Heidi, děvčátko z hor

Malou Heidi přivede její teta, která se o ni starala po smrti jejích rodičů, k dědečkovi do hor. Starý Konrád není touto situací nadšen, zpočátku se sblížení s vnučkou brání, ale brzy si ji oblíbí, stejně jako si Heidi zamiluje hory a lidi v nich žijící.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43576/big_heidi-devcatko-z-hor-jRe-43576.jpg 4.6580

Kniha Heidi, děvčátko z hor

Venda32

Jednoduchý, ale nádherný příběh. Dceru jsme hltali s manželkou i dcerou všichni stejně. Pro nás dospělé trošku závist nad úžasným pohledem a životem dědečka Konráda. Opravdu potřebujeme ke štěstí všechny ty věci, které vlastně důležité nejsou?

Amálka.

Krásná a moc napínavá pořád sem ji četla až sem ji přečetla.

Gilnien

Taková malebná čeština. O zdánlivě malých věcech. Mile pohladí na duši.

Nora759

Heidi- mě i sestře se líbila, hlavně její život v horách bych chtěla zažít!

Kontryhelka

Pěkně čtivá, milá kniha.

Anička2011
21.12.2020

Moc se mi to líbilo. Heidi zažila tolik krásných věcí, ale byla chudák sirotek.

m.zirhut
14.12.2020

Nevím jak moc se liší nová vydání od toho původního. Já jsem četl dětem pravděpodobně jedno z těch prvních a je to na textu docela znát. I přesto příběh děti hodně bavil (hlavně holky 8 a 9let) a vždy se těšily na další čtení. Jen pětiletý syn se v ději trochu ztrácel a stále se k nelibosti holek na něco ptal :)

janasim
08.12.2020

Klasika, která nezklame. Kdo by neměl rád tuto malou holčičku. Zpracování Bohumila Říhy je určeno i pro malé začinající čtenáře. Doporučuji i animovaný seriál.