Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gustav Kleinmann, vídeňský židovský čalouník, je v roce 1939 zatčen nacisty a spolu se svým dospívajícím synem Fritzem odvlečen do německého Buchenwaldu. Tam se začíná jejich nepředstavitelný příběh plný násilí, hladu a nucených prací, v rámci nichž budovali koncentrační tábor, své vlastní vězení. Když Gustava zařadili do transportu do Osvětimi, což se tehdy rovnalo rozsudku smrti, odmítl ho Fritz opustit. V časech hrůz, jichž se stali svědky, i utrpení, jež prožili, je naživu držela jediná jistota: láska mezi otcem a synem. Kniha vychází z Gustavova tajně vedeného deníku a je podložena důkladným archivním výzkumem. Poprvé vypráví jejich příběh – příběh o odvaze a přežití, v dějinách holokaustu bezprecedentní. Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi je připomínkou jak té nejlepší, tak té nejhorší stránky lidství, síly rodinného pouta i nezdolnosti lidského ducha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414942/chlapec-ktery-nasledoval-sveho-otce-HBl-414942.jpg 4.697
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Jota
Orig. název

The Boy Who Followed His Father into Auschwitz, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi

Přidat komentář
hnilda3
19. října

Četlo se dobře, i když z obsahu mrazí v zádech...

Ishir
06. října

Kniha plná zrůdnosti, násilí, ale také veliká víra a láska otce a syna. Doporučuji


Kamiczech
05. října

Jedna z nejlépe podaných knih k tomuto tématu. Ze mne ale těžké čtení.

Janča1532
28. září

O knihách s touto tematikou sem už přečetla více.Byla sem se podívat i v koncentračním táboře Osvětim a Březinka.Tato kniha pro mě byla jedna z nejlepších a dost citelně mě i zasáhla.Co všechno chudáci museli zažít,ale vždy měli naději na lepší zítřky,s nichž mnozí se jich už nedočkali.

Markéta ♡
30. srpna

Na knihu jsem se moc těšila, ale musím říct, že jsem byla lehce zklamaná.
Na tuto tematiku mám načteno už hodně knih a už mě jen tak něco nedostane a bohužel tohle mě prostě nedostalo. Brečela jsem hned na začátku - ještě než kniha začala, ale potom ne. Určitě to byl dojemný příběh a to, co se dělo, bylo strašné, ale za mě málo propracované. Dalo se z příběhu vytřískat mnohem více.
Chtěla jsem dát 3 hvězdičky, ale mám pro tuto tematiku slabost a jednoduše jsem prostě nemohla.

sabca
20. srpna

Je hrozný znovu číst jaká zvěrstva nacisti napáchali na vězních v koncentračních táborech. Ještě k tomu se jedná o příběh podle skutečnosti. Akorát mě v knize rušila čísla v textu, která odkazovala na vysvětlivky. Kdybych si každou poznámku na konci knihy našla a přečetla, tak by mi to pokazilo dojem z celé knihy. Proto jsem vysvětlivky nečetla a za to o hvězdičku méně. Jinak můžu knihu doporučit

Renatecka
16. srpna

Bohužel musím říct, že jsem trochu zklamaná. Podle hodnocení jsem čekala bombu, ale mě to prostě nudilo tím, jak to bylo napsané (snad špatné načasování pro tuto knihu? - Nevím.)

tabaluga
24. června

Knih s touto tematikou už jsem několik přečetla, a musím napsat, že i když byla kniha psana trochu jiným způsobem, byla jsem zaujatá příběhem. Je vidět, že pan spisovatel této knize věnoval spoustu času, už jenom vyhledanych zdrojů a informací. Smekám.. Doporučuji někomu, kdo netouží pouze po romanovem zpracování, kde všechno dobře končí, ale i těm, kteří mají rádi fakta.. Samotní hrdinové měli nezdolneho ducha a to je to, co jim nakonec zachránilo život..

1

Doporučujeme

Jiskra života
Jiskra života
Miluj bližního svého
Miluj bližního svého
Tatér z Osvětimi
Tatér z Osvětimi
Nebe nezná vyvolených
Nebe nezná vyvolených

Štítky

Osvětim holokaust paměti, memoáry literatura faktu biografie

Autor a jeho další knihy

Jeremy Dronfield
britská, 1965

Podobné knihy

všech 7 podobných

Kniha Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi je v

Právě čtených13x
Přečtených134x
Čtenářské výzvě55x
Doporučených9x
Knihotéce111x
Chystám se číst218x
Chci si koupit74x
dalších seznamech2x