Řekni vlkům, že jsem doma

Řekni vlkům, že jsem doma

Píše se rok 1987 a June Elbusové je čtrnáct let. Je uzavřená a nedůvěřivá, těžko se jen tak s někým spřátelí, nedokáže vyjít ani se svou starší sestrou. Na celém světě existuje pouze jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno Juneina matka dokáže vyslovit jen šeptem, a dívčin svět se převrátí vzhůru nohama. Román je především příběhem o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i bolestí a ztrátami, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202018/rekni-vlkum-ze-jsem-doma-Vke-202018.jpg 4.3397

Tell the Wolves I’m Home (2012)

Vydáno:, Jota

Hoshi

Při čtení tohoto příběhu jsem přemýšlela, proč jsem vlastně knihu chtěla mít ve své knihovně. Bylo to kvůli obálce, která mě na první pohled zaujala a křičela, že ji musím mít a nebo to bylo tím dlouhým, zvláštním názvem (anotaci jsem četla až když jsem doma držela knihu v ruce). Něco uvnitř mě mi našeptávalo, že se zamiluji. Ačkoliv některé maličkosti mi úplně neseděly, tento smutno-veselý, láskyplný příběh jsem prožívala spolu s June a skutečně jsem si knihu zamilovala. Vím, že se k ní budu neustále vracet a získala si čestné místo v mé knihovně.

Sandalkar

Příběh dívky, která milovala svého slavného strýce gaye nemocného AIDS, jehož smrt jí krom slz a smutku přinesla i dalšího přítele a setkání se smrtí. Tématu, které je v dnešní době aktuální a je to dobře. Kniha má sice pár hluchých míst (sestra zahrabaná v listech??, Ben a hlavní hrdinka??...), přesto mě okouzlila a ráda ji doporučuji dál. A nebojte, není jen o umírání, ale i o naději, lásce a přátelství.

vladenec

Kniha mě zasáhla jako dlouho žádná jiná. Srdcovka.

Jizi

Krásný přebal s nádherným názvem skrývá plytký, povrchní příběh plný protivných postav, které se chovají tak odpudivě, že vůbec nechápu co a proč že jsem to vlastně četla. Celé mi to připomnělo takové ty velké žvýkačky, které ztratí vzápětí poté, co je strčíte do pusy, chuť a když je budete natahovat, bude dlouhatánská a skoro průsvitná. Tohle bylo taky takové zdlouhavé, mazlavé a bez chuti.
Dospělí bez výjimky jsou omezení, černobílí a jejich jednání nelogické. Děti/dospívající jsou úplně stejně černobílí a jejich jednání kopíruje to rodičů (Co mělo být to zahrabávání do listí? A ten alkohol? Kouření? A ten učitel? He??).
Načrtnutá témata by měla být nosná, ale nejsou. Možná je to tím, že když si člověk něco odžije (bez ohledu na věk), tohle ho skutečně nedojme.
Nejsilněji na mě tak zapůsobila poznámka překladatelky. Ta ťala do živého.

Sofós

Dojemný příběh dospívající dívky, která utrpí první velkou životní ztrátu. Je nešťastná, rozpolcená a hledá cestu, jak se s tím vyrovnat. Je přesvědčená, že je na všechno sama. Ale zjistí, že to není tak úplně pravda...

jakafe

V knize je spousta velmi zajímavých myšlenek a úvah. Z větší části se mi také kniha dobře četla, ale na to, jak mě dokážou jiné knihy rozplakat, a na to, jaké jsem na tuto slyšela ohlasy, mi nějaké dvě tři slzy přijdou docela málo. Nejsem si jistá, jestli se k ní v budoucnu budu chtít vrátit, jestli mi stojí za to věnovat jí místo v knihovně. Každopádně si neodpustím domněnku, že autorka chtěla stůj co stůj napsat dechberoucí a hluboký příběh..., no a moc tlačila na pilu.

