Řekni vlkům, že jsem doma

Řekni vlkům, že jsem doma

Píše se rok 1987 a June Elbusové je čtrnáct let. Je uzavřená a nedůvěřivá, těžko se jen tak s někým spřátelí, nedokáže vyjít ani se svou starší sestrou. Na celém světě existuje pouze jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno Juneina matka dokáže vyslovit jen šeptem, a dívčin svět se převrátí vzhůru nohama. Román je především příběhem o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i bolestí a ztrátami, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202018/rekni-vlkum-ze-jsem-doma-Vke-202018.jpg 4.4347

Tell the Wolves I’m Home (2012)

Vydáno:, Jota

alef
20. listopadu

Máte před sebou pěkný příběh, ve kterém se zatouláte do vnitřního světa dospívající June ... místy je to docela příjemné čtení ... hlavně, když se, spolu s June, touláte zasněženými lesy :-) ... ticho a klid hluboce spícího lesa jsou skvělým pozadím ... velice rychle si ovšem uvědomíte, že je to právě jen pozadí ... probere Vás táhlé vytí vlků, které vytahuje na povrch zneklidňující myšlenky, a že jich je ... těch vážných témat, zmatků, problémů a náznaků ... na jednu dospívající introvertní dívku je to až až ... zvlášť když nabydou do až nečekaných a dost bolestivých rozměrů ... a Vám nezbývá nic jiného než držet June palce ... když se potýká s nenaplněností a zpřetrháním citových pout, s umíráním, smrtí, láskou, žárlivostí, ale taky se společenskými konvencemi, tabu a předsudky ... a samozřejmě i s usmířením :-).
Citlivě laděný příběh k Vám promluví jednoduchými slovy, vyšle k vám přirozeně a nenuceně spoustu emocí ... a je jen na Vás, jestli je přijmete, jestli se necháte příběhem oslovit ... nebo prostě jen proletí kolem :-).

PinkAlicorn
14. listopadu

Tohle je oblíbená knížka mojí přítelkyně, takže jsem si ji rozhodně musela přečíst taky. Varovala mě, že mě to možná nebude bavit, ale rozhodně jsem zklamaná nebyla. Hlavní hrdinka je úplně úžasná a vážně jsem si ji zamilovala. Knížka je plná nepopsatelně přesných úvah a zajímavých myšlenek. Celý příběh byl uvěřitelný a bylo to psané autenticky, postavy nebyly jen dobré nebo špatné, měly skutečnou a křehkou osobnost a to se mi moc líbilo. Doporučuju každému :)

terkas2001
05. listopadu

Zatim snad nejlíp investovaných 19 korun v mým životě.

Len2očka

Přečteno,pravděpodobně po knize v budoucnu nesáhnu.

Dija

Na knihu jsem narazila v Levných knihách a stála pouze 19 korun. Nevěděla jsem, o čem to je, líbil se mi obal a tak jsem si řekla, že za těch 19 korun to zkusím, i kdybych z toho následně měla udělat vystřihovánku. Žádnou vystřihovánku z toho dělat nebudu. Příběh mě naprosto pohltil, poslední stránky jsem probrečela. Bylo to psáno tak silným způsobem, že nešlo jinak. A to jsem si myslela, že mě rozbrečí pouze knížky o zvířatech. :D ;)

Padla Hvezda

Kniha je uzasna, ale je znát, že je to prvotina. Řekla bych, že zkušenější autor by nějaké drobnosti neudělal nebo je udělal jinak. Autorka také mohla lépe vystihnout atmosféru 80. let a strachu z AIDS.
I tak jsem ale Finna a Tobyho skoro obrečela. 5*

Brambu

Já ani pořádně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Příběh je zajímavý, hodně ze života, jen na mne působil poněkud ponuře a smutně, takže v tomto období naprosto ideální. Mohlo to být poněkud kratší a svižnější, ale i tak to stojí za přečtení.

l0st-g1rl

Nádherná knížka. Opravdu nádherná. Snažím se vymyslet něco lepšího, co bych o ní řekla, ale jsem z ní ještě tak unesená, že mě žádná jiná slova nenapadají. Možná měla kniha nějaké mouchy, ale jako celek byla opravdu skvělá. K ní se budu hodně ráda vracet.

