Panenky z ráje

Panenky z ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2669/bmid_panenky-z-raje-0ua-2669.png 5 635 96

Příběh dívek z bohaté egyptské rodiny, které v poutech islámu a rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragédie následující po jejich útěku od rodiny se jim podaří najít vlastní identitu v práci a lásce. Vyšlo v dotisku pod isbn 978-80-721-8117-9

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Virgins of Paradise , 1993

sfaticata
18.09.2013 5 z 5

Miluji tyhle příběhy žen z 3. zemích. Tohle jsem četla jedním dechem. Nádhera.

Luki32
20.08.2013

Myslela jsem si, ze kniha Panenky z raje je pokracovanim knihy Raj, ale jedna se o uplne stejny obsah jen s pozmenenymi misty a jinymi jmeny hlavnich hrdinu. Jak je to mozne?
Jinak knizka Raj je opravdu fantasticke a napinave cteni popisujici vice zen v jedne egyptske rodine.

petruska85
20.08.2013 5 z 5

Poznání kultury, kterou nikdy nepochopím. Příběh islámských dívek, tradic a ženské obřízce. Vše popsáno velice barevně a živě. Skvělá autorka.

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Krásný i trochu drsný román. Poprvé jsem se dozvěděla o ženské obřízce a bylo mi z toho zle. Nikdy nepochopím, jak si můžeou lidi takhle zbytečně hloupě a strašně ubližovat. Kniha se mi ale moc líbila, jedna z nejlepších této autorky.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Čtení této knihy pro mě bylo do jisté míry velkým přínosem. Musím se přiznat, že o islámských národech nevím vůbec nic a až po přečtení této knihy jsem si o nich udělala určitou představu. Kniha je velmi čtivá, doporučuji!

SaDiablo
24.02.2013 5 z 5

To byla prostě... pecka. Co si pamatuju. Četla jsem ji asi ve čtrnácti, půjčila mi ji babička, a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla to první a zatím poslední kniha, co se ke mně od této autorky dostala, ale kdoví, třeba na sebe v budoucnu někdy narazíme. :)

kattyV
16.02.2013 5 z 5

Příběh z jiné kultury, kde předsudky a omezení vůči ženám přijímají mnohdy i ženy samotné. Některé se vůči nim sice bouří, ale ve skrytu duše se s nimi nedokáží tak docela vyrovnat. Jedna z hlavních postav Jasmína zachrání celou rodinu tím, že navštíví zcela proti pravidlům společnosti vysoce postaveného vlivného muže. Poté, co ji znásilní a ona otěhotní je rodina v čele s otcem zavrhne. Jasmína odchází do Ameriky, kde vystuduje medicínu, jak si odjakživa přála, ale přesto se nedokáže přizpůsobit americké kultuře a americkému myšlení. Podobné je to i s dalšími ženskými hrdinkami, které si musí v sobě srovnat to, v čem byly vychovány a co si samy přejí.

SonaH
04.01.2013 5 z 5

Skvělá knížka. Právě jsem ji dočetla jedním dechem. Spousta rodinných tajemství, silné ženy, jiná kultura, všechno mě to nutilo číst dál a dál a všude. :-)

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Velice čtivá kniha,líbila se mi

uarda
27.10.2012 5 z 5

Nádherná kniha, četla se jedním dechem. Vřele doporučuji

zuzana029
04.03.2012 4 z 5

Velice čtivá kniha vhodná pro každého čtenáře (a ještě spíše čtenářku), kterému je příjemná tematika islámského světa. Hezky napsáno, vřele doporučuji.

Radkab.
20.01.2012 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila, ostatní díla Barbary Wood mě už moc nezaujala, ale tohle je skvělé.

myskula
29.12.2011 5 z 5

Výborná kniha,mně nepustila od začátku do konce a hlavně perfektně přiblížila život v Egyptě a jeho tradice.

pirin
26.10.2011 5 z 5

Mně se ten román moc líbil. Souhlasím s komentářem Teru.
Woodová je jedna z mých oblíbených spisovatelek.
Knížku doporučuji k přečtení.

Teru
30.01.2011 5 z 5

Velmi čtivá kniha s poutavým příběhem, která Evropanovi přiblíží Islámskou kulturu ze zajímavého hlediska. Moc se mi líbila.

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Tahle autorka píše na můj vkus trochu rozvláčně, i tak to bylo rozhodně zajímavé čtení.

Egypt pro ženy islám romantika muslimské ženy

Barbara Wood
americká, 1947
1998  90%Panenky z ráje
1999  91%Pod africkým sluncem
2001  92%Doktorka Samantha
2002  88%Plamen duše
2007  79%Věštkyně

Kniha Panenky z ráje je v

Přečtených1 142x