okeey okeey komentáře u knih

Esence Asli Esence Asli Vojtěch Skovajsa

Když mě před časem kontaktoval pan Vojtěch Skovajsa s tím, jestli bych mu nenapsala recenzi na knihu, nevěděla jsem, co od toho čekat. Schválně jsem si nepřečetla anotaci, obsah knihy jsem si nechala jako překvapení. Podle obálky jsem si říkala, že to bude asi nějaký psí příběh a ty mám vskutku ráda. Ale že mě kniha tak zasáhne, to jsem opravdu nečekala. Je to útlá knížečka plná úžasných myšlenek a poselství. Esence Asli mě hodně zasáhla, podobně jako kniha A každé ráno je cesta domů delší a delší, ne tématem, ale hlubokými myšlenkami, nejsou to knihy na hodinku, ale musíte si je dávkovat a popřemýšlet nad nimi. Děkuji pane Skovajso za to, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst a že mám od Vás věnování. Ráda se k ní vrátím. Věřím, že to tak mělo být. Celým svým srdcem knihu doporučuji.

30.09.2019 5 z 5

Léon a Louise Léon a Louise Alex Capus

Historický román odehrávající se v 1. polovině 20. století tedy napříč světovými válkami. Je to retrospektivní vyprávění vnuka o dědečkovi, jehož pohřeb se právě odehrává, dle jeho přání, v katedrále Notre-Dame. Je to hezký příběh lásky, které osud připravil mnoho příkoří, ale to už prostě k životu patří. Příběh je psaný poutavě a plynule, žádné složitosti. Louise jsem si od začátku zamilovala a Léona jsem obdivovala pro jeho zodpovědnost, která už se v dnešním světě málokdy vidí. Kniha je ideální nejen pro milovníky historických románů.

30.09.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Teda ale to je knížka! Draculovský příběh jak jinak než plný upírů. Rádi se bojíte? Tak tato kniha je přesně pro vás. Nejinak než mistrně zpracováno králem hororů. U některých pasáží mi šel vážně mráz po zádech. Ústřední postavou je spisovatel Ben Mears, který v Salem's Lotu strávil část dětství a jel se tam znovu podívat a napsat novou knihu, potkává slečnu, která se mu dost líbí a pak se začnou dít věci, nenadálá úmrtí, mizení těl, podezřelé chování,... přečti si to, protože je to super.

20.09.2019 5 z 5

Tam - Jedeme do Afriky Tam - Jedeme do Afriky Busny

Cestopisný příběh plný radostí a strastí. Je to jeden z prvních příběhů tohoto žánru co jsem četla. Vždycky jsem lidi, kteří hodně a rádi cestují, obdivovala, já na to nejsem. Děkuju za tuto knihu, jejíž prostřednictvím jsem se dostala do Afriky s Marikou a Davidem, s nimiž jsem prožívala jejich dobrodružství ,,busem". V knize najdete co všechno je potřeba pro takovou cestu, co všechno vás může potkat a co všechno obnáší, když se chystáte cestovat na jiný kontonent vlastním vozidlem. Místy jsem pár dost litovala, ale taky jsem se hodně nasmála. Přečtěte si tuto knihu. Vážně stojí za to.

08.09.2019 5 z 5

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Poslední díl této fantastické série, tento byl teda asi nejslabší, nejvíce se mi líbil první, tam bylo nejvíce akce a byl nejvíce napínavý. Tady už mě Emma fakt rozčilovala, chápu, že to pro ni muselo být těžké, po tom všem čím si prošla, ale to její chování mi přišlo fakt už přehnaný.
Ale v tomto díle se to všechno hezky uzavřelo, dokončilo, nic nezůstalo nedořešené. Doporučuji celou sérii!

04.09.2019 4 z 5

Major Tom a modrý anděl Major Tom a modrý anděl David Barnett

,,Miluje knihy, líbí se jí, jak se zlehka chvějí tíží slov, jež obsahují."
Ústřední postavou této knihy je osamělý muž ve středních letech jménem Tom, který svou zarpulostí odhání všechny kolem sebe. Proto chytil za pačesy příležitost, jež se mu naskytla a to, rozloučit se s planetou Země a stát se prvním člověkem na Marsu. Ovšem pak přijde telefonát, který mu čas ve vesmíru obrátí naruby.
Kniha o osamění, zarputilosti, mrzutosti, ale také o uvědomění a nekonečné naději. A nejlepší na celém příběhu je význam pojmu ,,Modrý anděl". Vřele doporučuji, je to velice milé čtení.

30.08.2019 5 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Druhý díl této série mi přišel více propracovaný, stejně jako u prvního dílu měl příběh spád a dost mě to bavilo. Bylo to napínavé, nejde přestat číst. I když mě Emma místy dost rozčilovala. Za to jsem se zamilovala do Evana. Rozhodně doporučuji a těším se na 3. díl.

