Ztracená manželka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z předválečné Prahy až do New Yorku zavádí čtenáře mimořádně silný příběh velké lásky Lenky a Josefa, jejichž vztah měl nečekané rozuzlení. Úspěšný newyorský porodník stále sní o své první ženě Lence, která zůstala v nacisty okupovaném Československu. Lenka Maizelová žila v milující, dobře situované pražské rodině, a když se dostala na Akademii výtvarných umění, splnil se jí životní sen. Zvláště od chvíle, kdy se zamilovala do nadějného studenta medicíny Josefa, s důvěrou hleděla do budoucnosti. Jenže napětí v Československu narůstalo a báječný život v předválečné Praze se změnil v noční můru ghett a koncentráků. Jaký byl osud malířky Lenky? Svede osud dávnou dvojici opět dohromady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172307/ztracena-manzelka-172307.jpg 4.5489
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Lost Wife, 2011


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Na obálce knihy je vidět polovina Karlova mostu, tj. ta, která je blíže ke Křižovnickému náměstí. Patrná je taky Staroměstská mostecká věž a kupule Kostela svatého Františka z Assisi. (milamarus)


Připravuje se filmová podoba knihy. Hlavní postavu Lenky Maizelové ztvární herečka Daisy Ridleyová, známá ze sci-fi série Star Wars. Režie stále není potvrzená. Scénář k filmu napsal Marc Klein.
Více na http://www.novinky.cz/kultura/401794-herecka-ze-star-wars-bude-hrat-cesku-v-hollywoodskem-dramatu.html . (LibraryGirl)