Řekni vlkům, že jsem doma

od:

Řekni vlkům, že jsem doma

Píše se rok 1987 a June Elbusové je čtrnáct let. Je uzavřená a nedůvěřivá, těžko se jen tak s někým spřátelí, nedokáže vyjít ani se svou starší sestrou. Na celém světě existuje pouze jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno Juneina matka dokáže vyslovit jen šeptem, a dívčin svět se převrátí vzhůru nohama. Román je především příběhem o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i bolestí a ztrátami, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202018/rekni-vlkum-ze-jsem-doma-Vke-202018.jpg 4.4328
Originální název:

Tell the Wolves I’m Home (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (106)

Přidat komentář
Nikyyy
08. října

Úžasná kniha,naprosto mě uchvátila. Konec knihy se dal lehce domyslet,jak to celé dopadne s Tobym a jak kniha skončí. :)

SmallLucia
12. září

Za poslední dobu nejkrásnější knížka, jakou jsem četla. Neubránila jsem se slzám a ne jen jednou. Opravdu silný příběh.

verulik196
05. září

Řekni vlkům, že jsem doma je hluboký příběh o lásce, ztrátě, tajemstvích a dospívání. Donutí vás přemýšlet a na konci příběhu si uvědomíte, že na June, Finna, Tobyho a Gretu budete ještě dlouho vzpomínat.

ajla5
02. září

Moje další srdcovka! Na konci jsem bohužel brečela. Kéž by všechna nedorozumění končila tak dobře a laskavě. Toby byl velice trpělivý a plný lásky a taky asi strašně sám.

Jass
12. srpna

Řekni vlkům, že jsem doma se pro mě okamžitě stalo srdeční záležitostí. Těžko bych vysvětlovala proč. I když má kniha pár mušek, jako komplexní celek je prostě úchvatná. Příběh je reálný, postavy sympatické a věrohodné, struktura a jazyk knihy dokonalé, ale to co na knize tak uchvátí asi není nic z toho. Knížka jako by měla vlastního ducha. Vážně nechápu, jak se takový skvost dostal do Levných knih - cena 19 korun... Kam ten svět spěje.

Juicyk
20. července

Tak pro mě to na plný počet bohužel není.
Postavy mi byly sympatické, to jo, ale prostě jsem se do June nějak nemohla pořádně vcítit. Nejvíce se mi asi stejně líbila vztahová linie mezi ní a její sestrou.
Asi chápu, co se všem na knize tak líbí, ale mě prostě až tak moc nezasáhla. Žádné slzy se bohužel nekonaly a to jsem většinou fakt cíťa jak hrom. Tak nevím kde se stala chyba ...

Pamima
20. července

Souhlasím se všemi komentáři, které tuto knihu chválí a přidávám se k nim.
Během čtení jsem zažila smutek, radost, pochopení, ale i mnoho jiných pocitů. Hluboký příběh se mi navždy vryl do paměti.

Sunday
16. července

Reakce na komentář Babo - já si naopak moc dobře pamatuju svou pubertu a myšlenky 14leté hrdinky jsou mi moc blízké (cválám rychlým tempem k 60ce). Je dobré si každou knihu přečíst alespoň 2x (já to dělám víckrát). Pokaždé najdu a pochopím něco dalšího...

irskádívka
15. června

Přidávám se k obecné chvále. Kniha patří k nejlepším, které jsem v poslední době četla. Zajímavý námět, výborné zpracování, opravdu hluboký příběh, který mi u mnohých dnešních knih chybí.
Je o lásce, hledání pochopení, náklonosti...

Kaaa
14. června

Tak si říkám, že jsem objevila další knížku, kterou zařadím mezi tuze oblíbené... Je půvabná. Něžná. Milá. Plná lásky v mnoha podobách... Smutná. Úžasná.

Ovecka_Saki
30. května

Absolutně netuším, jak mám knihu hodnotit. Myslím, že ve mně zanechala tolik, že si to nejdřív všechno musím v hlavě utřídit a pak možná…
Ke konci knihy jsem už jen tak tak zadržovala slzy.
Jediné, co mě mrzí je to, že jsem neměla možnost nahlédnout do okamžiků před Finnovou smrtí, kdy byli Toby a Finn spolu a šťastní - protože jen Tobyho vyprávění mi nestačilo.

Knihomlok2015
29. května

Já to prostě nechápu. Jak jsem mohla něco tak skvělýho koupit ve výprodeji?

Babo
05. května

Asi jsem už opravdu moc stará,abych se dokázala vžít do myšlenek čtrnáctileté dívky.
Námět je to jistě zajímavý , ale způsob jakým je autorkou zpracovaný mi prostě nesedl .
June nevěřím její myšlenky , snaží se být za každou cenu originální a to mi prostě nesedí .Příjde mi to příliš "papírové" , tedy nereálné .

Hakuka00
30. dubna

Ta kniha chytí za srdce. Je to jako znovu si projít dospíváním a tentokrát to udělat se vším všudy. Líbí se mi ten důraz na drobné a důležité detaily, na maličkosti, které hodně znamenají. Kniha je paletou různých odstínů lásky, která je komplet v tlumených tónech, jako kdyby se za ten cit styděla. Je o platonické dívčí lásce, o lásce mezi sourozenci, co vždycky musí být rozdílní a přitom stejní, a o lásce mezi dvěma milenci, kteří jsou schopní dělat jeden pro druhého spoustu sebedevastujících věcí, jen aby ho udrželi na vratkém a načechraném obláčku štěstí o chvíli déle. No a taky o tom, že někdy láska znamená neříkat pravdu.

