Plamen duše

Plamen duše https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2654/bmid_plamen-duse-Xrj-2654.jpg 4 404 59

Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Sbírá nové zkušenosti, aby jednou založila místo, kde by se poskytla lékařská pomoc těm, kteří ji budou potřebovat. Celou její poutí ji doprovází vzpomínky na lékaře Andrease.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Soul Flame , 1987

petra4080
14.12.2017 4 z 5

Začetla jsem se bez problémů. Příběh je trochu překombinovaný a chybí mi zde ukončení pouti mnoha postav, které Selene na své cestě potkala. Také mi připadá nepochopitelné, že dceři nesvěří pravdu o jejím původu, když totéž kdysi sama chtěla vědět. Od začátku je jasné, jak to dopadne, nijak zvlášť mi to však nevadilo, v knize je důležitá především cesta a ne cíl.
Konec mě naštval, ale tak je mi jasné, že taková byla doba....

Antena
10.12.2017 4 z 5

Zajímavá a čtivá kniha o naplnění osudu hlavní hrdinky a jejích životních cestách. Docela by se mi líbilo pokračování pojednávající o dceři hlavní hrdinky, která odešla hledat své předky, aby našla klid ve své duši.

LucyFox4
13.11.2017 5 z 5

Se začátkem jsem sice měla trošku problém, ale potom se to rozjelo a Plamen duše je stále jednou z mých nejoblíbenějších knih.

cmelda26
27.09.2017

Tato kniha se mi moc líbila , už se chystám do knihovny pro další knihu autorky . Neuvěřitelně poutavý a čtivý příběh.

PeťkaW.
24.08.2017 4 z 5

Už je to několik let, co jsem tento román četla, ale i tak si pamatuji, že se mi kniha líbila a vlastně mě i přivedla k dalším knihám této autorky. Woodová umí psát historické romány a když je proloží ještě trochou mystiky nebo tajemna, jsem naprosto spokojená. Příjemné oddechové čtení, od kterého nesmíte čekat zázraky, ale pokud přistoupíte na autorčin styl psaní, neměli byste být zklamaní. Plamen duše toho může nabídnout opravdu hodně...

Danago
19.08.2017 5 z 5

Tak tato knížka patří mezi špičku toho co autorka napsala. Úžasně poutavý příběh, od knížky se nedá odtrhnout.
Knížka popisuje příběh léčitelky Selené , která jde za svým osudem. Selené se ocitá ve starověkém Babylóně, Jeruzalémě a Alexandrii, zavítá i do exotického paláce v Persii. Získává nové zkušenosti, aby dokázala poskytnout pomoc těm, kteří ji budou potřebovat. Celou dobu vzpomíná na lékaře Andrease. Setkají se opět? Rozhodně nádherná pohádka pro dospělé.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Tak jako skoro všechny knihy od Woodové.

JPBelmondo
05.06.2017 4 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, krásný příběh, velmi poutavé čtení. Čte se jedním dechem.
Ostatně téměř jako každá jiná od této oblíbené autorky.

Danielka001
01.06.2017 5 z 5

Pro mě nádhera. Popis doby, postav a osudů mne uchvátil, což se mi u této spisovatelky stává VELMI často...

Makkulka
26.03.2017 5 z 5

Krásná kniha, přečteno jedním dechem.

Selinute
20.11.2016 3 z 5

Je pravdou, že knížka je poměrně čtivá a poutavá. Ale... Hlavní hrdinka Selené v touze po poznání nových léčitelských a lékařských znalostí hnána osudem při hledání své identity a hledání svého přítele Andrease podniká neskutečné putování téměř po všech významných městech starověku.
Toto pro mě překombinované putování trvající víc jak desítku let končí v Římě, kde do děje vstupují navíc i skutečné historické osobnosti. Děj plný osudových zvratů mně hodně připomíná autorčinu knihu Had a hůl. Závěr má rovněž rychlé zakončení, a tak se ani nedozvíme, jaký osud stihl dceru Selené - Ulriku. Pro mě je nejlepší autorčina knížka Pod africkým sluncem. Tato je spíše jen taková pohádka pro dospělé...

lenka70
19.10.2016 5 z 5

Hezký nenáročný příběh....

Petrstik
17.09.2016 5 z 5

Dobře napsaný, oddechový, romanticko-dobrodružný příběh ze starověku.

Majrek
14.09.2016 3 z 5

Pokud potlačím svoji maskulinní povahu a beru příběh vylíčený v knize jako pohádku pro dospělé s romantickou princeznou a vynikající léčitelkou v jedné osobě (jejíž schopnosti dalece přesahovaly umění Imhotepa, Hippokrata a Celsa), pak mohu - vzhledem k občasným překvapivým
zvratům - knihu hodnotit kladně. Člověk ovšem nesmí příliš srovnávat... Napsat historický román je velmi složitý úkol a jen málokdo se ho dokáže zhostit s takovou lehkostí a citem jako např. Renaultová, Graves, Pressfield, Waltari atd.

buchta
24.07.2016 5 z 5

Autorka je má oblíbená a nemohu, než vyslovit slova chvály a obdivu.

hankapimi
14.07.2016 2 z 5

Příběh o léčitelce Selené jsem si užívala spíše po stránce její pokory a touhy po léčitelských zkušenostech a poznání, nad jejím překombinovaným putováním a náhodami jsem se občas musela usmívat, někdy méně je více...Nicméně uvedené lidové léky, kterými se tenkrát léčilo, se užívají dodnes. Ovčí vlna, obsahující lanolin na kožní onemocnění. Zelené lístky, obsahující chlorofyl a ničící bakterie na otevřené ráně. Chlebová a zelená plíseň, obsahující Penicillium. Lék Hekaté z vrbové kůry, obsahující kyselinu salicylovou, dnes Aspirin. Příjemné oddychové čtení, ale Panenky z ráje vedou !

crazyslunicko
14.10.2015 5 z 5

Nádherně napsaná kniha od které se nadalo odtrhnout. Silný příběh dívky a později ženy, která cestuje po světě a sbírá lékařské zkušenosti.

tatjana1737
04.10.2015 2 z 5

Nejprve jsem četla Panenky z ráje a podobné knížky, až potom jsem se dostala k této "historické romanci". Oproti předchozím knížkám jsem byla docela zklamaná. Ne, že by to nebylo napsané dobře, nebo že by příběh nebyl dostatečně romantický a plný překvapení. Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Ale vadilo mi, že jde o historickou fikci. I kdybych sebevíc věřila osudům hlavní hrdinky, které jsou hodně epické, nedokázala jsem již uvěřit jejímu životě v Antickém Římě. Kdyby do děje nebyly zapleteny reálné historické osobnosti, asi by mi to tak nevadilo, ale tenhle fakt, spolu s tím, že už je to hodně "vymyšlené" mi výsledný dojem z knížky zkazil. Pokud však někdo není historický hnidopich, doporučuji ke čtení. Woodová píše čtivě, laik se dozví i nějaká fakta z minulosti, plus romantický příběh - velká láska, odloučení, náhody vstupující do života hrdinky a měnící vše, i když by stačilo jen málo, apod.

Janina-48
25.07.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jedním dechem, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, ostatně jako od žádné její knihy se nedá lehce odejít, je to má nejoblíbenější autorka.

sarash
18.07.2015 5 z 5

Nadherna knizka,jedna z nejlepsich od teto autorky,knihu jsem cetla jiz nekolikrat a pokazde se k ni rada vracim.