Harry Potter a Kámen mudrců přehled

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-1kd-10.jpg 5 16206 16206

Harry Potter série

< 1. díl >

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. Dotisk r. 2002, 2005 a 2008. (ISBN 978-80-00-01161-5)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a Kámen mudrců. Přihlašte se a napište ho.

Gaeberys
dnes 5 z 5

Přečteno jedním dechem s předškolákem, krásná pohádka doplněna úžasnými ilustracemi, které upoutaly pozornost dětí stejně jako děj samotný.
Pro čtení s dětmi vřele doporučuji ilustrovaná vydání.

Margherita_N
včera 5 z 5

(SPOILER) Léto je ideální čas na znovupřelouskání série o Harrym Potterovi, že jo? Navíc koukám, že jsem tu k ní nikdy nenapsala komentáře, asi jsem si myslela, co bych k tomu ještě dodávala, známe to všichni skoro nazpaměť. Každopádně k prvnímu dílu. Ti Dursleyovi jsou fakt magoři, nechápu, že jim nebylo svěřené dítě dávno odebráno. Možná i to jejich vlastní, který vykrmujou k prasknutí. Harry je tady ještě roztomilej, se spravedlivou touhou zachránit svět a bez záchvatů vzteku, které jsou typické pro pozdější díly. Je to ještě pořád pohádka pro děti, kde se tolik nehledí na nějaké nelogičnosti, jako že by určitě nemohli poslat tříapůlmetrového poloobra, aby s dítětem jezdil metrem, to by asi trochu odporovalo snahám o utajení kouzelnického světa před mudly. Trochu jsem si říkala, proč se nikdy Harry Hagrida při jejich sedáncích v chajdě nevyptal na svoje rodiče, vždyť Hagrid je přece znal roky a nějaký třeba i jejich obyčejný příhody z Bradavic by potěšily Harryho i čtenáře. A potom taky, bylo to jeho zbrklý jednání na konci knihy, kdy chtěl okamžitě zakročit ve sklepení bez ohledu na to, že Brumbál se za chvíli vrátí a může to udělat sám a jaksi poučeněji, zbytečný? Za prvý Brumbál byl na cestě zpátky, což bylo jasný, a za druhý ten kámen stejně Quirell nemohl pro své nečestné úmysly získat. Takže proč Harrymu všichni tak tleskali? Závěrečná kapitola vyznívá tak, že byl zbrklej, přičemž ohrozil na životě dva svoje spolužáky, a zápas se zloduchem mohl nechat na povolanějších. Kámen mudrců je přesto návykový čtení, asi můj druhej nejoblíbenější díl.

Zemlja
17.07.2024 5 z 5

Dlouho jsem odolávala, když ji všechny děti nadšeně četly a vyprávěly z knížky útržky, které mi zněly praštěně. Nerada jdu s jakýmkoli davem a přidávávám se k hejnům. Ale prostě jsem se chtěla přesvědčit, a znát jako úča to, co děti hltají. Jej, jak mě to dostalo! Nemohla jsem se dočkat každého dalšího dílu, žasla jsem, jak příběh propracovaně roste a dospívá s postavami. Co všechno je v něm obsaženo i ukryto. Krása.

všechny komentáře

Související novinky (11)

Žebříček 10 nejprodávanějších knih pro děti a mládež za rok 2023

24.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

1998 - British Book Awards (British Children's Book of the Year)

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců v seznamech

v Přečtených27 584x