Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10/big_harry-potter-a-kamen-mudrcu-1kd-10.jpg 4.713731

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a kámen mudrců

Barussat
předevčírem

S Harrym jsem se poprvé setkala, když jsem byla zhruba v druhé třídě a od té doby začala závislost, která s věkem nekončí, naopak se spíše stupňuje. Těžko mohu popsat slovy vztah ke knihám, k postavám či k filmům. Je to vášeň a láska. Po letech jsem se rozhodla, že si knihy znovu přečtu a neudělala jsem chybu. Až po takové době jsem ale zjistila, jak moc je Kámen mudrců dojemný a že jsem měla kolikrát, co dělat, abych se v metru nerozbrečela. A to je kouzlo těchto knih. S každým přečtením objevujete další věc, které jste si předtím nikdy nevšimly.

voody99
25. listopadu

Je prostě úplně jedno kolik vám je let a že ho zná celý svět... Harryho Pottera prostě musí mít každý rád :-*

Azu84
23. listopadu

Překvapilo mě, že se to dost rychle čte. Bylo to příjemné čtení, jen škoda, že jsem filmy viděla dřív, než jsem si to přečetla. Ale třeba se někdy k celé sérii dostanu. :-)

MartaTkanička
23. listopadu

Krásná kniha s nádhernými ilustracemi .Musím,ale přiznat že další díly se mi líbili víc.

Hermiona419
22. listopadu

Klasika, která chytne snad každého. Četla jsem třikrát a stále mě to neomrzí.

Hanys_
10. listopadu

Četl jsem to po večerech dětem a vlastně mě to dost bavilo. Jako dítě bych si ty knížky asi užíval dost.

Damonka18
06. listopadu

Příběh Harryho Pottra zná asi každý. Jen škoda, že jsem viděla film dřív než jsem přečetla knihu. Dost to s filmem srovnávám. Bohužel jsem jako malá nesnášela čtení, takže se ke knížce dostávám až teď. Určitě je v knize více informací, už v prvním díle se dozvím, že Hagrid byl vyloučen z Bradavic (což jsem nevěděla) a spoustu dalších informací. Určitě budu ve čtení Harryho Pottra pokračovat.

gab72
02. listopadu

Asi jako dítě bych jí ocenila více. Ale pro děti naprosto skvělá. Plná fantazie, spravedlivý svět versus nespravedlivý a jak se k tomu postavit. Kouzla, čáry....jiný svět :).