Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10/harry-potter-a-kamen-mudrcu-10.jpg 4.68843

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

natalie8531
včera

Filmy o Harrym se mi moc líbí, možná proto jsem byla trošičku zklamaná. Každopádně to nic nemění na tom, že tuto sérii považuju za geniální.

Abrakadabra

Bohužel díky mému věku mě Harry Potter mánie minula. Přece jen ve svých 16 letech (to u nás vyšel prvně) jsem měl na práci jiné věci (holky, chlast apod..), než číst pohádku o malém kouzelníkovi. Viděl jsem filmy, které mám docela rád, ale knihy jsem stále odkládal v domnění, že je to pohádka pro děti. A víte vy co, ano je. Ale kde je psáno, že dospělí nemůžou číst pohádky? A tak se nějak stalo, že si bezmála po 17 letech ležím na dovolené u moře a čas si krátím právě prvním dílem této série. A ono mě to děsně baví. Vlastně mnohem víc než film. Ano je to pohádka. Ano je to nejspíš pro děti, ale nemůžu přestat číst. Ihned objednávám další díly a rovnou i ilustrované vydání (které je dle mého naprosto dokonalé). Jediné co mě mrzí je, že jsem nemohl vyrůstat s touto sérií jako většina z vás. Těšit se na každé nové pokračování a předem nevědět, jak to celé dopadne. Představovat si všechny hrdiny pomocí své fantazie a ne podle herců z filmů. Na druhou stranu mám ještě téměř celou sérii před sebou a čtu ji poprvé. Kdo z vás to ještě může říct? :P

m_friedlova

Na příbězích Harryho Pottera jsem nevyrostla, mánie mě minula. Filmové zpracování jsem shlédla až zpětně před pár roky. V rámci letošní Čtenářské výzvy a tématu pohádkové knihy jsem díky kamarádce, která si do přečtených knih dala právě příběhy Harryho sáhla po této knize. Musím uznat, že příběh mě naprosto pohltil a hltala jsem každou kapitolu. Knihu jsem přečetla s nadšením a těším se na další díly. Za mě naprostá paráda i pro dospělé čtenáře.

Simona02

Knižku som mala "prelúskanú" za dva dni, a to som pôvodne ani nemala v pláne si ju vôbec prečítať. Dostala som ju ako darček k narodeninám niekoľko rokov dozadu, avšak, prečítala som si ju až dnes. Po dlhej dobe. A popravde, neľutujem. Iste, som toho názoru že by ma knižka bavila viac ako mladšiu čitateľku, no na druhej strane sa mi príbeh aj v súčasnosti páčil, a nebol vôbec náročný na čítanie, vzhľadom k tomu že je knižka určená skôr pre deti. Plusom boli aj pekné ilustrácie, ktoré knihe istým spôsobom dodávali to svoje kúzlo.

tereza7914

Harry Potter! Co víc k tomu říct. Bohužel jsem delší dobu patřila mezi lidi, kteří Harryho Pottera milují, ale jen skrze filmy. Tak jsem se konečně pustila do knížek a zkrátka super!

ajla5

Harry Potter! A to ji čtu poprvé.

Jeynka

Můžu číst stále dokola..tohle je srdcovka.

HankaL

Klasika, kterou nemá ani smysl hodnotit. Doporučuji číst v angličtině, není to těžké a čtení mi tak připadalo zábavnější než v češtině.

Dija

Příběh, díky jehož filmovému zpracování jsem vyrostla. Nyní se dostávám k jeho knižní podobě, snad i díky novým krásným obálkám. A jsem nadšena, zejména pak z ohromného množství detailů. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

Milky92

Dodnes si pamatuji jak jsem začínala s knihami HP, já mladá harry mlaďý a tak krááásný příběh ze začátku jsem i brečela, velice zajimvé jak si najít přátelé i nepřátelé . Bradavice, za mě top knihy čtu pořád
Rozhodně jsem dříve četla knihy a poté film..

markettH

Srdcová záležitost :-). S knihami J.K.R. pomalu dospívám - od HP, přes Prázdné místo až k detektivovi Cormoranu Strikovi.

monika011

Tleskám. Snad každý zná Harryho Poterra- chlapce, který zůstal naživu. Snad každý viděl film nebo četl knihu. Já viděla film. A včera jsem dočetla první knihu. Pro děti a mládež je to podle mě velice dobrá kniha. A my starší si ji taky můžeme přečíst... proč by ne? Já ráda uniknu od reality. Připadá mi to , jako by byly Bradavice skutečné. Jako kdyby mezi námi chodili opravdoví kouzelníci a mezi sebou nás nazývali mudly. Jako kdyby existovala kouzla. Jako kdyby byl sám Harry Potter skutečný. A tomu patří obdiv. Zkus si vytvořit úplně nový svět, kde je všechno úplně jinak. Obdivuji tě, Joanne Rowlingová.
Ale nakonec, co my víme? Možná je Harry Potter skutečný a jenom my nejsme.

danulika10

Harry Potter....co dodat :D

anna6021

Klasika, která nikdy nezklame.

