezký nápad, ale řekla bych, že jen pro jeho odesílatele. I tak v knize bylo krásně popsáno právě ono uvědomění a odpuštení a následné bojování s nově zjištenými věcmi.

Je ale fajn, že kniha byla fakt oddechová, nebylo to žádné težké čtivo a věřím, že to mělo i hezké poselství a krásný happy end. A celkově jsem v knize měla momenty, kdy jsem se fakt žulila, protože mi přišla prostě a jednoduše roztomilá.
3,5

sgjoli

Přiznám se, že jsem od této knihy očekávala o mnoho víc, než se mi nakonec dostalo. S autorkou mám již zkušenosti díky jejím jiným 2 knihám, které mi neuvěřitelně sedly a nějak mne zasáhly.
Byť autorčinu tvorbu neberu jako něco přelomového či zásadního, byla pro mne dosud zárukou především příjemného odpočinkového čtení, které mne bude bavit a já si odnesu pocit, že jsem si příběh neuvěřitelně užila. Jenže to se mi v této knize bohužel nestalo.
Největší problém jsem měla s hlavní hrdinkou Hannah, která mi připadala v některých ohledech poněkud naivní a trošku hloupá, nechává sebou manipulovat a občas se chová trochu slabošsky.
Problém s hlavní hrdinkou bude bohužel asi zároveň trochu chybou autorky. Měla jsem dojem, jako by sama Spielmanová nevěděla, jak přesně chce Hannah vlastně uchopit. Z počátku knihy Hannah působila dojmem zralé a zkušené 60leté ženy, která už má něco odžito a ví, jak to ve světě chodí. Později pak na mne ale hrdinka dělala dojem nezkušené 20leté holky, která neví co se sebou. Ve skutečnosti se mělo jednat o 34letou ženu s řadou špatných vzpomínek z dětství, ač to takhle místy vůbec nepůsobilo. A já byla zmatená a nevěděla jsem, co si o hlavní hrdince vlastně mám myslet.
Nicméně autorce nemohu upřít, že kniha se stále coby oddechovka čte lehce a snadno - na čtenáře neklade příliš nároků. A přináší zajímavé téma odpuštění. Nicméně jako celek mi to dějově přišlo občas trochu naivní a poněkud ploché, takže jsem si příliš z knihy neodnesla a brzy asi na knihu zapomenu.
Nakonec musím hodnotit pouze průměrně.

tess.de.veles
24.08.2020

Musím se přiznat, že mě kniha moc nebavila... Nebo ne nebavila, ale nějak jsem z ní odvázana nebyla... Velmi mě překvapil zvrat ke konci.... Kniha určitě není ztrátou času, ale autorcina prvotina Seznam přání se mi líbila víc. Tak uvidíme, jaká je její třetí kniha... :-)

popeluška
06.07.2020

Krásná kniha, mám z ní pěkný pocit.Četla se lehce, oddechově :-). Co víc si přát ? snad jen další knihu od paní autorky :-)

Barbara182
23.04.2020

Nemohla jsem si pomoct, ale hlavní hrdinka mě rozčilovala svojí zabedněností a zaslepeností, ať už vůči kolegyni/ konkurentce v práci nebo příteli, který se k ní choval jako k onuci :-( Spousta věcí a situací mi přišla těžko uvěřitelných, prostě hodně nereálný příběh, byť napsaný je celkem čtivě. Za mě už druhá kniha od téhle autorky a podle všeho poslední, přišla mi horší než její prvotina Seznam tajných přání :-(

Ewwe
27.12.2019

Kniha se mi ze začátku četla celkem špatně, ale tak od půlky knihy už to bylo fajn. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale musela jsem občas kroutit nad její naivitou. Každopádně v knize najdeme krásná moudra a při zamyšlení dodávají ten správný impuls.

Joyce24
30.11.2019

Nebylo to špatné, v knížce zaznělo plno moudrých myšlenek, ale přece jen se mi Seznam tajných přání líbil víc. Hlavní hrdinka byla sympatická, ale na svůj věk dost naivní.