morava morava komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Po Zitkovskych bohynich ma druha kniha od teto autorky.Styl pani Tuckove se mi velice libil a kniha je velice ctiva.Na toto tema, jsem pred touto knihou jinou necetla, takze ma prvotina co se tematu tyce.Je velice smutne, ze se veci popsane v teto knize dely a je jedno, jestli se dely v Cechach , ci Nemecku, ci v jinych zemich.Je to vse o charakteru a povaze cloveka, jako jedince. Vzdyt kdyz se poradne rozhledneme kolem sebe, tak to mame v mediich naservirovano pekne na taliri kazdym dnem. Valky mezi narody, nabozenstvim atd. a kazdy chce dosahnout te nejvyssi moci.
A je to take o pomste.Ale zpet ke knize, urcite doporucuji k precteni, ctyri hvezdicky davam proto, ze ve srovnani s Zitkovskymi bohynemi, kde mne okouzlilo misto kde se dej odehraval, zde na mne padaly chmury. Autorku si pridavam ke svym oblibenym autorum.

21.01.2016 4 z 5

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Zajimava kniha, ktera urcite stoji za precteni. Po precteni se clovek diva na nemoci trochu z jineho pohledu.

15.01.2016 4 z 5

Skála Skála Peter May

Hned na prvni pohled mne zaujala tajemna obalka a pote hned anotace. Tesila jsem se na detektivni pribeh, ktery jsem nakonec i dostala po malych davkach , nenucene. Je to ma prvni kniha od tohoto spisovatele, ale urcite ne posledni. Dve casove linie do sebe zapadaly tak, ze jsem si uzivala napeti, pri reseni pripadu a zaroven jsem se postupne dozvidala pribeh Fina od jeho detstvi prozitem na ostrove Lewis. V neposledni rade mne uchvatila atmosfera ostrova a urcite se brzy vydam zpet, formou knihy po te , co se zactu do dalsiho dilu teto serie.

14.01.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tato kniha se necetla lehce, ale ja jsem od ni dostala uzasny pridel dobrodruzstvi ruzneho druhu, na ruznych mistech v ruznych dobach.

"Nic není trvalé,jen mysl.Hmota se přelevá,krystalizuje a znovu se přelévá a jeji tvary se nikdy neopakují.Tvary se rozpadají ve věčnou nicotu, z níž není návratu.

Tento pribeh ma hloubku a poselstvi.Za mne 5*.

10.01.2016 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Jak jen zacit komentovat pribeh, ktery jsem intenzivne prozivala s hlavnimi hrdiny. Sila tohoto dila spociva v neuveritelne dokonalem vykresleni pokusu o to,zmenit neco, co jini povazuji za nemozne.
Snaha prezit, velka davka pratelstvi , vytrvalost a hlavne radost z toho, ze jste mohli nekomu jen nepatrne pomoci v situaci, kdy jste sami byli uplne na dne sil mne velice zasahla a knihu vrele doporucuji vsem k precteni.Sama jsem se k ni dostala po precteni komentare jedne uzivatelky databaze knih a jsem velice rada za to , ze mne inspirovala tuto knihu si precist.

10.01.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

V jednoduchosti je krasa. Tak utla knizecka vam doda tolik pozitivni energie. Mozna si staci jen vsimat veci, ktere se nam zdaji tak obycejne a vsedni, ze je prehlizime, pak staci jen snaha a male krucky k tomu, abychom dosahli neceho, co se nam zda nedosazitelne.

05.01.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro mne velice silny literarni zazitek. Styl Kateriny Tuckove se mi velice libil. O bohynich v Bilych Karpatech jsem nikdy pred prectenim teto knihy neslysela a tak i mimo to, ze se mi pribeh, ktery mne od zacatku pohltil zalibil natolik, ze si tuto knihu chci koupit a mit ji doma v me skromne knihovnicce, tak jsem se dozvedela zase neco noveho, zajimaveho a tajemneho.

04.01.2016 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Precteno behem par hodin, ac se tomu divim, protoze pri kazde dalsi strance jsem knihu chtela zavrit, ale nedalo se a ja musela cist dal jeden z kdovi kolika pribehu tyranych deti.
Mam v hlave plno otazek, jako napriklad kdy nastal ten zlom u matky a proc ?
Urcite to nebyl jen alkohol . A co otec , jestli muzete otcem nazvat nekoho, kdo jen slepe prihlizi na pachana zverstva ??
A mohla bych pokracovat dale, ale i kdyby mi na otazky dal nekdo odpoved, nevim, jestli by to stacilo k tomu, abych pochopila. Pan Dave Pelzer ma muj veliky obdiv za to, ze zije a ze se s nami podelil o jeho zivotni pribeh. A nakonec chci poprat vsem detem spokojene detstvi a milujici rodice.

02.01.2016 5 z 5

Naši andělé strážní Naši andělé strážní Eckhart Tolle

Takova mila knizecka s krasnymi ilustracemi = libilo moc.

