Věštkyně

Věštkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1385/bmid_vestkyne-qYx-1385.jpg 4 284 36

Čas odpočítává poslední minuty roku 1999. Ačkoli do konce tisíciletí zbývá ještě celý rok, většina civilizace podlehla všeobecně rozšířenému omylu, že třetí milénium začíná 1. ledna 2000. Lidstvo očekává nějaký historický zlom, snad i konec světa nebo příchod nového Mesiáše. Náhodný výbuch poblíž vykopávek na Sinajském poloostrově odkryje nečekaný poklad - šestici svitků dokazujících, že prvním apoštolem byla žena. Zpráva způsobí rozruch mezi politiky, církevními hodnostáři včetně Vatikánu i mnohými bohatými sběrateli. Vypuká štvanice na dosud bezvýznamnou archeoložku, která se šesti svitky v kapse hledá sedmý - nejcennější. Po stopě doktorky Kateřiny Alexanderové se vydávají pronásledovatelé, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku a neštítí se žádného zločinu…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Prophetess , 1996

Hypatia1010
Hypatia1010
30.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Sice nejsem věřící, nicméně určité povědomí o počátcích křesťanství a církvi samozřejmě mám. Jako dítě jsem dokonce občas musela navštívit římskokatolickou mši. Nicméně mám na tuto instituci dost podobný názor, jaký často projevovala i hrdinka knihy doktorka Kateřina. Takže jsem jí od samého začátku velmi fandila a držela jí palce.
Doktorka Kateřina je velmi chytrá a nezávislá žena, která by mnohé mohla inspirovat svým odhodláním jít si za svým cílem navzdory všem překážkám, které musí překonat. V tom jí, možná překvapivě, pomáhá kněz Michael Garibaldi. Kateřinin záměr navíc ohrožuje bezskrupulózní miliardář Havers, který chce svitky nalezené Kateřinou zařadit do své soukromé sbírky a neštítí se kvůli nim jít i přes mrtvoly. Kateřinina cesta za sedmým svitkem je tudíž plná napětí a skrývání.
Příběh je velice zajímavý a čtivý, ačkoliv začátek byl možná malinko nudnější. Od autorky jsem už pár knih četla a zatím jsem nebyla žádným dílem zklamaná.

jennefer
jennefer
16.03.2022 3 z 5

Tato kniha je první, kterou jsem od autorky četla. Překvapila mě svou propracovaností a ač sama nevěřící, Sedm pravd by podle mě měl znát každý. Moc jsem Kateřině držela palce a byla zvědavá na konec Sabinina příběhu. Takže - byla jsem knihou mile překvapena, kniha měla spád a napětí houstlo, a vlastně po dočtení se i zamýšlím nad oněmi pravdami, což dokázalo velmi málo knih. Skoro 4*.

Sabča817
Sabča817
17.09.2021 3 z 5

Příběh mi silně připomínal Laru Croft na útěku. Pro mě bohužel jedna z těch slabších knih autorky. Chvílemi bavila i nebavila, ale dočetla jsem ji.

Nicole_picole
Nicole_picole
04.02.2021 3 z 5

Zajímavý příběh, napínavé. Znovu bych číst ale nemusela.

zdenaR
zdenaR
14.11.2020 4 z 5

Napínavý román s trochou romantiky, příjemná oddechovka pro ty, kteří mají rádi autorčiny knihy.

Petrasuvicka
Petrasuvicka
01.11.2020 4 z 5

Poklidnější směs Lary Croft a Indiana Johnese v jednom :) Navíc se mi líbí ten duchovní rozměr, díky kterému se člověk nenásilně zamyslí nad některými náboženskými tématy. Dojem mi ale kazily překlepy a gramatické chyby, kterých bylo v novém vydání jako máku :/

YenMaja
YenMaja
28.08.2020 4 z 5

Do tohoto díla pro mě bylo obtížné pořádně se začíst, začátek byl příliš zdlouhavý a místy mi překážely časté zmínky o církvi, ale druhou polovinu knihy jsem doslova hltala a dočetla ji za jeden jediný večer. Nebyla nouze o dobrodružství a napětí, jak už to u B. Woodové bývá a mile mě překvapila i romantická linka. Jednu hvězdičku ubírám za konec, ale rozhodně nelituji času stráveného nad tímto příběhem.

