Kouzelné přání

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305896/big_kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4.4475

Země příběhů / Krajina príbehov 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wishing Spell, 2012

Kniha Kouzelné přání

Astridka

Knihu doporučuji. Kniha mě nezklamala a už se těším na další díl. :) Jediné, co se mi na knize nelíbí (úplná maličkost) je, že někde je až moc dlouhý popis. Jinak kniha je super. :D :) :D

Štěpinambura

Super kniha, jdu na další díl, pobavila, dojala a to jevše co od knihy očekávám - toto očekávání ona splnila!

1evca1

Přečetla jsem celou sérii a musím říct, že první díl nepatří mezi ty nejlepší, ale ani k těm nejhorším. Je to hezká kniha, ale u některých míst se mi kniha četla hrozně pomalu (vlastně jenom kvůli popisu příběhu čarodějnice). Jinak se mi kniha moc líbila. Doporučuji spíš dětem.

Péťa86

Když čtu komentář co je “pod mým”, tak je mi smutno, ale zase co člověk, to názor a každý jsme na tom jinak a máme rádi jiné věci…

Já jsem nadšená, krásně se tam prolínají “klasické pohádky” a proč ne? Bylo to hezké, pro děti určitě poutavé. Knížka se mi četla úplně sama a tak to má být pro dětského čtenáře. Moc se těším na další díly.

Kdo má rád pohádky, vřele doporučuji.

Pert
02. lednaodpad!

Ze začátku to vypadalo dobře. Ale pak hrůza. Plný klišé. Postavy příšerné, zápletka opět se děti propadnou do fantasy světa, hledají cestu, jak se dostat domů a porazí zlou čarodějku, která vlastně ani nemá důvod být TA ZLÁ. Škoda že nejde dát nula hvězd.

Abukšákul
13.11.2021

Naše hodnocení je asi takové: syna 8 do třičtvrtě knihy nebavila. Syna 11 jakš takš bavila. Mě jako předčítači se nelíbil styl jazyka. Přišlo mi to celé takové monotóní. Dáváme 4* ale jen proto, že kluci chtějí další díl. Proto usuzuji, že to až tak strašné nebylo =)

janasim
02.09.2021

Není snad ani možné, že jsem nadšená tak moc z knihy, která je primárně určena dětem. Nečetla jsem sice Harryho, ale nevěřím, že by byl lepší než tato kniha.
Jako malou holku mě zajímalo, co se stalo s Růženkou, Sněhurkou, Popelkou,... a konečně po tolika letech jsem dostala odpovědi a ne ledajaké.
Tento pohádkový svět je perfektně vystaven. I ve své hlavě, která není tolik zvyklá na fantazijní světy, jsem si vše dokázala představit. Celý příběh je velmi čtivý, milý a vtipný. Chris Colfer je odteď mým miláčkem. Sakra, chci další díl! A moje dcera taky. Nevím, které z nás se kniha víc líbila.
A obálka, mapa na předsádce a i ilustrace na začátku kapitol jsou skvostné.
Takových knih pozřebuju víc.

Zojka
28.08.2021

(+ SPOILER) potlesk pro tuto knihu.
parádně vymyšlený děj možná by snesl i trochu více toho zla. nejlepší byla ta část jak conner radí ježi babě aby prodala svou perníkovou chaloupku na perníkový fit centrum