Milion světů s tebou

Milion vesmírů. Milion nebezpečí. Jeden osud. Osud multivesmíru je v rukou Marguerite Caineové. Od té doby, co začala poprvé cestovat do jiných dimenzí s pomocí Ohniváka, vynálezu svých rodičů, stojí uprostřed multidimenzionálních problémů ona. Až nyní se dozvídá, jaké jsou skutečné plány prohnané Triad Corporation – že by nejlépe chtěli vymazat stovky vesmírů. Paul Markov vždycky byl na straně Marguerity, ale po posledním útoku Triadu se změnil a leží na něm stín tragédie. Snaží se to překonat, ale i když mu Marguerite pomáhá, seč může, nezdá se, že by někdy mohl být stejný jako dřív. Marguerite je tedy jediná, kdo může zabránit zničení multivesmíru. Jde o miliardy lidských životů. V sázce nikdy nebylo víc. A Triad navíc vynesl nejvyšší trumf: zlomyslnou a duševně narušenou Marguerite z jiné dimenze, která je vždycky o krok napřed. Ve finále trilogie Ohnivák se rozhodne o osudech hrdinů. Multivesmír už nikdy nebude jako dřív. Nastane souboj mezi několika Margueritami – zvítězit může jen jedna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398478/milion-svetu-s-tebou-tE5-398478.jpeg 4.2200

Ohnivák 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

A Million Worlds with You, 2016

Kniha Milion světů s tebou

petulkapeta
včera

Užasna serie a i tahle kniha pro mě nebyla vyjimkou...bylo užasne kam všude se dostala a kde Marguerite zjistila jestli tam najde Paula nebo Thea...libilo se mi zakončení celeho problemu...

Cress
27.12.2020

Opravdu nechápu, kde autorka bere všechny ty nápady. Miluju postavy, jednotlivé dimenze, příběh. Lépe zakončit tuto sérii ani nešlo.

Alnima
07.11.2020

Pokračování pro mě mělo bohužel sestupnou tendenci.

lokonla
29.10.2020

Tato série je prostě fantastická. Je skvěle napsaná, poutavě, neustále si říkáte, co se sakra ještě stane. Konec je přesně tak vygradovaný, jak si takováto série zaslouží. Až do poslední stránky tajíte dech.

Kdo by měl rád milostné trojúhelníky a tady to byla pro mě největší muka, protože to pěkně rozjížděla s oběma XD. Ale s koncem jsem spokojená.

MirkaLuc
27.09.2020

(+ SPOILER) Tenhle třetí díl navazuje na ten druhý, ve kterém bylo spousta detailů a až při čtení tohoto třetího dílu jsem si uvědomila, jak byly jednotlivé detaily důležité. Opět se mi líbily skoro všechny dimenze, postavy jsem si jako v předešlých dílech zamilovala, i když tady mě trošku štval Paul, který měl v mozku "zmatek" kvůli rozštěpení (zápletka v druhém díle) a zápletky a zvraty mě nepřestaly překvapovat, byly úžasné. Také se mi líbil popis zániku dimenze, při jehož čtení mi srdce bilo strašně rychle. Záporáci byli skvěle napsaní a líbilo se mi, jak se zlý Theo dokázal změnit. Romantická linka celé knize opět dodala šťávu a jsem ráda, že nakonec to Marguerite a Paulovi vyšlo. Konec se mi líbil asi nejvíc z celé knihy a jsem strašně ráda za happy end. V knize navíc byly i pěkné citáty, které mě při čtení hřálo u srdce, a Theo měl opět vtipné hlášky a u některých jsem se i zasmála. Nakonec už jen napíšu, že zakončení série se mi moc líbilo, ale mrzí mě, že nejsou ještě další díly, protože tahle série je BOŽÍ!
~
10*/10*

Nelly
17.08.2020

(+ SPOILER) Bohužel musím konstatovat, že série pro mne měla sestupnou tendenci - velmi slibný námět a tedy i začátek série, pak se ale vše stále opakuje dokola a dokola a dokola, až vás to ani nijak moc nenutí číst dál. SPOILER: Navíc mi tam strašně vadila jakási fyzikální nelogičnost (např. jak se může hmota zneviditelnit potom, co ji opustí vědomí?). No a konec hodně přemrštěný, nelogický, jen aby vše dobře dopadlo. Jednou přečíst stačilo...

Kyta
08.08.2020

(+ SPOILER) Z posledního dílu "Ohniváku" jsem nadšená. Troufla bych si říct, že ze všech dílů je nejlepší. Aspoň v mých očích.

Pestré, možná trochu překombinované, ale mě to náramně bavilo. Ten pocit z prvního dílu, kdy podle mě autorka vůbec nevyužila potenciálu cestování mezi dimenzemi, pominul - tento díl byl pořádná jízda a těch originálních dimenzí se zde objevovalo až příliš. Autorka se často vrací do těch již objevených dimenzí, ale zároveň dává prostor pro nové, ale je škoda, že některé jsme ani pořádně nestihli poznat. Mě moc zaujal nápad s klony či osud Marguerite a Paula v moskevské dimenzi.

Některé pasáže v knize byly zdlouhavé a podle mě se tam moc často řešila Paulova situace, což je určitě pochopitelné, ale mírně otravné, hlavně když polovina myšlenkových pochodů hlavní hrdinky je o lítosti nad Paulovými jizvami po rozštěpení a jejich ne úplně fungujícímu vztahu. Nepomáhal tomu Paul, jenž na mě působil nepříjemným a odtažitým dojmem vůči Marguerite. Chápala jsem jeho bezmoc a nevíru v osud po tom všem, čím si prožil, ale celkově mi to připadalo takové povrchní. Margueritin a Paulův milostný vztah je už od prvního dílu na bodě mrazu a tady to nebylo jiné. Romantické scény na mě působily nuceně. Osobně jsem více fandila Theovi, jehož osobnost byla vykreslena lépe.

Autorčino umění se díl od dílu zlepšovalo a tady to jde vidět. Kniha je plná akce a dechberoucích zvratů. Moc jsem si užila setkání několika Marguerit nebo rozpad jedné dimenze. Ovšem některé situace mi nedávaly smysl nebo byly poměrně neuvěřitelné. Závěr byl urychlený a měl na můj vkus v určitých ohledech moc velký happyend. Možná nejvíc mě zasáhl osud a cesta triadského Thea. V knize se objevovaly zajímavé myšlenky (nejen) o vytváření osudu a využití šancí, kterých se nám dostává. Nebo o tom, jak každý z nás má své temnější já a záleží na tom, jak moc mu dáme průchod.

První dojem po dočtení byl pozitivní. Za mě je to hezké zakončení série a určitě můžu doporučit.

"... nové lidi poznáváme v jednom kuse, ale nikdy nedokážeme přesně odhadnout, co pro nás budou znamenat. Nikdy nevíte, koho zapomenete a koho budete navždy potřebovat."

Hanjimka
09.07.2020

Nejslabší díl slabé série. První díl dobrý, druhý už míň a tento byl zmatečný a nebýt toho že se snažím knihu neodkládat nedočtenou, tak nevím.