Žila jsem již před staletími

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol psát sérii článků o metodě návratů do minulosti – probouzení vzpomínek na minulá zrození pomocí hypnotického transu. Když přichází jako skeptik do ordinace zkušeného psychiatra, který tyto návraty provádí, netuší, že tím uvede do pohybu lavinu vzpomínek na svou dřívější existenci – lady Matyldy z Hay, středověké šlechtičny, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana. Čtenář s bezdechým napětím sleduje rozvíjení a proplétání osudů lady Matyldy z Hay a moderní novinářky – reálný svět a minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8308/big_zila-jsem-jiz-pred-staletimi-O7k-8308.jpg 4.2672
Literatura světová, Dobrodružné, Pro ženy

Vydáno: , Brána, Knižní klub

Lady of Hay, 1986

Kniha Žila jsem již před staletími

Jirinamac
10. listopadu

Byly části, kdy jsem s Matyldou napětím ani nedýchala a nebo jsem se bála o Jo, ale pak byly úseky, který mě nudily, bylo to zdlouhavé a občas nepřehledné. Mám ráda tlusté knížky, ale tady bych nějaké stránky ubrala.

ladaol

Kniha mne vyloženě nadchla. Poutavě napsaný příběh - prolínání minulosti a současnosti a kdo ví, co vlastně byla skutečná minulost? Autorka umí bohatě a poeticky popsat krajinu. Napínavé a romantické až do konce.

werick

Téma reinkarnace se mi líbí, pěkné a pohodové čtení, na mě trošku roztahané ale i tak jsem byla zvědavá jak to dopadne

marti7729

Druhá věc od Barbary erskine a zase skvělá. Sice jsem se někdy špatně začítala a ztrácela, ale moc mě bavila hlavně ta historická část, objevování příběhu co se vlastně stalo. Ta přítomná část mě moc nebrala a proto hvězda dolů, ale chápu že někdo než historii může mít zase v oblibě spíše tu romantiku a zápletku v reálu. Ja si určitě zanedlouho přečtu další dílo. Už teď má Barbara čestné místo v mě knihovně a nemůžu jinak než doporučit všem kdo rád čte historické romány :)

Jara.v

Klasické prolínání minulosti a přítomnosti od Erskinové. Její romány mě baví. Krásný příběh, který jsem doslova zhltla.

jane eyrová

opět skvělý příběh v od autorky, dvě časové pásma, historické a současnost. doporučuji všem co mají rádi svět duchů a tajemna.

Holly.W

Krásná kniha, kterou jsem četla několikrát. Téme které mě velice zajímá - hypnóza a nádherný příběh vložený do dvou časových rovin.

JancaMia
29.12.2020

Přečteno jedním dechem, asi autorčina nejkrásnější kniha.