Utajovaný projev

Sovětský svaz, rok 1956. Stalin je po smrti a neveřejný, utajovaný projev jeho nástupce Chruščova odhaluje pravdu o spáchaných zločinech. Krutý režim se otřásá v základech. Někdejší příslušník Státní bezpečnosti Lev Děmidov a jeho manželka Raisa – hrdinové románu Dítě číslo 44 – řeší problémy s adoptovanými dcerami Zojou a Jelenou. Rodinu navíc ohrožuje na životě kdosi, kdo během někdejší Děmidovovy kariéry nespravedlivě trpěl a teď kráčí vstříc nesmiřitelné pomstě... Děj nového drsného a napínavého příběhu z pera Toma Roba Smithe vrcholí tentokrát na ulicích Budapešti ve dnech povstání proti komunistické vládě a sovětské okupaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74637/utajovany-projev-Axr-74637.jpg 4485

Lev Děmidov 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Secret Speech, 2009

Kniha Utajovaný projev

Inka063

Dítě č.44 byl román skutečně temný, až dokumentární. Jeho volné pokračování v podobě Utajovaného projevu se s "Dítětem" nedá rovnat. Připadá mi jako takový americký akční thriller, kdy to, co mnou otřáslo v prvním románu, je sice tady, ale jen tak lehce naznačené a zbytečně moc prostoru je věnováno honičkám a hledání Zoji. Navíc ten romantický, limonádový konec! Na rozdíl od "Dítěte" málo uvěřitelné, nic nepřinášející, zkrátka nevydařené. Holt si Smith prvním dílem nasadil hodně vysoko laťku.

knihomoli

Jestliže jsem u Dítěte č. 44 půl hvězdičky přidala, tak tady jsem ji ubrala. Velké zklamání, překombinované, přinutila jsem se knihu dočíst, určitě se k ní nikdy nevrátím.

Bulldog

Doporučuji..

Lacerta.j

Nadsena z Ditete 44 jsem jeste za pulkou teto knihy cekala, kdy "to" konecne zacne. Nedockala jsem se. Ke cteni jsem se nutila, obcas protocila oci, sledovala jsem stranky kdy uz bude konec. Jako samostatna knizka mozna dobry, ale ja cekala pokracovani skvelyho prvniho dilu.

Ellen16
31.12.2018

Kniha se mi líbila, byla úplně odlišná od prvního dílu a vůbec ji to neuškodilo. Nechybělo zde napětí a chvíli jsem o Lva měla opravdu strach. Zoja mi byla strašně nesympatická, souhlasím, že i přesto co se jí stalo se chovala jako spratek. Určitě si přečtu i poslední díl série.

te-ssiinka3905
19.12.2018

Na knihu jsem se strašně těšila, protože dítě číslo 44 považuji za nejlepší knihu co jsem zatím četla a to, i když jsem film viděla dřív, než jsem zjistila, že je knižně vydaný. Upřímně, asi budu jediná, jsem si fakt přála, aby Zoja byla mrtvá, takového spratka aby člověk pohledal, všechno si to zasloužila a byla jsem šťastná za Lva a Raisu, že se jim povede dobře, bez tohoto příživníka co je chce jen zabít... Když se znovu vynořila na scéně, tak jsem byla dosti otrávená, ale četla jsem dál, avšak její pubertální "výblitky" (bohužel jiný lepší název mě nenapadá) ohledně Malyše jsem vždy chtěla přeskakovat a chtěla jsem vědět co je se Lvem
(stačí, když si u toho člověk představuje Toma Hardyho a tu postavu musí milovat =) Pro záchranu spratka co si to vůbec nezaslouží zažívá peklo, upřímně nechápu proč, já bych se zaměřila na vděčnou a milou Jelenu. Kniha opět ukazuje jak vztah Raisy a Lva dokáže být vratkavý, když Lev přišel o Timura, tak jsem opravdu plakala. Část kdy příjíždí do gulagu mě absolutně nebavila, ale po smrti Timura, to opět nabralo dech. Konec bych si přála se smrtí někoho jiného z hlavních postav. Na dítě číslo 44 to nemá a škoda, že třeba nevrátili Vasilije, který by tomu dodal šťávu. Dávám knize 75%

aktak1203
20.06.2018

Dalo se, s trochou fantazie. Napsaná je kniha v celku dobře, jen mi úplně nesedělo vysvětlení převrat v 89, ale když berete knihu jako zabávu a ne informační zdroj, tak budete spokojeni. Každopádně na kvalitu 1. dílu kniha nedosáhla.

Ester71
11.06.2018

Kniha se mi líbila o malinko méně než Dítě č. 44, i když náboj a spád se jí upřít nedají..