Za hranice království

Za hranice království https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374078/bmid_za-hranice-kralovstvi-11X-374078.jpg 5 207 40

Pohádkami to jen začalo! Maskovaný muž prchá a Rada víl nevěří, že by pro Zemi příběhů mohl představovat vážné nebezpečí. Alex a Connor se proto opět musí spolehnout sami na sebe a na své nejlepší přátele: Mášenku, Jacka, Červenou Karkulku a Matku Husu. Záhadný nepřítel totiž ovládá mocné kouzlo, jehož pomocí dokáže proměnit každou knihu v portál, prostřednictvím kterého vstupuje do jejího světa. Začíná shromažďovat armádu těch nejhorších ničemů, kteří se v knihách kdy objevili, a připravuje útok. Sourozence Baileyovi a jejich přátele tak čeká dobrodružná cesta za hranice Země příběhů: napříč Zemí Oz, fantastickou Zemí Nezemí nebo Alenčiným Krajem divů…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Beyond the Kingdoms , 2015

dagi
06.05.2020 5 z 5

Právě dočteno a okamžitě se pouštím do dalšího dílu. To do rána prostě nevydrží :). Miluju Chrisův styl psaní. Za mě díl od dílu lepší!

bibi.r
28.11.2019 3 z 5

Tuhle dobrodružnou sérii mám moc ráda a rozhodně je to skvělé čtení pro děti od 9 let.
Bohužel jen patřím ke generaci, která vyrostla spíše na evropských a ruských pohádkách a tudíž příběhy typu Alenka v říši divů, Petr Pan, Čaroděj ze země Oz znám vlastně jen podle názvu a tudíž jsem si nemohla užívat takové ty narážky na dané pohádky.
Myslím, že někdo kdo tyto pohádky zná dobře bude nadšený.

Jarmila97
18.11.2019 5 z 5

Další úžasný díl série zeme příběhu ♡ musím říct že mě ty knihy naprosto uchvátili a mrzí mě že už mi jich moc do konce nezbývá protože jsou naprosto luxusní :) hrozně by mě zajímalo i filmové zpracování

okeey
02.08.2019 5 z 5

V tomto dílu je další padouch, který stojí proti Alex a Connerovi, tentokrát je to Maskovaný muž a jeho verbování knižní armády. Nechyběla akce, napětí ani láska. Rozhodně doporučuji, tohle je úžasná série.

Verunka926
14.07.2019 5 z 5

Já to prostě MILUJU!

mia.com
03.07.2019 4 z 5

Tento díl byl taky bezvadný, plný dobrodružství, napětí a zvratů. Ačkoliv jsem hned na začátku věděla, jak se asi ta věc s maskovaným mužem vyřeší. A moc mě pak bavilo cestování do známých literárních děl, bylo to pěkné oživení. Samozřejmě byl konec opět napínavý, takže se zase hned vrhám na další díl.

Damaj
27.05.2019 5 z 5

Opět další úžasná knížka z této serie. Obdivuji autorovu fantazii - s jakou lehkostí se děj z pohádkového světa přenese do světů jiných. Nepředvídatelné co se stane a ani se neovažuji hádat, jak to všechno dopadne. Jdu honem číst 5. díl, protože tohle není konec. Už se těším.

Kami97
21.05.2019 5 z 5

Cestování do jakéhokoliv příběhu, který byl napsán ? Tak to je pecka. Vykreslení Robina Hooda bylo skvělé a Merlin s Artušem a další postavy z oblíbených děl také. Jedna z nejlepších postav je bezesporu Matka Husa. Její dobrodružství si podle mě zaslouží vlastní knihu.

Ivuska.09
13.05.2019 4 z 5

Fantazii se meze nekladou. Nutno podotknout, že autor série Země příběhů žádné meze ve své fantazii rozhodně nemá. Vojáci pryč, čarodějnice sem, propojení světů, hrozba obrovské zkázy... Nemohu se dočkat dalšího dílu!

Elizza
31.03.2019 5 z 5

Paráda. Jak dvojčata rostou, rostou i jejich problémy. Líbilo se mi využití starých postav. Třeba Trix, na kterou se po prvním díle tak nějak zapomnělo, nebo Iris a její dcery.
Trochu se mi nezdá ta náhodovost. Conner nabaluje prapravnučku kamaráda svojí babičky a během flákání po Evropě čistě náhodou narazí na svýho bratrance. To pardon, ale nějak se mi to nezdá.

zulka
14.11.2018 5 z 5

Tato kniha je výborná.

Denisa153
09.10.2018 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalších dílů, je to sice pro mladé čtenáře, ale já to zbožňuju :-D

Nixa
05.09.2018 4 z 5

Čtvrtý díl se mi nelíbil tolik jako předchozí, ale i tak je to úžasná pohádková série. Na další díl se těším a jsem opravdu zvědavá jak vše nakonec dopadne.

veronika0382
03.09.2018 5 z 5

Krásná, skvěle zpracovaná pohádková série pro děti i dospělé, která si prostě musí získat každého milovníka dobrodružství a kouzelného světa víl, elfů, obrů, čarodějnic a spousty dalších pohádkových postav… :-) Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

amejzlík
24.08.2018 5 z 5

Tohle je naprosto úžasná dětská série. Autor u každé knihy nasadí laťku o něco výš. Příběh je napínavý a dvojčata už jsou o něco starší a také chtřejší. Móóc se těším na pokračování...

zuzi509
18.07.2018 5 z 5

Rozhodně lepší než třetí díl.
Tato kniha se četla úplně sama. Přišlo mi to všechno strašně rychlé. Kniha nebyla obsahově krátká, ale mně pocitově přišla strašně krátká. Ale zároveň se moc těším na další díl který bezpochyby navazuje a to doslova doufám . Všechno nabíralo větší obrátky. Příjde mi že teď když jsou dvojčata větší všechno je prostě odost vážnější. Tolik informací, které jsem ještě teď nevztřebala. No příběh se hodně zamotal. Těším se na další díl.

Makropulos
17.06.2018 4 z 5

Tak tu máme zase další díl (pro vnučku) a musím říci, že tentokrát mě zaujal ten nápad, jak se dostat trochu dál než do pohádek. Příběh jsem zase rychle zhltla, dobře jsem se bavila, užívala si nové postavy a otevřený konec? Je jasné, že budu muset „koupit vnučce“ pokračování. Až tedy u nás vyjde.

Vivi007
06.06.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla během chvilky a opravdu jsem si ji užila.
A jak píše betys6914, tak z knihy se postupně stává fantasy pro mládež :)

betys6914
05.06.2018 4 z 5

Zase je to jízda! Matka husa naprosto perlí, dvojčata vám rostou před očima a ze zdánlivě nevinné pohádkové série se stává čím dá tím vyzrálejší fantasy pro mládež se vším všudy. Jen škoda plně nevyužitého potenciálu ostatních světů, z Alenky v říši divů bych určitě ocenila víc.

tomas8334
30.05.2018 4 z 5

Ale jo, pořád dobrý, i když musím říct, že čtvrtej díl už mě zdaleka nechytil tolik, jako ty předchozí. Nejvíc mě ovšem irituje ten otevřenej konec (stejně jako u předchozího dílu). Otevřený konce prostě nemám rád!
Na druhou stranu 40+ není cílová skupina týhle série, takže si o ní můžu myslet, co chcu ;-)
Mým dětem se knížka bude určitě líbit stejně jako předchozí díly, a to je hlavní.
A já si ty další díly stejně taky přečtu (a nejen proto, že nemám rád otevřený konce) ;-)