Plamen duše

Plamen duše https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2654/bmid_plamen-duse-Xrj-2654.jpg 4 404 59

Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Sbírá nové zkušenosti, aby jednou založila místo, kde by se poskytla lékařská pomoc těm, kteří ji budou potřebovat. Celou její poutí ji doprovází vzpomínky na lékaře Andrease.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Soul Flame , 1987

barbora6886
01.12.2023 5 z 5

Opět nádherná kniha. Barbara je skvělá!

alekis
15.05.2023 3 z 5

Před nedávnem jsem četla vynikající román Barbary Wood Pod africkým sluncem. V domnění, že autorka má své prověřené kvality, dala jsem se do vysoce hodnoceného Plamene duše s tím, že si čtení opět hezky užiju. Nestalo se.
Tato kniha mi trochu připomněla filmovou Angeliku, která hledá svého Joffreye kde se dá a nedbá příkoří, jimž musí čelit.
V Plamenu duše kráčí léčitelka Selené dlouhé roky starověkým světem, často v nebezpečí života, potkává a ztrácí mnoho lidí, touží jednou vytvořit moderně organizovanou nemocnici a léčit v ní, ale její hlavní životní cíl je najít milovaného Andrease.
To všechno jde. Ale je tu jeden obří oslí můstek, spíš most... který mi v románu, hrajícím si na historický, nijak nesedí. Přesto jsem ho přečetla, není zas tak úplně zavrženíhodný...

Sabča817
21.08.2022 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih této autorky. Velmi čtivé a zajímavé putování hl. hrdinky. Seléné a Andreasovi jsem hrozně fandila a knihu dost prožívala.

pegasek
12.08.2022 5 z 5

Tohle byla velmi zajímavá kniha.Chvilkama mě štvalo to jaky byl příběh hlavní hrdinky,ale Oto víc byla kniha zajímavější.jedinne co mi na tom trochu vadilo bylo to jak byl utnuty konec.Myslim že by to šlo ukončit více rozsáhleji

boeink
07.08.2022 5 z 5

Četla jsem více knih Barbary Wood a tahle určitě patří k těm nejlepším. Nesedla mi Věštkyně, tam jsem se vůbec nedokázala začíst.
Příběh léčitelky Selené, která putuje světem, přes Babylon, Persii, Jerusalém i Alexandrii, aby našla nejen svou lásku, lékaře Andrease, ale aby našla své kořeny a naplnila své poslání.
Kniha se krásně čte, je napínavá. Trochu mi vadí, že nevím, jaký osud potkal Seléninu dceru Ulriku, ale to už by bylo na další knihu.

zdenaR
12.07.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha, zajímavý námět, napínavý děj. Vše, co má mít dobrá kniha. Z mého pohledu jedna z nejlepších autorčiných knih.

orinka3
22.08.2021 5 z 5

Krásně jsem si početla. Všechno, co mám ráda, ta knížka má. Silný příběh o mimořádné ženě, historie, láska, cestování. Dobře napsáno. Postavy jsou plné života, prostředí nádherně přiblížené. Na pět hvězdiček to určitě je. A podle závěru není vyloučený další díl.

Johana
28.05.2021 1 z 5

Kniha mi nesedla, dokonce jsem zřejmě nepochopila žánr. Snad historická dobrodružná pohádka? Pro ženy... Přišlo mi to celé nějak nesmírně laciné. Přeskákala jsem.

kaja77
04.01.2021 3 z 5

Vím že budu jediná ale prostě má očekávání jsou naprosto mimo s realitou. Četla jsem totiž Egypťana Sinuheta a jaksi se nemohu ubránit srovnávání. Seléné se ve své citlivé plamenné duši oddala "Pištovi Hufnaglovi" a tak celou knihu putovala starověkým světem za Andreasem, kterého v 16.ti viděla x krát.... když vezmu kolika let se v té době mohli dožívat lidé, tak milá Seléné si vůbec neuvědomila, jak stár už ten krásný Andreas musí být a jestli je ještě vubec mezi živými po tolika letech putování. Jako jo, popisy měst a zvyků byly fajn, ale celkově to byla spíš limonáda Pišta sem Pišta tam.

bábuška
24.11.2020 5 z 5

Dálný Východ je rozdělen na spoustu malých národností, samostatná města dělí plochy pouště. Jeruzalém, Babylon, Alexandrie, setkávání s beduinskými kmeny, to je země mladinké léčitelky Seléné. .Podle její pěstounky Mery, pochází z královského rodu, musí ovšem projít dlouhou cestu, lemovanou modlitbami k různým božstvům, které jsou alfou a omegou tohoto období. Mladá Seléné miluje řeckého lékaře Andrease, ovšem jejich cesty se spojí až po mnoha letech. Kniha náročná, ale čtivá.

inachisio
30.08.2020 5 z 5

To byl strhující příběh o cestování a uzdravování. Příběhi opravdu sednul, originální, sympatické postavy a jediné, nad čím jsem trnula byla tak rychle letící léta. Ale takhle to v životě chodí. Kniha fakt skvělá.

m_martina
19.05.2020 5 z 5

Řekla bych, že tohle je asi nejlepší kniha od autorky. Chci se k ní zase někdy vrátit.

vojteska70
11.05.2020 5 z 5

Tuhle její knihu narozdíl od Doktorky Samanthy miluju

Yustina
24.03.2019 5 z 5

Napínavé čtení

JJJ007
19.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla opakovaně, je krásná, velmi poutavý příběh.
Doporučuji.

Linda007
17.10.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Moc se mi líbila. Nějaké zápletky mi přišly zbytečné a kniha mohla být klidně o 150 stran kratší. Nicméně se určitě podívám po dalších knihách autorky. Člověk si i trochu osvěží historické události. Zajímavé pro mě bylo i dávné léčení.

gigi77
18.08.2018 4 z 5

Tak si říkám, zda má smysl bezhlavý hon za splněním snu? Pro někoho poslání, pro mě moc dobrodružné, mnoho obětí. Já mám raději rodinu hezky v hnízdečku a pohromadě na jednom hnojníku štěstí.
Ke knize: je to moc pěkný příběh. Pro mě však slabší zážitek než u právě přečtených knih: Paní Říma od Kate Quinn a Doktorka Samantha od Barbara Wood. Ty byly lépe propracované.

petrulkaa
08.03.2018 5 z 5

Další nádherná kniha, čtena jedním dechem. Tato má oblíbená spisovatelka prostě nikdy nezklame. Až je mi líto, že tento napínavý, zajímavý i poučný příběh skončil.

tinka1974
03.02.2018 5 z 5

Paní Woodová prostě nikdy nezklame. Hezké čtení, dokonce jsem se i hodně dozvěděla z historie. Příběh zajímavý, zajímavě se rozvíjel. Na tyto večery příjemé čtení

Majulda8
27.12.2017 5 z 5

Další nádherná kniha od této spisovatelky.