whiolet

Kniha byla tak nudná, že i když obsahovala velké a citově nabité téma AIDS, mě neobměkčila.
Možná jsem nebyla v dobré náladě číst takovou knihu a možná,že jsem emočně už jinde,ale tohle pro mě byla ztráta času a ke knize už se rozhodně vracet nebudu

Haen

Melancholický příběh o životě a smrti, který je asi určený jiné cílové skupině, ale dokázal mě pořádně chytit za srdce.

kotuldaa

Příjemný příběh, menší odechovka

Evišťátko

Neskutečně úžasný příběh, kterému u mě na určité dramatičnosti ubírala jeho zbytečná rozvláčnost.Ale i tak! Konec knihy byl pro mě jeden velký emoční zážitek!

intelektuálka

Pohled do nitra dospívající čtrnáctileté dívky. June je uzavřená a osamělá osobnost, která se svým trápením utíká do lesa.
"Větve stromů byly obaleny starým těžkým sněhem a celý les vypadal nebezpečně, jako by mohlkaždou chvíli zkolabovat. Šla jsem podél úzkého koryta potůčku obaleného ledem a poslouchala, jestli uslyším vlky".
Trápí ji nedorozumění se sestrou, nezájem rodičů, kteří mají daňové období a jejím přítelem je strýc Finn, který zasáhne její svět svou homosexualitou a bojem s AIDS.
Po jeho smrti se spřátelí s jeho přítelem Tobym a hledá odpovědi a viníky.
"Možná, že jsem celou dobu chtěla, aby Toby uslyšel vlky, kteří žili v nejtemnějším lese mého srdce".
V závěru této nelehké četby dojde k pochopení a usmíření. Vlci jsou doma.

bla.zen.ka

Po přečtení nenacházím slov....co napsat? Byl to prostě nádherný příběh, který se dotkl hlouby mého srdce.

Hana H.

Prakticky jsem si skoro celou dobu čtení myslela, že dám 5 hvězdiček, ale ke konci se kniha stala na můj vkus trochu příliš sentimentální. Škoda.

ivusse

Prijemna kniha, hezky se cte. Vice me bavila ale asi tak od poloviny...

kvicalka

Zajimava kniha o mladi a nemoci a vztazich v rodine a hlavne lasce k umeni, neteri a lasce k muzi,jez miloval muze a zivot.

InaPražáková
31.12.2017

Citlivě napsaný příběh o lásce všech druhů, sourozenecké, milenecké, nevhodné i znovunalezené. O studu a žárlivosti, které jsou zbytečné, ale dokud si je nepřiznáme, nezbavme se jich. O tom, že můžeme ubližovat ostatním nevědomky a ne vždy je čas to napravit.
Co se týká vztahů, je kniha velmi zdařilá, ale pojetí AIDS sklouzlo do klišé a některé postavy (ty, které společnost odsuzuje) jsou tak kladné, že z toho trčí moralismus.

DasaN
30.12.2017

Velmi zajímavá a neobvyklá kniha o tom, že láska nemusí být jen romantická.

AgnessN.R.
27.12.2017

Och, další obrovský zapadly poklad. Tak, jako kniha není velká, ale ta slova ano.

milena8281
27.12.2017

Dlouho jsem se nemohla začít, kniha mě nebavila, závěr to trochu vylepšil. Pointa příběhu je zajímavá, ze začátku ale napsáno dost nudně.

