Věštkyně

Čas odpočítává poslední minuty roku 1999. Ačkoli do konce tisíciletí zbývá ještě celý rok, většina civilizace podlehla všeobecně rozšířenému omylu, že třetí milénium začíná 1. ledna 2000. Lidstvo očekává nějaký historický zlom, snad i konec světa nebo příchod nového Mesiáše. Náhodný výbuch poblíž vykopávek na Sinajském poloostrově odkryje nečekaný poklad - šestici svitků dokazujících, že prvním apoštolem byla žena. Zpráva způsobí rozruch mezi politiky, církevními hodnostáři včetně Vatikánu i mnohými bohatými sběrateli. Vypuká štvanice na dosud bezvýznamnou archeoložku, která se šesti svitky v kapse hledá sedmý - nejcennější. Po stopě doktorky Kateřiny Alexanderové se vydávají pronásledovatelé, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku a neštítí se žádného zločinu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1385/vestkyne-vydani-1385.jpg 4267

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Prophetess, 1996

Kniha Věštkyně

jennefer

Tato kniha je první, kterou jsem od autorky četla. Překvapila mě svou propracovaností a ač sama nevěřící, Sedm pravd by podle mě měl znát každý. Moc jsem Kateřině držela palce a byla zvědavá na konec Sabinina příběhu. Takže - byla jsem knihou mile překvapena, kniha měla spád a napětí houstlo, a vlastně po dočtení se i zamýšlím nad oněmi pravdami, což dokázalo velmi málo knih. Skoro 4*.

Sabča817
17.09.2021

Příběh mi silně připomínal Laru Croft na útěku. Pro mě bohužel jedna z těch slabších knih autorky. Chvílemi bavila i nebavila, ale dočetla jsem ji.

Nicole_picole
04.02.2021

Zajímavý příběh, napínavé. Znovu bych číst ale nemusela.

zdenaR
14.11.2020

Napínavý román s trochou romantiky, příjemná oddechovka pro ty, kteří mají rádi autorčiny knihy.

Petrasuvicka
01.11.2020

Poklidnější směs Lary Croft a Indiana Johnese v jednom :) Navíc se mi líbí ten duchovní rozměr, díky kterému se člověk nenásilně zamyslí nad některými náboženskými tématy. Dojem mi ale kazily překlepy a gramatické chyby, kterých bylo v novém vydání jako máku :/

YenMaja
28.08.2020

Do tohoto díla pro mě bylo obtížné pořádně se začíst, začátek byl příliš zdlouhavý a místy mi překážely časté zmínky o církvi, ale druhou polovinu knihy jsem doslova hltala a dočetla ji za jeden jediný večer. Nebyla nouze o dobrodružství a napětí, jak už to u B. Woodové bývá a mile mě překvapila i romantická linka. Jednu hvězdičku ubírám za konec, ale rozhodně nelituji času stráveného nad tímto příběhem.

gabriela8591
16.05.2020

Od autorky pro mě zatím ta nejlepší kniha, jen konec mohl být trošku lepší, velmi poutavá a zajímavá

petrulkaa
01.04.2020

Tato spisovatelka je má velice oblíbená autorka, ovšem tato kniha mě moc nebavila.Zbytečně táhlý děj, žádný dějový spád.