Za hranice království

Pohádkami to jen začalo! Maskovaný muž prchá a Rada víl nevěří, že by pro Zemi příběhů mohl představovat vážné nebezpečí. Alex a Connor se proto opět musí spolehnout sami na sebe a na své nejlepší přátele: Mášenku, Jacka, Červenou Karkulku a Matku Husu. Záhadný nepřítel totiž ovládá mocné kouzlo, jehož pomocí dokáže proměnit každou knihu v portál, prostřednictvím kterého vstupuje do jejího světa. Začíná shromažďovat armádu těch nejhorších ničemů, kteří se v knihách kdy objevili, a připravuje útok. Sourozence Baileyovi a jejich přátele tak čeká dobrodružná cesta za hranice Země příběhů: napříč Zemí Oz, fantastickou Zemí Nezemí nebo Alenčiným Krajem divů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374078/za-hranice-kralovstvi-11X-374078.jpg 4.778

Země příběhů / Krajina príbehov 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Beyond the Kingdoms, 2015

Kniha Za hranice království

bibi.r
28.11.2019

Tuhle dobrodružnou sérii mám moc ráda a rozhodně je to skvělé čtení pro děti od 9 let.
Bohužel jen patřím ke generaci, která vyrostla spíše na evropských a ruských pohádkách a tudíž příběhy typu Alenka v říši divů, Petr Pan, Čaroděj ze země Oz znám vlastně jen podle názvu a tudíž jsem si nemohla užívat takové ty narážky na dané pohádky.
Myslím, že někdo kdo tyto pohádky zná dobře bude nadšený.

Jarmila97
18.11.2019

Další úžasný díl série zeme příběhu ♡ musím říct že mě ty knihy naprosto uchvátili a mrzí mě že už mi jich moc do konce nezbývá protože jsou naprosto luxusní :) hrozně by mě zajímalo i filmové zpracování

okeey
02.08.2019

V tomto dílu je další padouch, který stojí proti Alex a Connerovi, tentokrát je to Maskovaný muž a jeho verbování knižní armády. Nechyběla akce, napětí ani láska. Rozhodně doporučuji, tohle je úžasná série.

Verunka926
14.07.2019

Já to prostě MILUJU!

mia.com
03.07.2019

Tento díl byl taky bezvadný, plný dobrodružství, napětí a zvratů. Ačkoliv jsem hned na začátku věděla, jak se asi ta věc s maskovaným mužem vyřeší. A moc mě pak bavilo cestování do známých literárních děl, bylo to pěkné oživení. Samozřejmě byl konec opět napínavý, takže se zase hned vrhám na další díl.

Damaj
27.05.2019

Opět další úžasná knížka z této serie. Obdivuji autorovu fantazii - s jakou lehkostí se děj z pohádkového světa přenese do světů jiných. Nepředvídatelné co se stane a ani se neovažuji hádat, jak to všechno dopadne. Jdu honem číst 5. díl, protože tohle není konec. Už se těším.

Kami97
21.05.2019

Cestování do jakéhokoliv příběhu, který byl napsán ? Tak to je pecka. Vykreslení Robina Hooda bylo skvělé a Merlin s Artušem a další postavy z oblíbených děl také. Jedna z nejlepších postav je bezesporu Matka Husa. Její dobrodružství si podle mě zaslouží vlastní knihu.

Ivuska.09
13.05.2019

Fantazii se meze nekladou. Nutno podotknout, že autor série Země příběhů žádné meze ve své fantazii rozhodně nemá. Vojáci pryč, čarodějnice sem, propojení světů, hrozba obrovské zkázy... Nemohu se dočkat dalšího dílu!