natkaf natkaf komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Takhle skvělou knihu jsem nečetla ani nepamatuju. Neskutečně čtivý, poutavý a mrazivý příběh. Děj jednoduše plyne, žádné zbytečné okecávání se nekoná, ale i tak se dozvíme vše, co potřebujeme vědět. Hodně jsem se díky knize naučila. Velmi mě dostal konec. Příjde mi k neuvěření, že se o takové události neví. Mnohokrát dopopučuju.

07.01.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jako vždy super!! Strhující děj od začátku do konce, nečekané zvraty, věrohodně napsané charaktery a hlavně konec, při kterém to s city jen mlátí. Líbí se mi ta temnost a jakási dospěláckost na celém příběhu, že už to není jen pohádka pro děti, ale začíná se z toho stávat něco závažnějšího. Moc doporučuju a já se schutí vrhám do dalšího dobrodružství.

03.01.2017 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kniha se mic líbila. Originální námět, poutavý děj a velmi překvapivé zvraty. Ale měla jsem velkej problém s autorovým stylem psaní.

01.01.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Teda!! Tak neskutečná knížka. Do teď nejsem schopná k ní něco pořádného říct. Tak atmosférický a poutavý příběh, četl se jedním dechcem. Skvěle vykreslené charaktery. A ten konec - krásný a nečekaný. Tisíckrát doporučuji.

25.12.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ale nebylo no zas tak špatné. Napínavá, čtivá a překvapivá kniha. Velmi se mi líbilo vykreslení charakterů. S Rachel jsem se naprosto sžila a bylo mi jí i vcelku líto. Na Megan jsem často měnila názor. A Annu jsem vyloženě nesnášela. Musím ale uznat, že mi na konci chyběl takový ten "wow efekt". Prostě nic, nad čím bych ještě po přečtení nějak víc přemýšlela.

17.12.2016 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Super kniha. Něco o dost jiného než HH, ale i tak jsem si ji plně užila. Příběh byl napínavý, strhující a překvapivý. Také ale velmi reálný až nechutný. Nečekala jsem, že mě tolik uchvátí. Vřele doporučuji.

17.12.2016 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Jako vždy skvost. Ariadne Oliverovou miluju, proto je tato kniha pro mě ještě atraktivnější. Na rozuzlení zločinu jsem samozřejmě nepřišla, jak jinak. Všem doporučuji.

07.12.2016

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Skvělé jako vždy. Napínavé, nečekané a hlavně krásně tajemné a temné. Jde poznat, že kniha už není jen pro děti. Autorka se s tím nepáře a zbije kohokoliv. Konec mě nekutečně dostal, nedokázala jsem si takový závěr ani představit. S chutí na další díly!!

07.12.2016

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dokonalost, dokonalost a ještě jednou dokonalost. Nevím, jaké jiné slovo by knížu lépe vystihlo. Strhující a čtivý děj, nečekané zvraty a spousta nádherných myšlenek. Ale hlavně ten konec!!! Dokazuje nám, že každý zemře na následky svých činů. Mnohokrát doporučuji

27.11.2016

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Super čtení. Jako první jsme od autora četla Sněhuláka, rozhodla jsme se ale, že ve zbytku série budu pokračovat od začátku. Musím uznat, že příběh není tak moc propracovaný a Harrymu chybí značná část charizma,ale i tak je kniha čtivá, poutavá a mrazivá. Moc se mi líbila zápletka se sériovým vrahem a srdce cirkusáka mi poskočilo. Doporučuju a vrhám se na dalši díl.

20.11.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Skvělá kniha, jako skoro vždy. Nekutečně čtivá a poutavá, ale zároveň i děsivá. Postavy i děj uvěřitelé, hlavně to, jakými změnami si Alice za těch deset let prošla. Spousta nečekaných zvratů. Konec mi přišel trošku na způsob hollywoodských filmů, ale i tak stoprocentně doporučuju.

16.11.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kulka byla dobrá. Děj mě hodně bavil, i když mi přišlo, že se občas dost vlekl. Postavy a jejich chování bylo uvěřitelné a líbilo se mi, jakou proměnou charakteru Caroline prošla. Konec byl šokující, to rozuzlení jsem vázně nečekala. Ale nepřišlo mi, že je to kniha o strachu, jak se píše v anotaci. Hlavní hrdinka možná strach měla, ale z knihy to na mě tak nepůsobilo. Kniha pro mě byla trochu zklamáním. Ale čtivost se knize upříst nedá.

