Na vlnách fantazie

Maskovaný muž spojil své síly s největšími padouchy ze známých knih a zajal všechny královské rodiny Země příběhů! Hodlá je zničit a stát se jediným vládcem. Alex a Connor vědí, že proti takové přesile nemají šanci. Pak si ale uvědomí, že silnou a mocnou zbraní může být jejich vlastní fantazie. A tak se vydávají pro pomoc do světa Connorových příběhů a začnou shromažďovat armádu pirátů, kyborgů, mumií a superhrdinů. Blíží se rozhodující bitva, ale i něco mnohem horšího. Plán, který se rodí v hlavě Maskovaného muže, může navždy změnit Zemi příběhů i celý Mimosvět…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386040/na-vlnach-fantazie-GVT-386040.jpg 4.5108

Země příběhů / Krajina príbehov 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

An Author's Odyssey, 2016

Kniha Na vlnách fantazie

DK197

E-KNIHA: Můj názor na páté pokračování série se zakládá na tom, že hlavní motor celého nápadu (alespoň pro mě) tkví v touze propadnout se mezi známé literární (chcete-li pohádkové) tváře. Něco s nimi prožít, objevit co bylo dál, nebo příběhu předcházelo. Tenhle tahák ovšem v tomhle díle chybí. Vydáme se totiž do příběhů z čisté autorovy fantazie. Což může někoho potěšit (jako komentujícího pode mnou) a někoho (jako třeba mou maličkost) zase tolik ne. Protože mi tam chyběla ta nostalgie, dychtění po známém neznámém. Místo toho jsem se propadla do cizích prostředí a mezi postavy, které mě zase tolik neolovily (vyjma povídky z vesmíru). Nejvíce mě tedy na příběhu bavilo cokoli mimo ně, jiné dějové linky. Ale taky dialogy mezi sourozenci o jejich vztahu, a Conorovy pocity, když vešel do vlastní fantazie. Poprvé - ale nikoli naposled - mě napadlo, že tuto postavu psal autor podle sebe. A měl pravdu - vejít do vlastních příběhů je sen asi všech spisovatelů - mě nevyjímaje. Předčil by to snad jen Harry Potter. :-) Pro mě i tak nejslabší díl. A nebýt tam jiné dějové linky a skvělý konec měl by o hvězdičku míň. (Takhle je to dejme tomu 3 a půl.)

Katie*

Na vlnách fantazie jsem jako jediný díl ze série Země příběhů ohodnotila pěti hvězdičkami. Hlavní zásluhu na tom mají Connerovy povídky. Moc jsem si užívala seznamování se s původními postavami čistě vytvořenými pro tuto (a následující) knihu. Za tohle má ode mě Colfer palec nahoru, protože právě díky tomuto prvku jsem v sobě znovu objevila zálibu pro tuto sérii, která se mi u předchozích dílů začala trochu vytrácet. Druhý palec dávám za to, jaký originální konec vymyslel pro Maskovaného muže. Čekala jsem leccos, ale tohle mě dostalo.

roman9276
16.11.2020

Neskutečně jsem si užil Connerovy povídky. Nečekal jsem, že se to roztáhne na celou knížku, ale vůbec to nebylo ke škodě. Svym způsobem originální a dost napínavý, hodně mě to bavilo. Opravdu napínavej díl, konec neskutečnej, takže jen tak dál, nemůžu se dočkat pokračování.

amejzlík
07.11.2020

Když se k nějaké oblíbené sérii vrátíte po dvou letech, je to jako kdyby jste byli hrozně dlouho na cestách a pak se najednou ocitli zase doma. Vím, že už nejsem dítě, ale tahle série je napsaná prostě dobře. A je třeba si někdy dopřát nějakou tu ,,oddechovku pro mladší čtenáře.” No je pravda, že u pár stran jsem se trochu nudila ale, to bylo zanedbatelné množství. Poslední tři kapitoly jsem četla téměř bez dechu a velice mne mrzí, že jsem nebyla prozíravá a nekoupila si poslední díl série... Jsem velmi zvědavá jak bude vypadat cesta Cornera a Alex k záchraně pohádkového světa. Něco mi říká, že si poslední díl také velmi užiji...

DeKo1996
06.08.2020

Tak tohle bylo zase naprosto úžasné.
Moc se ní líbilo, že jsme poznali i nové postavy..
A ten konec? To se autorovi vážně povedlo. Ihned musím číst další díl.
Na jednu stranu se těším, že zjistím, jak to celé dopadne, ale na druhou stranu potom už bude úplný konec..

LillyM.
18.07.2020

Konec tohohle dílu? WOW
Chce to další díl a to ihned!

Verdel163
13.05.2020

Povedené pokračování.

blackoutzuzi
11.05.2020

Tak tenhle díl byl o mnoho lepší než ten předchozí! Na vlnách fantazie (především té Connorovy) byl zase o něco originálnější příběh a moc jsem si ho užila! :)