Duhový had

Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama. Ví pouze to, co jí stihla sdělit její matka krátce před svou smrtí: nad její rodinou visí kletba a kořeny prokletí se skrývají někde v daleké Austrálii. Vyzbrojena deníkem své matky se vypraví sama do neznámé země. Na cestě se seznámí s Hughem Westbrookem a ten jí nabídne přístřeší na své ovčí farmě, která se stane jejím novým domovem. Zde prožívá i léta šťastného manželství. Stále ji však pronásledují zlé sny, tušení a vize mýtického Duhového hada, jenž osudově zasáhl do života její matky. Vydává se na cestu do samého srdce Austrálie, aby po dlouhém putování vylutila tajemství rodové kletby a zlomila její moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2646/duhovy-had-2646.jpg 4.2280

The Dreaming (1991)

Vydáno:, Alpress

Makaja

Z tvorby Wood takový průměr, četla jsem už před časem a musela jsem si dlouho vybavovat děj, což je jista známka průměrnosti.

Koleska
30.10.2017

Mě se zdála moc zajímavá , byla i napínavá i tajemná.

zimka.r
01.09.2017

Ze začátku mi trvalo než sem se začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz. Občas mi to tedy přišlo zbytečně zdlouhavé a hvězdičku uberu za ten konec.....konec nekonec?! Našli se? Vrátili se? Jak to dopadlo se Sarah apod....hodně otevřený konec domysli si sám :)

PeťkaW.
02.04.2017

Woodová umí psát dlouhé knihy. Rozhodně se čtou lépe, než její kratší romány, ve kterých nemůže zužitkovat svou čtivost a propracovanost. Duhový had je skvělým společníkem pro dlouhé večery. Seznámíte se s mnoha postavami v řadách několika desítek let, objevíte nové kultury a tradice, procestujete kus světa... a kdo má podobný styl nebo konkrétně tuto autorku rád, nebude zklamaný. Náročnější čtenáři budou možná trochu zklamaní opakováním několika motivů v knize a místy zbytečným natahováním, ale jinak můžu román doporučit.

javirgo
07.02.2017

Hodnotím to jako takový slabší průměr z toho, co jsem již od autorky četla.
Zvolené téma zajímavé a styl psaní jako vždy dobrý. Vůbec nic by se ale nestalo, kdyby se děj trochu zkrátil. Naopak závěr by snesl pár stránek navíc.

Ruzaaa
23.01.2017

Přiznám se, že dějová linka týkající se Stezek písní a hledání pravdy o Joanniných prarodičích mě bavila nejméně. Docela smutné - jednalo se o hlavní děj v knize. Naopak vedlejší děje mě bavily, ať už se jednalo o sledování různých postav v čase, popis australské přírody, farmaření a další. Očekávala jsem, že například Pauline rozjede ještě nějakou akci proti Joanně a Hughovi, ale stala se z ní počestná panička bez postranních úmyslů. Konec knihy byl podle mého názoru useklý - málem hlavní hrdinka div neumře a pak jako zázrakem najde vše, co tolik let (stránek) hledala. Jinak se jedná o nenáročnou a milou četbu.

JanickaP
01.01.2017

Tuto knihu mi pujcila kolegyne z prace...ona z ni byla doslova nadsena, ja popravde uz tolik ne. Ta romanticka zapletka je krasna, bez ni by to bylo vlastne uplne o nicem. Je pekne jak popisuji australskou krajinu a domorode zvyky, take jsem si rikala, ze se to da srovnat s dnesni dobou, kdy se uprednostnuji ohromne firemni podniky na misto krasnych poli a luk. Ale cist o tom 500 stranek? To uz mi prijde dost, a proto jsem musela nekolikrat preskakovat srany,aby se doatala na zajimavejsi cast prubehu.

morava
07.04.2016

Australska priroda, spetka romantiky, trochu tajemna a napeti, to vse najdete v tomto ctivem romanu.I ja jsem cekala na trosku popisnejsi , nebo mozna tajemnejsi rozuzleni celeho pribehu, ale to nemeni nic na tom, ze jsem si knihu celkove uzila a tesim se na nekterou z dalsich knih teto autorky.

