A na nebi čekají hvězdy

A na nebi čekají hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407032/bmid_a-na-nebi-cekaji-hvezdy-Gn6-407032.jpg 4 184 67

Erika, úspěšná realitní makléřka z New Yorku, má všechno – skvělou kariéru a dvě krásné dospívající dcery. Jenže jedna z nich, Kristen, zemře při vlakové nehodě. Kromě smutku nad ztrátou dcery se trápí také výčitkami. Ten den měla obě dcery vézt do školy ona, jenže dala přednost kariéře. Annie, druhá Eričina dcera, má svoje vlastní výčitky. Neměla nechat Krissie ten den odjet. Objeví se však jiskřička naděje. Co když došlo při identifikaci k záměně a Kristen je stále naživu? Její nezvyklé chování v den, kdy zemřela, i tajemné vzkazy, které Erika začne dostávat, tomu nasvědčují. Propast mezi Erikou a Annie se rozšiřuje, a tak zatímco Erika začíná pátrat na odlehlém ostrově Mackinac, kde sama vyrostla, odjíždí Annie do Paříže, protože věří, že Kristen se skrývá právě tam. Ale je Krissie opravdu to jediné, co je dokáže znovu sblížit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Quote Me , 2016

micha-ella
12.06.2019 2 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala kvůli vysokému hodnocení v komentářích a zase jsem mimo většinu. Naivní románek, nedomyšlený, s věcnými chybami, v protivném přítomném času. Nedočetla jsem.

kneslova
10.06.2019 5 z 5

Pěkná kniha, citáty, které vedou k zamyšlení. Jako ústřední myšlenku vidím jak zásadně vede k nedorozumnění mezi lidmi špatná nebo nulová komunikace - každá z hrdinek se domnívá o té druhé, že si myslí něco, co není ve skutečnosti pravda.

bookcase
26.05.2019 5 z 5

Krásný příběh, neskutečně křehký jako jeho hrdinky, zároveň silný a nadějeplný. Kapesník nechyběl.

Danago
22.05.2019 5 z 5

„Nepleť si to, co je důležité, s tím, na čem záleží.“
Jeden z mnoha krásných a výstižných citátů , které na mě velmi zapůsobily.

Velice smutný a přitom nádherný příběh. Knížka o překonávání nejtěžších ztrát v životě. Je napsaná citlivě a nevtíravě a dostala se mi hluboko do srdce.
Já momentálně nedokážu napsat víc.
Přečtěte si to.

okeey
06.05.2019 5 z 5

,,Začít znovu můžeš třistapětašedesetkrát v roce. Říká se tomu půlnoc."
,,Pokud si o tobě lidi myslí, že jsi divná, ze všech sil jim dokazuj, že mají pravdu."
,,Když ti život podtrhne koberec pod nohama, vytvoří taneční parket."
,,Za každý nával lítosti spočítej tři radosti."
Proč mě knihy tak baví? Protože, když přečtete třeba tisíc knih, tak nenajdete dvě stejné. Opět se budu opakovat, ale u této knihy se mi moc líbí originální námět. I když se příběh tváří jako ,,jednoduchý", tak opak je pravdou. Je v něm skrytých dost životních pravd na to, aby vás to ovlivnilo. Děkuju za tuhle knihu. Přečíst a povinně!

Bobina74
20.04.2019 4 z 5

Velmi milé překvapení, dle anotace jsem se bála, jakou jsem si to zase vybrala depresivní knihu, ale nakonec byla skvělá. Slupnuto za jediný den a spokojenost. Trocha kapesníků bylo potřeba, ale s mírou ;-). Více v recenzi od Kniha za knihou.

S.monika
18.04.2019 5 z 5

Román mě velice překvapil. Velmi těžké téma - smrt dcery a přežití druhé - pojaté velmi citlivě. Román se neskutečně rychle četl, upřímně ani nevím, kam se těch 300 stran podělo. Moje pocity při čtení byly smutné, pak plné naděje a potom smíření. Tím bych to asi popsala - příběh se odvíjí, já si prošla snad všemi stádii "truchlení" a pak přišlo smíření. Co bych asi vytkla, bylo to, že bych očekávala větší dramata nad smrtí dcery ze strany matky a otce? ale to je možná jen moje hysterické já, že očekávám tyhle krajní reakce.
Můžu jen doporučit - je to prostě dobrý román - ani ne příliš romantické, ani ne příliš hloubavé, ani psychologické. Román, který si ráda znovu přečtu!

pro ženy zmizení lidí rodina vs. kariéra ztráta blízkých

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha A na nebi čekají hvězdy je v