Pod africkým sluncem

Do exotického prostředí nedotčené Keni je zasazena sága o osudech dvou rodin: anglického lorda Valentina a jeho křehké ženy Rose a domorodé rodiny z kmene Kikuju, především však jejich krásné šamanky Wachery. Vztah mezi těmito dvěma rodinami je naplněn vražednou nenávistí, zapovězenou láskou, násilím i soucitem, které přetrvávají i do dalších generací....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2670/pod-africkym-sluncem-l2u-2670.jpg 4.6384

Green City in the Sun (1988)

Vydáno:, Alpress

Kniha Pod africkým sluncem

Ladyhawke1983

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih Barbary Wood. Historie, spojená s britskou kolonizací Keni, její následné osvobozování, náhled na další vývoj, plus příběhy odlišných lidí, jsou neskutečně zajímavé. Kniha je velmi čtivá, i přes mnoho stránek však neodradí, jeden se od ní nedokáže odtrhnout.

tabaluga

Kniha mne opravdu nezklamala. Autorka se mi dobře čte a o této tematice jsem zatim jeste nic necetla. Život v Keni v době konolizace nebo respektive, když si Afričané začali uvědomovat sami sebe nemohl být lehký..

HanaMalina

Opravdu dobře napsaná kniha, která vás odvede do exotické Afriky a seznámí vás s osudy britských rodin, kteří se podíleli na kolonizaci v Keni. O kolonizaci jsem doposud žádný román nečetla a hodnotím to velmi zdařile, nezbývá jen doporučit všem, aby si knížku přečetli.

mimi55

Vynikající, doporučuji.

Anna960
06.12.2018

napínavá

gigi77
28.09.2018

Paráda, kniha je sice obsáhlá, ale kvalitně zpracovaná ... formou románu autorka s citem a bohatě popisuje kolonizaci Keni Brity ve 20. stoleti. Postupem tří generací nás seznamuje s vypočítavou i absurdní snahou Britů o civilizaci, politickou situací a odezvou domorodců. Nechybí lásky hořce naplněné, osudové i padlé ...

eva4651
12.08.2018

Moje nejoblíbenější kniha od Barbary Wood. Stále obdivuji, jak autorka pracuje s fakty. Na pozadí romantiky lze vyčíst hodně o historii Keni, její kolonizaci, rozdílu vnímání světa jednotlivých ras, atd.

Vercutka
05.06.2018

Kniha se hezky čte. Opravdu mě tedy chytla až u příběhu druhé generace, tam to pro mě začalo být opravdu napínavé. Přišlo mi, že je autorka ke svým postavám příliš krutá. Co nedopřála jedné generaci, mohla dopřát aspoň té druhé....

Liggy
21.05.2018

Poutavý příběh o kolonizaci Afriky v oblasti dnešní Keni, zachycuje období tří generací v období překotných změn.
V ději nechybí romantika, zakázaná láska, zrada i vražda. Vše je popsáno velmi čtivě, poutavě, děj má spád a postavy jsou vykresleny v různých životních situacích, což nutí čtenáře zamyslet se, co je vlastně dobré a co špatné.
Kniha mi osvětlila problematiku současné Afriky, donutila mě zamyslet se nad údělem tamních žen i nad kolonialismem a jeho klady či zápory. Dozvěděla jsem se příjemnou a nenásilnou cestou něco málo z historie této země a také o jejích původních obyvatelích a jejich zvycích.
Doporučuji.

harena
12.05.2018

Díky doporučení čtenářů DK se mi dostala do ruky krásná historická sága anglické rodiny Trevertonů. Rodina přijíždí do Keni v r. 1919, kdy po 1.světové válce začala kolonizace Keni. Zpočáku bydlí ve stanech a vévoda zakládá kávové plantáže a při rozšiřování svých pozemků se dostává do sporu s krásnou šamankou Wacheri, která na rodinu uvrhne kletbu "thahu". Nenávist, láska i obdiv přetrvávají ve vztazích mezi oběma rodinami 60 let i do dalších generací, jednotliví příslušníci se navzájem střetávají a jejich osudy se proplétají. A jsem moc ráda, že se v závěru Debora rozhodla tak, jak je psáno.
Autorka s obrovskou znalostí historie popisuje, jak se Keňa dala do krkolomného závodu, aby se stala součástí moderního světa.

"Sotva před šedesáti lety, přemítala Grace, tihle lidé žili v době kamenné, neměli abecedu, neznali kolo a neměli ani ponětí o mocných národech na druhé straně hory. Nyní Afričané řídí automobily, létají v letadlech, afričtí právníci u nairobských soudů nosí bílé paruky a mluví anglicky jako sama královna, keňské ženy obdivují antikoncepci a sekretářská místa".

Je to vynikající historický román, který s radostí doporučuji.

Evaho73
19.03.2018

Dojímavá a strhujúco krásna rodinná sága zobrazujúca životy troch generácii jednej starodávnej britskej aristokratickej rodiny, ktorá sa počas kolonizácie presťahovala do Afriky.
Autorka na pozadí skutočných historických udalostí a krásnej nespútanej africkej prírody prerozprávala príbeh dvoch znepriatelených rodín, ktoré sa od seba odlišovali nielen farbou pleti, ale hlavne svojou kultúrou a mentalným ponímaním sveta.
Dejové zápletky nám priblížia šťastie aj strasti, lásku aj nenávisť, víťazstvá alebo prehry v ich životoch v rôznych sociálnych, ekonomických a spoločenských pomeroch.

silvia62
03.03.2018

úžasná kniha

kaja77
17.01.2018

No kniha zajímavá, osudy postav neuvěřitelně pestré, velmi mně překvapilo, že jsem u tohoto typu knihy dostala lekci z historie (dívala jsem se na historii Keni na webu a Woodová to podala přesně).
Chvílemi se mi už ale čtení drobet táhlo a hlavně ke konci knihy to bylo dost zdlouhavé.celkově ale moc příjemné čtení.exotika, poučení, sonda do afrického stylu myšlení a tak...