16.08.2019 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Tak tohle byl neskutečnej masakr. Kniha má neskutečný spád a je to ,,lehký" odvar, co se násilí týče, knihy Dítě zvané ,,TO". Rozčilovala jsem se nad nespravedlností a naivitou, která je v knize více než patrná. A ten konec? Okamžitě začínám číst druhý díl, jinak to nejde. Rozhodně doporučuji!

09.08.2019 5 z 5

Kniha, která syrově rozebrala, co se stalo, proč k tomu došlo a jistým stylem, kdo za to mohl. Líbí se mi na ní, že je to takové holé, bez příkras, prostě na mě působí dojmem: ,,Takhle to prostě bylo." Jsem ráda za tuto knihu, respektive za vůbec všechny knihy o této události, stejně tak i nedávného seriálu. Jsou to události, které bychom měli znát a poučit se z nich, aby se to už nikdy neopakovalo. Smekám přede všemi, kteří si tím prošli a ještě o tom dokázali otevřeně mluvit. Jediné co mi nesedlo, tak je to dokumentární styl psaní, ale to snad asi ani jinak nejde.

07.08.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Pěkné young adoult fantasy. Kazi nemá svůj dosavadní život vůbec jednoduchý, proto je nedůvéřivá a velmi ostražitá, tato postava mi sedla. Jase mě teda občas vytáčel, ale to k příběhu prostě patří. Příběh se mi líbil, ale nevtáhnul mě do děje natolik jako to jiné knihy tohoto žánru dokáží.

05.08.2019 4 z 5

Okrsek VIII Okrsek VIII Adam LeBor

Kniha, která se vymyká běžným detektivním příběhům. 4 faktory, které bych chtěla vypíchnout: romský detektiv, prostředí Budapešti, uprchlická krize a korupce. Příběh se odehrává v současnosti a případ vraždy se vyšetřuje na pozadí aktuálního evropského problému. Tohle mě zaujalo a musela jsem si knihu přečíst. Udělala jsem správně, kniha je skvěle napsaná a nesmírně čtivá. Balthazar mě dost baví, je to takový ten typický detektiv - svéráz, který by nejraději vše vyřešil sám a nejlépe přehlížel veškerá nařízení. Jenže do celého případu je zapojena vláda a je potřeba postupně odhalit, kdo konkrétně za tím vším stojí a proč se tak stalo. Cesty vedou od jednoho úředníka k druhému a vychází najevo, že každý na každého něco má. Rozplést to klubko pochybností a intrik není jednoduché a proto je tento příběh tak zajímavý.
Knihu bych doporučila všem fanouškům detektivek a thrillerů a všem, kteří se zajímají o aktualní dění. Věřte mi, po všech těch severských detektivkách je to jako závan čerstvého vzduchu. Rozhodně doporučuji.

03.08.2019 5 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

V tomto dílu je další padouch, který stojí proti Alex a Connerovi, tentokrát je to Maskovaný muž a jeho verbování knižní armády. Nechyběla akce, napětí ani láska. Rozhodně doporučuji, tohle je úžasná série.

02.08.2019 5 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

Příběh rodiny, která je zahalena rouškou tajemství, kde Roanokeovic holky buď utečou nebo zemřou. Proč se tak děje? To je to, co se Lane snaží zjistit. Matka Lane se rozhodla spáchat sebevraždu a nechat jí záhadný vzkaz. Lane nikoho jiného nemá, najednou o ni projeví zájem prarodiče z Roanoke. Proč vlastně její matka z Roanoke utekla? Proč byla věčně v depresi a nebyla jí dobrou matkou?
Je to zajímavý příběh s originálním námětem, který kdyby měl o dalších sto stran víc, tak by to vůbec nevadilo. Doporučuji!

20.07.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tato kniha mě totálně vtáhla do světa nikdynoci, temnotmy, obratů, stínů a Rudé církve. Společně s Miou jsem prožívala její honbu za pomstou. Kniha je nesmírně čtivá a zkrátka úžasná a to tak, že jsem ji četla v elektronické verzi a musela jsem si ji pořídit do své knihovny, protože se k ní rozhodně jednou vrátím. Čtivé, napínavé od začátku do konce. Nádherná obálka jako bonus!

11.07.2019 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

(SPOILER) S každým dalším dílem je příběh Alex a Connera lepší a lepší. Tato série mi učarovala. Promyšlený a krásně napsaný příběh nejen pro děti. Co se stane, když se armáda z mimosvěta, uvězněná 200 let v portálu, osvobodí a zaútočí na celou říši pohádek? Jak se říše ubrání, ještě k tomu, když kmotřička víla onemocní? Vřele doporučuji, je to jedna z nejkrásnějších sérií nejen pro ty, co mají rádi pohádky.

