okeey okeey komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Dokážete si představit, že se dobrovolně zúčastníte nečeho jako je Dlouhý pochod? Tzn. 100 lidí, kteří mají tu ,,výsadu" jdou a jdou a jdou, nejméně 4km/h, zastavíš se, dostaneš 3 varovaní=max 2 minuty a vojáci tě zastřelej. Tadá! Jako tohle prostě nevymyslíš, ale evidentně pro někoho jako je Stephen King není nic nemožné. Čtení této knihy provázela bolest nohou za všechny účastníky, zatajený dech a fandění hlavnímu hrdinovi. Výborně napsané, četlo se to samo. Jediné, co mě mrzí je ten uspěchaný konec. Jinak rozhodně doporučuji

18.11.2019 5 z 5

NOS4A2 NOS4A2 Joe Hill (p)

Tohle je má první kniha od tohoto spisovatele a musím teda říct, že je to Stephen King v bledě modrém. Nerada používám tyhle výrazy, ale tohle bylo mega dobrý. Troufnu si říct, že je to lepší a promyšlenější než Drákula. Perfektně napsané, četlo se to samo, byla jsem napnutá jak struna a konec mě teda dostal. Celou dobu jsem Vicky fandila. A třešnička na dortu, tato kniha má 666 stran! Perfekt!

12.11.2019 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

,...povznesení, pocit, že jste nechali sami sebe za sebou a můžete se dostat ještě dál." Tohle je kniha, která vystupuje z Kingova obvyklého žánru hororů. Je to kniha, která se čte lehce, má hlubší význam a nemá prvky hororu. Myslím si, že i tahle literatura Kingovi sluší, je to zase něco jiného. Je to útlá knížečka, plná emocí, lidského charakteru a předsudků. Je zajímavé, jak si spousta lidí života neváží do doby, kdy je smrt za dveřmi. Podoba s knihou Zhubni od stejnojmenného spisovatele je nepopiratelná. Rozhodně doporučuji, okamžitě mě vtáhla do děje a určitě si ji užijete tak jako já.

06.11.2019 5 z 5

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Příběh o síle sociálních sítí. Už dávno víme, že na ,,insta" facebooku a dalších, se lidi ukazují v tom nejlepším světle a realita je pak úplně jiná. Ale tady to bylo zahnáno do takových krajností, které vedou k zamyšlení a konec? Ten mě naprosto rozložil, trošku jsem to tušila, ale že to bude tak promyšlené, to fakt ne. Každopádně se tento příběh snoubí s thrilerem, jež vás nutí číst stále dál a ,,to mám rád". Rozhodně nutnost, nečekej na nic, pořiď si to a čti!

04.11.2019 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Jedná se o historický román a ne jen tak ledajaký, je napínavý a dojemný až do konce. Kniha začíná rokem 1914, vyprávěním Clarissy o jejím životě na Deyningu. Clarissa totiž patří do „vyšší třídy“ společnosti. Narazí ale na mladíka, kterým je, již v prvním okamžiku, naprosto okouzlená. Mladík jménem Tom Cuthbert, student univerzity, je Clarissou uchvácen. Ale nastává problém, Tom je syn služebné a Clarissa dcerou vážených a uznávaných lidí. Zatímco se přátelství mezi Tomem a Clarissou prohlubuje, tak politická situace kolem nich se mění a jak Tom, tak Clarissyny bratři musí narukovat do armády. A začíná korespondence dvou mladých, zamilovaných lidí, kteří na sebe nedají dopustit. Vydrží jim to? Počká Clarissa na svou lásku? Nebo je cesty osudu oba zavedou někam jinam?

Kniha se četla velice dobře, v některých pasážích jsem skoro nedýchala, v některých jsem byla smutná a v dalších jsem naopak měla na tváři úsměv od ucha k uchu. Charaktery postav byly krásně a výstižně popsány, velice mě překvapil vývoj kmotry Clarissy (Venetie). Tato kniha mi dala vše, co od historického románu očekávám, lásku, napětí, určitou dávku nespravedlnosti, která k těmto příběhům neodmyslitelně patří a v neposlední řadě rodinné vztahy a vliv rodičů na sňatky jejich dětí. Kdyby měla kniha o 300 stran víc, vůbec by mi to nevadilo. Jediné, co mě zkrátka mrzelo, bylo to, že Clarissa sebou nechala neskutečně orat, nechala se ovlivňovat okolím. Ale zase je to ponaučení a krásný příklad toho, že by nám okolí mělo být „jedno“ a měli bychom myslet především na své štěstí než na to, abychom se zavděčili okolí. Dlouho jsem nečetla něco tak zajímavého, líbivého, romantického, takovéto knihy mě vždy dostanou do kolen, ať už je to fikce nebo skutečný příběh, vždy tam alespoň kousek pravdy je a v tomto případě minimálně politické události. Podle mě je málo knih, ve kterých se příběh odehrává za 1. světové války, většinou je to 2. světová válka, která je, pokud to tak mohu napsat, vyzdvihována.
Knihu mohu jen doporučit a doufám, že se vám bude líbit tak jako mě.

