Heidi, děvčátko z hor

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o dívce Heidi, která je sirotek. Rodiče jí zahynuli, když byla ještě malá, a ujala se jí matčina sestra Běta, se kterou vyrůstala do šesti let ve městě. Běta chce ale nastoupit do služby k bohaté rodině a rozhodne se, že se má nyní o Heidi starat její samotářsky žijící dědeček Konrád. S vesničany se nestýká, považují ho za bručouna a děvčátko litují. Běta u něj holčičku nechá a uteče... A tak si šikovná bezprostřední Heidi hledá cestičku ke svému dědovi. Je chytrá, dobrosrdečná a veselá a dědečkovo srdce taje. Svou upřímností si získá i celou vesnici a skamarádí se s pasáčkem koz Petrem, se kterým každý den vyráží do hor a poznává přírodu. Venkovskou idylku a klidné soužití Heidi s dědečkem na samotě v podhůří naruší další příjezd Běty, která již osmiletou Heidi nečekaně odváží do Frankfurtu, aby dělala společnici ochrnuté Kláře. Dívky k sobě sice najdou rychle cestu, ale Heidi ve městě chřadne. Starý lékař doporučí, aby se vrátila do hor, a Klárčin tatínek není proti. Holčičky se však loučí jen na měsíc a poté se Klára s otcem i se svým kolečkovým křeslem vydává kamarádku navštívit. Seznamuje se s kozami i neméně umíněným Petrem a zdravý horský vzduch dokáže dokonce divy s jejíma nožkama......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12130/heidy-decatko-z-hor-12130.jpg 4.6670
Nahrávám...

Komentáře (135)

Kniha Heidi, děvčátko z hor

Lajka2012
22. května

Příjemné čtení a nejoblíbenější kniha mojí babičky. Krásný a uvěřitelný příběh, který se odehrává v krásné přírodě Alp, a který podle mě musí zaujmout každého. Taky bych chtěla bydlet v té krásné přírodě v Alpách. Je to nádherný příběh s krásným a šťastným koncem.

Angelika_SNS
10. května

Příjemné čtení pro děti.


PetiJelinkova
23. dubna

Jedná z mých oblíbených knih z dětství. Navíc má krásné ilustrace.

chrudas
10. dubna

Krásná kniha pro děti.

jana0724
24. března

Zpátky do dětství s touto krásnou knihou,která byla má první kniha. A opět nezklamala

kačuleee29
13. března

Příběh malé holčičky Heidi zná snad každý. Z televize, z knížek… Příběh se ale, podle mě, v každém vydání mění. Já znám Heidi ze seriálu, který dávali kdysi na Déčku ;)… A nedávno jsem si příběh přečetla v angličtině, čímž jsem si připomněla své hezké dětství, kdy jsem to milovala. Prostě krásný příběh holčiny, která nejradši ze všeho pase ovečky (teda doufám že to byly ovečky :D). Doporučuji!!!

K.Katynska
06. března

Kniha mého dětství. Nemám co dodat, prostě úchvatná. Něžná, poučná, dojemná. Číst ji je jako pohlazení po duši. Ten stejný pocit jsem si maximálně užila znovu, když jsem se k ní vrátila v rámci Čtenářské výzvy.

Anavi8912
28. února

Kouzelný příběh malé holčičky, která přišla o oba rodiče. Nejprve jí vychovávala teta, ale později žila se svým dědečkem vysoko v horách. Krásně popsaná příroda úplně láká k návštěvě švýcarských alpských kopců. Milé připomenutí mého dětství, kdy jsem tuto knížku četla poprvé.

1 ...