Varování bratří Grimmů

Conner je rozhodnutý, že se do Země příběhů jen tak nevrátí. Pak ale odhalí tajemné varování slavných pohádkářů, a vše je jinak. Vydává se na cestu po Evropě, aby rozluštil šifru a zastavil katastrofu, která Zemi příběhů hrozí. Alex zase věnuje všechen svůj čas tomu, aby mohla převzít po Kmotřičce víle její poslání. Mezitím se probouzí dřímající zlo. Conner, Alex a jejich přátelé z obou světů budou muset spojit své síly a zasáhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353185/varovani-bratri-grimmu-eRH-353185.jpg 4.7162

Země příběhů / Krajina príbehov 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

A Grimm Warning, 2014

Kniha Varování bratří Grimmů

knihomolkaMist

Co k této sérii říct? Je naprosto skvělá.
Neskutečně čtivá a poutavá. Stránky doslova mizí pod rukama. Děj byl boží. Trochu jsem se toho bála, obzvlášť po konci 2. dílu, ale bála jsem se naprosto zbytečně. Pohádkový svět s notnou dávkou nostalgie!
Se sériemi mám většinou problém (a stejně tak i u seriálů). Přečtu (zkouknu) první díl a už se mi úplně nechce dál pokračovat. To se mi však u této série ještě nestalo! Jakmile dočtu jeden díl, okamžitě se začnu těšit na další. Chris to zkrátka umí!
Jestli bych mohla doporučit jedinou fantasy sérii, byla by to bez nějakého rozmýšlení tahle

DK197

E-KNIHA: U série "Země příběhů" přichází zas jeden z mnoha momentů, kdy člověk touží po půl-hvězdičkách. Tato část se mi totiž líbí o něco více, než díl druhý (jelikož mizí dějová povrchnost, snadnost některých pasáží z minula), na druhou stranu o něco méně než díl první. Ten má pro mě přes dialogové nedostatky punc komplexního příběhu v pohádkovém hávu, který překvapí, pobaví, nažene strach, ale i pohladí po duši. Někdy cítím z něho přesah žánru, aniž bych se vymanila z něj. A ten pocit si ověřuji i po pár dnech, kdy si první kapitolu pustím znovu v originální audioverzi. Tady nic takového necítím. Navíc pohádka se zde mění v dobrodružný příběh. Ale nemám pocit, že by to bylo na škodu. Jen je to jiné. Baví mě jak linka v pohádkovém světě, tak mimo něj. Ta mimo něj dokonce paradoxně o kapku víc. Důstojné pokračování, kde se ovšem začínám bát, že autor vyčerpal svou fantazii, jelikož se začíná opakovat. (SPOILER: Zlá královna a Andulka Šafářová mají něco společného.)

Barabora
30.12.2020

Další super příběh v zemi příběhů. Opět mě vtáhlo do pohádkových příběhů. Prostě super. Doporučuji

roman9276
16.11.2020

Byl jsem zvědavej, kam se může příběh dvojčat dál vyvíjet, ale tohle by mě teda nenapadlo. Skvěle zakomponovaný, prostě boží. Napínavej příběh, skvělý dobrodružství, první lásky, dvojčata mi rostou před očima. Díky Chrisi, jsi boží a pokračuj tak dál!

SknihouVrukách
09.10.2020

eľmi sa mi páči ako autor použil postavy z klasických rozprávok a do príbehu pridal veľa originálnych prvkov. Hlavné postavy (Alex a Conner ) mám veľmi rada a sú mi sympatické. Prvá polovica kniha je trošku pomalšia a väčšia ako sa deje až v druhej polovici. Posledných 50 strán je nabitých poriadnou akciou, ktorú som si veľmi užila. Posledná veta v knihe ma priam šokovala a nutne potrebujem vedieť, ako to bude pokračovať. Štýl písania je jednoduchý, ale nie je tak jednoduchý, že pôsobí odfláknuto. Oceňujem, že autor nedáva zbytočne do detskej knihy romantickú linku, ktorá by tam nemala podľa mňa zmysel. Knihe nemám čo vytknúť. Nie je to moja najobľúbenejšia séria, ale aj tak sa k nej rada vraciam. Odporúčam všetkým milovníkom rozprávok. Toto bolo jednoducho magické 4/5✨

Katie*
13.08.2020

Nakonec dávám lepší 3 hvězdičky. První dva díly se mi líbily moc, tenhle třetí už mě oslovil o něco hůř - myslím si, že hlavní důvodem bylo rozdělení dvojčat a zápletka, která mi přišla o něco slabší. V sérii mám v plánu do budoucna pokračovat a další díly si snad užiju zase o něco víc.

DeKo1996
20.07.2020

Wau tak tohle byl díl plný zvratů a akce. Tohle bylo hodně čtivé. Za jeden den jsem zvládla přečíst víc jak půlku knihy a nemohla jsem se odtrhnout. Do práce jsem šla po jedné hodině spánku, jen abych to dočetla a věděla jak to dopadne..
A ten konec? Jako vážně? Ihned se jdu pustit do dalšího dílu. Jsem zvědavá.
Tahle série si mě získala.

LillyM.
17.07.2020