Nikyyy

Úžasná kniha,naprosto mě uchvátila. Konec knihy se dal lehce domyslet,jak to celé dopadne s Tobym a jak kniha skončí. :)

SmallLucia

Za poslední dobu nejkrásnější knížka, jakou jsem četla. Neubránila jsem se slzám a ne jen jednou. Opravdu silný příběh.

verulik196

Řekni vlkům, že jsem doma je hluboký příběh o lásce, ztrátě, tajemstvích a dospívání. Donutí vás přemýšlet a na konci příběhu si uvědomíte, že na June, Finna, Tobyho a Gretu budete ještě dlouho vzpomínat.

ajla5

Moje další srdcovka! Na konci jsem bohužel brečela. Kéž by všechna nedorozumění končila tak dobře a laskavě. Toby byl velice trpělivý a plný lásky a taky asi strašně sám.

Jass

Řekni vlkům, že jsem doma se pro mě okamžitě stalo srdeční záležitostí. Těžko bych vysvětlovala proč. I když má kniha pár mušek, jako komplexní celek je prostě úchvatná. Příběh je reálný, postavy sympatické a věrohodné, struktura a jazyk knihy dokonalé, ale to co na knize tak uchvátí asi není nic z toho. Knížka jako by měla vlastního ducha. Vážně nechápu, jak se takový skvost dostal do Levných knih - cena 19 korun... Kam ten svět spěje.

Juicyk

Tak pro mě to na plný počet bohužel není.
Postavy mi byly sympatické, to jo, ale prostě jsem se do June nějak nemohla pořádně vcítit. Nejvíce se mi asi stejně líbila vztahová linie mezi ní a její sestrou.
Asi chápu, co se všem na knize tak líbí, ale mě prostě až tak moc nezasáhla. Žádné slzy se bohužel nekonaly a to jsem většinou fakt cíťa jak hrom. Tak nevím kde se stala chyba ...

Pamima

Souhlasím se všemi komentáři, které tuto knihu chválí a přidávám se k nim.
Během čtení jsem zažila smutek, radost, pochopení, ale i mnoho jiných pocitů. Hluboký příběh se mi navždy vryl do paměti.

Sunday

Reakce na komentář Babo - já si naopak moc dobře pamatuju svou pubertu a myšlenky 14leté hrdinky jsou mi moc blízké (cválám rychlým tempem k 60ce). Je dobré si každou knihu přečíst alespoň 2x (já to dělám víckrát). Pokaždé najdu a pochopím něco dalšího...

irskádívka

Přidávám se k obecné chvále. Kniha patří k nejlepším, které jsem v poslední době četla. Zajímavý námět, výborné zpracování, opravdu hluboký příběh, který mi u mnohých dnešních knih chybí.
Je o lásce, hledání pochopení, náklonosti...

Kaaa

Tak si říkám, že jsem objevila další knížku, kterou zařadím mezi tuze oblíbené... Je půvabná. Něžná. Milá. Plná lásky v mnoha podobách... Smutná. Úžasná.

Ovecka_Saki

Absolutně netuším, jak mám knihu hodnotit. Myslím, že ve mně zanechala tolik, že si to nejdřív všechno musím v hlavě utřídit a pak možná…
Ke konci knihy jsem už jen tak tak zadržovala slzy.
Jediné, co mě mrzí je to, že jsem neměla možnost nahlédnout do okamžiků před Finnovou smrtí, kdy byli Toby a Finn spolu a šťastní - protože jen Tobyho vyprávění mi nestačilo.

Knihomlok2015

Já to prostě nechápu. Jak jsem mohla něco tak skvělýho koupit ve výprodeji?