02.11.2019 5 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Soubor povídek, ze kterých vám půjde mráz po zádech. Čtivé, napínavé, k zamyšlení. Některé povídky končí zadostiučiněním, některé naprosto nelogicky s nádechem paranormálních jevů. Je to útlá knížka s mnoha příběhy uvnitř. Tuto knihu bych doporučila každému fanouškovi Stephena Kinga, nevysvětlitelných jevů a duchařiny.

02.11.2019 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Tato kniha rozhodně není pro každého, není to jednoduché čtení, ale jaká kniha tohoto tématu je, že? Jednak je to román válečný, ale také milostný. První třetina knihy nebyla vůbec jednoduchá, jelikož se autor rozepsal v odborných lékařských termínech, ale když vydržíte, tak rozhodně nebudete litovat. Některé okamžiky, které jsou v knize popsány, nejsou pro slabé nátury, ale i přesto se mi s Lucienem špatně loučilo. Zase jeden příběh, který mě chytil za srdce a bude mi v mysli dlouho rezonovat. Další kniha, kterou bych zařadila do povinné četby, protože ,,všechno špatné", co se vám na příběhu může zdát, má svůj důvod. Vřele doporučuji!

21.10.2019 5 z 5

Život elfů Život elfů Muriel Barbery

Muriel Barberyová rozhodně nepíše knihy, které se čtou lehce. Nad jejími knihami prostě musíte přemýšlet. Když jsem četla knihu S elegancí ježka, měla jsem sto chutí knihu odložit, ale nakonec jsem byla moc ráda, že jsem to neudělala, s touto knihou jsem to měla stejné, prokousávala jsem se první třetinou, ale pak už to najednou dávalo smysl. Ta slovní zásoba, ten jazyk této knihy jsou neskutečné, není to kniha na jeden večer, ale rozhodně stojí za to.

20.10.2019 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Stephen King je bez pochyb mistr svého ,,řemesla" a jeho tvorbu buď milujete nebo nemusíte, nic mezitím není. Tato kniha je souborem povídek, ze kterých Vám, velmi pravděpodobně, půjde mráz po zádech stejně jako mě. Kniha je psána velice čtivě a srozumitelně, jediné co mě osobně mrzí je, že u některých povídek je useknutý konec, zajímalo by mě totiž co se dělo dál. Myslím si, že by některé povídky vydaly klidně na knihu. Takže ano, vřele doporučuji.

17.10.2019 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Jedna z nejlepších knih, této tematiky, co jsem četla. Naprosto autentické, pro nás, kteří žijeme v dnešní době, kde si můžeme ,,koupit co chceme" ,,jíst, co chceme" atd., naprosto neuvěřitelné! Zařadit do povinné četby, protože tohle by si měl přečíst každý bez výjimky! Četla jsem ji se zatajeným dechem. Rozhodně doporučuji a zároveň doufám, že tohle nikdy nezažiju.

16.10.2019 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Neuvěřitelný příběh z království jménem Sempera s hlavní hrdinkou Jules. Jules kdysi na Everless žila, ale kvůli jedné události se musela i s otcem odstěhovat do přilehlé vesničky. Jenže platidlem v tomto království je krev, která se pomocí magie mění v kovové mince a otci už nezbývá tolik času. Jules se proto rozhodne, že se vydá na Everless, kde by si mohla jako služebná vydělat nějaké roky pro svého otce. Ale na povrch vyvstávají tajemství, o kterých neměla ani tušení. Co se tenkrát na Everlessu doopravdy stalo a proč? Proč ji otec varuje a žádá, aby se od královny držela dál? To jsou otázky, díky nimž se od knihy nebudete schopni odtrhnout. Kniha je psaná velmi čtivě, srozumitelně, má spád a nejraději bych ji přečetla na jeden zátah. Naprosto mě vtáhla do děje a řekla bych, že je to jedna z předních fantasy knih na současném trhu. Děj má hlavu a patu a zaručuji vám, že ho budete hltat tak jako já. Naprosto ideální dárek k Vánocům pro vás nebo pro vašeho knihomolského kamaráda! Rozhodně doporučuji!

08.10.2019 5 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Román o třicetiletém Milanovi, který žije svobodný nevázaný život a vše mu takříkajíc padá do klína - povýšení, ženy,... je to kniha, u které si oddychnete, nemusíte nad ní moc přemýšlet a dost často vás rozesměje. Četla se lehce, byl to opravdový relax, nenáročné. Dost mi to připomíná knihy Magdaleny Mintové, stejně absurdní a vtipné. Ideální kniha na dovolenou nebo když máte špatné období anebo se chcete jen zasmát. Doporučuji

