Řekni vlkům, že jsem doma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1987 a June Elbusové je čtrnáct let. Je uzavřená a nedůvěřivá, těžko se jen tak s někým spřátelí, nedokáže vyjít ani se svou starší sestrou. Na celém světě existuje pouze jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno Juneina matka dokáže vyslovit jen šeptem, a dívčin svět se převrátí vzhůru nohama. Román je především příběhem o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i bolestí a ztrátami, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202018/rekni-vlkum-ze-jsem-doma-Vke-202018.jpg 4.3493
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno · Jota
Orig. název

Tell the Wolves I’m Home · 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (162)

Kniha Řekni vlkům, že jsem doma

Přidat komentář
Turtleee
12. září

Kniha mě překvapila svým názvem a krásnou obálkou. Příběh tvou osamělých lidích vás chytne u srdce, ať chcete nebo ne. Rozhodně to není odpočinková kniha.

DracoMalfoy
12. září

Hodnotit tuto knihu je těžké. Některé myšlenky z knihy považuju za úžasné, na druhou stranu tu byly chvíle, které mě nudily. Ale doporučuji, to jo.

Linda02
01. září

Krásný, silný a depresivní příběh o dvou osamělých lidech. Rozhodně ji zaradim mezi nejhezčí knihy, které jsem kdy četla.

Allla9
27. července

Velice silný příběh plný něhy, lásky a hlavně naděje.

Bramborak81
24. června

Silný příběh o různých podobách lásky a rodinných vztahů, který mě velmi rychle vtáhl do děje. O jednu hvězdičku více bych asi dala, pokud bych ji četla ve věku, který by se více blížil věku hlavní hrdinky. Drobná, a to nepatrná výtka je k překladu některých slovních obratů např. má 14 let místo je jí 14 let. Výběr knihy do výzvy považuji za šťastný. Je to přesně ten typ knihy, kterou bych si bez výzvy nepřecetla a po dočtení jsem byla ráda, že jsem ji četla.

Barbora1602
14. června

Opravdu dojemný příběh o lásce, přátelství, ztrátě a zoufalství. Kniha mě chytila za srdce a až do samého konce nepustila. Celou tu dobu jsem byla naplněna hromadou emocí a nebudu zapírat, na konci jsem se rozplakala. Nádhera.

Medulka.013
02. června

A já jsem věřila, že v tom lese opravdu budou skuteční vlci..
Ale jinak jsem se do toho příběhu zamilovala. Asi tak, jako June a Toby do Finna. A když jsem zjistila, že kniha skrývá mnohá tajemství, tak jsem se od čtení nemohla skoro odpoutat.

aktijnov
08. května

Z knihy jsem spíše zklamaná. Nechala jsem se nalákat tolika nadšenými komentáři. Ale velmi dlouho mi trvalo se začíst. Některé situaci mi připadaly velmi nereálné. Knížka spíš pro dospívající děti.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

AIDS homosexualita smrt 80. léta 20. století přátelství

Autor knihy

Carol Rifka Brunt
americká, 1970

Podobné knihy

Kniha Řekni vlkům, že jsem doma je v

Právě čtených8x
Přečtených623x
Čtenářské výzvě148x
Doporučených87x
Knihotéce221x
Chystám se číst577x
Chci si koupit92x
dalších seznamech9x