Plamen duše

Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Sbírá nové zkušenosti, aby jednou založila místo, kde by se poskytla lékařská pomoc těm, kteří ji budou potřebovat. Celou její poutí ji doprovází vzpomínky na lékaře Andrease....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2654/big_plamen-duse-Xrj-2654.jpg 4.4365
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Alpress

Soul Flame, 1987

Kniha Plamen duše

pegasek

Tohle byla velmi zajímavá kniha.Chvilkama mě štvalo to jaky byl příběh hlavní hrdinky,ale Oto víc byla kniha zajímavější.jedinne co mi na tom trochu vadilo bylo to jak byl utnuty konec.Myslim že by to šlo ukončit více rozsáhleji

boeink

Četla jsem více knih Barbary Wood a tahle určitě patří k těm nejlepším. Nesedla mi Věštkyně, tam jsem se vůbec nedokázala začíst.
Příběh léčitelky Selené, která putuje světem, přes Babylon, Persii, Jerusalém i Alexandrii, aby našla nejen svou lásku, lékaře Andrease, ale aby našla své kořeny a naplnila své poslání.
Kniha se krásně čte, je napínavá. Trochu mi vadí, že nevím, jaký osud potkal Seléninu dceru Ulriku, ale to už by bylo na další knihu.

zdenaR

Velmi čtivá kniha, zajímavý námět, napínavý děj. Vše, co má mít dobrá kniha. Z mého pohledu jedna z nejlepších autorčiných knih.

orinka3
22.08.2021

Krásně jsem si početla. Všechno, co mám ráda, ta knížka má. Silný příběh o mimořádné ženě, historie, láska, cestování. Dobře napsáno. Postavy jsou plné života, prostředí nádherně přiblížené. Na pět hvězdiček to určitě je. A podle závěru není vyloučený další díl.

Johana
28.05.2021

Kniha mi nesedla, dokonce jsem zřejmě nepochopila žánr. Snad historická dobrodružná pohádka? Pro ženy... Přišlo mi to celé nějak nesmírně laciné. Přeskákala jsem.

kaja77
04.01.2021

Vím že budu jediná ale prostě má očekávání jsou naprosto mimo s realitou. Četla jsem totiž Egypťana Sinuheta a jaksi se nemohu ubránit srovnávání. Seléné se ve své citlivé plamenné duši oddala "Pištovi Hufnaglovi" a tak celou knihu putovala starověkým světem za Andreasem, kterého v 16.ti viděla x krát.... když vezmu kolika let se v té době mohli dožívat lidé, tak milá Seléné si vůbec neuvědomila, jak stár už ten krásný Andreas musí být a jestli je ještě vubec mezi živými po tolika letech putování. Jako jo, popisy měst a zvyků byly fajn, ale celkově to byla spíš limonáda Pišta sem Pišta tam.

bábuška
24.11.2020

Dálný Východ je rozdělen na spoustu malých národností, samostatná města dělí plochy pouště. Jeruzalém, Babylon, Alexandrie, setkávání s beduinskými kmeny, to je země mladinké léčitelky Seléné. .Podle její pěstounky Mery, pochází z královského rodu, musí ovšem projít dlouhou cestu, lemovanou modlitbami k různým božstvům, které jsou alfou a omegou tohoto období. Mladá Seléné miluje řeckého lékaře Andrease, ovšem jejich cesty se spojí až po mnoha letech. Kniha náročná, ale čtivá.

inachisio
30.08.2020

To byl strhující příběh o cestování a uzdravování. Příběhi opravdu sednul, originální, sympatické postavy a jediné, nad čím jsem trnula byla tak rychle letící léta. Ale takhle to v životě chodí. Kniha fakt skvělá.