Ztracená manželka

Z předválečné Prahy až do New Yorku zavádí čtenáře mimořádně silný příběh velké lásky Lenky a Josefa, jejichž vztah měl nečekané rozuzlení. Úspěšný newyorský porodník stále sní o své první ženě Lence, která zůstala v nacisty okupovaném Československu. Lenka Maizelová žila v milující, dobře situované pražské rodině, a když se dostala na Akademii výtvarných umění, splnil se jí životní sen. Zvláště od chvíle, kdy se zamilovala do nadějného studenta medicíny Josefa, s důvěrou hleděla do budoucnosti. Jenže napětí v Československu narůstalo a báječný život v předválečné Praze se změnil v noční můru ghett a koncentráků. Jaký byl osud malířky Lenky? Svede osud dávnou dvojici opět dohromady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172307/ztracena-manzelka-172307.jpg 4.5398
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

The lost wife, 2011

Kniha Ztracená manželka

veriszv

Jedna z těch knih, co vám zlomí srdce. V knize nejsou do detailu rozebírány válečné krutosti, takže ji zvládnou přečíst i ti, kteří to nedávají, jako já. Ocenila jsem i to, že se střídají vypravěči, Josef a Lenka. V příběhu je sice pár nepřesností, ale pokud se chcete nechat rozložit, tak tahle kniha to zaručeně zvládne.

Jjala1

Kniha mě velice zaujala svým námětem, dobře se četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zase jedna z těch na které jen tak nezapomenu.

pydla

Knihu jsem četl na doporučení. Nejsem zastáncem lovestory, kde se dva milují celý svůj život, potažmo, když se neviděli přes xx let. Ale něco do sebe to má. Jistě by každý muž rád zažil tak silnou lásku k ženě, že by žádnou jinou nechtěl a usiloval a snil o ni až do svého stáří. Realita je však, bohužel, jiná.
Příběh je hezky napsán, vtáhne vás do děje, popisy jsou autentické a snad, snad i slzička ukápne.
Doporučuji.

sladkovka

Nádherný čtivý příběh. Předpokládaný konec je známý hned od začátku knihy, ale o to autorce zřejmě šlo, aby čtenáře ještě více zaujalo čtení a zvědavost jak došlo ke shledání hlavních hrdinů příběhu. Hodně těžká doba, ale přes všechno špatné láska zůstala. Jedním slovem nádhera. Sedl mi i styl psaní autorky.

Katka2382

Moc pěkně napsaný a čtivý příběh.Jen jsem jí měla malinko za zlé že neodjela se svým manželem,ale člověk nikdy neví jak by reagoval on sám v té situaci.

Monika-Pavli.

Knížka je moc krásně napsaná. Dojemný příběh, který chytne za srdce. Více než děj jako takový, mě zaujalo to, co hlavní postava zažívala v koncentračním táboře. Nemám slov a klaním se všem osobám, co takovéto zvěrstvo přežili.

DanaKa81

Nečekané rozuzlení bylo zřejmé od prvních stran knihy, ale to vůbec nevadilo. Musela jsem číst pořád dál a dál, dokud jsem neznala všechny souvislosti. Moc doporučuji! Je to příběh na který se jen tak nezapomíná

baty

Krásná kniha, děj mě úplně pohltil. Určitě doporučuji přečíst.

Dcery ohně
Dcery ohně