Panenky z ráje

Příběh dívek z bohaté egyptské rodiny, které v poutech islámu a rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragédie následující po jejich útěku od rodiny se jim podaří najít vlastní identitu v práci a lásce.

Vyšlo v dotisku pod isbn 978-80-721-8117-9

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2669/big_panenky-z-raje-0ua-2669.png 4.5573

Vydáno: , Alpress

Virgins of Paradise, 1993

Kniha Panenky z ráje

Alexxxka
31.12.2021

Za mě hodně povedená knížka na toto téma. Moc hezky popsána jiná kultura, příběh odsýpal, nutilo mě to stránky obracet. Je to už nekolikata knížka od Woodové a rozhodně doporučuji

Péťa1950
16.11.2020

Anotace knihu vystihuje, přidala bych politické pozadí děje, vznik Izraele, zvraty v politice Egypta, šestidenní válka a další konflikty a teroristické útoky. Obřízka dívek, stále aktuální, rozdíly kultur. Vše přetrvává. Příběh je čtivý, doporučuji jako odpočinek od detektivek a seznámení s tvrdými zákony islámu.

Monika1717
23.06.2020

Přečetla jsem několik knih této autorky, ale tuhle mám nejraději. Muslimské ženy obdivuji pro jejich poslušnost a pokoru. Nikdy bych se takhle nedokázala chovat. Knihu doporučuji, čte se pěkně, stránky rychle ubíhají. Ale pozor, je to jen vymyšlený příběh, byť lehce uvěřitelný.

Knihomolka544
09.06.2020

Panenky z raje jsem cetla pred mnohymi lety ve veku asi patnacti let a dosud u me figuruje v moji Top 3.

Rodinna saga z prostedi Egypta od dob posledniho krale Faruka az temer do soucasnosti nese v sobe krasny nostalgicky prach zaslych casu.

Nektere dejove linky jsou mozna trosku nerealisticke a na zpusob cervene knihovny, ale uplne me dostala Nafisa a jeji jedina carovna noc s anglickym porucikem, ktera pro ni zustala tou nejhezci, no zaroven nedosazitelnou vzpominkou do konce zivota. To, ze se uz nikdy nepotkali, i kdyz se po letech jejich cesty v podstate skrizili, mi prislo nekonecne smutne a magicke zaroven.

Knizku doporucuji, cte se lehce a rychle.

Janaves
09.05.2020

Moje prvním kniha s tématem islámu. Napínavé a zajímavé čtení. Místy jsem v duchu děkovala za to,že žiji tady. Kniha stojí za přečtení.

Radka1911
24.04.2020

Jedna z mých nejvíce oblíbených knih Barbary Wood, tentokrát z muslimského prostředí. Krásný příběh.

Andrea S.
08.04.2020

Kniha, jejíž prostřednictvím autorka přibližujeme na příběhu několika generací muslimský svět a postavení žen v něm. Románová podoba se četla velmi lehce a myslím, že se ke knížce někdy ještě jednou vrátím.

RendyaDav
10.01.2020

Tento styl knížek mám ráda dozvědět se jak to je u jiné národnosti....Dobrodružné,napínavé….