Utajovaný projev

Sovětský svaz, rok 1956. Stalin je po smrti a neveřejný, utajovaný projev jeho nástupce Chruščova odhaluje pravdu o spáchaných zločinech. Krutý režim se otřásá v základech. Někdejší příslušník Státní bezpečnosti Lev Děmidov a jeho manželka Raisa – hrdinové románu Dítě číslo 44 – řeší problémy s adoptovanými dcerami Zojou a Jelenou. Rodinu navíc ohrožuje na životě kdosi, kdo během někdejší Děmidovovy kariéry nespravedlivě trpěl a teď kráčí vstříc nesmiřitelné pomstě... Děj nového drsného a napínavého příběhu z pera Toma Roba Smithe vrcholí tentokrát na ulicích Budapešti ve dnech povstání proti komunistické vládě a sovětské okupaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74637/utajovany-projev-Axr-74637.jpg 4516

Lev Děmidov 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Secret Speech, 2009

Kniha Utajovaný projev

Janík61

Napínavý příběh až z něj mrazilo, drsný život v Sovětském svazu. četla jsem i další knihy o příslušníku státní bezpečnosti a můžu doporučit.

francouz

No tato druhá knížka s hlavní postavou mě úplně nenadchnula.
No co to bylo zejména, asi ta uvěřitelnost toho příběhu. Né, nemyslím tím existenci Gulagů, nebo to, že se odehrával nějaký mocenský boj, ale tu sílu utajovaného projevu, no to opravdu nebylo uvěřitelné.
I když se autor snaží měnit tempo, tak na mě je to moc překombinované a hlavně opět musím říci je to neuvěřitelné a proto jsem s tím měl trošku problém.
Na pozadí velkých změn, které, ale aparítčíci vždy zahrají tak, aby se obyčejný plébs nic nedozvěděl, jsou moc hrané. Ani vnitřní touha něco změnit mě úplně nedostala.

hanjarda
16. březnaodpad!

Ne Sovětský svaz ne ! děkuji nechci. :-(

ADE138

Napínavý a čtivý příběh o super agentovi a super hrdinovi Sovětského svazu. Velmi surový a syrový popis života v SSSR v padesátých letech, pracovních táborech na Kolimě a také něco o maďarském povstání. Když chcete akční čtení, s touto knihou neuděláte chybu.

Dajine

Nějak nemůžu dočíst.

adevr

No, oproti prvnímu dílu je tohle trošku sešup... Škoda.

bábuška

Hodně drastické popisování období po roce 1956, hodně násilí jak na Kolymě, tak i mezi členy KGB, život člověka se stává bezcenný po "splnění úkolu". Rovněž popis maďarských událostí je plný násilí a krve; a tím vším prochází Lev s rodinou, která se nakonec spojí. Kniha hodně napínavá, snad víc než Dítě č.44.

frantisek8863
08.12.2019

Od minulé sirové kriminálky a politického náhledu do světa v SSSR je tento díl politicky a dějově překombinovaný. Divil jsem se co vše se podle autora mohlo dít v Sovětském trestaneckém táboře, Maďarsku a v době, kdy se prolíná minulost s časem, kdy se příběh vyprávěn. I když je kniha slabší než první díl, má své silné momenty a nabízí relativně dost napětí.

Spi sladce
Spi sladce