alef
20.11.2017

Máte před sebou pěkný příběh, ve kterém se zatouláte do vnitřního světa dospívající June ... místy je to docela příjemné čtení ... hlavně, když se, spolu s June, touláte zasněženými lesy :-) ... ticho a klid hluboce spícího lesa jsou skvělým pozadím ... velice rychle si ovšem uvědomíte, že je to právě jen pozadí ... probere Vás táhlé vytí vlků, které vytahuje na povrch zneklidňující myšlenky, a že jich je ... těch vážných témat, zmatků, problémů a náznaků ... na jednu dospívající introvertní dívku je to až až ... zvlášť když nabydou do až nečekaných a dost bolestivých rozměrů ... a Vám nezbývá nic jiného než držet June palce ... když se potýká s nenaplněností a zpřetrháním citových pout, s umíráním, smrtí, láskou, žárlivostí, ale taky se společenskými konvencemi, tabu a předsudky ... a samozřejmě i s usmířením :-).
Citlivě laděný příběh k Vám promluví jednoduchými slovy, vyšle k vám přirozeně a nenuceně spoustu emocí ... a je jen na Vás, jestli je přijmete, jestli se necháte příběhem oslovit ... nebo prostě jen proletí kolem :-).

PinkAlicorn
14.11.2017

Tohle je oblíbená knížka mojí přítelkyně, takže jsem si ji rozhodně musela přečíst taky. Varovala mě, že mě to možná nebude bavit, ale rozhodně jsem zklamaná nebyla. Hlavní hrdinka je úplně úžasná a vážně jsem si ji zamilovala. Knížka je plná nepopsatelně přesných úvah a zajímavých myšlenek. Celý příběh byl uvěřitelný a bylo to psané autenticky, postavy nebyly jen dobré nebo špatné, měly skutečnou a křehkou osobnost a to se mi moc líbilo. Doporučuju každému :)

terkas2001
05.11.2017

Zatim snad nejlíp investovaných 19 korun v mým životě.

Len2očka
31.10.2017

Přečteno,pravděpodobně po knize v budoucnu nesáhnu.

Dija
31.10.2017

Na knihu jsem narazila v Levných knihách a stála pouze 19 korun. Nevěděla jsem, o čem to je, líbil se mi obal a tak jsem si řekla, že za těch 19 korun to zkusím, i kdybych z toho následně měla udělat vystřihovánku. Žádnou vystřihovánku z toho dělat nebudu. Příběh mě naprosto pohltil, poslední stránky jsem probrečela. Bylo to psáno tak silným způsobem, že nešlo jinak. A to jsem si myslela, že mě rozbrečí pouze knížky o zvířatech. :D ;)

Padla Hvezda
26.10.2017

Kniha je uzasna, ale je znát, že je to prvotina. Řekla bych, že zkušenější autor by nějaké drobnosti neudělal nebo je udělal jinak. Autorka také mohla lépe vystihnout atmosféru 80. let a strachu z AIDS.
I tak jsem ale Finna a Tobyho skoro obrečela. 5*

Brambu
23.10.2017

Já ani pořádně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Příběh je zajímavý, hodně ze života, jen na mne působil poněkud ponuře a smutně, takže v tomto období naprosto ideální. Mohlo to být poněkud kratší a svižnější, ale i tak to stojí za přečtení.

l0st-g1rl
22.10.2017

Nádherná knížka. Opravdu nádherná. Snažím se vymyslet něco lepšího, co bych o ní řekla, ale jsem z ní ještě tak unesená, že mě žádná jiná slova nenapadají. Možná měla kniha nějaké mouchy, ale jako celek byla opravdu skvělá. K ní se budu hodně ráda vracet.

Nikyyy
08.10.2017

Úžasná kniha,naprosto mě uchvátila. Konec knihy se dal lehce domyslet,jak to celé dopadne s Tobym a jak kniha skončí. :)

SmallLucia
12.09.2017

Za poslední dobu nejkrásnější knížka, jakou jsem četla. Neubránila jsem se slzám a ne jen jednou. Opravdu silný příběh.

verulik196
05.09.2017

Řekni vlkům, že jsem doma je hluboký příběh o lásce, ztrátě, tajemstvích a dospívání. Donutí vás přemýšlet a na konci příběhu si uvědomíte, že na June, Finna, Tobyho a Gretu budete ještě dlouho vzpomínat.