Návrat Kouzelnice

Zlá Kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku a uvrhla ji do stoletého spánku, je zpět. Po letech skrývání se chce mstít a je nebezpečnější než kdy dřív! Už je to rok, co se sourozenci Alex a Conner vrátili z Říše příběhů. Stejně tak dlouho neviděli svoji babičku – Kmotřičku vílu. Když se jednoho dne objeví u nich doma, s vojáky královny Popelky za zády, děti hned vytuší, že se stalo něco vážného. Jejich maminka byla unesena! Ačkoli jim babička zakáže cokoli podnikat, podaří se jim tajně proniknout zpět do Říše příběhů. Tam však brzy zjišťují, že vše je mnohem horší, než se domnívali, a že poprvé, kam paměť sahá, možná pohádky nebudou mít šťastný konec…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327262/navrat-kouzelnice-blr-327262.jpg 4.7224

Země příběhů / Krajina príbehov 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Enchantress Returns, 2013

Kniha Návrat Kouzelnice

Adam2021

Skvělá kniha. Líbilo se mi, jak autor dokázal vytvořit realistické postavy. Akorát mě zarazilo, že děj je téměř stejný jako v díle předchozím.
A otázce DK197:
Autor si to nespletl, akorát že v angličtině je naše Zlatovláska Rapunzel a Mášenka je u nich Goldilocks což odpovídá překladu Zlatovláska. Asi tak mají Mášenku pojmenováno kvůli jejím vlasům. Ale vím, je to hodně matoucí, že?

DK197

E-KNIHA SK: Musím říct, že nápad v knize byl skvělý, ale také musím dát za pravdu komentářům, že zápletky v knize se mi tentokrát zdály vyřešené snadno a povrchně. Mělo to daleko větší potenciál. Nehledě na to, že tentokrát mě autor nedokázal ničím překvapit. Vše se dozvíte dopředu, nebo snadno odhadnete. Ale několik zajímavých momentů to mělo (zejména příběh samotné Kouzelnice/zlé sudičky) a pořád je to knížka pro děti. Tak nač být přísný. Myslím, že jim se to líbit bude.

Porovnání s českou verzí: Co mě překvapilo byla rozdílná jména. Zejména Mášenka, která je ve slovenštině zaměněna za Zlatovlásku. A automatický překlad stránek autora na mě taktéž vyplivl Zlatovlásku. Ona opravdu v anglické verzi figurovala v pohádce o medvědech (což česká Mášenka ano) - protože já si nic takového nevybavuji -, nebo si autor spojil dvě pohádky, či jak? Pokud mi to někdo objasníte, budu vděčná.

Veronika828

Miluji knihy od Chrise Colfera, kniha se mi líbila a byla velmi pěkně napsaná, i když 1. díl tedy Kouzelné přání se mi líbil víc.

MiLiška

Jak ohodnotit knihu, jejíž děj má velký potenciál, ten je však potlačen poněkud naivním zpracováním? Chris Colfer má nepochybně spoustu skvělých nápadů, neotřeolé a překvapivé záplatky v ději jsou však vyřešeny rychle, povrchně... Někdy méně znamená více... Do dalšího dílu se hned tak nepustím. Počkám, až se opět otevřou knihovny.

luculi

Moc pěkné pohádkové přepracování s oblíbenými postavami. Autor opět využívá staré známé, ale tentokrát do zmínky padne třeba i Alenka či Lucie z Narnie... Příběh je čtivý, napínavý, humorný a děj neustále v pohybu. Putování pohádkovou říší uteče jako voda a je najednou konec. A jak překvapivý. Ještěže vím o dalších dílech, jinak bych z toho nechápala... :-)

Knihovnice01935

Opět super čtení. Rozhodně doporučuji.

Fortuna7
25.10.2020

Podle mé nejlepší díl série. Přečetla jsem o dovolené a u konce jsem brečela

DeKo1996
20.07.2020

Opět super díl. Ráda se vracím do dětství k pohádkám.