Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10/big_harry-potter-a-kamen-mudrcu-1kd-10.jpg 4.714585

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců

ArkAngel

První díl Pottera dokázal nevídané a tedy, že ke čtení přivedl celou generaci mladých lidí. Přestože svět nabízí několik logických děr, je natolik zajímavě vystavěný, že je jedna radost jej spolu s jedenáctiletým Harrym prozkoumávat. Bez Medkova překladu bych si jej navíc ani nedokázal představit, jelikož i právě ten tomu dodává to pravé kouzlo. Jen málo autorům se podařilo dětského čtenáře natolik oslovit a navíc vytvořit prostor i pro povedené adaptace, na nichž jsme taktéž vyrůstali. Doufejme, že Potter osloví i další generace, protože si to určitě zaslouží.

LuckaDea

Skvělá kniha, ve které je dokonale vykreslený kouzelnický svět. Autorka dokázala vše vymyslet a popsat tak dobře, že má čtenář při čtení pocit, že tento kouzelný svět snad musí být skutečný. I když je tento první díl série spíše dětský, je to prostě moje srdcovka.

Paja11.11

Harryho Pottera jsem četla poprvé, i přesto že jsem velká fanynka filmů. Věděla jsem, že se dozvím víc nových věcí, ale překvapilo mě, jak moc je už první díl odlišný od filmu.
Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, četlo se to velmi dobře, rychle a ačkoliv to působí jako dětské čtení, tak je to rozhodně psané i pro dospělé.
Myslím, že tuto sérii budu číst vícekrát.

martin3683

Tak jsem ve svých více jak 40 letech konečně přečetl první knihu Harryho Pottera. Důvodem bylo předčítání dětem před spaním, alespoň si to tak nalhávám, ale pravda je, že jsem u toho nijak netrpěl a poslední kapitolu jsme četli min. ještě hodinu potom, co už měly děti dávno spát :-).
Příběh samozřejmě znám z filmů, takže vnímání světa Harryho Pottera je tím dost ovlivněno, ale i tak musim řící, že kniha je o něco lepší a styl Rowlingové mi vyhovoval, což bylo pro mne příjemné překvapení, neboť její "dospělé" knihy jako Prázdné místo a detektivky mne k uzoufání nebavili.
Už teď si všichni těšíme na druhý díl.

PREBURDA

Proč si nepřečíst znovu Harryho Pottera...............krásné počtení, i když trošičku jiné než filmové zpracování, ale také pohádkově krásné. Série těchto knih, by neměla chybět v žádné knihovně.

dzejn187
31.12.2022

K četbě Harryho Pottera jsem se dostala až v dospělosti, jelikož se mně tento fenomén v dětství zcela vyhnul. Trochu jsem se bála, zda to vůbec bude v mém věku pro mě atraktivní, ale opak je pravdou. Kniha mne opravdu pohltila a velmi se mi líbil styl vyprávění pod taktovkou J. K. Rowling. Během čtení jsem se často pousmívala nad mnohdy bizarními situacemi, kterými si trojice mladých kouzelníků musela projít. Knihu velmi doporučuji každému vášnivému čtenáři, nehledě na věk, jelikož je to opravdu skvělé oddechové čtení.

Přečti_si
30.12.2022

V mých pětadvaceti čtu poprvé HP. Je to milé, skvělé, ale mrzí mě, že už jsem viděla některé filmy a tím pádem jsem ochuzena o možnost představovat si postavy sama. Nejde se mi od filmové podoby postav odpoutat, byť jsou opravdu dle knihy.

Sammy.Boy
29.12.2022

Přesně před dvaceti lety jsem poprvé držel v ruce tuto knihu, po které v té době šílel takřka celý svět. A letos přišel čas na opáčko v rámci symbolického výročí. Vrátil jsem se tak v čase a znovu prožil s Harrym a jeho přáteli první nezapomenutelné dobrodružství ve Škole čar a kouzel. Musím přiznat, že ani po těch letech magický KÁMEN MUDRCŮ neztratil nic na své čtivosti. A dovolím si tvrzení, že tahle série přežije nás všechny...