Hippokratova přísaha

Dramatické osudy tří přítelkyň, které se v roce 1968 setkaly v prvním ročníku na Castillově lékařské fakultě v Kalifornii. Každá z nich má svůj vysněný životní cíl. Energická a ctižádostivá Ruth chce dokázat své schopnosti otci - praktickému lékaři, který ji od dětství podceňuje, plachá Mickey, jejíž tvář hyzdí ošklivé mateřské znaménko, je rozhodnutá pomáhat lidem postiženým stejně jako ona a krásná míšenka Sondra, která nikdy nepoznala pravé rodiče, touží léčit nemocné ve vlasti svých předků - v Africe. Roky náročného studia, stáží, praxe, atestací, léta nezměrného úsilí a osobního odříkání jsou korunována úspěchem. Sondra se výtečně osvědčí v misijní nemocnici v Keni, i když musí slevit hodně ze svých ideálů, Ruth - premiantka ročníku - se stane obětavou matkou, ale zároveň vyhledávanou gynekoložkou v Seattlu, a Mickey, která se díky experimentálnímu kosmetickému zásahu zbaví svého prokletí, obětuje osobní život kariéře a proslaví se v oboru plastické chirurgie. Ani ti profesionálně nejúspěšnější se sice nevyhnou omylům, zklamáním, krizím, milostným prohrám či rodinným tragédiím, ale Ruth, Sondra a Mickey se nevzdávají. Snaží se plnit Hippokratovu přísahu, pracovat a žít tak, aby beze zbytku dostály svému poslání - lékařskému i lidskému....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60550/hippokratova-prisaha-60550.jpg 4.4371
Vydáno, Ikar (ČR)

Vital Sings, 1985

Kniha Hippokratova přísaha

Szilvia1

knížka se líbila,ale autorka má i lepší knížky.

majanka

Pekná kniha, dobre sa číta. Tri mladé ženy, ktoré sa prvýkrát stretnú na medicíne, ich vzájomná podpora. Po medicíne život každej z nich sa uberá inou cestou, ale ľudskosť im ostáva. Čakala som, že to lekárske prostredie bude v knihe viac dominantné, ale aj tak pekne spracovaný príbeh.

Kontryhelka
06.12.2020

Jediná čtená kniha od této spisovatelky. Vyprávění se mi líbilo, zajímavě propletené příběhy třech kamarádek od dob studií až po rodinný život. Ale občas jsem se v příběhu ztrácela, přetrhávala se mi nit. Abych pravdu řekla, stačilo přečíst jednou. Nějak nemám touhu se ke knize znovu vrátit. Nenadchla, neurazila. Znám lepší.

Le Chat
26.10.2020

Úžasná kniha, za mne autorčina nejlepší (a to jsem toho od Barbary Woodové už přečetla hodně). Nejvíc jsem si oblíbila Sondru, nejméně sympatická mi byla Ruth.

georginaa
05.10.2020

Tři dívky si chtějí splnit své sny a chtějí se stát úspěšnými doktorkami. Jejich sny se stanou skutečností. Předchází tomu plno útrap, překážek a proher, ale nic je od toho neodradí.

Noisette73
28.08.2020

Skvělá, skvělá, skvělá....
Sondra...... To je jméno, které vystihuje tuto knihu.
Nezapomenutelné.....

evask
14.05.2020

Nebylo to špatný, dobře se to četlo, ale při srovnání s předchozí přečtenou knížkou - Ken Follett a jeho Na věky věků - dávám Hippokratově přísaze čtyři *. Přece jen určitá jiskra, větší šmrnc, no prostě něco tomu chybělo.
Ale o Ruth budu přemýšlet. Pořád se za něčím hnát. A proč?

gabriela8591
27.12.2019

Poutavý děj, ale nelíbily se mi časové rozestupy dějů a později každý kousek knihy o jiné z hrdinek (chybělo mi více propojení)