Varování bratří Grimmů

Varování bratří Grimmů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353185/bmid_varovani-bratri-grimmu-eRH-353185.jpg 5 253 55

Conner je rozhodnutý, že se do Země příběhů jen tak nevrátí. Pak ale odhalí tajemné varování slavných pohádkářů, a vše je jinak. Vydává se na cestu po Evropě, aby rozluštil šifru a zastavil katastrofu, která Zemi příběhů hrozí. Alex zase věnuje všechen svůj čas tomu, aby mohla převzít po Kmotřičce víle její poslání. Mezitím se probouzí dřímající zlo. Conner, Alex a jejich přátelé z obou světů budou muset spojit své síly a zasáhnout.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Grimm Warning , 2014

DeKo1996
20.07.2020 5 z 5

Wau tak tohle byl díl plný zvratů a akce. Tohle bylo hodně čtivé. Za jeden den jsem zvládla přečíst víc jak půlku knihy a nemohla jsem se odtrhnout. Do práce jsem šla po jedné hodině spánku, jen abych to dočetla a věděla jak to dopadne..
A ten konec? Jako vážně? Ihned se jdu pustit do dalšího dílu. Jsem zvědavá.
Tahle série si mě získala.

LillyM.
17.07.2020 5 z 5

~
Moc doporučuju:)
~

Ivka14
23.06.2020 4 z 5

Další skvělý díl. Bylo to napínavé a ani chvíli jsem se nenudila. A konec mě šokoval, opravdu jsem to nečekala a těším se na další díl.

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Třetí díl mé srdcové pohádkové série. Kdo neznáte, vřele doporučuji! Ačkoli je tento díl o trochu slabší než ty předchozí (mohl za to především zdlouhavý začátek knihy), i tak jsem byla spokojená. Naše postavy se vyvíjejí, opět nespočet zvratů a originální námět! A ten konec?! Lépe navnadit čtenáře na další díl snad už autor ani nemohl! :)

Canney
29.02.2020 3 z 5

(SPOILER) 3,5*
Abych byla upřímná tak jsem od tohoto dílu čekala kapánek víc (k tomu se ještě dostanu). Ale dostala jsem, co jsem chtěla. Ve Varování bratří Grimmů už nebyl žádný hon za magickými předměty. Tentokrát jsou Alex a Conner rozděleni. Alex zůstala v Zemi příběhů a Connor se vrátil spolu s rodiči do našeho světa. Už je to zase rok od jejich posledního dobrodružství a jejich jediný kontakt je prostřednictvím kouzelného zrcadla. Connor dostane příležitost vyrazit na školní výlet do Německa a poslechnout si čtení nově objevených pohádek bratří Grimmů. V pohádkách si ale vyslechne varování pro všechny v Zemi příběhů a jelikož se nemůže spojit s Alex (která je se jen tak náhodou připravuje stát se nástupkyní Víly kmotřičky), tak se rozhodne je varovat osobně.

Jako vždy musím říct, že stánky jako by se obracely samy. Přestože se mi knížka četla hezky, tak se první půlka knihy a konkrétně ta, která se odehravala v našem světě mi přišla nic moc. Kdyby se to stalo v Zemi příběhu tak nad tím asi ani nemrknu, ale tohle se odehrálo v našem světě a už to bylo prostě přes čáru. Na druhou stranu část knihy, která se odehrála v Zemi příběhů byla výborná. Lestr je prostě zlatíčko a Trollbella nezklamala. Ona otevře pusu a už z ní padá jedna perla za druhou :D
Jsem zvědavá co se z toho odhalení na konci vyklube. Tak nějak si nemyslím, že je to ten za koho ho Alex pokládá. Ale to asi zjistím až si přečtu další díl.

MarMarMar007
15.01.2020

Jako obvykle, úchvatné...

Adýsek
01.01.2020 5 z 5

Za mě asi jeden z nejlepších dílů této série. Moc mě zaujal ten originální příběh.

