Malé sladké lži

Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená... O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv u oddělení vražd a jejím nejnovějším případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec. Můžou spolu případy Alice a Maryanne souviset? Cat začíná vyšetřovat – ale když už se člověk noří do minulosti, zjištění se mu nemusí líbit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407306/male-sladke-lzi-3Vu-407306.jpg 4.427

Cat Kinsellová (1.)

Sweet Little Lies (2018)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Malé sladké lži

Bíčko
dnes

Musím říct, že už dlouho se mi nestalo, aby mě takhle bavila hlavní hrdinka. Její hlášky prostě neměly chybu i když její chladný vztah k rodině mi přišel přehnaný. Je fakt, že to není žádné napínavé čtení, kdy nestíháte otáčet stránky, ale i tak se kniha četla dobře a nenudila jsem se. Závěr pro mě byl opravdu překvapující. Měla jsem svoji teorii, ale jako vždycky mi nevyšla :D tak třeba příště...

Dela111
dnes

Toto rozhodně není thriller, kde akce střídá akci a kde se vrší jedno překvapení na druhé. On to totiž není thriller jak je uvedeno, ale detektivka a navíc taková pomalá, klidná jízda. Tady jde víc o popis detektivní práce. Příběh je hodně zaměřený na rodinné vztahy, podezírání a nejistoty především hlavní hrdinky Cat.
Kladem je, že detektivka je dobře promyšlená a celé rozuzlení je překvapivé.
Za sebe musím říct, že bych knihu tak o sto stran zkrátila.
70 %

Danago
dnes

V tomto případě opět vybočím z řady bezmezné chvály. Anotace je velmi lákavá. Bohužel příběh je velice pomalý rozvláčný zbytečně natahovaný. Chybí mu napětí a spád. Celá knížka se bohužel drží ve stále stejném tempu od začátku do konce. Samozřejmě nějaké nečekané zvraty se zde najdou, ale jsou podány tak, že dech mi nevyrazily. Hlavní příběh se nám odkryje až na posledních 100 stranách, do té doby je to zavádění nejrůznějšími špatnými směry.
Bohužel to, co příběh na závěr odkryje je téma, které mám v knihách nejméně ráda a raději bych se tomu vyhnula.
Celkově jsem se do čtení musela nutit a knížka mě nebavila.

S.monika

Pecka!! Mám prostě ráda, když je hlavním “vyšetřovatelem” žena a ještě když je příběh takto zajímavě podán!
Už teď chci další díly! A to hned!
Vážně super příběh... nemůžu ani napsat něco blíže, protože bych to celé asi prozradila!
Tak běžte a přečtěte si to!

maja11231

Velmi čtivá kniha. Detektivní knihy mám ráda a tuhle můžu zařadit mezi povedené knihy. Zatím nejlepší detektivní kniha, kterou jsem kdy četla.
Doporučuji

Gibis

Myslím, že mám novou oblíbenou autorku :) Jak už tady bylo řečeno, spíše je to psychologický román, ale to já právě ráda. Cat je vcelku sympaťačka i když není úplně bez chybky, ale její hlášky mě opravdu bavily. Zamotané je to taky dost a i když jsem už někde v půlce knihy měla tip na pachatele a tentokrát mi dokonce vyšel :D, tak pozadí celého případu bylo samozřejmě mnohem složitější. A moc mě zajímá, jak to s Cat bude dál, takže pokračování si určitě ujít nenechám.

evonra

Velmi čtivá detektivka se sympatickou vyšetřovatelkou. Nijak drastické popisy, spíše se postupně rozmotává a odhaluje příběh, kde lži, polopravdy a domněnky sahají až do dětství hlavní hrdinky Cat.
Souhlasím s přirovnáním "Brynza v sukních" a ráda si počkám na pokračování této nové série.

Zumina

Velmi povedená knížka, která je napínavá od začátku do konce. Knížku jsem během čtení nemohla odložit a měla jsem jí za pár dní přečtenou.

thrillery pro ženy

Autor knihy