gabriela8591
gabriela8591
16.05.2020 4 z 5

Od autorky pro mě zatím ta nejlepší kniha, jen konec mohl být trošku lepší, velmi poutavá a zajímavá

petrulkaa
petrulkaa
01.04.2020 2 z 5

Tato spisovatelka je má velice oblíbená autorka, ovšem tato kniha mě moc nebavila.Zbytečně táhlý děj, žádný dějový spád.

martiline
martiline
24.02.2020 5 z 5

Už jsem za ta léta zapomněla, jak Barbara Woodová krásně píše ... romány, kdy nemusíte trpět žádnými představami. Jen si užíváte samotné čtení. Toto je jeden z nich. Věštkyně mne uchvátila. A vlastně - pravdy, které nalezla ... říkám stokrát ANO. :-)

Květinka008
Květinka008
12.02.2020 3 z 5

Samotná kniha by si zasloužila zřejmě víc než tři hvězdy tím, jak je propracovaná, bohatá na děj, musela autorce dát zabrat při studiu mnoha prostředí, reálií... Ale! Woodová patří mezi mé oblíbené autorky, takže vím, že jiné příběhy jsou ještě lepší. Hodnocení je tedy v kontextu celého jejího psaní. A přestože si velmi vysoce cením spisovatelské dovednosti, téma raného křesťanství a propagace víry v tomto příběhu mě úplně neuchvátily...

essene
essene
02.10.2019 5 z 5

Mě se tato kniha velmi líbila.Napětí,dobrodružství,tajemno,minulost

Han-nah
Han-nah
31.07.2019 3 z 5

Jak už psali jiní, napínavý a zajímavý příběh,trochu rozvláčné.

Len2očka
Len2očka
07.07.2019 2 z 5

Autorka patří mezi mé oblíbené a mnoho jejich knih mám ve své knihovničce,ovšem tahle kniha mě moc nebavila.

gigi77
gigi77
26.10.2018 4 z 5

Kniha pro ukojení dušičky a relax. DECENTNÍ spojení dobrodružství, tajemna, napětí, nebezpečí, citů a navíc otázka víry. Jsem ateik, přesto mě téma nevtíravě bavilo. Kniha stojí za přečtení, ne vždy musí být dílo nadupané k prasknutí. Zde jde o něco víc... někomu to dojde, jinému nikoliv.

čef
čef
15.06.2018 5 z 5

Tato především dobrodružná kniha pro ženy, dnes téměř retro, hlavně co se počítačů týče, není vůbec špatná. Jsou zde třeba motivy(a že jich zde je), které by tam pro mne nemusely být(žena mezi třemi muži, zákeřní klerici a podnikatelé,Y2K), ale celkově je to docela inspirující. Zejména pohled na náboženské proroky a fundamenty a jejich sjednocení do jednotných principů není příliš obvyklý a barvotiskový. Kdo z nás by se opatrně neradoval z toho, že jsme ve "věčnosti nesmrtelní"? "Věř a stane se"!

Suza007
Suza007
28.04.2018 3 z 5

Kniha mě dost zklamala, jiné od této autorky se mi líbily víc. Přišlo mi to málo propracované, některé věci nebyly dořešené a dořečené.

Romžiry
Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Další jedna z povedených knih. Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Doporučuji.

JPBelmondo
JPBelmondo
05.06.2017 4 z 5

Opět velmi poutavé čtení od této oblíbené autorky. Mám ráda, když se příběh točí kolem historie, církve a záhad (jako např. u Vandenberga) . Oproti zde převážně negativním komentářům mně se kniha líbila.

EvikU.
EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Ze začátku mě to moc nenadchlo. Ale pak se to nějak zlomilo a kniha mě chytla a až do konce byla moc napínavá a čtivá. Jo holt knize se musí dát šance a číst dál, někdy se to déle rozjíždí.

Barbara Wood
americká, 1947