Hippokratova přísaha

Dramatické osudy tří přítelkyň, které se v roce 1968 setkaly v prvním ročníku na Castillově lékařské fakultě v Kalifornii. Každá z nich má svůj vysněný životní cíl. Energická a ctižádostivá Ruth chce dokázat své schopnosti otci - praktickému lékaři, který ji od dětství podceňuje, plachá Mickey, jejíž tvář hyzdí ošklivé mateřské znaménko, je rozhodnutá pomáhat lidem postiženým stejně jako ona a krásná míšenka Sondra, která nikdy nepoznala pravé rodiče, touží léčit nemocné ve vlasti svých předků - v Africe. Roky náročného studia, stáží, praxe, atestací, léta nezměrného úsilí a osobního odříkání jsou korunována úspěchem. Sondra se výtečně osvědčí v misijní nemocnici v Keni, i když musí slevit hodně ze svých ideálů, Ruth - premiantka ročníku - se stane obětavou matkou, ale zároveň vyhledávanou gynekoložkou v Seattlu, a Mickey, která se díky experimentálnímu kosmetickému zásahu zbaví svého prokletí, obětuje osobní život kariéře a proslaví se v oboru plastické chirurgie. Ani ti profesionálně nejúspěšnější se sice nevyhnou omylům, zklamáním, krizím, milostným prohrám či rodinným tragédiím, ale Ruth, Sondra a Mickey se nevzdávají. Snaží se plnit Hippokratovu přísahu, pracovat a žít tak, aby beze zbytku dostály svému poslání - lékařskému i lidskému....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60550/hippokratova-prisaha-60550.jpg 4.5335
Vydáno, Ikar (ČR)

Vital Sings, 1985

Kniha Hippokratova přísaha

Bagii

Bohužel jsem knihu otevřela hned po dočtení Doktorů od Segala. Nemůžu tedy jinak než porovnávat. Zajímavá, ale trochu jednoduchá. Ocenila bych kdyby autorka občas zabrousila více di hloubky, ať už v oblasti medicíny či mezilidských vztahů. Jinak ale velmi čtivá, odpočinková.

tabaluga

Kniha vypráví příběh tři přítelkyn z dob studií. Každou z nich poháněl naprosto jiný motor, aby dokázaly vše, co si usmyslely. Byly ve svých životech velice odvážné. Nejvíce se mi líbil příběh Sondry, ale příběh Ruth mi byl hodně blízký. Měla jsem pocit jako když čtu o sobě hlavně co se vztahu otce týká...je videt, že dívat se na sebe jinýma očima a i se tak hodnotit neni uplne zdravé, takže opravdu dekuji náhodě, že jsem měla možnost si knihu přečíst...Krásná kniha...

tynaveverka

Osobně mám velice ráda knihy, kde jsou hlavní hrdinky ambiciózní a přesto umí ukázat slabost. Příběh jsem nemohla odložit a byla jsem zvědavá na další vývoj jednotlivých postav. Zvraty jsou reálné (autorka v úvodu uvádí, že se inspirovala životy tří skutečných doktorek), na konci nečeká přeslazený uhlazený konec, jen další životní výzva. Pro mě to byla první zkušenost s B. Woodovou a už teď vím, že dalším jejím knihám se bránit určitě nebudu.

gigi77

Pěkné. Autorčina klasika ... pokaždé si říkám, že už mě nemá čím překvapit, ale opět ve mě něco zanechala. Závěr knihy byl úžasný - po ctižádostivé a cílevědomé profesní etapě nastává motivující prozření, které by mělo otevřít cestu druhé poloviny života ve smíření s realitou ... to utvrzuje moje pravidlo “jaké si to uděláš, takové to máš” a hlavně “nikdy není pozdě na změnu”.

Zoja706
14.12.2018

Tři ženy se zdánlivě stejným cílem,ale každá ve skutečnosti úplně jiná z děje příběhu byl nejlepší ten Sondřin nemohla jsem se odtrhnout, ale z hlediska osobního mi byla nejpříjemnější Mickey, jediné co, mohlo být více prostoru věnováno Ruth,ale kniha byla úžasná určitě doporučuji.

radkamysli
16.07.2018

Jednoduše reálný konec, jako by tato kniha byla někým převyprávěna, žádný happyend, klidně bych věřila, že je to skutečný.

hrosulik
08.04.2018

Krásná, čtivá, moc se mi líbila. Určitě doporučuji.

Dymond
26.02.2018

Po dlouhé době jsem sáhla po knize od Woodové a musím říct, že jsem úplně zapomněla jak skvělá spisovatelka je.

Ani Hippokratova přísaha nezklamala. Ze všech tří přítelkyň se mně nejvíce líbila Sondra a její osud.