Mrazivá krutost

Rodina, která drží pohromadě. A tajemství, které je všechny drží v šachu. Na detektiva Cat Kinsellovou se v kavárně obrátí Joseph Madden. Jeho žena Rachel ho prý donutí zaplatit, ale nemůže – nebo nechce – prozradit podrobnosti. Protože to vše Cat považuje za pouhou manželskou roztržku, odkáže ho na místní policejní oddělení. Později se setkají znovu – když je Joseph zatčen za vraždu. Ale není to jeho manželka Rachel, kdo je mrtvý… Je Joseph Madden cizoložníkem, vrahem, nebo obětí? Jaké je tajemství, které spojuje členy této rodiny?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433466/big_mraziva-krutost-vKO-433466.jpg 3.758

Cat Kinsellová 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Stone Cold Heart, 2019

Kniha Mrazivá krutost

ivzu77

Za mne příjemné čtení, detektivní zápletka a napětí je v knize obsaženo. Pro mne bylo bonusem, že jsem četla i první knihu autorky Malé sladké lži, protože postava detektiva Cat Kinsellové se k ději předtím docela ve svém životě vrací a ten současný je jim stále ovlivněn.

Earl23

Prekombinované, rozvláčne. Dojem z celého čítania navyše veľmi ovplivnilo neskutočné množstvo tlačových chýb (snáď na každej stránke)! Nepochopím, ako niekto može niečo takéto pustiť do tlače a ešte sa pod to aj podpísať. Hnus velebnosti! Cosmopolis, minus sto bodov!

ctenarkaEva
17.11.2020

Mě bohužel tato kniha až tak moc nenadchla. Děj se mi zdál hodně natahovaný, nebavily mě dlouhé popisy. Když jsem na chvíli přestala číst, tak jsem úplně zapomněla, o čem kniha je a kdo je která postava. Nakonec jsem vydržela a četla dál. Konec byl skvělý, ten se mi opravdu líbil a trochu napravil můj dojem z knihy.

čef
23.07.2020

Úplně vším jsem nadšený nebyl např. vedlejší linka s nezvedeným fotrem mne nijak nebavila, zrovna tak jako některé zdlouhavé dialogy. Ovšem celkově uznávám dokonalou imaginaci a vcítění do postav, příběh byl docela napínavý a hledání viníka bylo také patřičně složité. Nejzajímavější pro mne byly výslechy podezřelých založené na rozkrývání detailů jejich činů. Převažuje tedy spokojenost.

ArwenAragorn
22.07.2020

Poutavý, výborně rozvrstvený příběh, postavy jsou živé, detektivové sympatičtí. Na začátku je vražda, pak její vyšetřování, žádná dramata, žádná větší akce, ale je to dost zamotané a plné zvratů. Hltala jsem stránku za stránkou.
Caz je výborná vypravěčka, její styl mi sedl. Jen mě mrzí, že jsem si předtím nepřečetla Malé sladké lži, na které tato knížka volně navazuje.
Já jsem nadmíru spokojená a thriller doporučím.

L.Helena
07.06.2020

Nebyl to žádný napínavý thriller, spíš slušná detektivka, kde na začátku je zločin a pak jeho postupné odkrývání. Žádná snaha šokovat přílišnou brutalitou, jen poctivá vyšetřovatelská rutina. Ale způsob popisování děje, nebo jazyk, jakým spolu osoby komunikovaly, mi vůbec nesedl. Dialogy byly plné sarkasmu, rádoby vtipných narážek a přirovnání… Kdyby to byl způsob komunikace jedné, dvou postav, ale vyjadřovali se tak prakticky všichni – vyšetřovatelé, svědci, obvinění… Snad žádná postava neuměla říct něco konkrétního, aniž by ve své řeči nepoužila nějakou jízlivou formulaci nebo nezaobalila svou řeč do ironického způsobu vyjádření. Tohle mi vadilo už u prvního dílu, a tady bych řekla, že to bylo ještě markantnější. Štvalo mě to natolik, že jsem se vůbec nemohla pořádně začíst.
Velké množství tiskových chyb se taky nedal přehlédnout.

iveta3689
19.05.2020

Spis nez thriller je to spolecensky roman. Thriller ma udrzet ve ctenari napeti, ma mit nejaky dej, ktery nuti cist dal. Tady byl dej v pozadi osobnich problemu a myslenek hlavni hrdinky. Ze je knizka druhym dilem serie jsem zjistila az behem cteni. Nevadilo mi to, odkazy na prvni dil jsou decentni, clovek pochopi, o co nem slo. Spoilery mi nevadi, navic jsou takove, jak bych asi prvni dil predpokladala. Jen se tu objevuje hodne postav bez nejake blizsi charakteristiky. Predpokladam, ze jsou predstavene v prvnim dile a tedy je nebylo nutne pitvat i zde. To nepovazuji za minus, naopak kdybych cetla obe, vadilo by mi opakovani. Trochu me zarazilo, ze anotace se lisila od deje tak, ze jsem myslela, ze prvnich 100 stran ctu jinou knihu. Hlavni hrdinka se neustale litovala a placala se ve svem osobnim zivote. Vlastne toho bylo vic, nez samotneho vysetrovani a to vazne u detektivek nevyhledavam. Bohuzel autorcin styl me nezaujal, do cteni jsem se musela nutit a nedokazala se poradne zacist.

Mermaida
14.05.2020

Knihu jsem četla na podruhé. Poprvé (v půlce března) jsem ji odložila u čtvrté kapitoly s tím, že mě neoslovila. Nyní v květnu jsem si řekla, že dám knize ještě šanci, a "helemese" - vůbec to nebyl špatný nápad. Kniha mi nakonec sedla, byla čtivá. I když je fakt, že jsem se začetla až před půlkou a někde za půlkou knihy se děj tak nějak víc "rozjel" a já začala knihu hltat stránku po stránce. I když to na délce čtení není úplně znát, ale za to může čas (spíš málo času), který jsem mohla knize věnovat.