Dlouhý pochod

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136037/dlouhy-pochod-136037.jpg 4.31788
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno · Beta-Dobrovský
Orig. název

The Long Walk · 1979

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (338)

Kniha Dlouhý pochod

Přidat komentář
PeterSmith
18. října

Tak to byla jízda "chůze". Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl, jednodechovka.
Doporučuji k přečtení alespoň 100 lidem najednou...

Breadfish
14. října

Knihu jsem "objevila" teprve letos a bylo to skutečně příjemné překvapení. Ne každý King (byť v tomto případě skrytý za pseudonymem) mě nadchne, u jeho obsáhlejších knih občas i přeskakuji, ale tady nebylo z mého pohledu jediné hluché místo. Plný počet hvězd.

Osice
11. září

První knížka, kterou jsem od Kinga četla. Úplně mě dostala a Kinga jsem si díky ní zamilovala. Patří k tvz. Bachmanovkám, ty mám nejradši...

Marryzlis
09. září

Jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat konce, tu knížku jsem hulvátsky zhltala. Pan King opět nezklamal!

terimila
21. srpna

Jedna z nejnenápadnějších a přitom supersilných kingovek. Tahle knížka se dovede zažrat pod kůži, a přitom to je skoro až nekingovská. Nepotkáte v ní příšery, potoky krve, obzvláštní odpornosti a nechuťárny. Vlastně je úplně normální a uvěřitelná (až moc), až na ten svět, v němž se odehrává. Hrozně dlouho - celé první míle, kdy byl Pochod ještě kompletní - jsem čekala, co se bude dít, až někdo nebude moct dál, a přiznám se, že tu variantu jsem si snad ani nepustila na mysl. Ale i věci, co nechceš, ať se stanou, ty se stejně stanou. Pak mě to totálně strhlo a já vzpomínala s těmi kluky, fascinovaně zírala na to, co se s nimi děje... a zírala jsem až do samýho konce. Jako by ti kluci stihli dospět, zestárnout a zemřít během několika dní. I závěr se mi neuvěřitelně líbil a naprosto mi do celé knížky zapadl. Prostě najednou přehozená výhybka a stopka, střih, konec. Tak dlouhý pochody končívaj.

Kathleen
09. srpna

Pozoruhodné, jak se dá napsat tolik stránek vlastně o tom, jak lidé jdou.
Jediné, co bych uvítala, je detailnější konec knihy.
King prostě nikdy nezklame. Knihu mohu rozhodně doporučit.

ela1972
06. srpna

Na začátku jsem byla trochu na rozpacích, zda číst dál. Potom se to nějak zvrtlo a nakonec...to už je konec? Jen by mě zajímalo, kde autor přišel na tohle téma.

aji
09. července

Popravdě jsem celou dobu čekala,jak se to ještě vyvrbí. Nějakou vedlejší zápletku. Tak, jak to King umí. Takže ve finále,když jsem dočetla poslední větu, jsem byla docela zklamaná.
Naopak se mi moc líbilo pohravani s psychikou chodců.