Varování bratří Grimmů

Varování bratří Grimmů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353185/bmid_varovani-bratri-grimmu-eRH-353185.jpg 5 253 55

Conner je rozhodnutý, že se do Země příběhů jen tak nevrátí. Pak ale odhalí tajemné varování slavných pohádkářů, a vše je jinak. Vydává se na cestu po Evropě, aby rozluštil šifru a zastavil katastrofu, která Zemi příběhů hrozí. Alex zase věnuje všechen svůj čas tomu, aby mohla převzít po Kmotřičce víle její poslání. Mezitím se probouzí dřímající zlo. Conner, Alex a jejich přátelé z obou světů budou muset spojit své síly a zasáhnout.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Grimm Warning , 2014

vendy6619
31.08.2018 5 z 5

Páni, páni... Chris opět dokázal, že vtáhnout do děje je tak jednoduchý. Jsem ze země příběhů čím dál víc nadšená! Ale za ten konec... za ten konec bych ho hnala klidně do království Sněhové královny!

Aileena
19.06.2018 4 z 5

Díky závěru jsem přidala jednu hvězdu. Tomu říkám překvapivý konec, který navnadí na další pokračování! Co se týče námětu, tak nové zápletky stále baví, na stylu psaní by šlo zajisté mnoho vylepšit, ale co je dnes dokonalé... ;-)

Audrina
28.05.2018 5 z 5

Země příběhů je nádherná kniha pro děti, ale bude se líbit i dospělým, já jsem skvělý příklad. Líbí se mi, že každý díl byl vždy originální a přinesl nové zvraty, doufám, že tento trend bude pokračovat i v dalších dílech.
Kniha má lehce pomalejší rozjezd, o to zábavnější je ale konec, který navíc přinese celkem zajímavý obrat. Jsem moc zvědavá na pokračování

veronika0382
21.05.2018 5 z 5

Země příběhů je nádherná, čtivá, pohádková kniha plná kouzel, víl, elfů, trollů a všech možných pohádkových postav. Pokud vás alespoň trochu láká tento svět fantazie a magie, pak rozhodně neváhejte. Je to obrovské dobrodružství!

milunka21
01.04.2018 5 z 5

Každý pokračování je lepší a lepší. Jednou bude tahle série v závěsu za Harrym Pottrem co se týče populárnosti. :-)

Nixa
25.02.2018 4 z 5

Třetí díl, stejně jako ty dva předešlé, čtu synovi před spaním a musím říct, že se líbí i mně. Jen tedy začátek byl opravdu pomalý a už jsem si říkala, kdy se tam začne něco díl. Možná to je tím, že je to čtení pro mladé, ale i tak se na další díly moc těším a jsem zvědavá jaké dobrodružství s Alex a Connerem nás čeká :)

zuzi509
15.02.2018 3 z 5

Třetí díl na mě rozhodně nezapůsobil, tak jako první a druhý.
Je to ta kniha, která sérii jaksi doplňuje neboli vyplňuje prostředek série.
Něco jako( ve většině) druhý díl v trilogii.
Kniha měla snad ještě pomalejší rozjezd než první a druhý díl.
Začátek mě vůbec nebavil. Doslova jsem se jim prokousávala a tím pádem jsem knihu četla dlouho a s velkými odstupy. Co se mi, ale líbilo bylo to, že autor do knihy zakomponoval Evropu.
Některé situace byly až moc uspěchané a jednoduché např. v jedné kapitole se objevil závažný problém, který by hlavně víly, ale i jiní měli vědět, na to že je to stará záležitost a týká se to kouzel, tak se to o stránku dál náhle jednoduše jako lusknutím prstem vyřeší (princezna Jiskra). Drama tam bylo hodně, ale nebylo zdaleka tak dobře popsané jako například ve dvojce. Ale přece jenom, kdyby tahle kniha nevznikla, nedozvěděli bychom se spousty důležitých informacích. Kdo mě opět nezklamal byla Karkula a její Karkulíni a překvapila mě babička Pearl. U čeho jsem pocítila vlnu adrenalinu bylo poslední slovo na poslední stránce. Co mě mrzí je to, že knihy do Česka přichází s hodně velkými odstupy a teď nemyslím jen Zemi Příběhů. V Americe je už šestý díl! Dávám tři* a těším se na další díl:)

Makropulos
09.02.2018 4 z 5

Koupila jsem vnučce 3. díl série – taky jsem se už nemohla dočkat. Tak jsem se nechala opět unášet na vlně úžasné autorovy fantazie. Dvojčatům už je 14 let a opět zachraňují svět. Ale už objevují i první nesmělé lásky, prožívají zrady, ztráty i zklamání. Karkulka je stále stejně sebestředná, Matka Husa stále pije, Conner cestuje po Evropě a Alex se učí kouzlit. A schyluje se k válce. Ale, co bych vám povídala, přečtěte si to.

Marthas
08.02.2018 3 z 5

Co dodat k hodnocení 3/5? Některé situace a hlavně chování některých postav se mi zdálo lehce nucené. Jakoby autor v některých momentech popíral vlastnosti jím naznačené jen proto, aby mu zapadaly do mozaiky.
Nemluvě o tom, že většinu zápletek jsem totálně prohlédla. Víc průhledné to nešlo? A ten konec, u druhého dílu se mi zdál nejslabší a ubrala jsem mu po zásluze kvůli tomu hvězdu. I tady se mi zdál lehce sesekaný, i když když to vezmu kolem a kolem, nebyl na tomhle díle nejhorší, sice byl průhledný, to ano. Ale na začátek to nemělo, tam mi to fakt rvalo uši i duši.
Po pravdě je to ale furt dost dobrý na to, aby mě zajímalo, co bude příště. A zda se autor už konečně vyrovná sám sobě a své autorské práci v díle prvním. Doufám, že na tu chvíli nebudu muset čekat do posledního dílu (v Usa zatím vyšlo 6 a zdůrazňují slůvko zatím).

kristynkal
16.01.2018 4 z 5

Kniha čtivá, zajímavá, nicméně mě nenadchla tak jako druhý díl, ten je stále pro mě top. Tento díl je opět plný zvratů a autor si nechává hodně námětů pro další díly, což se mi líbí, protože tím pádem fakt nevíme co další knihy přinesou.

Terka10
05.01.2018

Kniha je velmi krásná, zajímavá, dobrodružná...Moc se mi líbí !!! Doufám, že vyjdou i další díly, protože tato kniha měla takový konec, že jsem hrozně moc zvědavá, jak to tedy je s Maskovaným mužem...Moc se těším !!!

Vikos
30.12.2017 5 z 5

Skvělá jako vždy. Palec nahoru. Pět hvězdiček. Jen.. proč ten useknutý konec Chrisi, proč? (brečí)

betys6914
05.12.2017 5 z 5

Skvělé pokračování téhle parádní série. Nové postavy, místa a zápletky. Vtipné, svižné a dobrodružné. I jako dospělý čtenář jsem naprosto spokojena.

PlayEasy34
23.11.2017 5 z 5

Další úžasný díl výborné série Země příběhů je tady a nezklamal.

blackhorse
11.11.2017

Kniha byla SUPER. MOC SE MI LÍBILA. Líbil se mi ten nápad. Čarovat bych chtěla umět taky jako Alex. Už se těšim na pokračování.