Utajovaný projev

Utajovaný projev https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74637/bmid_utajovany-projev-Axr-74637.jpg 4 583 116

Lev Děmidov série

Sovětský svaz, rok 1956. Stalin je po smrti a neveřejný, utajovaný projev jeho nástupce Chruščova odhaluje pravdu o spáchaných zločinech. Krutý režim se otřásá v základech. Někdejší příslušník Státní bezpečnosti Lev Děmidov a jeho manželka Raisa – hrdinové románu Dítě číslo 44 – řeší problémy s adoptovanými dcerami Zojou a Jelenou. Rodinu navíc ohrožuje na životě kdosi, kdo během někdejší Děmidovovy kariéry nespravedlivě trpěl a teď kráčí vstříc nesmiřitelné pomstě... Děj nového drsného a napínavého příběhu z pera Toma Roba Smithe vrcholí tentokrát na ulicích Budapešti ve dnech povstání proti komunistické vládě a sovětské okupaci.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Secret Speech , 2009

ritz
30.06.2016 3 z 5

James Bond po rusky... Ale přečíst se to dalo

ThomasRuhe
01.06.2016 3 z 5

V tomto druhém díle chtěl Smith zvýšit grády a vyšponovat napětí na maximum. Posílá Děmidova do nebezpečnějších akcí, ale mimoděk tím stvořil skoro superhrdinu.Některé pasáže jsou na hraně reálnosti a uvěřitelnosti. Navíc je jasné, že Děmidov jako hlavní postava se musí probít až do konce. Příběh má lepší i horší části. Mojí oblíbenou se stal pobyt Lva v trestaneckém táboře Kolyma, naproti tomu asi neslabší je pasáž v Budapešti.
Kladný podíl na příběhu má opět atmosféra v SSSR v roce 1956, kdy dochází k lehkým změnám.Celkově knihu hodnotím jako solidní pokračování.

Manyna
31.05.2016 4 z 5

Jednička asi byla lepší, ale i přesto to pořád byla nálož. Už to není onemanshow Lva, ale superheroes už je pomalu celá familie. Některý části knihy trošku slabší, ale celkově povedené.

Katka81
23.05.2016 3 z 5

Po prvním díle pro mě zklamání.

Kamil2
15.05.2016 4 z 5

Utajovaný projev sice nedosahuje kvalit předchozí autorovy knihy Dítě č. 44, ale dobře se mi četla a mělo to napětí a spád. Místy byl příběh sice nepravděpodobný, až přitažený za vlasy, ale čert to vem :-)

Evus
01.05.2016 3 z 5

Po Dítěti číslo 44 je to tedy celkem krok dolů. Tedy, když budu knihu hodnotit "prostě jako detektivku", tak celkem fajn. Napínavá, i když často nelogická (ale to pohnutky motivované emocemi jsou), Lev Děmidov mi svou schopností všechno přežít připomíná Semira Gerkhana. Na druhou stranu mě mrzí ten odklon od realističnosti prvního dílu, nějak se mi ta konspirace zdá dost přitažená za vlasy. A taky člověk neví, komu má vlastně stranit. Je tak divné, že někdo nenávidí lidi, kteří způsobili, že přišel o rodinu, mučili ho, zavřeli nebo povraždili příbuzné? Je v takové chvíli pomsta tak nepochopitelná? A Lev - to si fakt myslí, že se vykoupí, když se bude tvářit, že byli vlastně horší než on? Tyhle otázky by si podle mě zasloužily výrazně lepší zpracování, než průměrnou detektivku, hlavně po laťce nasazené minulým dílem.

haluz
29.04.2016 5 z 5

Stejně dokonalé jako Dítě 44 - nedalo se odtrhnout

irling
18.04.2016 odpad!

Jejda,to teda byla slátanina:(((

wiix
18.04.2016 3 z 5

Keďže téma i štýl písania boli presne ako v Dieťa 44 (na kvalitnej úrovni podotýkam!), môj názor sa nezmenil, zlatá stredná cesta; kniha zaujala, ale nenadchla.

kiraa
29.03.2016 5 z 5

Pokračování prvního dílu Dítě číslo 44. Laťka byla nastavena hodně vysoko a i když překonána nebyla, ohodnotila bych 95%.
Příběh pokračuje rokem 1956 v době reforem sovětské politiky a vlády Nikity Chruščova. Lvovi s Raisou zdaleka nekončí problémy. Adoptované dcery Jelena a zejména Zoja nemohou odpustit, že se Lev, byť nepřímo podílel na smrti jejich rodičů. Lev vede moskevské oddělení vražd, ale objeví se někdo z doby někdejší Lvovy kariéry u MGB a zatouží po likvidaci celé jeho rodiny….
Jak jsem už napsala, „jedničku“ už asi nic nepřekoná, ale to je úděl „dvojek“ (nejen knižních). I tak si dovolím konstatovat, že Smith umí psát naprosto famózně, takže jdu s velkým očekáváním do Agenta 6.