julythreemosen
27.08.2019 5 z 5

Po roce si jako už je u mne zvykem o prázdninách beru další díl Země příběhů... A tentokrát - potřetí - to byla taková boží jízda! Můžu s čistým svědomím říct, že tento díl se mi zatím ze všech líbil nejvíc!
SPOILERY
Strašně moc se mi líbilo putování Connora po Evropě, jak si Colfer vyhrál se všemi reáliemi, jako bych na těch místech znovu byla! Trošičku mi to připomnělo nový díl Spider-Mana, ale vzhledem k tomu, že knížka je už pár let vydaná, inspiraci si možná vzal sám Marvel..:D Takže putování za záhadou bratří Grimmů bylo skvělé. Linka v Zemi příběhů až tak skvělá nebyla, ale stejně mě hodně bavila. Bylo jasné, že se schyluje k nějakým zásadním odhalením, a to podle mě nevíme zdaleka všechno. V tomto díle mě hodně bavila Matka Husa, ta nikdy nezklame.. a jako vždycky Karkulka. Co mě překvapilo byl tak rychlý konec Andulky... Trošičku mi připadalo přitažené za vlasy, jak najednou téměř všechny královny "získaly" dědice - především u Sněhurky to bylo trošku úsměvné. Malinké výhrady mám i ke konci, ale přeci jen, tohle jsou knížky pro děti a jako takové jsou skutečně skvělé! A že si je užívají mnohem starší čtenáři - to už je klobouk dolů... Kdo je Maskovaný muž jsem tušila dlouho - jak se celá záležitost vysvětlí, to jsem hodně zvědavá. Vůbec si nejsem jistá, jestli vydržím čekat další rok na čtvrtý díl!

Jarmila97
31.07.2019 5 z 5

Jako další že serie byla i tato kniha naprosto skvělá ale ten konec přímo poslední věta byl pro mě hrozný šok :) teď budu úplně šílený než si koupím další díl ♡♡

Verunka926
14.07.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Zemi příběhů miluju víc a víc a můžu jen a jen doporučit.

okeey
05.07.2019 5 z 5

(SPOILER) S každým dalším dílem je příběh Alex a Connera lepší a lepší. Tato série mi učarovala. Promyšlený a krásně napsaný příběh nejen pro děti. Co se stane, když se armáda z mimosvěta, uvězněná 200 let v portálu, osvobodí a zaútočí na celou říši pohádek? Jak se říše ubrání, ještě k tomu, když kmotřička víla onemocní? Vřele doporučuji, je to jedna z nejkrásnějších sérií nejen pro ty, co mají rádi pohádky.

mia.com
28.06.2019 5 z 5

Zase hezky dobrodružné, fajn zápletky a celá knížka rychle utíkala. Konec samozřejmě napínavější být nemohl, ale stejně si myslím, že se to vysvětlí jinak, než to vypadá. :) Každopádně se vrhám na další díl, ihned :D
P.S. prosím všechny, kdo ve svých komentářích píšou spoilery, aby na ně UPOZORNILI. Mě to třeba zkazilo závěr knihy...

Gabca1990
08.06.2019 5 z 5

Skvělé pokračování série Země příběhů. Stejně jako u prvních dvou dílů - čtivé, dobrodružné, zábavné a nakonec super závěr, takže hned pokračuji s dalším dílem.

Kami97
21.05.2019 5 z 5

Skvělý třetí díl ze série. Líbilo se mi propojení bratří Grimmů a pohádkového světa. Tato knižní série je naprosto úžasná a kdybych byla mladší, tak se mi snad líbí ještě více.

Damaj
15.05.2019 5 z 5

(SPOILER) Úžasné pokračování. Na konci druhého dílu mě mrzelo, že se dvojčata rozdělila. Nyní se Conner vrací zpět, aby pomohl Zemi příběhů zachránit. A konec je šokující, kmotřička víla umírá a maskovaný muž je otcem dvojčat? Co to je? Musím hned začít 4. dílem. Miluji Země příběhů.

Ivuska.09
12.05.2019 3 z 5

Třetí díl už se od předchozích dvou liší. Nejsem si úplně jistá, zda to byla dobrá volba, námět prvních dvou mě bavil víc. Uvidíme, kam bude autor směřovat v další knize.

bibi.r
12.01.2019 4 z 5

Wauw, za mě zase super.
Tentokrát hodně překvapivé (hlavně konec).
A teda jako jestli někdo nemiluje Červenou Karkulku, tak je blázen :D.

Aaginka
09.01.2019 5 z 5

Zase jako vždy úžasné pokračování. Ale ten konec mě naštval a taky vyvolal spoustu otázek. Chci si přečíst už další díl. A za ten konec bych vraždila.

Denisa153
09.10.2018 5 z 5

Naptosto dokonalý... miluji zemi příběhů.
Budu muset jít do knihovny a zkusit obejmout pohádkovou knihu, treba se mi nakonec povede tam dostat :-)

AlyBookworm
07.10.2018 5 z 5

Nevím nevím, celá série je úplně famózní, ale tento díl se mi z nějakého důvodu líbil nejvíce. Jen mám dvojčata radši u sebe, ale to by asi nebylo to pravé a tento díl o ničem. Babička Pearl je boží ❤