Doktorka Samantha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1881 získává Samantha Hargraveová jako jedna z prvních žen diplom na lékařské fakultě. Je to doba, kdy lidé umírají z nedostatku hygieny, kdy porodní bolesti jsou považovány za boží trest a každý si bez receptu může koupit léky třeba i se smrtícím účinkem. Jako mladá odjíždí Samantha z Londýna do Ameriky, avšak ani tam není společnost o nic osvícenější - a kromě toho i zde je představa ženy jako lékařky nepředstavitelná. Svádí boj nejen za možnost provozovat vlastní lékařskou praxi a zachraňovat lidské životy, ale i za nástup modernějších medicínských metod a v neposlední řadě také za své osobní štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2651/big_doktorka-samantha-Ass-2651.jpg 4.6581
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Domina, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (118)

Kniha Doktorka Samantha

goergina
03. března

Žádná jiná kniha v mně nenechala tak hluboký dojem, jako tato. Velmi čtivá a hodně zajímavá. Za mě by tam nemusela být ani ta romantická linka, protože i tak by ta kniha měla co nabídnout. Doporučuji každému.

katerina28349
24. února

Knížka je velmi dobře napsaná a za mě zajímavá. Odehrává se v době, kdy lidi umírají na nedostatek hygieny a kdy porodní bolesti byli považovány za boží trest. Léky se dali koupit bez receptu. Hlavní hrdinka Samantha odjíždí z Londýna do Ameriky aby si splnila sen stát se lékařkou. Ale ani Amerika není nakloněná na lékařku ženu a tak začíná Samanthin každodení boj za právo stát se lékařkou a zachranovat životy ale i za právo mít vlastní lékařskou praxi stejně jako boj za nástup moderních lékařských metody a na konec za vlastní štěstí. Samantha my byla velice sympatická mladá žena, která chtěla léčit lidi v době kdy to pro ženu bylo tabu. Knížka pro mě byla zajímavá protože se odehrávala v 19.století, v době kdy se na ženu pohlíželo jenom jako na manželku a matku bez vlastního myšlení a názoru.


verčová
17. února

Příběhy z lékařského prostředí patří k mým oblíbeným, pro mne velmi napínavé, čtivé až do konce, hlavně postava mladé lékařky a její odhodlání bojovat za své názory v tak těžké době.

AlenaF
21.12.2021

Příjemné čtení. Hlavní postava Samantha mi byla velmi sympatická, přes všechny nelehké životní zkoušky se snažila uskutečnit svůj sen - stát se lékařkou (což v té době byl pro ženu úkol téměř nadlidský).

lidunka1
15.12.2021

Moje první knížka od Woodové. Děj měl spád, bylo to napínavé a zajímavé. Jsem moc ráda, ze jako žena žiji v Evropě ve 21.století. To, co pro svůj sen obětovala Samantha, bych nezvládla.

oli2001
14.12.2021

Příjemně čtivá, četla jsem ji už dvakrát. :))

99jana99
05.12.2021

Kniha mě prostě nebavila. Ve čtvrtině odkládám jako nedočtenou a vracet se k ní už nebudu.

johana3160
25.11.2021

(+ SPOILER) Pozor SPOILERY!!!
Kniha mela pro mne nezvykly styl a tempo. Pribehu hodne pomahaly lekarske zakroky a postupy a zprijemnovsly tempo pomalu vlekleho pribehu ktery obcas neprijemne poskocil. Slozite detstvi prekazky to vse utvarelo dr. Sam. Kdyz jsem cetla dopis od Joshua, tak jsem brecela. Kdyz se potopil Excalibur, tak jsem se vydesila. Copak ta holka nikdy nebude mit stesti, prijde o kazdeho muze ktery pro ni neco znamenal, otec, bratr, stary Hawksbill, Freddy, Joshua a ted i Mark a jako tresinka prijde o to blbe osvedceni (o diteti jsem jeste v tu chvili nevedela).. no podivala jsem se na konec, protoze ja proste vetsinou nevydrzim cekat kdyz nevim co mam cekat…. Blazena uleva:)
S nadeji jsem cetla dalsi stranky a dostavala dalsi rany. Konec nebyl uplne happy end ale byl realisticky a nebyl zly. Hlavni hrdinka byla vykreslena velmi realisticky a rozhodne ne plose. A vubec kazda postava mela to neco co z ni delalo charakter. Jedine co me mrzi je ze se uz Americe neobjevil Freddy. Autorka oddelila tlustou carou postavy z Anlie a skoro je uz nezminila coz mi prislo malicko skoda, ale zase by to asi byla pak podstatne vetsi bichle…
Kniha neni rozhodne zamilovanym romankem, ale obsahuje lasku a bolest a stoji za precteni…

1