Duhový had

2. vydání. Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama. Ví pouze to, co jí stihla sdělit její matka krátce před svou smrtí: nad její rodinou visí kletba a kořeny prokletí se skrývají někde v daleké Austrálii. Vyzbrojena deníkem své matky se vypraví sama do neznámé země. Na cestě se seznámí s Hughem Westbrookem a ten jí nabídne přístřeší na své ovčí farmě, která se stane jejím novým domovem. Zde prožívá i léta šťastného manželství. Stále ji však pronásledují zlé sny, tušení a vize mýtického Duhového hada, jenž osudově zasáhl do života její matky. Vydává se na cestu do samého srdce Austrálie, aby po dlouhém putování vylutila tajemství rodové kletby a zlomila její moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2646/duhovy-had-2646.jpg 4.2309
Vydáno:, Alpress

The Dreaming (1991)

Kniha Duhový had

Ewik111

Příjemná knížka, zajímavý příběh s trochou mystiky. Četla se mi moc dobře a moc mě bavila.

Ladyhawke1983

Moje první a stále nejoblíbenější kniha od Barbary Wood, kterou jsem četla tolikrát, že to již nedokážu ani spočítat.
První část je pomalé uvádění do děje, přestavování rodiny hlavní hrdinky i lidí kolem ní, život na australské ovčí farmě, v druhé části přichází na řadu mystika a mytologie.
Ráda se k ní v budoucnu zase vrátím.

Bamboocha
18.07.2018

Další krásná a velmi čtivá kniha od této autorky.

martinaandulka
04.07.2018

Kniha krásně popisuje divokou Austrálii ,kde nechybí láska,děti,zvířata a domorodci a jejich magie.Líbilo se mi popisování Austrálie v 18 letech,farmaření,svatby,láska,ale co mi přišlo nereálné je kletba duhového hada,za mě tato část knihy mi nebavila.

Květinka008
16.05.2018

Woodová je i zde věrna ověřenému fungujícímu schématu retrospektivy a moc se mi líbí, že se nevrací hrdinka současnosti, nýbrž nedávné minulosti a pátrá po svých prarodičích, k nimž má přímé spojení. Působí to opravdověji než v jiných knihách přeskakování staletí.
Kniha je bohatá a propracovaná, mnozí jistě ohodnotí jako příliš natahovanou (není na závadu), v níž se hlavní hrdinka čtenáři zhmotňuje před očima i s celou Austrálií, domorodci, nemocnými ovcemi... Končí moc krásně!
V mnohém mi připomněla Ptáky v trní.

Makaja
10.02.2018

Z tvorby Wood takový průměr, četla jsem už před časem a musela jsem si dlouho vybavovat děj, což je jista známka průměrnosti.

Koleska
30.10.2017

Mě se zdála moc zajímavá , byla i napínavá i tajemná.

zimka.r
01.09.2017

Ze začátku mi trvalo než sem se začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz. Občas mi to tedy přišlo zbytečně zdlouhavé a hvězdičku uberu za ten konec.....konec nekonec?! Našli se? Vrátili se? Jak to dopadlo se Sarah apod....hodně otevřený konec domysli si sám :)