Kouzelné přání

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/305896/kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4.4245

Země příběhů / Krajina príbehov (1.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Wishing Spell (2012)

Kniha Kouzelné přání

mia.com

Bezvadná knížka i pro dospělé. Hezky vymyšlené, vše mělo svou logiku a byly tam zajímavé zvraty, i když na některé vyústění jsem rychle přišla. Hned se pouštím do dalšího dílu :)

Ivuska.09

Kouzelné vyprávění na motivy oblíbených pohádek plné dobrodružství. Knihu jsem zhltla prakticky na jeden zátah, což určitě mluví za vše! Rozhodně doporučuji malým i velkým čtenářům.

whiolet

Hezky napsaná kniha pro děti, avšak i dospělá mysl ,si při čtení této knížky ,najde "to" svoje a alespoň na chvíli se přemístí do pohádkového světa.
Byl to milý návrat do dětství,ale knihu nepovažuji za takovou BOMBU,jak jsem slyšela od jiných :)

zimolka

Kniha je naprosto úžasně napsaná,líbilo se mě jak u toho děti přemýšlely co asi bude dopředu.Už čteme s dětmi další díl.

Kika28

Úžasná knížka nemám k tomu co dodat. Už se moc těším až si přečtu další díly. Kdo jste nečetli moc doporučuji.

Vtipné a zábavné

trudoš

Čemu se Chrisu Colferovi nedostává na stylistice, hravě dohání nadšením pro věc. Bohužel nijak zásadně nepřekračuje hranice žánru, vytyčené mnohem staršími tvůrci. Osobně mě navíc trochu zklamal výběrem pohádek, které do příběhu zakomponoval, protože se soustředí jen na ty všeobecně známé a tak zajímavosti kolem nich příliš nepřekvapí. Ovšem pro děcka je to jako dělané, zábavné a hravé zároveň, se spoustou odkazů na klasické texty. Humor přitom funguje především v konverzační rovině a nesklouzává k vulgarismům či peprným nadávkám. Děj je pak doslova přeplněn zvraty, takže není prostor pro nějakou nudu.
Z pohledu dospělého je tu však příliš mnoho hluchých míst, nelogičností a nejasných záměrů, které mi prostě nedovolily s vyprávěním lépe souznít. Pročež jsem jen tak svištěl po povrchu, což ještě bylo podmíněno prostinkou osnovou. Za mě tedy spíš zklamání, hlavně po stránce obsahové. Tohle nejsou promyšlené Mýty, ale na koleni sesmolený Disneyland bez elektřiny. Ale s perfektní obsluhou.

okeey

Tohle byla opravdu kouzelná knížka, jediné co mě mrzí je, že ještě neexistovala, když jsem byla malá. Chytla mě za srdce a jen tak se nepustí, ještě, že má tato série 5 dílů, je to divukrásné. Rozhodně doporučuji, je to totální MUSTHAVE..! Návrat do dětství.