morava morava komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Cekala jsem oddechove cteni, trochu tech intrik, zenske drby, pribeh o trech kamaradkach a jejich rodinach. Ano to vse jsem dostala a nejen to. V teto knize jsem nasla vice a i kdyz autorka pise s mirnou davkou humoru ( blondata mikada to jen potvrzuji ), tak postupne zjistujete, ze se cela kniha toci okolo velmi vazneho a citliveho tematu.Urcite doporucuji .

13.08.2016 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tuto knihu jsem odkladala opravdu nerada.Ono se to taky jen tak lehce nedari, jelikoz kazdy konec jedne kapitoly vas nuti cist kapitolu dalsi. Cetla jsem od autora Jeden za druhym a Nocni lovec a ty byly take skvele, ale tato mne fakt dostala. Uzila jsem si jak napeti, ktere se stupnuje s kazdou zapocatou kapitolou , tak i psychologickeho vykresleni myslenek jak vraha, tak Roberta Huntera.

13.08.2016 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Ke koupi knihy mne v prvni rade nalakala krasna a tajemna obalka. V levnych knihach, kde jsem ji minuly tyden zahledla, byla jako posledni kus, jako by tam na mne cekala, az si pro ni prijedu.Krasna a tajemna nebyla jen obalka.Krasny byl i samotny pribeh, ve kterem postupne odkryvame tajemstvi, ktere by mozna nikdy nevyslo napovrch kdyby....

22.07.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Po precteni Kukacky jsem se na Cormorana a Robin tesila a opet jsem si je oba v teto skvele detektivce uzila.Vysetrovani mne bavilo, skvela zapletka a necekane rozuzleni.Urcite se s chuti pustim do dalsi knihy z teto serie.

01.07.2016 4 z 5

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Krasne vzpominky pana Lady. Jako dite jsem sledovala vecernicky s chytrou liskou a kocourkem Mikesem a marne jsem se snazila napodobit nadherne kresby tohoto autora.Kniha mne pohladila po dusicce a je mi lito, ze ji musim vratit do knihovny.

19.06.2016 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Tak jsem si zase uzila dalsi knihu teto uzasne autorky.Uz se mi dlouho nestalo, ze jsem precetla celou knihu behem jednoho dne.Pekne jsem se ve vysetrovani motala a podezirala postupne uz uplne kazdeho a to je na tom to nejlepsi.Napeti az do konce a vy nejste schopni odlozit knihu, dokud nezjistite, kdo je vrah.

05.06.2016 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Otresny pribeh, ale moc pekne napsany.Emoce a atmosfera skvele vykresleny.. Knihu jsem cetla rychle,.Nejdrive proto, ze jsem chtela vedet, jak to dopadne, ale od posledni tretiny i proto, abych vsechny ty bolestive zazitky z knihy mela za sebou a mohla se z celeho pribehu vzpamatovat.Urcite se chystam i na dalsi dily.

03.06.2016 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Me prvni setkani s autorkou a muzu rict, ze prijemne. Vysetrovani mne bavilo, nechybelo napeti a rozuzleni pripadu mne take prekvapilo, takze za mne fajn cteni. Urcite se pustim i do nejake dalsi knihy od teto spisovatelky.

23.05.2016 4 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Dalsi roman od teto autorky, ktery mne do sebe doslova vtahnul.Uzivala jsem si atmosferu universitniho studia, ktera na vas dycha z teto knihy a pristihla se, ze mezi strankami vzpominam na sve vlastni zazitky . Libilo se mi, jak se tyto tri divky a pozdeji zeny vzajemne podporovaly.
Prave sila pratelstvi jim pomohla i pri prekonani pozdejsich zivotnich nesnazi a zklamani.

17.05.2016 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Opet pekny pribeh od Barbary Erskine. Styl psani teto autorky mne zaujal uz u knihy Zila jsem jiz pred staletimi. I zde mi sedlo prolinani historie a soucastnosti, i kdyz zivot Isobel mne upoutal vice.

12.05.2016 4 z 5

Století moudrosti Století moudrosti Caroline Stoessinger

Kniha se mi libila. Je plna uvah, moudrosti a optimismu teto silne zeny.

29.04.2016 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jestli mate silny zaludek, tak urcite do toho. Perfektne propracovany detektivni thriller, kteremu nechybi napeti od zacatku az do sameho konce.Kniha nuti k zamysleni se nad dnesni spolecnosti.

24.04.2016 5 z 5

Cizí děti Cizí děti Jaromíra Kolárová

Jak jen hodnotit knihu, ktera vas dozene k slzam ?I kdyz by se tato utla knizecka svym poctem stran dala zvladnout klidne za jeden nebo dva vecery, tak ja si musela mezi povidkami delat pauzu , jinak bych to citove nezvladla. Hlavne povidka Divka s musli a Co Hedvika nerekla mne hodne zasahly.

16.04.2016 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Cetlo se to samo, napeti od zacatku az do konce, co vic si od dobreho thrilleru prat.

13.04.2016 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Ani zdaleka si nedovedu predstavit psychiku lidi, kteri tyto nelidska zverstva prezily.Obdivuji autora doktora, ze byl schopen po vsech tech hruzach jeste sepsat tuto knihu.

11.04.2016 5 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Australska priroda, spetka romantiky, trochu tajemna a napeti, to vse najdete v tomto ctivem romanu.I ja jsem cekala na trosku popisnejsi , nebo mozna tajemnejsi rozuzleni celeho pribehu, ale to nemeni nic na tom, ze jsem si knihu celkove uzila a tesim se na nekterou z dalsich knih teto autorky.

07.04.2016 4 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Tak jsem si zase uzila dalsi detektivni pribeh teto uzasne spisovatelky.S kazdou novou kapitolou jsem si rikala, no tak asi uz znam motiv i pachatele .
Omyl, konec mne opravdu prekvapil.

28.03.2016 4 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Tato utla knizecka vas rozesmutni, na par strankach mozna rozesmeje, Krasne dilo pana Hrabala.
Urcite stoji za to, si tento kratky pribeh jednoho obycejneho clovicka, ktery uz 35 let pracuje u lisu papiru precist a zamyslet se nad zivotem.

28.03.2016 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Pani Mo Hayder dovede velice snadno upoutat ctenare svym stylem psani.Kniha se mnou poradne zacloumala, pri nekterych momentech jsem si rikala, ze na tohle tema nemam zaludek, ale nutilo mne to cist dal , protoze proste potrebujete vedet, jak to vsechno dopadne. Brrrr , ted bych potrebovala ze mne setrast ty pocity, ktere ve mne kniha zanechala, protoze vim, ze se tyto veci ve svete proste deji.

23.03.2016 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Skvely namet,osobne se mi vice libila historicka cast tohoto pribehu, ale i nektere pasaze soucastnosti byly zajimave .Tak jako mela Jo potrebu se stale vracet do minulosti , tak i ja mela potrebu neustale pokracovat ve cteni teto knihy, plne napeti a tajemstvi.Ty stranky, kde jsem sledovala zivot lady Matyldy, ty jsem si opravdu skvele uzila. Na druhe strane jsou zde veci, ktere mi nesedly a konec se mi zdal trosku nedoreseny nebo mozna trosku uspechany.

15.03.2016 4 z 5