12.11.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pane bože!! Takhle jsem v životě ještě u knihy a ani u žádného filmu nebrečela. Sice nemám ráda romantické a srdceryvné příběhy, ale tohle jsem si naprosto zamilovala. Dost jsem u knihy i nasmála. Rozhodně se zařadila k mým nejoblíbenějším. Mnohokrát doporučuju!! Srdcovka

07.11.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Koukám, že jsem asi jediná, komu se knížka strašně líbila. Myšlenka vyjádřit lásku grafem a vědecky predpovědět, zda má nějaký vztah vůbec šanci, mě nadchla - asi proto, že já sama dám snad pokaždé přednost rozumu před citem. Podle mě super oddechovka s trochou k zamyšlení.

02.11.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha mi až nepředstavitelně změnila pohled na svět a zpřeházela celé mé myšlení.

Příběh, který mě tak neskutečně uchvátil. Zápletka unikátní - spojení Božské komedie s hrozícím přelidněním je fascinující, až mrazivé. Opět velmi čtivý popis děje, architektury, uměleckých děl, ale i charakterů. Autor si s čtenáři celou dobu jenom hraje. A dobře hraje. Šifry a kódy do sebe skvěle zapadají. A ten konec!! Znepokojující

02.11.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak tohle bylo skvělé. Podle mě rozhodně lepší než Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Velmi se mi líbí styl psaní. Autor píše velmi čtivě a strhujícně, až je těžké knihu odložit. Také je tu spousta krásných úvah. Skvělým nápadem bylo rozdělení na předtím/potom. Často jsem přemýšlela, co se mezi tím stalo. Postavy byly dokonale propracované, co se týče psychologie. Úžasně na mě působila zejména atmosféra, vše se na mě přenášelo jako bych i já sama byla postavou v příběhu. Co se mi ale líbilo nejvíce byla autentičnost. Popsání života puberťáků byla velmi realistické - sex, alkohol i cigarery. Moc povedené a přímné. Knihu všem mnohokrát doporučuju. Určitě to není naposled, co jsem ji četla.

28.09.2016 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Tak tohle bylo slabé v porovnání s předchozími díly. Je pravda, že tu opět byla spousta nečekaných zvratů. Také atmosféra byla jako vždy skličující. Jsem ráda, že se s tím autor nepáře a nedělá mu problém zabít kohokoli. Ale dle mého názoru to bylo až moc zdlouhavé. Kdyby byla kniha o 100 stran kratší, určitě by to pro mě byla poutavější. Ale jako zakončení série posloužil příběh skvěle.

28.09.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

S knihou jsem měla ze začátku problémy kvůli pomalému rozjezdu. To byl také důvod, proč jsem ji sedmkrát odložila, protože mě rozjezd prostě nebavil. Nyní jsem se jím prolouskal a už se to skvěle rozjelo. Nejvíc se mi líbil fiktivní svět - pro mě byl velmi propracovaný a zajímavý (zůstal krásně pohádkovým). Nikdy jsem neviděla ani filmy (jo, jsem asi jediná :D) a proto tu pro mě. byla spousta nečekaných zvratů a překvapení v ději. S tím jde ruku v ruce atmosféra, která namě dýchala přímo výtečně. Ten krasný pocit nevědomosti. Také vývoj postav byl skvělý - hlavně Hermiona (bože jak ta mě první polovinu štvala :D). Na závěr nelze nic než jen doporučit.

28.09.2016

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Musím přiznat, že druhý díl se mi oproti prvnímu líbil více - nejspíš proto, že kniha se rozjela už od samého začátku a na nic se nemuselo čekat. Stejně jako v první knize na mě skvěle dýchala atmosféra, krásně se na mě vše přenášelo. Zvraty byly opět nečekané a taky jsem si opět užila ony kruté dějiny. Velmi jsem si užila také závěrečnou akci. Ale asi nejvív se mi na knize líbil autorův přístup - jak se s ničím nemaže a je schopen zabít každého.

26.08.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tahle kniha si mě získala. Autorka znovu ukázala, že se skvěle vyzná v lidském charakteru a psychologii - ani jedné ženské hrdince jsem nezáviděla její postavení, protože atmosféra z jejich proémů se na mě plně přenášela. Zvraty tu byly tak nečekané, až se mi pokaždé tajil dech. Jak to mohla autorka všechno vymyslet? S tím pro mě souvisí skvělé gradování děje a napětí na konci. Vážně neskutečné! Od Liane už jsem četla Sedmilhářky a proto jsem věděla, že minimálně styl psaní mi ta knize bide sedět. Od té ženské by mě snad bavila i učebnice fyziky. Taky mi přišlo super ozvláštnění v podobě Berlínské zdi. Knihu všem moc a moc doporučuju.

18.08.2016 5 z 5