SeverusSnape
08. dubna

Pane Bože!To je úžasná knížka,která je plná zvláštních a zajímavých myšlenek.Když jsem ji dočetla,tak se ve mě něco změnilo,ale nevím co.Už dlouho jsem nečetla knihu,která by ve mne zanechala takový odkaz.June mi byla strašně sympatická,a čtení bylo opravdu dojemné.Jsem zničená a přesto šťastná

Phelan
29. března

Bylo by snažší napsat, o čem tato kniha není.
Každý asi má v knihovně oblíbence, ke kterým se s láskou vrací.
Ono vůbec láska... láska je všechno a vším.
Katarze, naprosto syrová, bolestná až krutá.
Knihu jsem prožila, protože přečetla nevystihuje, co se během četby i mimo ni dělo.
Jsem za ni vděčná.

zuzif
07. března

Úžasná kniha, naprosto mě uchvátila. Už dlouho mě žádná kniha tolik nezaujala. Těším se, až autorka napíše další knihy.

Aneleh
06. března

Čtrnáctiletá June v této knize dospěla. A my s ní jsme si uvědomili, na čem v životě záleží, kde jsou ty pravé hodnoty. Hloubka tohoto příběhu je neskutečná. Neexistuje správná a nesprávná láska, žádnou nelze odsuzovat, záleží na tom, najdeme-li její smysl a co máme ve svých srdcích. Jen díky našim citům je náš život bohatý, proto v dnešním světě často povrchních vztahů je tahle knížka opravdový dar.

MayaBu
03. března

Tahle knížka mě rozbila na kousky a pomalu mě slepovala zpátky. Nevím, jak jinak to popsat....

Kopretina
04. února

Vztah Juni k strýci nebo k Tobymu mě zvlášť nezaujal. Stále jsem čekala, jak se bude odvíjet její vztah se sestrou. Zdálo se mi, že tam je zakopaný pes...a ono opravdu! S Gretou jsem bolestně prožívala, jak se jí Juni vzdaluje. Závěr je krásný, veselý i smutný, prostě se znovu stávají sestrami...přidám štítek o přátelství, neboť o něm celá kniha je.

Deny el Infian
02. února

Proč tomu všichni dáváte tak vysoký hodnocení, sakra? Vždyť první polovina je příšerně nudná a nezáživná, druhá o něco lepší, pár hezkejch myšlenek se objeví, ale zase nic co by člověka posadilo na zadek a do toho je hlavní hrdinka po celou knihu úplně blbá...

Zorka
30.12.2016

Kniha s nádherným, neotřelým tématem, skvělou dějovou linií (Tobyho příběh oddané lásky musí zasáhnout opravdu každého), nicméně zpracování spíše pro náctileté. I tak hodnotím knihu velmi pozitivně, protože patří mezi ty, které člověk jen tak nezapomene.

strana1-100
29.12.2016

Půjčila jsem si ji v knihovně, kde mě zaujala její krásná obálka. Tak se ke mně nečekaně dostala nádherná, jedinečně poetická kniha, kterou doporučuju, kudy chodím. Od té doby toužím najít další takto citlivou a něžně poetickou knihu, ale zatím marně, marně...

zuzca.h
27.12.2016

I pět hvězdiček je pro tudle knihu málo. Už dlouho se mi nestalo, že by vě mě kniha zanechala tolik pocitů. Nádherný a smutný příběh o tom, že člověk je smrtelný a v krátkém čase, který nám byl přidělen by se neměl zabývat malichernými spory,ale měl by se snažit trávit víc času s lidma které má rád a na kterých mu záleží i přes to, že to mezi nimi někdy úplně neklape. A že by měl člověk příjmout své blízké takoví jací jsou i když si zvolili cestu, která se nám zrovna ne moc líbí. Protože nikdy nevíme jestli bude ještě nějaké příště kdy jim budeme moci říc mám tě rád ráda.

sporran
17.11.2016

Smutná, pěkná kniha plná niterních pocitů hlavní hrdinky a vůbec světa. Na jednu stranu naprosto nepochopitelné, že by se něco takového mohlo odehrát, na druhé straně k zamyšlení, že díky jedinému rozhodnutí se může život řady lidí ubírat zcela jiným směrem. Život je i o maličkostech, trsátkách v lahvi a dalších drobnostech kolem nás... Po čtení obdobných knih člověk kolem sebe hledá hloubku prožitku a ne vždy ji nachází.

machelka
15.11.2016

Naprosto úžasná kniha.
Ze začátku jsem měla problém dostat se do děje a pochopit hlavní hrdinku, ale konec knihy jsem obrecela.

Baru99
10.11.2016

Tohle. Mě. Totálně. Zničilo.
Ta knížka je všechno.

Ester71
08.11.2016

Díky čtenářské výzvě jsem si přečetla knížku, po které bych asi v knihovně nesáhla. A byla by to škoda. Na chvíli jsem se vrátila do svých telecích let, kdy jsem hledala sama sebe a své místo na tomto světě.. Naštěstí to nebylo za stejných okolností jako v případě June.

Kabátice
27.10.2016

Četla jsem jen díky výzvě a nebylo to špatné. Téma mě překvapilo a docela dost dojalo.

luba65
20.10.2016

Tato kniha mě neoslovila, není v ní nic, kvůli čemu bych bych ji chtěla opět číst.