morava morava komentáře u knih

Unesená Unesená Mo Hayder

Nejdrive jsem si precetla Ptacnika, ktery se me diky dosti nechutnym scenam az tak nelibil, a pak jsem si rekla, ze uz dalsi knihu od teto autorky, ktera na me cekala ve ctecce ,cist nebudu. Ale nejak mi to nedalo a rozecetla jsem ji. Rozecetla a precetla za dva dny.Tahle kniha byla skvele propracovana, napinava, proste super !

17.11.2015 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nadherna kniha, vic neni treba dodavat!

09.11.2015 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Tolik fantasie v tak utle knizecce, jednim slovem nadhera. Strasidelny pribeh, ke kteremu se rada vracim v tomto rocnim obdobi.

07.11.2015 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nadherna kniha!Je to kniha, kterou kdyz otevrete, tak uz jen ctete a ctete a ctete. Uzivala jsem si kazde kapitoly, kazde postavy, kazde budovy, kazdeho okamziku.

03.11.2015 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Zaujal mne namet. Libil se mi styl psani tohoto autora a kniha mne dokazala vtahnout do deje, ale pripadalo mi , ze je tam prilis mnoho nahod.

31.10.2015 3 z 5

Řeč květů Řeč květů Vanessa Diffenbaugh

Pekny roman plny citu a kvetin.

29.10.2015 4 z 5

Kytice balad Kytice balad Karel Jaromír Erben

Skvost nasi literatury, ma srdcova zalezitost.

20.10.2015 5 z 5

Těm nejmenším Těm nejmenším Josef Václav Sládek

Moc pekne rikanky s nadhernymi ilustracemi.

20.10.2015 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Tato kniha mne chytla hned od zacatku a nepustila mne az do konce. Nejvice jsem prozivala pasaze, ktere popisuji zivot Elsie v nacistickem Nemecku. Take mne dojal osud Elsiny sestry Hazel .Nejdrive jsem hodnotila plnym poctem hvezdicek, ale nakonec jsem se rozhodla pro 4, protoze casti, kde je popisovan zivot Reby a jejiho priele, mi prisly trochu nudne a konec se mi zdal take trochu uspechany. Ale jinak se mi kniha libila a urite doporucuji k precteni.

14.10.2015 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Libilo a to hodne.Nenechte se predem odradit poctem stran, ponevadz se to cte uplne samo a nakonec budete litovat, ze uz to konci.Nastesti jsou tu dalsi dily, i kdyz ja se do nich nepustim hned. Chci si nejakou dobu o teto knize popremyslet . Silny pribeh, ktery urcite stoji za precteni. Jen to Lazarevo mohlo byt o hodne kratsi.

30.08.2015 5 z 5

Pro mne je tato knizka hlavne vzpominkou na vecernicek a je nadherne napsana i ilustrovana.Krasna detska knizka, ktera vykouzli usmel i na tvari dospelaka.

29.08.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Trosku jsem se musela prokousat zacatkem, ale pak se to zacalo rozjizdet a uz se nedalo prestat. Skvele napsano, knihu jsem si opravdu uzila .

19.08.2015 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Vynikajici dilo velkeho spisovatele , vic nemam co dodat. A vy co vahate, jestli se do teto knihy pustit, nevahejte , precte si to.

11.08.2015 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Pro mne velmi zdarile dilo z obdobi totalitniho rezimu. Kniha mne pohltila hned ze zacatku a pak uz jsem se nemohla odtrhnout. Urcite vsem doporucuji, nudit se rozhodne nebudete.

24.06.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na tento pribeh urcite nezapomenu, zaujal mne jak namet, tak styl psani i prolinani casovych linii. Konec knihy je take dobre vymysleny. Pri cteni mne mrazilo pri pomysleni na vsechny ty zverstva a zaroven tam byly pasaze, pri kterych jsem skoro citila vuni z pekarny a dostavala jsem chut na cerstve pecivo.Jsem nesmirne rada za to, ze jsem mela moznost si tuto knihu precist a urcite ji vsem vrele doporucuji.

14.06.2015 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Jak zacit hodnotit tuto knihu ? Bez uvazovani jsem udelila 5 hvezdicek a tajne pridavam jednu navic. Silny pribeh, tezko hledam slova. Jedno vsak vim urcite, ze na tuhle knihu se zapomenout neda.

02.06.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tato detektivka mne bavila od zacatku az do konce.Behem pribehu mne to nutilo premyslet nad tim, kdo by asi tak mohl byt vrahem a je to napsano tak, ze neni lehke behem cteni na to prijit. A to se me na te knize prave moc libilo, ze vas pribeh vtahne do deje a nenudite se.Charaktery postav v knize byli zajimave a celkove knihu urcite doporucuji tem, kdo maji radi detektivni pribehy.

31.05.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Co na tuto knihu rict ? Jsem narozena v roce 1972 a teprve ted se docitam v knize, ktera ke mne prisla nahodou o udalostech, o kterych by meli vedet vsichni. Nemam slov, tolik utrpeni, ponizovani, a mrtvych jen z duvodu, ze to tak nekdo potreboval ?
Lina se mi jako postava libila svou povahou a svym vytvarnym talentem a v neposledni rade svou laskou ke kniham.Skoda, ze nebyla kniha ilustrovana obrazky, ktere Lina kreslila po celou dobu tohoto pribehu. A co dodat na zaver ? Urcite si knihu prectete a doporucujte i dalsim.

19.05.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvely spisovatel, skvela kniha

17.05.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kniha mne pohltila hned od zacatku. Svet nadprirozena , krajina snu, za mne 5 hvezdicek . Pri cteni jsem mela pocit, ze patrim do deje a strasne jsem mela snahu nekomu pomoci, ci naopak nekoho zastavit.Urcite doporucuji a tesim se na dalsi dil.

16.05.2015 5 z 5