Žila jsem již před staletími

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol psát sérii článků o metodě návratů do minulosti – probouzení vzpomínek na minulá zrození pomocí hypnotického transu. Když přichází jako skeptik do ordinace zkušeného psychiatra, který tyto návraty provádí, netuší, že tím uvede do pohybu lavinu vzpomínek na svou dřívější existenci – lady Matyldy z Hay, středověké šlechtičny, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana. Čtenář s bezdechým napětím sleduje rozvíjení a proplétání osudů lady Matyldy z Hay a moderní novinářky – reálný svět a minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8308/big_zila-jsem-jiz-pred-staletimi-O7k-8308.jpg 4.2707
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro ženy

Vydáno: , Brána, Knižní klub
Originální název:

Lady of Hay, 1986


více info...
Nahrávám...

Komentáře (171)

Kniha Žila jsem již před staletími

Andrea864
30.04.2022

Naprosto skvělá kniha, díky které jsem si pak kupovala všechny knihy od B. Erskinové. Naprosto mě pohltila. Dvě, někdy i tři, časové linie v knihách této autorky mě prostě baví a tady to nebylo jinak. Vřele doporučuji.

lenka7348
19.03.2022

Námět zajímavý, celkem jsem i chtěla vědět, jak to vše dopadne, ALE...Forma psaní paní autorky mi prostě opravdu nevyhovuje. Stálé opakování stejných motivů/myšlenek, např. proč se Nick/Sam/Tim chová tak divně, má Jo v hypnóze pokračovat nebo nemá atd., mě fakt chvílemi ubíjelo. To je hlavní důvod, proč jsem knihu četla tak dlouho. Dala by se klidně zkrátit o 200 stran, a vůbec nic by se nestalo...
A ten konec? Ten to prostě úplně zabil, hůř to opravdu skončit nemohlo.
Prostě a jednoduše - nebylo to nejhorší, ale od této autorky opravdu stačilo.


KnihomolkaKatka
01.02.2022

Čtivé, historické, zajímavé. Na téma hypnozy jsem nic nečetla. Myslím, že je to super téma, i když bych do toho nikdy dobrovolně nešla. Téma minulých životů mě zajívá a celkově se mi ten nápad, od té doby, kdy jsem četla sérii Pád od Lauren Kate, ho miluju. Líbí se mi, že Matylda i William fakt žili, i když o nich na internetu není moc informací. Už jsem si od autorky koupila Údolí havranů a těším se. Moc. A rozhodně tím nebudu se čtením jejích knih končit. Rozhodně totiž potřebuju Nejtemnější hodinu :)

Křovinka
24.01.2022

Moc se mi líbil příběh Matyldy, díky tomuto historickému tématu jsem také knihu dočetla …. Bohužel část knihy ze současnosti mě chvílemi přiváděla na myšlenku knihu odložit a nedočíst! “Jakože” velmi úspěšní lidé, inteligentní a sebevědomý, zde vyzní naivně, hloupě a bláhově…. A vztahy mezi nimi spíše úsměvné, nerealistické ….
Zajímavé i pro své téma reinkarnace a nahlédnutí na problematiku regrese ….

Jirinamac
10.11.2021

Byly části, kdy jsem s Matyldou napětím ani nedýchala a nebo jsem se bála o Jo, ale pak byly úseky, který mě nudily, bylo to zdlouhavé a občas nepřehledné. Mám ráda tlusté knížky, ale tady bych nějaké stránky ubrala.

ladaol
23.08.2021

Kniha mne vyloženě nadchla. Poutavě napsaný příběh - prolínání minulosti a současnosti a kdo ví, co vlastně byla skutečná minulost? Autorka umí bohatě a poeticky popsat krajinu. Napínavé a romantické až do konce.

werick
21.04.2021

Téma reinkarnace se mi líbí, pěkné a pohodové čtení, na mě trošku roztahané ale i tak jsem byla zvědavá jak to dopadne

marti7729
15.04.2021

Druhá věc od Barbary erskine a zase skvělá. Sice jsem se někdy špatně začítala a ztrácela, ale moc mě bavila hlavně ta historická část, objevování příběhu co se vlastně stalo. Ta přítomná část mě moc nebrala a proto hvězda dolů, ale chápu že někdo než historii může mít zase v oblibě spíše tu romantiku a zápletku v reálu. Ja si určitě zanedlouho přečtu další dílo. Už teď má Barbara čestné místo v mě knihovně a nemůžu jinak než doporučit všem kdo rád čte historické romány :)

1 ...