Doktorka Samantha

V roce 1881 získává Samantha Hargraveová jako jedna z prvních žen diplom na lékařské fakultě. Je to doba, kdy lidé umírají z nedostatku hygieny, kdy porodní bolesti jsou považovány za boží trest a každý si bez receptu může koupit léky třeba i se smrtícím účinkem. Jako mladá odjíždí Samantha z Londýna do Ameriky, avšak ani tam není společnost o nic osvícenější - a kromě toho i zde je představa ženy jako lékařky nepředstavitelná. Svádí boj nejen za možnost provozovat vlastní lékařskou praxi a zachraňovat lidské životy, ale i za nástup modernějších medicínských metod a v neposlední řadě také za své osobní štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2651/doktorka-samantha-Ass-2651.jpg 4.6543
Vydáno, Alpress

Domina, 1984

Kniha Doktorka Samantha

Tazi78

Velice rychle jsem se do knihy začetla a nemohla ji odložit. Čtivě psané, zajímavé a poučné. Skvělá kniha!

mariva
15.11.2020

Krásně napsaná kniha, čtivá a zajímavá i historickými reáliemi. Autorka umí krásně zpracovat jakékoli téma a historický vývoj lékařství a pomalé prosazování žen - lékařek do medicíny stojí za bližší poznání. Je až neuvěřitelné, čím musely ženy (nejen lékařky, ale i pacientky) procházet a s jakou arogancí ze strany mužů se setkávaly. Najít v knize sympatickou mužskou postavu bylo jako hledání jehly v kupce sena a na 600 stránkách jich bylo méně než prstů na jedné ruce. Knížka určitě stojí za přečtení a určitě to není žádné odpočinkové čtení.

Hanka941
01.10.2020

Přiznám se, že mi knížka delší dobu ležela na nočním stolku. Trochu mě odrazovalo těch 600 stran. Jakmile jsem začala číst, už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Psaná moc pěkně. Doba, kdy byly operace a lékařství ještě v "plenkách" a žen doktorek pomálu. Romantika v knížce je taky, ale mě nejvíce zaujalo právě popisování lékařského prostředí, operací v této nelehké době a ženského odhodlání prosadit se mezi muži.

Sabča817
11.09.2020

Kniha se četla skvěle a jedním dechem. Sice tam byly chvilky, kdy mi bylo lehce špatně z popisu operace atd., ale dalo se to přežít.

Noisette73
26.08.2020

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.
Hrdina číslo jedna byl za mě Joshua. Nádherná kniha o odvážné ženě a spoustě překážek, které se jí stavěli do cesty.

regulax
18.07.2020

Jsem vděčná, že žiji v tomto století a děkuji ženám za jejich odvahu.

Mucq.luck
08.07.2020

Po doporučení od mojí maminky jsem si knihu přečetla a od té doby jsem se k ní vrátila už dvakrát. Je čtivě psaná, plná zajímavých věcí, popis že to vlastně ženy dřív neměly tak lehké jako dnes, musely si tvrdě vybojovat svou pozici v "mužském" světě.
Výborná kniha, která stojí za přečtení i místo v knihovně.

Monika1717
23.06.2020

Kniha se mi moc líbila, i když prokousat se tou pěknou porcí stránek mi trvalo několik dní. Příběh jedné z průkopnic lékařství stojí za to, možná bych ho trochu zkrátila, měla jsem pocit, že se něco opakovalo.