Panenky z ráje

Panenky z ráje
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2669/bmid_panenky-z-raje-0ua-2669.png 4 646 646

Příběh dívek z bohaté egyptské rodiny, které v poutech islámu a rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragédie následující po jejich útěku od rodiny se jim podaří najít vlastní identitu v práci a lásce. Vyšlo v dotisku pod isbn 978-80-721-8117-9

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Virgins of Paradise, 1993

Jana-Marie
08.09.2024 3 z 5

Kniha zajímavá - oceňuji, že jsem se dozvěděla více o životě v Egyptě tehdejší doby, o politických nepokojích atd. Nicméně - asi na mě v knize bylo až moc postav a příběhů a jako celek mě kniha moc neoslovila, od autorky jsem četla lepší.

Myš007
01.08.2024 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Ačkoliv tam bylo hodně postav, rozhodně se mi nepletly. Velice čtivé a napínavé čtení. Občas trochu ve stylu červené knihovny, ale ne nijak zvlášť. Drsně popsaná problematika ženské obřízky. Člověku až zůstává rozum stát nad tím, jak matky a tety dokážou mrzačit malé holčičky, své vlastní děti. Čtenář zároveň pronikne do smýšlení muslimů. To, co muži smí dělat zcela běžně, je pro ženy zločin. Pokud dojde ke znásilnění, může za to žena, buď ji zabijí, nebo vyženou. Muži stojí jen o mužské potomky, dcery pro ně nemají žádnou hodnotu. Muži smí všechno, ženy nesmí nic. Knihu si za nějaký čas ráda přečtu znova a pořádně si ji vychutnám, teď jsem ji spíše zhltala. Dávám do doporučených a jdu se pustit do knihy „Pod africkým sluncem“ od stejné autorky.

dddenisag
08.11.2023 5 z 5

Četla jsem už třikrát, a určitě se k ní ještě párkrát vrátím.

marcela3655
05.09.2023 5 z 5

Překrásná kniha.Kdysi moje první a ne poslední setkání s autorkou...Prostě opět Wau

Ilona70
27.08.2023 5 z 5

Hezká kniha, miluju Egypt, takže je jasné, že tuhla knihu jsem nemohla vynechat. Není to úplně můj šálek kávy, ale oddechovka pěkná a ještě se něco dozvím o životě v Egyptě.

Jana.Kuc
21.06.2023 4 z 5

Zajímavý příběh z prostředí, které nám není až tak blízké. I co se dějepisu týče.

Nofar197
16.10.2022 4 z 5

Místy trochu naivní, ale hezky příběh o síle žen, který se dobře čte. Můj obdiv má zejména Kamelie.

oolinkaa
09.10.2022 4 z 5

Moc pěkný příběh , jen moc postav a občas jsem se ztrácela , kdo je kdo , kdo ke komu patří a jaké mají mezi sebou vazby . Každopádně i tak se velmi pěkně příběh čte a doporučuji

cedricdiggory
15.09.2022 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Rád se vracím k jejím pasážím. Mám je založené a vždy, když potřebuji povzbudit nebo si zapřemýšlet, otevřu knihu na oné straně.

asam
11.09.2022 4 z 5

Děj měl spád, ale nějak moc jmen, A občas jsem se neorientovala v rodinných vztazích. Kdo je bratr, matka, strýc, druhý manžel a pod.

likaf
26.07.2022 3 z 5

Kniha se četla vcelku dobře. Nijak mě ale neuchvátila. Taková červená knihovna z muslimského světa.

Le Chat
01.06.2022 5 z 5

Opravdu povedený román - Barbara Woodová prostě umí. Už se těším na román Pod africkým sluncem.

Iris30
28.02.2022 5 z 5

Poprvé jsem tuto knihu držela v ruce před 17 lety, a měla ji přečteno za 2 dny, naprosto mě dostala a já nedokázala přestat.
Od té doby jsem ji četla asi 7x, možná 8x, je úžasně napsaná a děj vás okamžitě vtáhne a nepustí.
Kdykoliv si vzpomenu na děj, okamžitě po ní sáhnu a zase čtu.
Je to moje Top, žádnou jinou knihu jsem tolikrát nečetla.

Anavi8912
01.02.2022 5 z 5

Knihy spisovatelky Barbary Woodové mě vždy pohltí. Také příběh egypských žen z bohaté rodiny mě zaujal. Vřele doporučuji.

Alexxxka
31.12.2021 5 z 5

Za mě hodně povedená knížka na toto téma. Moc hezky popsána jiná kultura, příběh odsýpal, nutilo mě to stránky obracet. Je to už nekolikata knížka od Woodové a rozhodně doporučuji

Péťa1950
16.11.2020 5 z 5

Anotace knihu vystihuje, přidala bych politické pozadí děje, vznik Izraele, zvraty v politice Egypta, šestidenní válka a další konflikty a teroristické útoky. Obřízka dívek, stále aktuální, rozdíly kultur. Vše přetrvává. Příběh je čtivý, doporučuji jako odpočinek od detektivek a seznámení s tvrdými zákony islámu.

Monika1717
23.06.2020 5 z 5

Přečetla jsem několik knih této autorky, ale tuhle mám nejraději. Muslimské ženy obdivuji pro jejich poslušnost a pokoru. Nikdy bych se takhle nedokázala chovat. Knihu doporučuji, čte se pěkně, stránky rychle ubíhají. Ale pozor, je to jen vymyšlený příběh, byť lehce uvěřitelný.

Knihomolka544
09.06.2020 5 z 5

Panenky z raje jsem cetla pred mnohymi lety ve veku asi patnacti let a dosud u me figuruje v moji Top 3.

Rodinna saga z prostedi Egypta od dob posledniho krale Faruka az temer do soucasnosti nese v sobe krasny nostalgicky prach zaslych casu.

Nektere dejove linky jsou mozna trosku nerealisticke a na zpusob cervene knihovny, ale uplne me dostala Nafisa a jeji jedina carovna noc s anglickym porucikem, ktera pro ni zustala tou nejhezci, no zaroven nedosazitelnou vzpominkou do konce zivota. To, ze se uz nikdy nepotkali, i kdyz se po letech jejich cesty v podstate skrizili, mi prislo nekonecne smutne a magicke zaroven.

Knizku doporucuji, cte se lehce a rychle.

Janaves
09.05.2020 5 z 5

Moje prvním kniha s tématem islámu. Napínavé a zajímavé čtení. Místy jsem v duchu děkovala za to,že žiji tady. Kniha stojí za přečtení.

Radka1911
24.04.2020 5 z 5

Jedna z mých nejvíce oblíbených knih Barbary Wood, tentokrát z muslimského prostředí. Krásný příběh.