Zuzka.K

Příběh o Harrym Potterovi mě asi nikdy nepřestane bavit. Pro mě je to prostě srdcovka a část mého dětství. Akorát mě mrzí, že jsem knihy nepřečetla dřív než jsem viděla filmy, ale i tak to patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které si kdykoliv ráda přečtu.

Aki12

Jedna dekáda je pryč a kniha, která to všechno začala, nezestárnula ani o den. Těžko říct, jestli Rowlingová věděla, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně ji děkuju. Bez ní bych se nikdy nedostal nejen k mojí milované knižní předloze, ale hlavně k filmům, které jsou také geniální. Začátek doslova nejkouzelnějšího příběhu všech dob má velmi těžký úkol. Představení gejzíru nápadů a postav (Nástupiště devět a tři čtvrtě, Bradavický express, Příčná ulice, Olivanderův obchod a hůlky, Gringottova banka, Moudrý klobouk, Famfrpál, Zapovězený les, bradavické koleje, předměty, profesoři, duchové atd.), z nichž někteří navíc prokáží svůj význam až v dalších letech. Prakticky vše důležité svůj prostor v prvním knize dostane. Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.

Někdošťastný

Všechno je velmi hezky popsané. Tento příběh nečtete, ale žijete ♥.

elenai

Dokud Harry neobdržel svůj dopis do Bradavic, říkala jsem si "Ježiš, co z toho asi vyleze? A fakt to bude o těch Dursleových?" Pak střih a zlom - a já se ponořila do tak fantastického světa, že se mi jen velice těžko opouštěl.

Hltala jsem informace o famfrpálu a litovala, že si jej nemůžu zahrát, chtěla jsem, aby se mi po zahradě s naším pejskem proháněl ještě Tesák, a nad hlavami je škádlil svým dračím dechem Norbert. Chtěla jsem mít ve škole taky takové úžasné předměty, vlastnit kouzelnou hůlku, která by si mě sama vybrala... No co vám budu ještě psát? Harry Potter mě uhranul (však je taky čaroděj, že?).

A především kvůli němu jsem rozšířila svůj literární okruh o fantasy. V podstatě bych řekla, že se ve mně začal formovat nový člověk - snílek a fantasta, který si na rozdíl od svých vrstevníků dokázal žít ve svých vlastních imaginárních světech a neskutečně si to užíval.

Dodatek (21. 7. 2017): Včera mi poštou došlo ilustrované vydání, které ještě znásobilo mou lásku k této sérii. Ty ilustrace od Kaye jsou naprosto dechberoucí a úžasně výstižné!

NaiTenshi

Začátek velkého příběhu, tenhle mám nejradši, protože je ještě takový pohádkový. :)

Carol96

Miluji sérii H.P. je to neskutečný a neuvěřitelný příběh!!

Tetis

Ke knížce mě přemluvily kamarádky. Pořád jsem si říkala: Co na té knížce všichni mají? Teď už to ale chápu, četla se opravdu rychle a lituji, že jsem po ní nesáhla dříve.
Těším se na další díly:-)

1Světluška2

Kniha určená pro menší děti, ale děj je proste nejlepsi. Nechápu lidi co nemají radi Harryho Pottera. Knihu jsem četla už hodně dávno. I kdyz kniha podle mého patří k těm slabším, napsala to Rowlingová a je to Harry...Co k tomu dodat?

katuska995

Úžasný začátek série, který byl ještě poněkud pohádkový a určený i pro menší děti.

Mistr119

Knížku nám nejprve předčítala mamka, abychom ji mohli "číst" všichni najednou, ale pak jsem si ji stejně ještě přečetl sám. :)) Svého času jsem knížku hrozně hltal a s Harrym jsem se stotožňoval, protože byl cca stejně starý jako já. :)) Ale ačkoliv jsem žádnou knížku ještě nečetl tak rychle jako Harryho, uvědomuju si, že je to trošku mainstreamová literatura... :-/ Proto ne 5* :-/

planet129

Harryho Pottera jsem nikdy nečetla a nejradši bych si dala facku, že jsem se do těchto knih nepustila již dříve. Je to opravdu skvělá kniha! A ty ilustrace jsou prostě božské...

veronika4918

Srdeční záležitost :) Na HP jsem vyrůstala, první kniha vyšla, když jsem byla ve druhé třídě a odstartovala mou knižní náruživost. Myslím, že HP má velký podíl na tom, že knížky jsou mým koníčkem. Nejde dát jinak, než 5*

Katranis

Krásná dětská kniha.

archandelka

Konečně jsem se k Harrymu dostala i v knižní podobě a očekávání zcela naplněno. Super :-)

Petruska200

Knizka je skvele propracovana,kdyz se ctenar zacte ocita se razem v jinem svete ....luxus

Devil-Ivet

HP jsem rozečetla po několika letech. Co si pamatuju, tenkrát jsem měla rozporuplné pocity. Hlavně mě nebavilo číst popisy postav a zdlouhavé vysvětlování. Ale teď mohu říct, že je to skvělé. Přečteno během chvíle.