Život elfů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Byl večer a hustě sněžilo. Na vnějších schodech jedné burgundské farmy a u kostela v italských Abruzzách se našla dvě novorozená děvčátka. Jedna z nich dostala jméno Maria, druhá Clara. Obě siroty vyrůstají každá ve své zemi mezi venkovany a drsnými horaly, kteří je přijali za své. Neznají se, přesto je mezi nimi tajné pouto. Je tady však vážná hrozba, tíží lidský druh a pouze Maria a Clara mohou společnými silami zhatit plány zbloudilého elfa. Jakmile se obě dívenky spojí, bude je čekat dlouhá bitva…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414734/big_zivot-elfu-aJe-414734.jpg 2.638
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Jota
Originální název:

La vie des elfes, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Život elfů

Knihomlok2015
20.09.2022

Ještě donedávna jsem si byla celkem jistá, že jsem schopná si přečíst s chutí prakticky cokoliv, co přede mě někdo postaví. Ovšem pak přišla Muriel Barberyová a postavila před můj čtenářský vkus tak bytelnou zeď, že ji prostě a jednoduše nejsem schopná jakkoliv překonat. Naprosto se míjím s jejím stylem (a to už i v S elegancí ježka), žádná kniha mě doposud tak silně nenudila a neuspávala a dočetla jsem jen s největším sebezapřením. A stejně jako několik lidí níže i já vlastně nemám ponětí, co jsem to vlastně četla.

Annkag
29.06.2022

Tisíc lidí tisíc chuti.Platí to i o knihách.
Pro mne to bylo zdlhave,místama nudné.Místama mě to nakoplo a něčím oslovilo.
Přímo až romantizované popisy.V postavách jsem se stracela.Knihu jsem dočetla horko těžko ale určitě nechci nikoho odradit.


Mituli78
13.06.2022

Ten jazyk....ten jazyk byl naprosto kouzelný, slova mě tak hýčkala, plynula jak osvěžující voda z fontánky..... a přestože jsem nějak opomněla, že je to fantasy (a to téměř nečtu)....vlákalo mě to do svých podmanivých sítí a já se nechala lapit a unášet....

Jajus
14.02.2022odpad!

Nedočetla jsem. Táhlo se to od samého začátku, ztrácela jsem se v příběhu... Za mě bohužel ne :(

hellena1523
14.12.2021

Tak to bylo opět šlápnutí vedle. Nudné, utahané. Kniha mě vůbec nebavila.

Taťka Hraboš
24.11.2021

Upřímně řečeno nechápu zdejší mizerné hodnocení knihy. Asi ji vzali do ruky prozatím hlavně lidé, kteří od knihy žánru fantasy čekají úplně něco jiného. Já osobně jsem byl jednoduše okouzlen. Je to oslava přírody a umění, fantazie, tvořivosti, lásky a obětavosti. Psáno krásným, poetickým jazykem, evokujícím dojem malby nebo hudební skladby. Všechny charaktery jsou jedinečné a až na hlavního (a jediného konkrétního) záporného hrdinu jim člověk musí fandit a obdivovat je. Je víc než pravděpodobné, že tahle kniha byla míněna jako úvodní díl budoucí série, tak jen doufám, že ji autorka skutečně dokončí a že vyjde i u nás.

simviki
26.04.2020

Vím, že ani Máchův Máj se moc lehce nečte, ale přesto v něm vysledujete děj již po několika stránkách. Tady trvalo strašně dlouho než se vůbec začalo něco dít a trochu to do sebe zapadat. Nerada se vzdávám, takže jsem knížku dočetla. Myšlenka je zajímavá, ale možná právě díky té zvláštní formě zapadne dříve než si probojuje cestu ke svým čtenářům. Nicméně musím ocenit nádherný květnatý jazyk, přírodní lyriku a hru se slovy.

Zirvith
29.03.2020

Tuhle knihu jsem sice s utrpením tak nějak přelouskala, ale po celou dobu jsem neměla vůbec tušení, o čem to vlastně čtu. Jsem z tohoto díla nanejvýš zmatená. Nečetlo se to ani trochu dobře, kniha nedokázala udržovat mou pozornost, často jsem se ztrácela a neorientovala jsem se ani v postavách. Když se kniha jmenuje Život elfů, tak bych alespoň čekala, že to bude více o elfech, jenže o nich se něco málo dozvídáme až skoro ke konci knihy. Čekala jsem od toho úplně něco jiného... Je to jen samé kecání o ničem, vůbec mi to nedává smysl, nemá to prakticky žádný děj a navíc spousta věcí by tam ani nemusela být. No dobře, aspoň v poslední čtvrtině knihy je náznak jakéhosi děje, ale ani přesto mě kniha rozhodně nezaujala.

1