Panenky z ráje

Příběh dívek z bohaté egyptské rodiny, které v poutech islámu a rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragédie následující po jejich útěku od rodiny se jim podaří najít vlastní identitu v práci a lásce.

Vyšlo v dotisku pod isbn 978-80-721-8117-9

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2669/panenky-z-raje-0ua-2669.png 4.5544
Vydáno, Alpress

Virgins of Paradise, 1993

Kniha Panenky z ráje

Monika1717

Přečetla jsem několik knih této autorky, ale tuhle mám nejraději. Muslimské ženy obdivuji pro jejich poslušnost a pokoru. Nikdy bych se takhle nedokázala chovat. Knihu doporučuji, čte se pěkně, stránky rychle ubíhají. Ale pozor, je to jen vymyšlený příběh, byť lehce uvěřitelný.

Knihomolka544

Panenky z raje jsem cetla pred mnohymi lety ve veku asi patnacti let a dosud u me figuruje v moji Top 3.

Rodinna saga z prostedi Egypta od dob posledniho krale Faruka az temer do soucasnosti nese v sobe krasny nostalgicky prach zaslych casu.

Nektere dejove linky jsou mozna trosku nerealisticke a na zpusob cervene knihovny, ale uplne me dostala Nafisa a jeji jedina carovna noc s anglickym porucikem, ktera pro ni zustala tou nejhezci, no zaroven nedosazitelnou vzpominkou do konce zivota. To, ze se uz nikdy nepotkali, i kdyz se po letech jejich cesty v podstate skrizili, mi prislo nekonecne smutne a magicke zaroven.

Knizku doporucuji, cte se lehce a rychle.

Janaves

Moje prvním kniha s tématem islámu. Napínavé a zajímavé čtení. Místy jsem v duchu děkovala za to,že žiji tady. Kniha stojí za přečtení.

Radka1911

Jedna z mých nejvíce oblíbených knih Barbary Wood, tentokrát z muslimského prostředí. Krásný příběh.

Andrea S.

Kniha, jejíž prostřednictvím autorka přibližujeme na příběhu několika generací muslimský svět a postavení žen v něm. Románová podoba se četla velmi lehce a myslím, že se ke knížce někdy ještě jednou vrátím.

RendyaDav

Tento styl knížek mám ráda dozvědět se jak to je u jiné národnosti....Dobrodružné,napínavé….

Manyna
21.08.2019

Skvělá kniha, která vám přiblíží arabský svět a jeho tradice, které jsou pro moderního Evropana těžko pochopitelná.

Linda007
11.08.2019

Velmi hezky popsaná cizí kultura. Dobře se čte, v knize je více generací. Kniha není moc dlouhá, ale příběh je obsáhlý. Moje druhá kniha od autorky a zatím spokojenost.

Spáčův hrad
Spáčův hrad