Pod africkým sluncem

Do exotického prostředí nedotčené Keni je zasazena sága o osudech dvou rodin: anglického lorda Valentina a jeho křehké ženy Rose a domorodé rodiny z kmene Kikuju, především však jejich krásné šamanky Wachery. Vztah mezi těmito dvěma rodinami je naplněn vražednou nenávistí, zapovězenou láskou, násilím i soucitem, které přetrvávají i do dalších generací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2670/pod-africkym-sluncem-l2u-2670.jpg 4.6434
Vydáno, Alpress

Green City in the Sun, 1988

Kniha Pod africkým sluncem

Xena1970

Pěkná kniha o Africe o lidech kteří tam žijí

Barča21

Pěkná kniha a doporučuji přečíst. Moc pěkné vyprávění o historii Keni, o britské kolonizaci, o domorodých obyvatelích, o nenaplněných láskách.... Měla jsem ale problém s velkým množstvím postav a konec mě taky malinko zklamal.

Asterixxka
29.10.2019

Určitě silná kniha, která skvěle zobrazuje, jak se s postupem času mění doba i chování postav, které v těch nových érách žijí - jak se mění pohled na svět "mladých" na rozdíl od staré šamanky a jejich předků. POZOR SPOILER: přestože vykreslení osob a skutečností by zdánlivě mohlo odpovídat realitě, strhávám 1* za úsměvné nesrovnalosti, které mi trochu ničily dojem autenticity příběhu. Zaprvé polní maršál Wanjiru - to jsem opravdu skoro kroutila očima - jakože vážně? Dále mi vadilo, že autorka každý milostný akt (asi až na dva případy) zakončí těhotenstvím - to teda byli v té Africe všichni strašně plodní, že jim stačilo mít ke dvou dětem pouze dva sexuální styky za celý život...autorka buď chyběla na hodinách biologie, když se probíraly plodné dny, nebo prostě nevěděla, jak by měla situace vyústit, tak to vždy završila těhotenstvím...Konec působil možná i realisticky, ale stejně mě zklamal. Musím říct, že taková Bílá Masajka mě bavila víc - ale to je příběh sám o sobě a navíc podle pravdy, takže možná proto.

gossipavlina
15.10.2019

Pěkný příběh, plný lásky, afrického slunce, britské smetánky, ale také plný předsudků a thahu.
Doporučuji.

denisa7430
26.09.2019

Nádherná kniha. Od začátku do konce jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Manyna
09.09.2019

Afrika je zajímavá země s velkými kulturními odlišnostmi. Není to typická červená knihovna, jde o příběh, který dokáže zaujmout a ještě se něco přiučíte.

Radka1911
16.07.2019

Nádherná rodinná sága od mé oblíbené autorky. Nesmírně čtivý, krásný příběh z exotického prostředí. Autorka mne ještě nikdy nezklamala, líbily se mi všechny knihy které jsem od ní četla, a mezi její top vedle Panenek z ráje a Doktorky Samanthy řadím i tuto knihu.

broskev28
09.07.2019

Spisovatelku B. Woodovou sice znám, ale jejím knihám jsem se doposud jaksi vyhýbala, brala jsem je jako romantické oddechovky, které mi jen berou čas, na úkor tzv. hodnotných knih.
Po přečtení téhle knížky se autorce omlouvám - bavila mě od začátku do konce, rozhodně nepatří mezi zamilované ženské románky. Nedokážu posoudit, nakolik je obraz Keni historicky a společensky věrný, rozhodně vypadá velmi realisticky a pravděpodobně. K tomu si přidejte několik generací britských i keňských rodin, rozsah 542 stran, nečekaný (alespoň pro mne) závěr, a výsledkem je pět hvězd.
Abych nezapomněla: překlad Kristýny Kučerové z roku 1996 je velmi sympatický, ale hlavně: navzdory obdivuhodnému rozsahu vás nebudou rušit tiskové ani jazykové chyby. Příjemné počtení!

Pýcha a přemlouvání

Afrika Keňa

Barbara Wood
americká, 1947

všech 33 knih autora

Kniha Pod africkým sluncem je v

Právě čtených5x
dalších seznamech5x