Kouzelné přání

Kouzelné přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305896/bmid_kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4 552 140

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wishing Spell , 2012

toni-az
06.10.2019 3 z 5

Naivní, samé klišé, poměrně dlouho před koncem uhodnutelná všechna "tajemství" (např. o Žabákovi), ale stejně se nedalo odtrhnout a člověk musel poslouchat dál a dál. Pohádky mám rád, ale tahle kniha s nimi moc společného neměla. A navíc to bylo strašlivě americké.

Mno, na to že to napsal herec, celkem dobrý, ale spíš jen pro děti.

vodopad152
19.09.2019

Kniha se mi moc líbila. Styl humoru autora je sice jemný, ale úžasný. Styl psaní je sice jednodušší, ale neměla jsem s tím problém. Rozhodně si přečtu další díl :)

Vesmich
14.09.2019 5 z 5

(SPOILER) Pro mě naprostá novinka a pobavila jsem se královsky! Rvačku mezi Karkulkou a Mášenkou řadím mezi nejlepší akční scény, které jsem kdy zachytila a některé klukovy výroky, jako : "vyfoťte si to, dýl vám to vydrží" už jsem zařadila do vlastního slovníku. Jak vlastně ty pohádky pokračují, když pro nás skončí, možná vrtá v hlavě kdekomu. Tyhle nabídnuté možnosti vypadají dost reálně :) Všechno to, co je za tím, to, co má čtenáře vlastně znovu poučit, tedy jakási metarovina, je napsáno citlivě, nekýčovitě a proto stravitelně.

TheBookReaderM
25.08.2019 5 z 5

Vynikající kniha, která mě vtáhla do děje téměř okamžitě.

Dycko
20.08.2019 5 z 5

Tato kniha byla úžasná. Krásné pokračování známých pohádek. Děj měl celou dobu šmrnc a krásný konec :)

Bettyriverdale
08.08.2019

Tuto knihu řadím mezi nejlepší. Opravdu stojí za to si ji přečíst. Autorovi uvěříte každé slovo.

kyticka152
07.08.2019 5 z 5

Tahle knížka opravdu dokáže zahřát na srdíčku... Nechala jsem se unášet dětským příběhem a užívala si to. Humor spisovatele mě opravdu bavil. Lehké vtípky, které přitom krásně sedí do děje jsou něco pro mě. I když vám není šest, tato kniha může být něco pro vás :) Doporučuji k přečtení!

Knihomolka113
28.07.2019 5 z 5

Kouzelné pohádková knížka. Conner a Alex mě dohnal k slzám i smíchu který mě zkoro stal život (často při čtení jím takže mi omilem zaskočila brambora) Klasické pohadky miluji i když už nejsem to pětileté dítě které si rádo hrálo na Popelku či Růženka. Nyní jsem už jen o pár let starší osoba co si hraje na Alex nebo Conner. Hold s věkem je i změna. Je vidět že autor má velkou představivost kterou jsme byli obdařeni jako děti. Jen se knížky dotknou a cítím se jako malá.

Ivka14
26.07.2019 4 z 5

Miluji pohádky a tohle bylo něco. Všechny moje oblíbené pohádky na jednom místě. A ten konec byl celkem dojemný a už se těším na další díly.

aliwella
13.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, mohu jedině doporučit.

Elizza
18.06.2019 4 z 5

(SPOILER) Kniha už je mimo moji kategorii, přesto se mi líbila. Děj má spád, zbytečně se nevleče. Nicméně, protože jsem puntičkář a na všem něco najdu, mám i tady tak trochu problém. Pokud to chápu správně, tak se pohádky dostaly do našeho světa prostě převyprávěním událostí v kouzelném světě. Problém je v tom, že pohádky Andersena, nebo bratří Grimmů nejsou jako ty moderní. Spousta postav by je nepřežila, nebo skončila zmrzačená.

mia.com
13.06.2019 5 z 5

Bezvadná knížka i pro dospělé. Hezky vymyšlené, vše mělo svou logiku a byly tam zajímavé zvraty, i když na některé vyústění jsem rychle přišla. Hned se pouštím do dalšího dílu :)

Ivuska.09
09.05.2019 5 z 5

Kouzelné vyprávění na motivy oblíbených pohádek plné dobrodružství. Knihu jsem zhltla prakticky na jeden zátah, což určitě mluví za vše! Rozhodně doporučuji malým i velkým čtenářům.

whiolet
07.05.2019 4 z 5

Hezky napsaná kniha pro děti, avšak i dospělá mysl ,si při čtení této knížky ,najde "to" svoje a alespoň na chvíli se přemístí do pohádkového světa.
Byl to milý návrat do dětství,ale knihu nepovažuji za takovou BOMBU,jak jsem slyšela od jiných :)

zimolka
06.05.2019 5 z 5

Kniha je naprosto úžasně napsaná,líbilo se mě jak u toho děti přemýšlely co asi bude dopředu.Už čteme s dětmi další díl.

6370
30.04.2019 3 z 5

Vtipné a zábavné

trudoš
23.03.2019 3 z 5

Čemu se Chrisu Colferovi nedostává na stylistice, hravě dohání nadšením pro věc. Bohužel nijak zásadně nepřekračuje hranice žánru, vytyčené mnohem staršími tvůrci. Osobně mě navíc trochu zklamal výběrem pohádek, které do příběhu zakomponoval, protože se soustředí jen na ty všeobecně známé a tak zajímavosti kolem nich příliš nepřekvapí. Ovšem pro děcka je to jako dělané, zábavné a hravé zároveň, se spoustou odkazů na klasické texty. Humor přitom funguje především v konverzační rovině a nesklouzává k vulgarismům či peprným nadávkám. Děj je pak doslova přeplněn zvraty, takže není prostor pro nějakou nudu.
Z pohledu dospělého je tu však příliš mnoho hluchých míst, nelogičností a nejasných záměrů, které mi prostě nedovolily s vyprávěním lépe souznít. Pročež jsem jen tak svištěl po povrchu, což ještě bylo podmíněno prostinkou osnovou. Za mě tedy spíš zklamání, hlavně po stránce obsahové. Tohle nejsou promyšlené Mýty, ale na koleni sesmolený Disneyland bez elektřiny. Ale s perfektní obsluhou.

okeey
25.02.2019 5 z 5

Tohle byla opravdu kouzelná knížka, jediné co mě mrzí je, že ještě neexistovala, když jsem byla malá. Chytla mě za srdce a jen tak se nepustí, ještě, že má tato série 5 dílů, je to divukrásné. Rozhodně doporučuji, je to totální MUSTHAVE..! Návrat do dětství.

SknihouVrukách
01.02.2019 4 z 5

Knižka sa mi páčila, čítala som ju už druhýkrát. Začiatok ma veľmi bavil, ale na konci som už som chcela knihu konečne dočítať. Bavilo ma to,ale mohlo to byť trošku lepšie. Koniec bol super. Trošku mi vadili dlhšie kapitoly.

Gabca1990
27.01.2019 5 z 5

Krásný pohádkový příběh pro všechny, kteří mají rádi pohádky. Knížka je čtivá, dobrodružná a už se chystám na další díl.