Milion světů s tebou

Milion vesmírů. Milion nebezpečí. Jeden osud. Osud multivesmíru je v rukou Marguerite Caineové. Od té doby, co začala poprvé cestovat do jiných dimenzí s pomocí Ohniváka, vynálezu svých rodičů, stojí uprostřed multidimenzionálních problémů ona. Až nyní se dozvídá, jaké jsou skutečné plány prohnané Triad Corporation – že by nejlépe chtěli vymazat stovky vesmírů. Paul Markov vždycky byl na straně Marguerity, ale po posledním útoku Triadu se změnil a leží na něm stín tragédie. Snaží se to překonat, ale i když mu Marguerite pomáhá, seč může, nezdá se, že by někdy mohl být stejný jako dřív. Marguerite je tedy jediná, kdo může zabránit zničení multivesmíru. Jde o miliardy lidských životů. V sázce nikdy nebylo víc. A Triad navíc vynesl nejvyšší trumf: zlomyslnou a duševně narušenou Marguerite z jiné dimenze, která je vždycky o krok napřed. Ve finále trilogie Ohnivák se rozhodne o osudech hrdinů. Multivesmír už nikdy nebude jako dřív. Nastane souboj mezi několika Margueritami – zvítězit může jen jedna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398478/big_milion-svetu-s-tebou-tE5-398478.jpeg 4.1248

Ohnivák 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Million Worlds with You, 2016

Kniha Milion světů s tebou

barbb8k
12.11.2021

Recenze na celou sérii:
Tato série je úžasná i přesto, že je tu několik chybiček.
Nápad cestování mezi dimenzemi mi přijde fantastický. Už jen ta představa, že by se člověk zvládl přenést do jiného já a žít jeho život. Moc se mi také líbilo, jak autorka dokázala tyto já od sebe oddělit i charakterově, jak se každá chovala jinak, ale zároveň stejně.
Každá z dimenzí byla dokonale popsána a promyšlena.

Marguerite byla v prvních dvou dílech skvělá. Moc se mi líbil její charakter, myšlení, prostě všechno. Ve třetím díle mi ale trochu začala vadit. Dělala ze sebe tu nejlepší na světě, názor nikoho jiného ji nezajímal.
Paul a Theo jsou moje zlatíčka. Chvílemi měli teda strašný momenty, ale v průměru byli dokonalí.

Romantická linka se mi moc líbila. Milostný trojúhelník zároveň s trochou hate-love... Miluji.

První dva díly byly skvělé, jen ten třetí už mi připadal trochu moc nejen celkovým dějem, ale hlavně koncem. Ten byl pro mě jeden z nejhorších vůbec.

1. díl 3,5/5⭐
2. díl 3,5/5⭐
3. díl 3/5⭐

Nikei
13.10.2021

Poslední díl série byl fantastický. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale pak se děj rozjel, až je mi líto, že jsem knížku už dočetla. Celá série byla zajímavá, originální a pohltila mě.

Hels-is-unicorn
05.10.2021

V posledním díle se autorka ponořila opět do zajímavějších světů, egyptská, římská a moskevská dimenze se alespoň částečně přiblížily k výborně vykresleným světům prvního dílu. Bohužel mě nijak zvlášť neuchvátilo rozuzlení celého příběhu, a i když ani zdaleka nejsem žádný fyzik, i já jsem si všimla, že si některá vysvětlení protiřečí, případně fungují trochu jinak, než jsou prvně nastíněna. Navíc se musím přiznat, že dimenze s klony mi byla až odporná. Autorka se v celé sérii nebála zabíjet, přesto si neodpustila extrémně pozitivní a přeslazený konec. Za ten strhávám hvězdičku. Jinak jsem si celou sérii užila, i když měla své mouchy (třeba laxnost nakladatelství), a ráda se k ní v budoucnu vrátím. Za nejlepší část ale považuji a vždy považovat budu první díl.

Julinka679
05.08.2021

(+ SPOILER) Tato série je důkazem, že cestování dimenzemi může být stejně dobré (ne-li lepší) jako cestování časem.
Jako obvykle jsem k sérii přistupovala skepticky a jako obvykle jsem byla mile překvapena její čtivostí, barvitostí a hlavně tím jak mě dokázala vtáhnout do děje a pustit až na konci.
Mrzí mě, že se jedná jen o trilogii, dokázala bych si představit další díly, jelikož jsem si tři hlavní postavy naprosto zamilovala a je škoda, že "naše" dobrodružství s nimi již končí.
V tomto díle se s Meg dostáváme do boje o holý život a boj o existenci dimenzí jak je známe. Wyatt Conley je neskutečně slizký parchant, kterého žádný happy end nečeká a tak umírá při autonehodě, kterou zavinil Theo z jiné dimenze a tím ho mám trochu radši.
Rozhodně se k této sérii v budoucnu ještě vrátím protože mě opravdu neskutečně bavila od začátku až do konce! Doporučuji naprosto všem, kteří mají rádi fantasy a zajímá je cestování dimenzemi, s Ohnivákem neuděláte chybu.
Jelikož mám k dispozice pouhých 5* tak si musím vystačit s nimi ale jinak bych hodnotila více hvězdami. :-)

Ketfl
09.07.2021

Skvělé zakončení celé série, až je mi smutno, že jsem to dočetla. Přiznám se, že mě celý příběh mimořádně zaujal. To cestování dimenzemi, možnost vstoupit do svých jiných já, poznat nové světy a hlavně celá ta záležitost okolo osudu a spřízněných duší, které se potkávají znovu a znovu. Na závěr se podle mě vyřešilo všechno až příliš rychle, ale stejně jsem velmi spokojená, jak to vše dopadlo a jsem moc ráda, že jsem tuto sérii objevila. Určitě si ji ráda do budoucna přečtu znovu.

vinebitch
11.05.2021

(+ SPOILER) Tak tohle bylo tak nádherné finále, že vůbec netuším, proč jsem ho před půl rokem vůbec odložila. Děj měl akci, dobré dialogy a nové místa. A ta romantická linka! Musím říct, že ta se mi opravdu zaryla do srdíčka - Paul a Marguerite jsou spolu strašně krásní a roztomilí. :)

Kupcovka
16.03.2021

(+ SPOILER) Hned, jak jsem začala číst, jsem věděla, že tohle bude hodně akční a emotivní. Často jsem byla velmi překvapená, ale občas jsem si i pobrečela. Třeba Marguriete z moskevské dimenze mě dostala tím, že byla hluchá. Sice jsem hluchá jen na jedno, ale dokážu si představit, že jsem v Marguaretině kůži. Nejvíce se mi líbily části s Paulem, moc jsem si ho oblíbila. Moc krásná série.

Linda007
14.03.2021

Moc hezká série. Bude mi chybět.