Katka244
20.03.2016

Uf,dočteno, trochu z toho mrazí, něco už pamatuji, věřím, že dodnes se v některých částech Ruska takhle žije. Jsou místa,kde je lip, ale obyčejný člověk nemá moc na výběr. Už se těším na poslední knihu Agent 6.
Dám teď nějakou dechovou. :-)

1v8na
16.03.2016 5 z 5

Tento příběh je naprosto strhující, překvapivý - plný zloby,nenávisti, pomstychtivosti, ale na druhou stranu také je zde i láska, citová pouta, která lidi spojují a ochota pomáhat.
V tomto příběhu můžeme vidět, jak dokáže touha po pomstě a utrpení udržet někoho při životě a úplně mu změnit pohled na svět a životní styl. Všechny city, které byly kladné, daná osoba potlačí a živí v sobě jen zlobi a nenávist.
Nejvíce mě osobně fascinovala a zaujala Zoja, jaké v sobě měla rozporuplné a protichůdné myšlenky a pocity - nevěděla čemu má věřit, ale nakonec přece jen jí pomohl Malyš...
Tuhle knihu rozhodně doporučuji. Byla famózní, suprová, skvělá.

LuckaH2
06.03.2016 5 z 5

Opet mam (jako u child 44) malo hvezdicek k hodnoceni. Kniha je skvela v jinych ohledech nez 1.dil. Vyborne popisy situaci, stridani emoce. Nevite co je dobro/ zlo - napraveny agent co vrazdil nebo obet, ktere pozaviraly rodinu a ona ted vrazdi?! Co bych na miste postav delala ja? Opravdu bych byla hrdina nebo se snazila zachranit si zivot a rodinu. Dojemne, sokujici, skvele vykreslene realie Sssr, zmen a strachu z noveho... Tesim se na dalsi dil!

ještěrka38
18.02.2016 3 z 5

Začala jsem ji číst a stejně jako u knihy Dítě číslo 44 se nemůžu odtrhnout...vyborně napsané, napínavé od začátku až do konce...fakt doporučuji přečíst.

Danago
18.02.2016 5 z 5

Právě sem knihu dočetla. Určitě je stejně dobrá jako Dítě číslo 44. Je napínavá, čtivá, pro mě šokující a překvapující. Věřím , že se autor opírá o fakta, takže mi i hodně dala. Neměla jsem moc představu o Stalinovském a dalším komunistickém režimu v Rusku .
Původně sem si chtěla dát pauzu, abych nečetla všechny 3 díly po sobě, aletentokrát to asi nevydržím a hned se pustím do Agenta 6.
Musím se ztotožnit s vyjádřením , které tady napsal Jack Bauer : " V mnoha komentářích se tu zmiňuje, že je to slabší než Dítě číslo 44, ale mě se to líbilo naprosto stejně. Autor neskutečně dobře píše, od knihy se vůbec nedalo odtrhnout. Líbí se mi krásně popsané ruské prostředí plné vorů, udavačů, gulagů a ruského myšlení."
Nejsem fanoušek knih tohoto typu , ale tento autor mě opravdu dostal na kolena.
Pět hvězdiček ja opravdu málo.

gad
15.02.2016 4 z 5

Další pokračování osudů Lva a jeho rodiny. Opět skvělé. :-)

Denisa.knizky
31.01.2016 4 z 5

Opet napinave a velmi ctive dilo, misty sice vykony Lva pripominaly agenta 007 ale v ramci celeho pribehu i cele serie se obcasne extremni a neuveritelne kousky daji vstrebat a nekazi dojem. Dite cislo 44 mi osobne prislo o neco malo lepsi ale urcite i tento dil doporucuji a opet se tesim na dalsi:)

karel0684
16.01.2016 4 z 5

Neskutečná kniha. Často se stává, že druhý díl nějaké série bývá horší. Tady tomu tak není. Dovolil jsme si ji zapsat i do čtenářské výzvy, jako knihu inspirovanou skutečnou událostí, protože Chruščov opravdu zrušil Stalinův kult tak, jak je uvedeno v knize.

Jamka
18.11.2015 5 z 5

Opět poutavé čtení, hodnotím knihu na stejně jako první díl, nedokážu říct která byla lepší.

Jack Bauer
14.11.2015 5 z 5

Nerad čtu hned po sobě knihy od stejného autora pokud to není přímé navazující pokračování. Rad si dám pauzu, abych se měl na co těšit, ale u Lva Děmidova to asi nevydržím a hned se pustím do Agenta 6.
V mnoha komentářích se tu zmiňuje, že je to slabší než Dítě číslo 44, ale mě se to líbilo naprosto stejně. Autor neskutečně dobře píše, od knihy se vůbec nedalo odtrhnout, jen na čtení poslední dobou nějak nemám čas. Líbí se mi krásně popsané ruské prostředí plné vorů, udavačů, gulagů a ruského myšlení.