Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10/harry-potter-a-kamen-mudrcu-1kd-10.jpg 4.712639

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a kámen mudrců

VeruMalfoy
včera

Kouzelný příběh o chlapci, který přežil. Tuto sérii jsem četla, jak vycházela, a pamatuji si, že jsem byla prvním dílem naprosto okouzlená. Vykreslení světa kouzelníků je zde opravdu magické. Nádherný příběh o malém jedenáctiletém chlapci vás naprosto jistě zcela pohltí.

MarMarMar007
předevčírem

Už dlouho jsem Harryho Pottera a kouzelnický svět přehlížela, kroutila hlavou nad debatami fanatiských fanoušků Bradavic, vymlouvala se naléhajícím kamarádům. V 11 letech, znechucena reklamou kolem celé věci a názorem, že HP je z většiny jen finanční záležitost, která uráží knižní i filmový svět, jsem konečně otevřela první díl série a dovedete si představit, co následovalo potom... Dny, týdny a měsíce v maximální možné blízkosti Bradavicím, Harrymu, jeho přátelům i nepřátelům, rodině (nebo alespoň tomu co z ní zbylo) a učitelům. Jsem opravdu ráda, že mě věčné řeči kolem HP nakonec donutily sérii přečíst, i když právě to "haló" kolem knihy bylo to, co mě nejvíc odrazovalo. Mýlila jsem se a mám pochopení pro ty, kteří jsou na tom stejně jako já před několika lety. Stojí na hraně, i když to možná netuší. Na prahu dvěří vedoucích do úžasné kapitoly jejich životů končící nekonečným zármutkem z faktu, že se musí rozloučit. Ráda bych je ale postrčila správným směrem, šoupla je do dveří. Věřím, že nebude nutné, za nimi zavírat, nikdo by se ze světa HP dobrovolně nevracel. I v mé duši má HP své místo. Místo kam utíkám a doufám, že se jednou stanu jeho součástí. Je neuvěřitelné, kolik životů J. K. Rowling ovlivnila.
Děkuju, byl mezi nimi i můj

alexLytton
23. listopadu

Jsem třicátník, takže jsem na vlastní oči viděl jak Harry Potter vlítnul do škol a do knihoven mých spolužáků, kteří ho nadšeně četli. Já jsem zase četl horory pro dospělé a na Harryho jsem se díval skrze prsty, dokonce jsem ho vnímal jako zradu na mojí milované fantastice. Po mnoha letech a po všech studiích jsem se setkal s realitou běžného života a moc rád jsem se pak uchýlil k těm žánrům, kterým jsem se smál a vyhýbal pro jejich pohádkovost. Najednou se mi zdály útěšné. Nebudu zapírat, že mám raději filmové adaptace než předlohu. Podíval jsem se na první film... na druhý... na třetí... a žasnul jsem nad tím, jak je Harry zajímavý, poutavý, jak chytře je vymyšlen a jakou má atmosféru. Pokud bych hodnotil film, dal bych čtyři hvězdy, ale hodnotím knihu, v níž mi citelně chyběly popisy a kouzlo magické školy, jenž zde není vylíčena, zrovna jako není vylíčen vzhled postav. Ani tu správnou dynamiku jsem zde nenalezl. Věřím tomu, že jsou to právě adaptace, které HP dotvářejí do podoby, kterou všichni známe. Četl jsem jen první tři díly a všechny bych zhodnotil stejně.

Můj nejmilejší díl je pochopitelně Vězeň z Azkabanu. Princ dvojí krve a Relikvie smrti už mne nenadchly.

georginaa
23. listopadu

Tak jsem si od dcery půjčila všechny díly a začala číst. Musím říct, že tak zábavné knihy jsme za mých mladých let neměli, a moc mě to pobavilo. Nebudu vyprávět o čem kniha je, to každý ví, jen chci říct, že jsem nevěděla, že mě to tak chytne.

NaiTenshi
21. listopadu

Karanténa a malá studijní krize mě přivedla k přečtení si mé oblíbené ságy znova. A protože jsem první díl četla naposledy asi v páté třídě, bylo to příjemné zavzpomínání. J. K. Rowling je mistryně vyprávění a popisu, v kombinaci se skvělým překladem pana Medka na vás kniha dýchá kouzelnou atmosféru. Oblíbila jsem si hlavně smolaře Nevilla a jeho eskapády, a pak samozřejmě Rona. Kdo by nechtěl mít takového kamaráda? První díl je takový hodně pohádkový, proto ho mám tolik ráda.

Arte
21. listopadu

Harryho celou ságu miluji tím více, čím jsem starší. Svět, který autorka vykresluje umným a čtivým způsobem je skutečně magický ( :D )!!! Už x let čekám na svůj dopis a stále nic - moje sova se asi někde zatoulala. Příběh je za mě nápaditý, svět originální, knihy jsou i vtipné a s postupujícími díly přibývá i vážnějších témat k zamyšlení (např. téma ztráty blízké osoby atd.). Jedině mohu doporučit, ať už dětem, puberťákům či dospělým. Kniha je také dobrá pro začátečníky angličtiny, kdy první kniha užívá dostatečně jednoduchý jazyk a pro mě byla důvodem, proč jsem si zprvu zamilovala angličtinu.

Mi--LADA
20. listopadu

Tahle mánie mě minula. Film mě nebavil, zkoukla jsem ho asi až po čtvrtém pokusu, fakt neohromil, kniha je jenom průměrná. Nechápu tu popularitu až kult a mánii kolem postaviček Rowlingové. Měla jsem velká očekávání, která se nenaplnila. Hodně podle mého udělala móda, reklama a permanentní bombardování články v časopisech, reklamní zboží (hrníčky s Harrym, sešity s Harrym, snad i záchoďák s Harrym, k tomu festivaly a jiné akce s Harrym a spol.), kterému neutečete, i když chcete. Boha jeho, ať už to Potterové šílenství skončí!!!

Theliel
19. listopadu

Harryho Pottera znám už velice dlouho a to bylo naše dětství všechny filmové díly. Konečně jsem se po těch letech dostala i ke knižní podobě a udělala si čas si přečíst první díl, určitě u nebo nezůstanu a přečtu si všechny díly. Bavilo mě to snad ještě víc jak film, kniha se mi četla dobře nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vážně je si ti velice podobné s filmem. Doporučuji, milujuuu to! :3

Lesy Hrůzovlády
Lesy Hrůzovlády