Ztracená manželka

Z předválečné Prahy až do New Yorku zavádí čtenáře mimořádně silný příběh velké lásky Lenky a Josefa, jejichž vztah měl nečekané rozuzlení. Úspěšný newyorský porodník stále sní o své první ženě Lence, která zůstala v nacisty okupovaném Československu. Lenka Maizelová žila v milující, dobře situované pražské rodině, a když se dostala na Akademii výtvarných umění, splnil se jí životní sen. Zvláště od chvíle, kdy se zamilovala do nadějného studenta medicíny Josefa, s důvěrou hleděla do budoucnosti. Jenže napětí v Československu narůstalo a báječný život v předválečné Praze se změnil v noční můru ghett a koncentráků. Jaký byl osud malířky Lenky? Svede osud dávnou dvojici opět dohromady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172307/ztracena-manzelka-172307.jpg 4.5478
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The lost wife, 2011

Kniha Ztracená manželka

Amitiel76

Příběh jedné velké lásky, kterou krutě rozdělila začínající válka. Příběh o touze, naději, lásce k rodině a velké bolesti. O strádání, nejen fyzickém ale i citovém.
O hrůzách holocaustu, už bylo vypovězeno mnoho. Přesto vás to nikdy nepřestane šokovat. Vůbec nevadí, že tento příběh je jen autorčiným výtvorem, a nejde tu o výpověď skutečných osob. Hluboce vás zasáhne. Přišpendlí ke stránkám, a nenechá vás knihu odložit. Protože takovéto knihy, mají v sobě určité poselství....
Příběh Lenky a Josefa, je napsaný velmi citlivě. Navzdory svému obsahu. Navzdory hrůzám Terezína i Osvětimi. Nad vší tou temnotou, totiž září světlo lásky. Lásky tak silné, že ji neumlčela ani válka, odloučení, ani pomyslná smrt. Ani dlouhá desetiletí, a nový život který si vybudovali.
Určitě hodnotím plným počtem, a doporučuji k přečtení.

Nofar197

Zázraky se dějí. Skvělá kniha.

markettH

Na knihu jsem se dlouho těšila. Očekávání splnila a rozhodně to nebyla ztráta času. Líbila se mi víc jak Tatér z Osvětimi, ale méně než Zvuk slunečních hodin.

niknikita

Krásné a smutné...

Tato slova by mohla stačit, ale musím dodat, že ačkoliv je kniha napsaná velice čtivě a v krátkých kapitolách, musela jsem si ji "dávkovat" s přestávkami, abych nabrala dech k pokračování.
Literární styl autorky je poměrně jednoduchý a přesto silně sugestivní.
Čtěte.

Luccy78
16.12.2021

Po dlouhatánské době kniha s tématem, který mě sice hodně láká, ale zároveň jsem ji odkládala a neměla tu správnou náladu číst. Nicméně asi již uzrál ten správný čas a přišla řada i na ní.. A jsem jedním slovem nadšená. Kniha mě vtáhla do děje, doslova jsem hltala stránky a moc dobře se mi četla. Chvílemi ukápla nějaká slzička, ale tak je to správné.. Tohle je bohužel realita, naše historie, varování a snad i poučení. Konec knihy sice není moc reálný, ale nevadí. Alespoň malý záblesk světla na konci tunelu bolesti a utrpení, takže já jsem maximálně spokojená a knihu doporučuji k přečtení, stojí za to..

AlenaF
29.11.2021

Dojemný a krásný příběh velké lásky, ztracených snů,nadějí a životů.

Aaloha
18.09.2021

Moc hezký a dojemný příběh z Prahy, Terezína, Osvětimi a končí v Americe. Na prvním místě je láska a city, hrůzy z Terezína a Osvětimi nejsou tentokrát tak drsně popsané jako v jiných knihách. Konec není moc uvěřitelný, ale i tak se mi kniha líbila. Konec knihy jsem probrečela.

munka
31.08.2021

Krásny príbeh, ktorý vo mne zanechal silný dojem. Doporučujem