Ilona
26.09.2015

Výpravný příběh, který přibližuje počátky australského osídlování a vzniku kolonie, ale nějak malinko chybí "šťáva" a náboj, jakoby se pořád něco v náznacích mělo stát a nějak se nic nestane. Závěr knížky je vyloženě "seknutý". Celkově ale stojí za přečtení.

Barbra06
02.08.2015

Nemohla jsem se nějak začíst, souhlasím, že je to slabší kousek z prostředí Austrálie.

Verisvlckova
31.07.2015

Kniha nebyla špatná, avšak najdete od Barbary Woodové i lepší kousky.

akdar72
02.06.2015

Knihy Barbary Wood mám moc ráda, bohužel tato patří k těm slabším. Zlatá země, kde se příběh také odehrává v Austrálii, je mnohem lepší.

malinovka
27.11.2014

Knížka nebyla špatná. Líbila se mi i kvůli popisu přírody v Austrálii. Příběh byl moc dokonalý a předvídatelný.

LéňaM
26.11.2014

Od této autorky mám raději knihy s lékařským tématem,ale přesto se mi i tato kniha moc líbila.

kečup60
30.09.2014

Začátek zajímavý. Rychle jsem se začetla v očekávání dalšího, ale toho jsem se nedočkala. Místy červená knihovna a místy naprosto nepravděpodobné chování postavy Pauliny, kterému fakt nemůžu věřit. Ke konci jsem toho očekávala více, ale nedočkala jsem se. Jediným výsledkem pro mě je, že se chci více dozvedět o Australii a díky za typy od Rupa.

orinka3
17.07.2014

Tož nevím. Do půlky se mi to četlo dobře. Pak jsem začala pozorovat, že autorka překombinovává a děj natahuje. A ten konec se jí podle mě moc nevydařil. Ono se dalo čekat, že s tím bude mít co do činění tajemná hora Ayer's Rock, ale že to tam celé skončí? Konec nevyvedený, pokud není záměrně otevřený pro další pokračování. A co mi teda vadilo hodně, tak chyby v překladu. Gramatické. A že jich nebylo málo. Za tři hvězdičky, víc nedám, jak mám spisovatelku ráda!

Antoaneta
14.07.2014

Další krásná kniha od této autorky četla se mi moc dobře a ke konci jsem se od ní nedokázala odtrhnout.Zajímavé téma a pěkně zpracované možná ten konec mohl být více rozepsaný ale celkově pro mně je to bezva dílko které stojí za přečtení.

polly43
29.06.2014

Kniha se mi velmi líbila,jen ten konec mi moc neseděl.Mám ráda knihy s touto tématikou

Rup
27.06.2014

Bohužel. Chcete-li dobrodružství z počátku osídlování Austrálie, vezměte si raději Rajské peklo. Chcete-li dobrodružství s domorodci, volte raději Sukně z listí. Toto je plané jak australské vnitrozemí.

monna
27.02.2014

Velice pěkná kniha od Woodové...patří k mým oblíbeným..

asperula
10.10.2013

Moje oblíbená autorka a opět vynikající knížka. Napínavý děj po celou dobu a čtivý tak, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Doporučuji

Luki32
20.08.2013

Knizka se mi libila od zacatku, cetla se jednim dechem, skoda jen, ze ten konec uz byl moc prekombinovany a zaver knihy mi to hezke cteni trochu pokazil.

zdazilek
07.05.2013

Pěkná ale autorka má i lepší knihy.

valovapeta
02.01.2013

taková nenáročná kniha, doporučuji, když si chce někdo přečíst "pohádku pro dospělé"

modranka
22.10.2012

Exotické, tajuplné, dokonale napísané... čo dodať?

malen
01.09.2011

Velmi se mi líbila, jako ostatně skoro všechny její knihy. Bylo i zfilmováno , ale to se nedá srovnat