Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10/harry-potter-a-kamen-mudrcu-10.jpg 4.711185

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Harry Potter a kámen mudrců

Aymira
dnes

Harry Potterem jsem byla dosud nepoznamenaná, jak filmově, tak knižně, proto jsem si chtěla rozšířit obzory a vrhla se do čtení. Knížka mě chytla od začátku. Připadala mi taková barevná, líbila se mi použitá jména, názvy... Hezky to zní i v angličtině. Líbila se mi především první půlka, kde se mísil svět kouzelníků s lidským světem.

Jakmile se děj přesunul do samotných Bradavic, už to nebylo úplně ono. Pořád to bylo neskutečně bohaté na fantazii, ale dějově bylo zřejmé, kam to celé směřuje. Proto jsem si to čtení ke konci už tolik neužila. Od Harryho si dám chvíli pokoj a vím jistě, že někdy později se vrhnu na další jeho knížky.

Zamilovala jsem se do slova mulda :)

VinoTinto
dnes

Klenot

kopretinka007

Miluji ♥

Gabča670

Jedním slovem: Miluji

Riccia

Potterománie mne vždycky nechávala zcela chladnou. Děti knížky o Harry Potterovi měly zlousknuté, filmy zhlédnuté a já byla v klidu mimo. Nedávno jsem se však ocitla v knihkupectví a tam na mne koukla tahle úžasná obálka s obrázkem Jima Kaye. Neodolala jsem a začala knihou listovat. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat - knížka odešla se mnou a přichystala mi několik kouzelných večerů a jarně-letních podvečerů na lehátku na terase. Smekám před bezbřehou fantazií J. K. Rowlingové i nádherným zpracováním již jmenovaného ilustrátora. Probírání se touto knihou byl skutečně kulinářský zážitek pro téměř všechny smysly. Kdo ještě nečetl, můžu ji jen vřele doporučit. Netroufám si odhadnout, jak to dopadne, jestli někdy příště potkám jeho druhý díl. :-)

kachis

Na Harrym jsem vyrostla. Je nepopsatelný, jak jsme vyhlíželi další knihy a filmy ještě nebyly. Harry je miláček a doporučuji k přečtení pro každého. :)

Dada_cte

Určitě stojí za to si přečíst knihy a pak se teprve podívat na film. Úžasná kniha jen doporučuji ❤️

MišuleP

Z důvodu veliké znalosti filmu mě bohužel kniha moc nebavila. Zkusila jsem dát šanci, ale bohužel.
Ale jinak krásně napsané a pro děti super!