Srážka světů

Srážka světů obálka knihy
Mé hodnocení:

Závěrečný díl úspěšné série ze světa pohádek Velkolepé finále je tady! Brána mezi světy se otevřela a všechny postavy ze Země příběhů – hrdinové i padouši – mohou volně vstupovat do naší reality. Conner si myslí, že nic horšího se stát nemohlo. Ale jen do okamžiku, kdy zmizí Alex! Conner a jeho přátelé to bez ní nebudou mít jednoduché. Musí vybojovat tu největší bitvu na jejímž výsledku závisí vše. Osud a bezpečí těch, které milují, ale i mnohem víc. Dokážou vyhrát válku a obnovit rovnováhu a pořádek mezi lidským a pohádkovým světem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405142/srazka-svetu-AQR-405142.jpg 4.5102

Země příběhů / Krajina príbehov 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Words Collide, 2017

Kniha Srážka světů

DK197

E-KNIHA: Závěrečný díl doplňuje (alespoň za mě) spolu s 1. a 4. dílem trojici nejpodařenějších knih série. Pořadí lze libovolně zaměnit dle aktuální nálady. Je to opravdu dobré zakončení, kde se pořád něco děje. Několik linek příběhu navíc umožňuje, aby vše nezáleželo jen na dvojčatech. Příběh se splétá z několika rovin (včetně dobrého prologu a epilogu) a vytvoří něco skvělého. 4 a půl hvězdičky. Přičemž ten půl hvězdičkový rozdíl mezi tímto a 1., či 4. dílem je v tomto případě nepatrný. Směle se dejte do čtení.

SPOILER: Ale ten rozdíl tam je a to hned z několika důvodů. Mám pocit, že to autor trochu přehnal se snahou - všechno dobře dopadne. Míním tím linku Zlé královny, která se mi zdála nadbytečně dotažená, mohla zůstat tak, jak byla. Další problém mám se Žabákem, jehož vysvobození mi přišlo až absurdně jednoduché, potom co je zakletí do zrcadla popisováno jako nevratné. Linka s Artušem mi pro změnu přijde nedotažená. Vůbec se nedozvíme, jak to s ním a Alex dopadlo. Hlavně, že kvůli tomu Havran "musel umřít", aby měl autor volné pole. Trochu nenápadité vyřešení trojúhelníku, který stejně nakonec nikam nevrcholí. A nakonec Conner, coby spisovatel. Obecně proti prologu a epilogu nic nemám, naopak líbí se mi. Jen mi tam vadí jistá podivuhodnost. Z epilogu vyplývá, že Conner po poslední části Zemi příběhů nikdy nepřestal pohádkový svět navštěvovat. Přesto má Pohádkopolis, který dospělý Conner vydá stejný počet dílů jako Země příběhů. Chce mě autor přesvědčit, že po Srážce světů se v pohádkovém světě nestalo nic zajímavého, co by stálo za sepsání? Tomu se mi nějak nechce věřit. Proto pro mě v tomto ohledu budoucnost působí nepromyšleně. Což je škoda. Mohl alespoň naznačit názvy dalších dílů, ačkoli jejich obsah by nám zůstal třeba navěky utajen. Ale působilo by to líp.

Přes ty všechny mouchy - tohle se povedlo! Ještě jednou 4 a půl *.

Katie*

(+ SPOILER) Velice důstojné a povedené zakončení jedné série. Moc se mi zde líbila dějová linka s Medúzou a Žabákovou snahou dostat se pryč ze zrcadla. Užívala jsem si finální bitvu mezi Literární armádou a spojenci Connora a Alex. Líbilo se mi, jakým způsobem Connor zachránil Alex. A jsem moc ráda za to, že nám Colfer dal možnost v prologu a epilogu nahlédnout do budoucnosti a poodhalil, jak to s těmi našimi dvojčaty skončilo. Sice jsem poslednímu dílu dala o hvězdičku méně než tomu předchozímu, ale pořád jsem z něj nadšená.

Daniel09
20.12.2020

Skvělé zakončení neuvěřitelné fantasy série, kterou si hned v prvním díle zamilujete. Doporučuji číst od prvního dílu a nepřeskakovat, protože v každém díle se stane něco zajímavého a vy to nebudete vědět a budete si říkat, že to nedává smysl. Ale určitě DOPORUČUJI!!

roman9276
16.11.2020

Tohle byla opravdu nádhera. Díl od dílu mě příběh dvojčat bavil víc a víc. Už to nebylo úplně takový dětský jako první dva díly. Jasně, pořád jsou to pohádky, ale bylo to nádherný dobrodružství a já jsem si užil každou stránku. Skvěle zakončená série, Chris Colfer je neskutečnej vypravěč a já jsem rád, že jsem toho mohl být součástí. Za mě Matka Husa a Karkulka jsou bezkonkurenčně nejlepší a nejvtipnější postavy celý série, kdyby byl nějakej prequel o nich, tak okamžitě kupuju :D

amejzlík
15.11.2020

Epické zakončení této, mé zamilované, pohádkové série. Knihu jsem z rukou takřka neodložila a četla jsem ji jedním dechem. Poslední díl byl ,,nadupaný’’ akcí jak jen to šlo. Moc se těším, až tyto knihy budu jednou číst vlastním dětem před spaním. A ze srdce si přeji, aby si pohádku užily tak moc, jako já. O hvězdu méně dávám pouze za prolog a epilog. Tyto kapitoly mi totiž tak trochu pokazily mou představu o tom, jak hlavní hrdinové žijí dál...

DeKo1996
08.08.2020

Tak tohle byla BOMBA!!
Úžasný závěr celé série. Kniha byla super. Přečetla jsem ji během pár hodin na dva zátahy a to se mi u žádné knihy zatím nestalo.
Byla jsem hodně zvědavá, jak to celé dopadne a jestli to bude mít ten šťastný konec, jako z pohádky...
A musím říct, že jsem maximálně spokojená s tím, jak to skončilo.
Na jednu stranu jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale s každou další stránkou mi docházelo, že to je konec. Že už další dobrodružství Connera a Alex nebude..

BáraŠ23
23.07.2020

Právě jsem to dočetla. Říkala jsem si že to musím číst pomalu a měla jsem to přečtené za týden. Strašně hezky se to čte.

Macev
29.06.2020

Jako předchozí díl, zdá se mi už příliš kombinované a hodnotím jako nejslabší že série