Agent 6

Lev Děmidov, hlavní postava kriminálních bestsellerů Dítě číslo 44 a Utajovaný projev, už není členem moskevské tajné policie. Poté co byly jeho žena Raisa a dcery Zoja a Jelena zařazeny do delegace nazvané Mezinárodní mírové turné studentstva a vyslány do Spojených států, však znejistí. A právem: bez možnosti jakkoli zasáhnout sleduje, jak politická mašinerie šedesátých let nemilosrdně zničí jeho rodinu. Lev však není z těch, kdo se s tím smíří. Na vlastní pěst se vydává po stopách člověka, který ví, co se v New Yorku té tragické noci odehrálo. Člověka označovaného jako Agent 6....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164935/big_agent-6-0Ez-164935.jpg 3.9366

Lev Děmidov 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Agent 6, 2011

Kniha Agent 6

Milosz
08.12.2022

Asi na stejné úrovni jako Utajovaný projev. Bavil mě začátek i konec, ale uprostřed knihy je velmi dlouhá odbočka do Afghánistánu, která je úplně zbytečná, a je tam jen kvůli tomu, aby dal autor příběhu atraktivní pozadí sovětské invaze. I za cenu toho, že musel zápletku zastavit o 15 let (začátek se odehrává v 1965)

Čand@
18.11.2022

Za mňa oveľa lepšie než druhý diel. Tým som bola doslova sklamaná a som rada, že tentoraz to tak nebolo. Celý dej odohrávajúci sa v USA, v Afgánistane i v Rusku bol pre mňa zaujímavý. Všetka tá mladícka naivita, nekončiaci strach a ústupky pod nátlakom režimu, boje o moc, čo sa nezastavia pred ničím, politické intrigy, špičkovanie agentov jednej i druhej strany, záver hodný pokračovania. Páčilo sa mi to.

Obelix15
06.07.2021

(+ SPOILER) Třetí díl série byl nemastný - neslaný. Stejně jako u druhého dílu jsem objevoval hodně "nedotažených" záležitostí, což je škoda. Nejvíce mě bavila část v Afghánistánu, kde byla zajímavá zápletka a přival dalších hlavních postav. Trochu mě mrzí skok mezi návratem dcer z USA a rovnou skok o X let později do Kábulu. Postavy Lvových dcer měly zajímavý potenciál i v tomto příběhu, ale nakonec jsme se s nimi museli spokojit jen na pár stránkách. Čekal jsem jak to se Lvem dopadne, ale konec v podobě šťastného shledání s dcerami ukazuje na možný čtvrtý díl? Uvidíme!

Tirisa
25.05.2021

Docela mě překvapilo, že má kniha nejmíň procent z celé série. Mně osobně nadchla o trochu víc než druhý díl. Byl to prostě zase skvělý náhled do nelehké doby a jsem ráda, že jsem si sérii přečetla.

Bedřich63
03.03.2021

Celá série byla pro mě zajímavá. Na zajímavých historických událostech autor postavil docela reálný život Lva Děmidova. Mocenské zájmy jsou vždy až na prvním místě. Život a osudy jednotlivce mnoho neznamenají. Tak to bylo v minulosti a je i v současnosti.

Janík61
02.06.2020

Doporučuji si přečíst, drsná a nelehká doba v SSSR.

bigben
08.02.2020

Kniha měla dobrý rozjezd, dost hluchý střed, a běžící konec. Chybělo mi trochu jakéhokoliv amerického happyendu...pro mě zajímavý pohled do historie - Afgánistán vs. SSSR

akamasu
03.01.2020

Kniha nezklame, nikoho !!!