06.10.2019 5 z 5

Esence Asli Esence Asli Vojtěch Skovajsa

Když mě před časem kontaktoval pan Vojtěch Skovajsa s tím, jestli bych mu nenapsala recenzi na knihu, nevěděla jsem, co od toho čekat. Schválně jsem si nepřečetla anotaci, obsah knihy jsem si nechala jako překvapení. Podle obálky jsem si říkala, že to bude asi nějaký psí příběh a ty mám vskutku ráda. Ale že mě kniha tak zasáhne, to jsem opravdu nečekala. Je to útlá knížečka plná úžasných myšlenek a poselství. Esence Asli mě hodně zasáhla, podobně jako kniha A každé ráno je cesta domů delší a delší, ne tématem, ale hlubokými myšlenkami, nejsou to knihy na hodinku, ale musíte si je dávkovat a popřemýšlet nad nimi. Děkuji pane Skovajso za to, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst a že mám od Vás věnování. Ráda se k ní vrátím. Věřím, že to tak mělo být. Celým svým srdcem knihu doporučuji.

30.09.2019 5 z 5

Léon a Louise Léon a Louise Alex Capus

Historický román odehrávající se v 1. polovině 20. století tedy napříč světovými válkami. Je to retrospektivní vyprávění vnuka o dědečkovi, jehož pohřeb se právě odehrává, dle jeho přání, v katedrále Notre-Dame. Je to hezký příběh lásky, které osud připravil mnoho příkoří, ale to už prostě k životu patří. Příběh je psaný poutavě a plynule, žádné složitosti. Louise jsem si od začátku zamilovala a Léona jsem obdivovala pro jeho zodpovědnost, která už se v dnešním světě málokdy vidí. Kniha je ideální nejen pro milovníky historických románů.

30.09.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Teda ale to je knížka! Draculovský příběh jak jinak než plný upírů. Rádi se bojíte? Tak tato kniha je přesně pro vás. Nejinak než mistrně zpracováno králem hororů. U některých pasáží mi šel vážně mráz po zádech. Ústřední postavou je spisovatel Ben Mears, který v Salem's Lotu strávil část dětství a jel se tam znovu podívat a napsat novou knihu, potkává slečnu, která se mu dost líbí a pak se začnou dít věci, nenadálá úmrtí, mizení těl, podezřelé chování,... přečti si to, protože je to super.

20.09.2019 5 z 5

Tam - Jedeme do Afriky Tam - Jedeme do Afriky Busny

Cestopisný příběh plný radostí a strastí. Je to jeden z prvních příběhů tohoto žánru co jsem četla. Vždycky jsem lidi, kteří hodně a rádi cestují, obdivovala, já na to nejsem. Děkuju za tuto knihu, jejíž prostřednictvím jsem se dostala do Afriky s Marikou a Davidem, s nimiž jsem prožívala jejich dobrodružství ,,busem". V knize najdete co všechno je potřeba pro takovou cestu, co všechno vás může potkat a co všechno obnáší, když se chystáte cestovat na jiný kontonent vlastním vozidlem. Místy jsem pár dost litovala, ale taky jsem se hodně nasmála. Přečtěte si tuto knihu. Vážně stojí za to.

08.09.2019 5 z 5

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Poslední díl této fantastické série, tento byl teda asi nejslabší, nejvíce se mi líbil první, tam bylo nejvíce akce a byl nejvíce napínavý. Tady už mě Emma fakt rozčilovala, chápu, že to pro ni muselo být těžké, po tom všem čím si prošla, ale to její chování mi přišlo fakt už přehnaný.
Ale v tomto díle se to všechno hezky uzavřelo, dokončilo, nic nezůstalo nedořešené. Doporučuji celou sérii!

04.09.2019 4 z 5

Major Tom a modrý anděl Major Tom a modrý anděl David Barnett

,,Miluje knihy, líbí se jí, jak se zlehka chvějí tíží slov, jež obsahují."
Ústřední postavou této knihy je osamělý muž ve středních letech jménem Tom, který svou zarpulostí odhání všechny kolem sebe. Proto chytil za pačesy příležitost, jež se mu naskytla a to, rozloučit se s planetou Země a stát se prvním člověkem na Marsu. Ovšem pak přijde telefonát, který mu čas ve vesmíru obrátí naruby.
Kniha o osamění, zarputilosti, mrzutosti, ale také o uvědomění a nekonečné naději. A nejlepší na celém příběhu je význam pojmu ,,Modrý anděl". Vřele doporučuji, je to velice milé čtení.

30.08.2019 5 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Druhý díl této série mi přišel více propracovaný, stejně jako u prvního dílu měl příběh spád a dost mě to bavilo. Bylo to napínavé, nejde přestat číst. I když mě Emma místy dost rozčilovala. Za to jsem se zamilovala do Evana. Rozhodně doporučuji a těším se na 3. díl.

16.08.2019 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Tak tohle byl neskutečnej masakr. Kniha má neskutečný spád a je to ,,lehký" odvar, co se násilí týče, knihy Dítě zvané ,,TO". Rozčilovala jsem se nad nespravedlností a naivitou, která je v knize více než patrná. A ten konec? Okamžitě začínám číst druhý díl, jinak to nejde. Rozhodně doporučuji!

09.08.2019 5 z 5