LillyLin
04.11.2017

! Komentář obsahující SPOILER !

Kniha výborná, přečetla jsem ji jedním dechem, jen poslední část od narození D. mi přišla už trochu slabší. Překotný odjezd bez zjištění faktů v tak závažné věci, jen na základě domněnky.

Koleska
30.10.2017

Jedna z mých knih po dlouhé pauze , od té doby je autorka má nejoblíbenější.

Len2očka
29.10.2017

Patří mezi mé nejoblíbenější od této autorky.

Kabalenka
18.10.2017

Moje první knížka od autorky. Velmi rozsáhlý román (nejspíš by se hodilo označení rodinná sága) o jedné bohaté britské rodině, která se přestěhovala do Afriky v době její kolonizace. A také o osudech místních domorodců, kteří byli spjati s rodinou. Knížka se mi místy moc líbila, tak jsem četla jedním dechem. Místy jsem jí zase na nějakou dobu odložila, protože se mi to zdálo dost tragické. Trochu mi vadili časové skoky-mám raději, když je děj plynulý. Ke konci už jsem byla dost smutná, tak jsem ráda alespoň za jeden šťastný konec.

Romžiry
11.07.2017

Trochu zdlouhavé čtení, ale pěkné, dojemné. Woodová nemůže zklamat.

Modrina
12.04.2017

Není to moje první kniha od této autorky, ale první, u které mi dělalo problém přestat číst. Tahle sága mě zcela pohltila, jen obtížně jsem se dokázala soustředit na cokoli jiného a ještě nějakou dobu moji hlavu neopustí. Příběh byl napsán velmi uvěřitelně, nenarazila jsem na nic, co by skřípalo. Hodně se mi ten příběh líbil, z pěti hvězd bych dala aspoň sedm. :)

Jana283
26.02.2017

Moje první kniha os BW. Zcela mne zcela pohltila a já prožila několik dní a nocí pod palčivým africkým sluncem. Všechny ostatní už vaří z vývaru stejné chuti a vůně, které pozmění přidáním hrstky odlišných ingrediencí.

Dagnov157
09.02.2017

Tyto rozsáhlé romány mapující cizí země, mně ne příliš známé kultury a přitom jsou zabaleny do zajímavých příběhů se mi vždy líbily. Srovnání dvou odlišných žen stejné profese a propletené rodinnými vztahy je velmi poutavé a vlastně i poučné.

Slávka 1970
12.12.2016

Jsem ohromena! Moje první kniha od této autorky a moje první takto "šíleně" obsáhlá rodinná sága. Vůbec jsem nevěřila, že knihu přečtu, nalákalo mne téma kolonizace Afriky. Ihned jsem se začetla do nádherného spisovatelčina umění - smekám před paní Wood. Doporučuji!

karamelka33
09.10.2016

Moje nejoblíbenější autorka krásné čtení, napínavé až do konce.

prochajda
29.09.2016

Naprosto úžasná kniha, plná dobrodružství, emocí, napětí i romantiky. Paní spisovatelka nezklamala a výborně popsala historii kolonizace východní Afriky s osudy několika generací dvou rodin odlišné barvy. Dávám 5 hvězdiček.

26Mirka
20.09.2016

Za mě 5 hvězdiček. Velice povedená čtivá knížka jedna z nejlepších od Barbary.

hankapimi
14.07.2016

Pěkně utkaný příběh kolonizace z keňské Afriky a střet dvou naprosto odlišných kultur... Dlouho mi v hlavě zůstala trpká slova vnuka bílého rančera :" Afričani nemyslí na budoucnost, nikdy na ni nemysleli, ani za časů mého dědečka. Ten zavedl systém potrubí, kterým se vede voda ze studen. Ale oni tam dnes žijí na stovce malých samb, to potrubí neudržují, takže nemají vodu a jejich farmy se mění v prach. Je to tikající časovaná bomba. S tak neuvěřitelně vysokou porodností to bude s hladem jen horší..." Jak pravdivé !

vikaa
01.07.2016

Historický román o kolonizaci Keni od 20.let 20. století až do dnešních dní líčí osudy několika generací původních obyvatel i jejich bílých "uzurpátorů". Ti, kdo mají rádi rodinné ságy na pozadí historických událostí, nemohou být zklamaní...

Pivka1
26.06.2016

Nádherná knížka, kterou jsem opět přečetla jedním dechem. Jak málo jsem věděla o kolonizaci. Od začátku až do konce zajímavý děj, který má spád. Dech beroucí příběh napříč několika generacemi bílých, kteří zapustili kořeny v Keni.

crazyslunicko
22.06.2016

Bylo to wau. Byla to první přečtená kniha od této autorky a byla úžasná. Trošku rozsáhlejší, ale není to na úkor kvality. Je zajímavá a upoutá od začátku do konce. Dopodrobna rozepisuje kulturu afriky a střet této kultury. Určitě si ji minimálně jednou budu chtít přečíst.

beluca
27.04.2016

Zajímavá i poutavá kniha, kterou jsem četla asi 3x. Dá se k ní opakovaně vracet a to je fajn.

Afrika Keňa

Barbara Wood