Život elfů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Byl večer a hustě sněžilo. Na vnějších schodech jedné burgundské farmy a u kostela v italských Abruzzách se našla dvě novorozená děvčátka. Jedna z nich dostala jméno Maria, druhá Clara. Obě siroty vyrůstají každá ve své zemi mezi venkovany a drsnými horaly, kteří je přijali za své. Neznají se, přesto je mezi nimi tajné pouto. Je tady však vážná hrozba, tíží lidský druh a pouze Maria a Clara mohou společnými silami zhatit plány zbloudilého elfa. Jakmile se obě dívenky spojí, bude je čekat dlouhá bitva…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414734/big_zivot-elfu-aJe-414734.jpg 2.630
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Jota
Originální název:

La vie des elfes, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Život elfů

hellena1523
14.12.2021

Tak to bylo opět šlápnutí vedle. Nudné, utahané. Kniha mě vůbec nebavila.

Taťka Hraboš
24.11.2021

Upřímně řečeno nechápu zdejší mizerné hodnocení knihy. Asi ji vzali do ruky prozatím hlavně lidé, kteří od knihy žánru fantasy čekají úplně něco jiného. Já osobně jsem byl jednoduše okouzlen. Je to oslava přírody a umění, fantazie, tvořivosti, lásky a obětavosti. Psáno krásným, poetickým jazykem, evokujícím dojem malby nebo hudební skladby. Všechny charaktery jsou jedinečné a až na hlavního (a jediného konkrétního) záporného hrdinu jim člověk musí fandit a obdivovat je. Je víc než pravděpodobné, že tahle kniha byla míněna jako úvodní díl budoucí série, tak jen doufám, že ji autorka skutečně dokončí a že vyjde i u nás.


simviki
26.04.2020

Vím, že ani Máchův Máj se moc lehce nečte, ale přesto v něm vysledujete děj již po několika stránkách. Tady trvalo strašně dlouho než se vůbec začalo něco dít a trochu to do sebe zapadat. Nerada se vzdávám, takže jsem knížku dočetla. Myšlenka je zajímavá, ale možná právě díky té zvláštní formě zapadne dříve než si probojuje cestu ke svým čtenářům. Nicméně musím ocenit nádherný květnatý jazyk, přírodní lyriku a hru se slovy.

Zirvith
29.03.2020

Tuhle knihu jsem sice s utrpením tak nějak přelouskala, ale po celou dobu jsem neměla vůbec tušení, o čem to vlastně čtu. Jsem z tohoto díla nanejvýš zmatená. Nečetlo se to ani trochu dobře, kniha nedokázala udržovat mou pozornost, často jsem se ztrácela a neorientovala jsem se ani v postavách. Když se kniha jmenuje Život elfů, tak bych alespoň čekala, že to bude více o elfech, jenže o nich se něco málo dozvídáme až skoro ke konci knihy. Čekala jsem od toho úplně něco jiného... Je to jen samé kecání o ničem, vůbec mi to nedává smysl, nemá to prakticky žádný děj a navíc spousta věcí by tam ani nemusela být. No dobře, aspoň v poslední čtvrtině knihy je náznak jakéhosi děje, ale ani přesto mě kniha rozhodně nezaujala.

Moška
25.02.2020

Právě teď jsem dočetla a přiznám, že právě teď moc nevím, co jsem to vlastně doopravdy četla a co si s těmi pocity počít. Poetická krása jazyka příběh určitě nepotlačovala, ale o čem přesně ten příběh byl... Je v něm všechno současně, zázrak, zemitá realita, láska, boj, hudba, víra... Všechno to víří kolem sebe a v sobě, právě tak jako ony popisované sněhové vločky. Nejspíš musím počkat, až se všechno ve mně usadí, abych to mohla uvidět.
Určitě doporučuji vám, kdo máte rádi poetické psaní.

okeey
20.10.2019

Muriel Barberyová rozhodně nepíše knihy, které se čtou lehce. Nad jejími knihami prostě musíte přemýšlet. Když jsem četla knihu S elegancí ježka, měla jsem sto chutí knihu odložit, ale nakonec jsem byla moc ráda, že jsem to neudělala, s touto knihou jsem to měla stejné, prokousávala jsem se první třetinou, ale pak už to najednou dávalo smysl. Ta slovní zásoba, ten jazyk této knihy jsou neskutečné, není to kniha na jeden večer, ale rozhodně stojí za to.

katchamccall
13.09.2019

Přiznám se, knihu jsem nedočetla. Zhruba v třetině knížky jsem zjistila, že nevím, co čtu. Proto hvězdičky dávat nebudu. Někomu, s duší poety a láskou k fantasy, kniha určitě sedne. Já jsem pouze milovnice fantasy.

Zuzkanka
07.09.2019

O tom, co napíšu o této knížce, jsem přemýšlela skoro od začátku čtení.. Před chvílí jsem ji dočetla a me pocity jsou velice rozporuplné. Knížka měla naštěstí necelých 300 stran, ale pokud by měla být obsáhlejší, asi bych ji - ač to běžné nedělám - odložila.
V postavách jsem se ztrácela od začátku až do konce, z obsahu knihy si toho celkové moc nepamatuju, příběh a dej ano, ale na můj vkus je kniha z 80% plná popisů krajiny, pocitů a životů lidi, ktere pro samotný příběh nemají žádný zásadní smysl. U těchto pasáží jsem se pravidelně pristihovala, že vlastně vůbec nevnímám to, co čtu a myšlenkami poletuju kdo ví kde..
Jinak námět se mi líbil, dokázala bych si knihu představit zfilmovanou a určitě by mě bavila mnohem víc, protoze by se tam něco dělo..

1