31.12.2015 4 z 5

Pryč s kyselostí! Pryč s kyselostí! Kurt Tepperwein

Uz se vam nekdy stalo, ze po precteni teprve par stran vite, ze budete hodnotit kladne?
U teto knihy jsem to vedela hned po trech strankach. Nektere knihy si vas vyberou samy .
Velice zajimave cteni,a clovek hned nemusi zit a stravovat se tak, jak je to zde psano,
ale myslim si, ze i snaha o to, nebo jen zamysleni se nad tim, co je v knize napsano, uz jen to muze byt maly krucek k leceni sama sebe.Tuto knihu urcite budu doporucovat dal.

31.12.2015 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Jak jen zacit ? Proc 5 hvezdicek ? Urcite zde nebudu psat, ze kniha je nadherna, protoze neni,je v ni plno krutosti a bolesti, ale.....Ale po otevreni knihy v ni najdete pribeh, ktery vas chytne za srdce, je zde krasne vykreslena laska. A nejen laska dvou mladych lidi, ale i laska k rodine.Urcite takovych pribehu lidi, kteri prozili cast sveho zivota v koncentracnim tabore je spousta, a i kdyz tito lide maji skoro stejny zazitek, tak presto kazdy z techto pribehu je jedinecny.A je dobre , ze se o nich pise.

30.12.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Uz ani nevim , kolikrat jsem tuto knihu cetla, nevim ani kolikrat ji jeste budu cist, nevim, co v knize hledam.Hledam snad odpovedi na otazky ? Snad, mozna, kdo vi. Tento pribeh urcite stoji za precteni a kazdy teto knize porozumi jinak, kazdy v ni hledame to sve.Tento pribeh nectete ocima!
"Oci jsou slepe, vidime jen srdcem."

26.12.2015 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Nadherne napsany pribeh, je zde vykreslena krasa, vune a barvy hor. Pribeh maleho skromneho devcatka Heidi, ktera svou laskou v srdci vykouzli usmev na tvari i tem nejvetsim brucounum.Je zde krasne podano, ze i v zivote staci nekdy jen malo ke stesti a ze je nekdy mozne i to, co nam cely zivot pripadalo nemozne.

19.12.2015 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Spisovatel Charles Dickens a jeho Vanocni koleda je pribeh, ktery na mne ceka a netrpelive vykukuje z policky me knihovnicky a ja vzdy po teto nadherne knizce v case vanocnim s radosti sahnu.Tato kniha dovede cloveku naladit tu spravnou vanocni atmosferu, vzdy se nad ni zamyslim a zavzpominam.

18.12.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem nesmirne rada za to, ze i kdyz jsem uz nescetnekrat videla film, tak jsem v tomhle predvanocnim case vzala do ruky tuto nadhernou knihu.Diky skvele spisovatelce jsem mohla nahlednout do sveta car a kouzel a uzivat si plno dobrodruzstvi a napeti spolecne s Harrym a jeho prateli. Uz se tesim na chvili, kdy otevru druhy dil a vratim se do kouzelnych Bradavic.

16.12.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Popravde mne ke cteni teto knihy nalakala nadherna obalka. Musim rict, ze i kdyz je kniha urcena pro mladsi generaci, tak mne velice prijemne prekvapila. Takove mile sladke cteni, propletene chvilkami napeti, o ktere se postarali rebelove.Nejdrive jsem si rikala,ze za precteni prvniho dilu nic nedam, ostatne se cte velice rychle a nakonec to dopadlo tak, ze se v nejblizsi dobe chystam na druhy dil.

12.12.2015 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Velice silny pribeh, vynikajici dilo, ktere si pravem naslo misto v mem srdci.Nekdy se pocity tezko popisuji slovy.

06.12.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Napeti od zacatku az do konce!Olsen vas ma od prvnich stranek v hrsti, najednou pri cteni zjistite, ze chcete umet cist rychleji, aby jste se dozvedeli, co se bude dit dal.Jestli hledate detektivku, ktera ma stavu a je okorenena spetkou humoru, tak je tahle kniha tou spravnou volbou.

06.12.2015 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nevim vlastne co napsat, i kdyz je toho tolik, co ve mne tato kniha zanechala. Nekdy staci jen naslouchat a slyset to, co jini neslysi, otevrit oci a videt to, co jini nevidi v ten spravny okamzik.A hledat male zazraky i v tech nejobycejnejsich vecech. Obalka, styl psani a pribeh samotny = nadhera!

27.11.2015 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Zase jedna cerstve doctena kniha na toto tema. Myslela jsem si, ze uz jsem na toto tema precetla dosti pribehu na to, abych byla na vsechny ty nelidske zverstva pripravena.Mozna, ze pripravena jsem byla, ale ne natolik, aby mi zase pri cteni teto knihy neukapla slza. Je to dalsi z knih, ktere budu doporucovat dale ke cteni, aby se nezapominalo a pripominalo.

22.11.2015 4 z 5