Věštkyně

Čas odpočítává poslední minuty roku 1999. Ačkoli do konce tisíciletí zbývá ještě celý rok, většina civilizace podlehla všeobecně rozšířenému omylu, že třetí milénium začíná 1. ledna 2000. Lidstvo očekává nějaký historický zlom, snad i konec světa nebo příchod nového Mesiáše. Náhodný výbuch poblíž vykopávek na Sinajském poloostrově odkryje nečekaný poklad - šestici svitků dokazujících, že prvním apoštolem byla žena. Zpráva způsobí rozruch mezi politiky, církevními hodnostáři včetně Vatikánu i mnohými bohatými sběrateli. Vypuká štvanice na dosud bezvýznamnou archeoložku, která se šesti svitky v kapse hledá sedmý - nejcennější. Po stopě doktorky Kateřiny Alexanderové se vydávají pronásledovatelé, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku a neštítí se žádného zločinu… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1385/vestkyne-vydani-1385.jpg 4.1187

The Prophetess (1996)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Romžiry

Další jedna z povedených knih. Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Doporučuji.

JPBelmondo

Opět velmi poutavé čtení od této oblíbené autorky. Mám ráda, když se příběh točí kolem historie, církve a záhad (jako např. u Vandenberga) . Oproti zde převážně negativním komentářům mně se kniha líbila.

EvikU.

Ze začátku mě to moc nenadchlo. Ale pak se to nějak zlomilo a kniha mě chytla a až do konce byla moc napínavá a čtivá. Jo holt knize se musí dát šance a číst dál, někdy se to déle rozjíždí.

nenúfar
23.08.2016

Tato kniha se Woodové moc nepovedla. Připomínala mi Indiana Jonse, furt se před něčím někam utíká, není čas.... nevím, jiné knihy jsou mnohem lepší.

buchta
24.06.2016

Kniha mne vtáhla do děje a už nepustila:):).Krásné čtení s krásným posláním.

Eliška_P
12.04.2016

Četla jsem už dřív a proto je moje nynější hodnocení už neaktuální, ale pamatuji si, že se mi kniha velmi líbila a zhltla jsem ji jedním dechem. Tak alespoň takto.

Babo
13.12.2015

Knihu odkládám nedočtenou. Ne že by se nedala vůbec číst,ale po Panenkaách je to sešup docela velký.

akdar72
17.06.2015

Napínavý příběh plný zvratů. Ale to, co je na knize zásadní, že se po přečtení hodně zamyslíte...

ivana8555
12.06.2015

Líbilo - hlavně pan kněz :)

ZuzanaMrh
04.01.2015

Kniha mě trochu zklamala. Jak už je tu někde v komentářích napsáno, čekala jsem víc "brownovštiny". Po celkem slušném začátku se děj docela vlekl a zhruba uprostřed knihy jsem se už dost nudila a do čtení vysloveně nutila. Poslední čtvrtina knihy pak už byla opět čtivá a napínavá. Tuto knihu se chystám číst v podstatě od jejího vydání, což už je hodně let. Možná, kdybych ji četla dříve, dojem by zanechala lepší... Ještě mám z knihovny půjčenou "Kletba svitků" a to bude z mé strany od této autorky nejspíš vše.

LéňaM
26.11.2014

jako všechny knihy od této autorky, moc krásná

orinka3
25.12.2013

Kdyby byl podle této knižní předlohy natočen film, možná by měl docela vysokou návštěvnost. Mně se kniha líbí, dost jsem se z ní dověděla a nemyslím, že je nudná. Prostě chce dost soustředění, vidím to sama po sobě, nepřeskakovat:) Autorku mám moc ráda a její knihy vyhledávám. Žádná není vysloveně špatná. Chce to jen vystihnout tu pravou chvíli pro nás. Knihu doporučuju těm, kdo mají rádi dobrodružství s ženskou hrdinkou v hlavní roli.

stdriverlc
25.07.2013

Trošku mi vadil styl vyprávění, kdy se na třech kapitolách nudím a tlačím do čtení a najednou se to otočí a kapitola je přečtená s napětím a chutí. Bohužel pak zase několik nudných kapitol. Jasně, že se nedá držet čtenář pod tlakem pořád, ale asi jsem od knihy čekal víc "Brownovštiny"..proto pouze tři hvězdy, víceméně mě kniha zklamala. Ale za jedno přečtení stála, to zase ano. :)

SimonaC
12.07.2013

Tato kniha mě naprosto pohltila a nechtěla mě jen tak pustit - upřímně já bych se ani nedala. Tak napínavý příběh s nečekanými zvraty jsem snad ještě nečetla. Církev, historie, síla moci, záhady, láska... to vše obsažené v jedné knize.
Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

princesse
14.06.2013

Ctiva, zajimava a prijemna kniha. Dalsi povedena z pera Barbary Wood. Urcite stoji za precteni.

zdazilek
07.05.2013

Byla jsem z ní zklamaná, má lepší knihy. Tahle mě nezaujala.

kika 13
27.12.2012

Napínavý a dramatický příběh.

modroocko
02.09.2012

Zajímavý příběh, ale bohužel mne dost zklamala...

Eleanor
12.02.2011

Je napínavá, ale znám o dost lepší knihy.

Zuzkanka
16.01.2011

Napínavý román se špetkou romantiky. Vřele doporučuji :)