Babo

Asi jsem už opravdu moc stará,abych se dokázala vžít do myšlenek čtrnáctileté dívky.
Námět je to jistě zajímavý , ale způsob jakým je autorkou zpracovaný mi prostě nesedl .
June nevěřím její myšlenky , snaží se být za každou cenu originální a to mi prostě nesedí .Příjde mi to příliš "papírové" , tedy nereálné .

Hakuka00

Ta kniha chytí za srdce. Je to jako znovu si projít dospíváním a tentokrát to udělat se vším všudy. Líbí se mi ten důraz na drobné a důležité detaily, na maličkosti, které hodně znamenají. Kniha je paletou různých odstínů lásky, která je komplet v tlumených tónech, jako kdyby se za ten cit styděla. Je o platonické dívčí lásce, o lásce mezi sourozenci, co vždycky musí být rozdílní a přitom stejní, a o lásce mezi dvěma milenci, kteří jsou schopní dělat jeden pro druhého spoustu sebedevastujících věcí, jen aby ho udrželi na vratkém a načechraném obláčku štěstí o chvíli déle. No a taky o tom, že někdy láska znamená neříkat pravdu.

SeverusSnape

Pane Bože!To je úžasná knížka,která je plná zvláštních a zajímavých myšlenek.Když jsem ji dočetla,tak se ve mě něco změnilo,ale nevím co.Už dlouho jsem nečetla knihu,která by ve mne zanechala takový odkaz.June mi byla strašně sympatická,a čtení bylo opravdu dojemné.Jsem zničená a přesto šťastná

Phelan

Bylo by snažší napsat, o čem tato kniha není.
Každý asi má v knihovně oblíbence, ke kterým se s láskou vrací.
Ono vůbec láska... láska je všechno a vším.
Katarze, naprosto syrová, bolestná až krutá.
Knihu jsem prožila, protože přečetla nevystihuje, co se během četby i mimo ni dělo.
Jsem za ni vděčná.

zuzif

Úžasná kniha, naprosto mě uchvátila. Už dlouho mě žádná kniha tolik nezaujala. Těším se, až autorka napíše další knihy.

Aneleh

Čtrnáctiletá June v této knize dospěla. A my s ní jsme si uvědomili, na čem v životě záleží, kde jsou ty pravé hodnoty. Hloubka tohoto příběhu je neskutečná. Neexistuje správná a nesprávná láska, žádnou nelze odsuzovat, záleží na tom, najdeme-li její smysl a co máme ve svých srdcích. Jen díky našim citům je náš život bohatý, proto v dnešním světě často povrchních vztahů je tahle knížka opravdový dar.

MayaBu

Tahle knížka mě rozbila na kousky a pomalu mě slepovala zpátky. Nevím, jak jinak to popsat....

Kopretina

Vztah Juni k strýci nebo k Tobymu mě zvlášť nezaujal. Stále jsem čekala, jak se bude odvíjet její vztah se sestrou. Zdálo se mi, že tam je zakopaný pes...a ono opravdu! S Gretou jsem bolestně prožívala, jak se jí Juni vzdaluje. Závěr je krásný, veselý i smutný, prostě se znovu stávají sestrami...přidám štítek o přátelství, neboť o něm celá kniha je.

Deny el Infian

Proč tomu všichni dáváte tak vysoký hodnocení, sakra? Vždyť první polovina je příšerně nudná a nezáživná, druhá o něco lepší, pár hezkejch myšlenek se objeví, ale zase nic co by člověka posadilo na zadek a do toho je hlavní hrdinka po celou knihu úplně blbá...

Zorka
30.12.2016

Kniha s nádherným, neotřelým tématem, skvělou dějovou linií (Tobyho příběh oddané lásky musí zasáhnout opravdu každého), nicméně zpracování spíše pro náctileté. I tak hodnotím knihu velmi pozitivně, protože patří mezi ty, které člověk jen tak nezapomene.