05.07.2019 5 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Pokud hledáte knihu s originálním námětem, která má spád a nedá vám spát, tak je tato kniha přesně to pravé. Příběh, o Mile, která se pokusila přivést svou nejlepší kamarádku ze záhrobí pomocí magie, a proč? Protože nevěřila, že se zabila sama, jak všichni tvrdí a chtěla zjistit, kdo ji zabil. Tato kniha je svižná a čte se jedním dechem, vtáhla mě do děje a druhou polovinu jsem jen hltala. Lidé, kteří zdánlivě ubližují všem kolem sebe, nemusí být zas až tak špatní, když jim dáte příležitost ukázat svou osobnost. Naopak Ti, kteří se tváří jako nevinnost sama, mohou být uvnitř pěkně zkažení. Přečtěte si tuto knihu, protože rozhodně stojí za to. Rozhodně doporučuji!

05.07.2019 5 z 5

Čas zrádců: Cambridgeská pětka Čas zrádců: Cambridgeská pětka Hannah Coler

Nejen, že obálka knihy je velice zajímavá, ale anotace je tak poutavě napsaná, že jsem si řekla, že si tuto knihu prostě musím přečíst. Téma knihy je neotřelé a originální. Není to žánr, který bych vyloženě vyhledávala, a o to víc se mi kniha líbila.
Tato věta se stane památnou: ,,Chcete napsat životopis, a o to by se nikdy neměl pokoušet někdo, komu ještě nebylo čtyřicet."

Cambridge je městem špionů. Nemůžete nikomu věřit. Myslíte si, že někoho znáte, ale to se mýlíte. Vše souvisí se vším, nakonec to do sebe skvěle zapadne. Hlavní roli v tomto příběhu hraje profesor historie Hunt a německá doktorandka Wera, jejíž disertační práci Hunt vede. Wera se zajímá o „Cambridgeskou pětku“ a proto jí věnuje své studium. Ale není jednoduché k tomuto tématu sehnat potřebné materiály.

„Cambridgeskou pětkou“ se rozumí pět studentů, kteří se v minulosti nechali zlákat ruskou tajnou službou, pro kterou desítky let znamenali zdroj informací. Oficiálně to znamenalo práci pro Velkou Británii, ale ve skutečnosti poslali několik lidí na smrt. Nábor nových špionů v polovině 20. století nebyl zas až tak těžký, jelikož studenti trpěli sociální nespravedlností své společnosti. Hluboko zakořeněná byla i nenávist vůči starším mužům, kteří nezabránili druhé světové válce. Wera tomu postupně přichází na kloub a nestačí se divit tomu, co všechno vyjde na povrch. Nehledě na to, že Hunt na její otázky odpovídá dosti vyhýbavě.
Kniha se četla dobře, je poutavá a hlavně napínavá. Hunt se totiž připletl k vraždě, vypadá to, že to celé udělal on, ale nemusí být vše vždy tak, jak se zdá. Nikdy si nemůžete být jistí, že můžete věřit všem ve svém okolí. Třeba se taky může stát, že někdo koho považujete za přítele, vede dvojí život. V tomto příběhu nalezneme nejednu psychologickou hru. Dozvíme se spoustu věcí o špionáži jako takové. Opatrnost především. I přes odborné výrazy je kniha psána velice srozumitelně a je velice čtivá. První třetina knihy je taková seznamovací, je potřeba se zorientovat v četných postavách, ale od druhé třetiny už mě kniha chytla a nepustila, musela jsem číst, číst, číst a dočíst, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne. Rozhodně doporučuji knihu všem, i těm, kteří se o knihy podobného typu nikdy nezajímali.

01.07.2019 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Tak tohle ne.. Je zajímavé se zamyslet nad tím, o co všechno bychom přišli, kdyby nebyla elektřina a co všechno by se mohlo stát. Každopádně ale to je asi tak vše, co mi kniha dala. Pro mě byla zdlouhavá, špatně se mi četla. Zkrátka nejsem cílovka.

01.07.2019 2 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

,,Dum spiro spero."
Krásný román, který sleduje 2 dějové linky - 1. v současnosti a 2. v období 2. světové války. Dějová linka Jule a její kavárny s názvem ,,Plážová perla" mi hodně připomínala lecčím Kavárnu v Kodani, včetně dortů, zákusků a kávy. Historická linka byla krásná, romantická, samozřejmě ale také smutná, protože 2. světová válka... Celkově se mi kniha moc líbila, nejvíce se mi líbil charakter Sophie, odvážná mladá dívka, která se umí porvat za to, co považuje za nejdůležitější včetně lásky. Rozhodně doporučuji!

23.06.2019 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Mistrně zpracovaný román z rukou Stephena Kinga Misery, patří podle mě mezi jeho nejlepší díla. Utrpení, zoufalství, beznaděj i dávka šílenství je nedílnou součástí tohoto díla, nejen proto vás kniha chytne a nepustí. Odhadnout chování psychicky nemocného člověka není vůbec jednoduché, proto Paul taky párkrát udělá chybu, která ho přijde velmi draho.
V poslední čtvrtině už jsem ani nedýchala. Neskutečné! Tohle si prostě musíš přečíst!

18.06.2019 5 z 5