Duhový had

2. vydání. Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama. Ví pouze to, co jí stihla sdělit její matka krátce před svou smrtí: nad její rodinou visí kletba a kořeny prokletí se skrývají někde v daleké Austrálii. Vyzbrojena deníkem své matky se vypraví sama do neznámé země. Na cestě se seznámí s Hughem Westbrookem a ten jí nabídne přístřeší na své ovčí farmě, která se stane jejím novým domovem. Zde prožívá i léta šťastného manželství. Stále ji však pronásledují zlé sny, tušení a vize mýtického Duhového hada, jenž osudově zasáhl do života její matky. Vydává se na cestu do samého srdce Austrálie, aby po dlouhém putování vylutila tajemství rodové kletby a zlomila její moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2646/duhovy-had-2646.jpg 4.2333
Vydáno, Alpress

The Dreaming, 1991

Kniha Duhový had

Jittka
23.11.2020

Krásně se to četlo a skvělý popis místa, doby, krajiny, oblečení, práce na farmě, nemocí. Muži byli více gentlemani a ženy dámy .... Kachna na place .... super ????

zdenaR
14.11.2020

Australská příroda, romantika, tajemno a nezbytné napětí - to vše se zde dá najít.
Jinak je to autorčin trochu lepší průměr.

m_martina
29.06.2020

Kniha se čte poměrně dobře, ale nesedla mi zápletka s kletbou. Mám totiž raději reálnější příběhy.

Alienn
03.04.2020

Nenáročná, oddechová kniha, která se velmi dobře čte, stejně jako většina knih této autorky.

Oli1104
04.09.2019

Od spisovatelky jsem precetla tri knihy, zatim. Se vsemi jsem byla spokojena, i Duhovy Had se mi libil, i kdyz musim rict, ze konec mohl byt delsi a propracovanejsi, naopak nektere pasaze slo zkratit.

kuky921
31.08.2019

Příjemné prázdninové čtení o hledání vlastních kořenů s prvky australské mystiky.

Ewik111
15.07.2019

Příjemná knížka, zajímavý příběh s trochou mystiky. Četla se mi moc dobře a moc mě bavila.

Ladyhawke1983
09.02.2019

Moje první a stále nejoblíbenější kniha od Barbary Wood, kterou jsem četla tolikrát, že to již nedokážu ani spočítat.
První část je pomalé uvádění do děje, přestavování rodiny hlavní hrdinky i lidí kolem ní, život na australské ovčí farmě, v druhé části přichází na řadu mystika a mytologie.
Ráda se k ní v budoucnu zase vrátím.